Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szigethalom óvodai problémák... fórum

Szigethalom óvodai problémák... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
32. titi83 (válaszként erre: 31. - Anika70)
2014. aug. 23. 19:02

Sziasztok,


A Google-ből találtam ide, tapasztalatokat szeretnék gyűjteni Szigethalomról, az ottaniakról, az óvodákról, a helyiek befogadó képességéről.

Decemberben költözünk haza Németországból, januártól Szigethalmon szeretnénk élni... illetve csak a férjem. Neki régen ott éltek a nagyszülei, de már senki ismerősünk nincs. Én zalai vagyok, de 18 éves koromtól Pesten laktam, inkább oda mentem volna vissza. A nagyobbik gyerkőcünk októberben lesz 3 éves, úgyhogy jövőre neki is ovi kell.

Mindennemű tapasztalatnak, tanácsnak örülnék.

Köszönöm szépen.

Timi

31. Anika70 (válaszként erre: 30. - Birgi74)
2014. aug. 3. 22:36

Szia birgi74!


Én a gyártelepi kék oviba kértem a felvételt, szerencsére oda is vették fel.

Ez esik majd útba,mert én hozom-viszem majd és munkahely szempontjából ez tűnt kézenfekvőnek. Másrészt eddig csak ott voltak korcsoportok szerint a gyerekek, állítólag már ott sem :-( Bianka augusztus 20.-án lesz 3 éves.

2014. júl. 21. 08:46
Szia Anika! Az en kislanyom is szeptemberben lesz harom. A sarga oviba vettek fel. A te kislanyod hova fog jarni? En sem szeretem,h csak vegyes csopirtok vannak...de szigethalmon mind ilyen sajnos. Napsugar csoportba fog jarni Biborka. A negy csoportbol ez tunik a legkiegyensulyozottabbnak...ovonok szempintjabol. Az ovi meg egy lepukkant szutyok. Mar bocs... nagyon szomorh h 30 eve allitolag egy fillert se koltott ra az onkormanyzat.
2014. márc. 31. 17:22

Sziasztok! Nekem első és egyetlen csemetém idén augusztusban lesz 3 éves, megkezdjük az ovit.

Én ősrégi szigethalmi vagyok, de sem én, sem a testvérem nem ide jártunk oviba.

Húgom kislánya viszont már ide járt és a több korosztályos csoportoktól egyszerűen nem tudok napirendre térni.


Mi az, hogy nem tanulnak mondókákat, verseket...mondhatni semmit sem tanulnak:(


Unokatestvérem(6,5éves) ovis farsangján voltunk a most 2,5 éves kislányommal, hát majdnem agyontaposta egy 6-7 év körüli kisfiú,aki annyira rohangált a műanyag kardjával, hogy észre sem vette a kislányomat.


Kétlem, hogy ez csak ilyen összejöveteleken fordul elő. Már ebből a szempontból sem normális ez!


Az első hónapokat biztosan itt kell megoldani, de nem szeretném sokáig az itteni oviba járatni:(

2014. febr. 22. 18:29
Bocs,hogy csak most írok.Mi a lakcím szerinti oviba mentünk beíratkozni..már akkor is teltház volt,mondom ide fel sem veszik a gyereket,tuti. De aztán sikerült. A narancssárga oviban van a kisfiam,szeret oda járni.Idén van ott utoljára,aztán iskola..:) A kaja tűrhető,de el nem fogsz ájulni tőle,alig fűszereznek,sokszor mondja kisfiam,hogy íztelen az étel..néha hazajön és még ebédel..Az óvónők szerintem jók,bár harmincakárhány gyerekre jut kb. két óvónő és egy dada..sok jóra ne számíts..alig tanulnak mondókát,éneket,szerintem nincs idejük vagy nem tudom ennyi gyerekre,illetve korosztályra..szerintem egy nagy "hülye" volt,aki ezt a vegyes csoportot behozta,mert nem ugyanaz kell egy hat évesnek,mit egy alig három évesnek. sokszor van balhé,a kicsik megtanulják hamar a csúnya beszédet,stb..amit nem kéne,a nagyok verik a kisebbeket,ha épp olyan..persze a "jó" a vegyes csoportban,hogy megtanulják a gyerekek,milyen a vegyes közösség,a nagyobbaktól el tudják lesni amit már ők tudnak,ilyenben jó,de amúgy szerintem százszor jobb volt a régi mód szerinti óvodai nevelés,hogy korosztálynak megfelelően legyenek a gyerekek.szerintem nyugodtan nézz be amikor van kis időd,én is így tettem. Aztán ha szerencséd van,talán hely is lesz az oviban :) írj,ha még bármi érdekel :)
27. birgi74 (válaszként erre: 26. - F16ae1b0d4)
2014. febr. 19. 16:56

Koszonom! Mi aprilis ota lakunk itt, es nem is szeretnem mashova vinni oviba, mert a 10 honapos (addigra 17) kislanyommal itthon vagyok. Ugyis csak eleinte ebed utanig maradna oviban a nagyobb. Szoval kezenfekvo hogy a kozeli oviba jarjon. Maganovi anyagi szempont miatt nem jon szoba. De itt hozzank kozel ket onkormanyzati ovi is van, egyik kb masfel km-re az utca legvegen, a masik meg egy kicsit kozelebb. Majdnem mindegy. Ilyenkor se lehet valasztani? A masik ket onk.ovi is vegulis kozel van, de remelem nem oda kell majd jarni, mert iszonyuan lepukkantak es a fout mellett vannak. Mivel nem volt meg ovis gyermekem, kicsit izgulok, h jo legyen neki. Lehetett hallani itt eleg durva ovonoi viselkedest, de azt az ovonot el is kuldtek...mondjuk azt remelem, hogy akinek a szemelyisege, hozzaallasa nem olyan, azt kiveti a rendszer magabol, nem? Megiscsak apro, erzekeny koru kisemberekrol van szo. Persze h nem mindegy az embernek h kire bizza a gyermeket.

Aztan meg valoszinuleg anyukamnak is igaza van, h amikor mi voltunk ovodasok, nem lehetett ennyi kozul valasztani, aztan megis megvagyunk :)

(Bar a kesobb imadott ovonomnek sikerult egy igen maradando rossz elmenyt szerznie nekem, amire a mai napig emlekszek. Nagyon szerettem a bolcsis gondozonot, az oviban hianyzott, ezt mondtam az ovononek, aki azt mondta, h na csak talalkozzak azzal a Gabi nenivel, majd jol hatrakotom a sarkat!) :)

2014. febr. 19. 12:48

A szigorítás hogy csak a lakóhely közeli iskolába mehet a gyerek azért van mert sokan vissza éltek vele pl nem a lakóhelyükhöz közel lévő óvodát választotta a szülő valamilyen oknál fogva ezért átíratta a gyermekét egy ismerőshöz azért hogy lakcím szerint a szülőnek tetsző óvodába kerülhessen a gyereke. Hiszen így már biztosabban felveszik!


A vegyes csoportnak meg van az előnye is és a hátránya is! Sajnos helyhiány miatt toltozgatnak foltozgatnak pl a nagy csoportosok közé kicsik is kerülnek. Pl nálunk tavaly így volt! A mi óvodánkban életkor szerinti foglalkozás van. Ez is felbontva csoportokba történik ami 4-5 gyereket jelent. A csoportban jelen van a pedagógiai asszisztens is aki a többi gyerekkel foglalkozik. Ezen kívül vannak összevont foglalkozások is a gyerekek együtt végezik el a feladatokat. Mi önk Óvoda vagyunk vidéken

2014. febr. 19. 12:06
Be lehet e menni latogatoba korulnezni? :)
2014. febr. 19. 12:05
Ezek kozul az ovik kozul... hat nem is tudom :) mivel ugysem lehet tudni gondolom, h kihez kerul a gyerek... vagy h tolzik fel a csoportokat? A kirepulok helyere mennek az erkezok? Leginkabb az erdekrlne h hol milyen az ovonok hozzaallasa. Mennyire birjak a strapat. Mennyien vannak a harminc gyerekre. Milyen napirend van. Neked mar lassan kirepul, nem? Milyen kezdesi tapasztalataid voltak? Melyik oviba irattatok vegul a gyermeket?
2014. febr. 19. 09:38
pontosan mi érdekelne? :)
2014. febr. 19. 09:07

Sziasztok! Remélem h valaki olvassa ;)

Mi lett az ovival? Mik a tapasztalatok?Nagyobbik kislanyom szeptemberben kezd. Még nincs egy éve h itt lakunk Szigethalmon, nem nagyon ismerem a viszonyokat.

Segitsetek :)

A gondolom h lakohely szerint a rakoczi utcai (temetonel) vagy a szabadkai uti (orvosi rendelo utani) ovi jon szoba.

Köszi!

2011. aug. 9. 12:40

Sziasztok!


A kisfiam szeptembertől lesz ovis, vegyes csoportban. Veletek ellentétben én kifejezetten örülök ennek. Persze most még nem tudom, hogy valóban jól látom-e a dolgokat, ez majd később fog kiderülni. Norbi megkésett beszédfejlődésű, valószínűleg emiatt nem barátkozik a korosztályával. A nagyobbakkal és a kisebbekkel nincs problémája, velük szívesen van, így én örültem, hogy sikerült olyan oviba kerülnie, ahol egyrészt megkapja a szükséges fejlesztést, másrészt vegyes csoport van. Szerintem neki így könnyebb lesz a beilleszkedés, mintha vele egykorúakkal lenne együtt.

20. Csúr
2011. aug. 9. 12:29
Tököl sincs messze, a Fő utcai hagyományőrzőben korcsoportokban vannak.
19. elszabadult hold (válaszként erre: 18. - AncsyGSX-R)
2011. aug. 6. 08:14
Igazad van - és megtaláltalak a családin :)
18. AncsyGSX-R (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2011. aug. 5. 18:55

Akkor sem értem,ki találta ki ezt a vegyesen dolgot és hogy ez nagyon jó..nem hiszem el,hogy nincs annyi gyerek,hogy ne lehetne korcsoport szerint szétválogatni a gyerekeket,amikor mindig panaszkodnak,hogy tele van minden óvoda. A régi időkben is így volt,jó volt,mindenki azt tette,csinálta,ami az ő korában jó,fejlődésének megfelelő..Nem hiszem,hogy ugyanaz érdekel egy 3 éves és egy majdnem 7 éves gyereket..És szegény óvónőknek sem lehet jó ez a helyzet,ezerfelé szakadni..Van ismeretségünkben olyan gyerek,akinek nagyon nem tett jót a vegyes csoport,ég és a föld a viselkedésében a változás,amióta ilyenbe került..agresszív lett,miegymás..ez persze kiscsoportban is előfordulhat,nem mondom,hogy nem,de mégiscsak az a normális,ha vele egykorúakkal fejlődik,van együtt és csinálnak koruknak megfelelő dolgokat,játékokat,stb..Én két óvónőtől,egy pedagógus ismerőstől szintén azt a viszajelzést kaptam,hogy nem jó ez így,de ez a trend manapság(sajnos!!)..Egyikük sajnos ilyenben óvónő,látja,érzékeli nap,mint nap..

Nem szó szerint értettem a debilt,meg nem normális gyereket,de biztos,hogy van benne igazság,ha már három-négy helyről hallom,hogy ezt érzékelték..:(((

17. elszabadult hold (válaszként erre: 16. - Mamcili)
2011. aug. 5. 18:26
Amikor még kicsik - valóban NEM KELL, akit érdekel és a motiváció is megfelelő, úgyis odamegy érdeklődni. Sőt, úgy tudom, már a nagyoknak sem kötelező... Ezért is jobb a tiszta csoport, sokkal egyértelműbb minden, és igaza van zebracsikónak is a hozzászólásában, de az óvónőket sem kellene százfelé szakítani. Mennyivel rendezettebb lenne minden. Így meg írhatják a foglalkozás tervezeteket az épphogy pelenkásra meg a túlkoros ovisra - egyszerre! És persze, hogy nem lesz senki debil egy vegyes csoport miatt :D
2011. aug. 5. 18:21

én az oviba menetelkor egy évig sírtam vissza a bölcsit

...

megőrzőnek tűnt az ovi, tanultak, de a bölcsiből sokkal több jót hozott haza...ott gondozónők voltak, hát merőben más a kettő

de akkor is.

vegyesbe ment azzal nem is volt gond, mert nagyon jó kis csoportjuk volt

de kiakadtam hogy nekik, mert kicsik a foglalkozásokon nem kell részt venniük...

2011. aug. 5. 13:46

Na, hadd írjam meg akkor én is a véleményem:


1. az elején elszögezem, én sem értek egyet a vegyes csoporttal.

2. de óvodában dolgozom, igaz, logopédusként

3. nem nagyon látom ennyire rossz vonásait a vegyes csoportnak, mint amiket Ti írtok: 'debillé' válik a gyerek, meg hibbant lesz....verekedés sem igen jellemző, illetve pontosan annyira jellemző, mint amennyire a kiscsoportosok is cibálják egymást a homokozólapát miatt, meg a középsősök is meg a nagyok is. Sőt, az én egyik ovimban egy kiscsoportos a 'rém', úgy gyepálja a nagyokat suttyomban, hogy tanítani kéne! Szabályosan meg kell lesni, mert furfangos a kisöreg, nehéz lebuktatni!


Szóval az iskolába készülők szempontjából nem tartom jónak a vegyes csoportokat, de egy jó óvónő meg differenciálással, a dadus segítségével, okos szervezéssel ezt is meg tudja oldani-persze nem lesz olyan tökéletes, mint egy színtiszta csoportban.


Összegzésképpen:


nem lesz hülye , önmagából kifordult őrült, vagy bántalmazott , megnyomorított gyerek senkiből a vegyes csoportban!


Hidd el nyugodtan, AncsiGSX-R!

2011. aug. 5. 13:37

Ebben az országban minden ilyen probléma süket fülekre talál..csak én nem szeretném,ha debill gyerek jönne ki az oviból a kisfiam helyett az általad írt dolgok miatt...:((((

Szegény óvónőknek sem lehet könnyű,az egyik gyerek már tanulni-fejlődni akar,a másik még pisilni sem tud egyedül kb...nagyon gáz ez így,komolyan mondom,néma-vak és süket az,aki ezeket a komoly gondokat nem látja:(((

Remélem lesz megoldás,regeltem a csaladinet.hu-ra is gyorsba..

13. elszabadult hold (válaszként erre: 12. - AncsyGSX-R)
2011. aug. 5. 13:26
Elég szomorú, hogy ebben a rakétás világban egy ilyen probléma süket fülekre talál. És gyerekekről van szó! De már ne is csodálkozzunk semmin - komolyan. Ahol én lakom, ott most építettek két óvoda közé egy gerincutat. Bravó! Illetve: besz*rás!
2011. aug. 5. 13:23
Azért itt is várom,kinek mi a véleménye és hogy lehetne változtatni a változhatatlanon:)
11. AncsyGSX-R (válaszként erre: 9. - Elszabadult hold)
2011. aug. 5. 13:16
MAXIMÁLISAN EGYETÉRTEK VELED!!!!De nem fog változni semmi,közölték,hogy ez van és kész....ez is csak politika,tuti,valami hülye gyerek nélküli kitalálta,hogy ez milyen jó és ez van:((((((((
10. elszabadult hold (válaszként erre: 8. - AncsyGSX-R)
2011. aug. 5. 13:15
Igen, erről beszélek. Na, te szegény, nem fogsz találni ovit ami tiszta csoporttal működik. Van egy családinet nevű oldal, ott is érdemes lenne jól megvitatni ezt a témát. Megérne egy misét a szakemberekkel kitárgyalni, komolyan mondom. Győzzenek meg! Hát nem?
9. elszabadult hold (válaszként erre: 7. - AncsyGSX-R)
2011. aug. 5. 13:12
Remélem találtok megfelelőt. És talán jön egy "új kor" amikor visszatérnek a régi, bevált módszerekhez. Ez a sok újfajta nevelés meg miegymás - örökké más, helyesnek ítélt meglátásokhoz kell alkalmazkodni, amit a nagy okosok kitalálnak, mintha a mai gyerekek az űrből jöttek volna. Ahol én dolgozom, ott a kolléganők már évek óta kérik a vezetőt, hogy alakítson ki tiszta csoportokat, de nem és nem. Nem értek vele egyet. Sokan azzal indokolják, hogy a kicsik tanulnak a nagyoktól, és a nagyok kiélhetik a segítő ösztöneiket. Ja. Meg az elnyomásét, verekedését is, sajnos. Az óvónőknek sem jó, hogy nem lehet normálisan nevelni: mert amit az egyik korcsoport megkíván, a másik még nem érett hozzá stb. Meg is kérdeztem a múltkor egy vegyes csoportos óvónőt, hogy alvásnál ugyan milyen mesét választ: kis dedósat vagy olyat, ami a nagycsoportosok fantáziájának, életkori sajátosságainak megfelel? Azt mondta épp ezért két mese van altatáskor. Na. És ha már a témánál vagyunk, hadd kérdezzem meg a Ti meglátásaitokat, véleményeteket: szerintem, amikor az ovikban megtörténnek a ballagások, akkor a nagycsoportosokat, akik ősszel sulisok lesznek, én már nem engedném oviba. Egyrészt: kinőtték az óvodát, ütik - vágják a kicsiket, meg vannak kergülve. És különben is, ők már be vannak íratva az iskolába, tehát már nem óvodások. Én simán hoznék egy ilyen rendeletet - vagy legyen egy ügyeletes nyári óvoda ahol fogadják őket -legalább kialakul egy tiszta csoport...
2011. aug. 5. 13:12
Felhívtam a négyszínvirág ovit és azt a választ kaptam,hogy a három különböző csoport kor szerint bontva már nem tendencia,most már vagyes csoport a tendencia...Kérdem én,ki találta ki ezt a hülyeséget,hogy ez jó a gyerekeknek? Nagyon sok szülő panaszkodik a vegyes csoportokra,nem látják ezt az ovik?? 24 csoportból 20!!!! vegyes csoport,kaptam az infót és a maradékban is van pár oda nem való korú gyerek...Hát köszi,csináljak amit akarok,aztán majd ha "idegbeteg"-"érdekes" felnőtt lesz a gyerekemből,csodálkozok,miért...
2011. aug. 5. 12:48
A magánovikat már körbejártuk,nagyon drága,nem tudjuk megfizetni...A vegyes ovit nagyon sokan nem találják jónak,sőt,szerintem sem jó a gyerekekre nézve,mégis erőltetik mindenhol..nem is értem,miért..:((( Mi sem vegyes csoportba jártunk oviba anno,mégis normális felnőttek lettünk.Több óvónő ismerősöm is panaszkodik erre a verzióra,de hát nekik munka,nem szólhatnak bele a csoportbeosztásokba sajnos...egyébként lehet az lesz,hogy körbetelefon minden oviba..Én nagyon nem támogatom ezt a "minden korosztályt vegyítsünk össze,mert jó az a gyereknek" dolgot...hát,nem tudom,mi lesz..
6. elszabadult hold (válaszként erre: 4. - Warnika)
2011. aug. 5. 12:22
Mit értesz az alatt, hogy iszonyat? Nehéz bekerülni, vagy mi? Ha megfizeted a "kis" havi 50 ezret, plusz étkezés, plusz 20 ezer Ft beiratkozási díj (!) akkor "szorítanak helyet". Ezt a Szigetszentmiklósi Narancsligetre értem - ott már jártam, azért tudom.
2011. aug. 5. 12:19
Sajnos manapság a vegyes csoport dívik.. Fogalmam sincs egyes óvodavezetők miért ragaszkodnak hozzá - ha megtehetnék a tiszta csoportok létrehozását is. Így szinte gyerekőrzéssé minősül az óvodai nevelés. Igazad van, jobb a tiszta csoport gyereknek is, felnőttnek is (bár segíteni nem tudtam :(
4. Warnika (válaszként erre: 1. - AncsyGSX-R)
2011. aug. 5. 11:15

szia,

magánovira nem gondoltál? A miklós és környékiekbe bekerülni állítólag iszonyat és elvileg csak a lakhelyednek megfelelőbe mehet...választás nagyon nincs.

2011. aug. 5. 11:12
*
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook