Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sziasztok!Ti vállalnátok 5.babát ha véletlen becsúszna?1sima szülés és 2 császár után?? fórum

Sziasztok!Ti vállalnátok 5.babát ha véletlen becsúszna?1sima szülés és 2 császár után?? (beszélgetős fórum)


132. benvik (válaszként erre: 128. - 64d640aa58)
2010. márc. 9. 10:28

Nagyon megütötte magát:-((((

Nálunk is a kertben van a játék általában. Van egy picurka homokozó és egy csúszda. Remélem lesz hinta is, és kész a játszótér. Aztán majd jöhet ide a szomszéd kislány is hintázni:-)))) Homokozni ide szoktam hívni őket, mert ez le van takarva, nem úgy mint a játszón, ahol a kóbor állatok wc-je:-(

131. 3388f1d995 (válaszként erre: 126. - Kriszta0930)
2010. márc. 9. 10:27
TE JÓ ÉG!!!!!!
130. benvik (válaszként erre: 126. - Kriszta0930)
2010. márc. 9. 10:25
Jézusom! Nálunk van egy rokon, aki teljesen megsértődött, amikor kiakadtam, hogy a 16 éves gyereknek a számítógéphez viszi az ebédet falatkákra vágva. Mert játszik, és különben nem enne. Úgy vágnám ki a számítógépet az ablakon, mint a huzat. Aztán ez a gyerek a létező összes tárgyból megbukott a suliban, és éppen meglett a 8 általánosa. Gratulálok!!!!
129. 3388f1d995 (válaszként erre: 119. - 64d640aa58)
2010. márc. 9. 10:22
Ez így van.Aranyosak a csemetéid.
128. 64d640aa58 (válaszként erre: 124. - Benvik)
2010. márc. 9. 10:22

szegény szomszéd kislány:(((

erre sincs egy értelmes játszótér sem:(((

általában az udvaron,fociznak,bicajoznak,bújócskáznak,építenek... nyáron meg reggeltől estig medencében vannak:)

127. benvik (válaszként erre: 123. - 64d640aa58)
2010. márc. 9. 10:20
És akkor a nagy kérdésem, hogy minek egy iskolába italautomata???? Tudom, hogy a legtöbb helyen van, de minek? Meg pl egy általános iskolába minek büfé???? Nehogymár az anyuka belehaljon egy szendvics elkészítésébe reggel.
126. Kriszta0930 (válaszként erre: 117. - 3388f1d995)
2010. márc. 9. 10:20
Na igen!Nem kell messzire mennem!Fiamnak van a legjobb haverja aki mindent megkap x-box,playstation,kisautók(amiket összefirkál)az én gyerekem nem csinál ilyeneket!!!!Ja és a barátjának van egy 16é testvére aki ha leül a gép elé arra nem hajlandó,hogy kimenjen Wc-re,üvegekbe pisál és ott hagyja a gépnél,ezt a fiam meséli!!!Milliomos csemeték!!!:)
2010. márc. 9. 10:19

pontosítok,nekem van 5 saját gyerekem, plussz mi neveljük a párom előző házasságáól született fiát 12 éves,és lányát 14 éves.

tehát összesen 7 gyereket.



Sokszor elgondolkodom rajta,milyen lenne ha csak 1 vagy 2 gyerekünk lenne.

Akkor sem kapnának meg mindent a gyerekek,mellesleg imádom hogy ennyi gyerekünk van,sokkal jobb mint ha csak 1-2 lenne!:))

124. benvik (válaszként erre: 120. - 64d640aa58)
2010. márc. 9. 10:15
Gyűjtünk rá rendesen:-) Kapott az öccse pénzt névnapjára, azt is félretettük, meg mindenki beszáll a családból valamennyivel, mi meg kipótoljuk. Remélem összejön. Horror áron vannak, de egy gyereknek kell hintázni. A faluban meg nem hajlandó az önkormányzat játszótérre költeni:-(((( Támla nélküli hinta van, mindig frászba vagyok, hogy hanyatt esik róla:-( A szomszéd kislánynak sikerült:-(
2010. márc. 9. 10:15

mellesleg nekem a nagyfiam volt olyan, hogy minden reggel pénzt kért,mert az italautómatából szokott venni forrócsokit,ezt azt...

Egyszer azt vellem észre hogy a gyerekem már 8 évesen a pénz bolondja, pénz függő lett.

Egyik reggel a páromnak nem volt aprója,nekem sem, papírpénzt mg ugye nem adunk minden reggel....mindig egy százast kapott... azon a reggelen nem kapott,mert nem volt,és olyan ideges volt,de még délután is láttam rajta hogy idegbajos,mert reggel nem kapott pénzt...

Akkor jöttem rá, hogy ez nem játék, gyerek kezébe pénz nem való,majd ha nagy lesz..

2010. márc. 9. 10:15

Sziasztok!Most bukkantam rátok, igyekszem naggyából végigfutni a beszélgetést.

Nagyon vágyom arra, hogy sok gyerekem legyen, legalább 4-5. Eddig 1 van, 8 hónapos. Kéne a következő, de még nem jött meg a havim-szoptatok.

Jó pozitív dolgokat olvasni, és nem torkolnak le ha sok gyereked van.

Gratulálok!

121. Kriszta0930 (válaszként erre: 112. - 64d640aa58)
2010. márc. 9. 10:13
Sziasztok!!!Ez igy van!!!:)Az én gyerekeim,sem követelőznek!!!Lánykáim autós barbie-t kaptak karácsonyra és nagyon örültek neki,nagyobb fiam egy modellautót amit ő épitett össze,komolyan majd kiugrott a bőréből!:)Mellette pedig nehéz karácsonyunk volt,mert Drága Szeretett nagypapám 23.-án meghalt:(30.-án temettük,de a gyerekek enyhitették valamennyire a fájdalmamat ahogy örültek az ajándéknak!!!És azért ha nincs is ünnep akkor szoktak kapni kisebb játékokat!Pl 9é fiam nagyon szereti a Hotwheels kisautókat,és ha meglepem őt vele(kb havi 1max 2_szer)majd lecsókolja a fejem érte!!!:))Lánykák ugyanigy!!:) Nekem az ő szeretetük,mosolyuk a legfontosabb a világon!!!:)Ja és a kiegyensúlyozott családi háttér!!:)
120. 64d640aa58 (válaszként erre: 118. - Benvik)
2010. márc. 9. 10:11

de édes:)

És hoz a nyuszi majd hintát?:)

119. 64d640aa58 (válaszként erre: 117. - 3388f1d995)
2010. márc. 9. 10:09

hát igen, nem annyi a gyereknevelés hogy márkás cuccok neki,meg vásárlás, költekezés pénz pénz pénz...


megölelni a gyereket,játszani vele, beszélgetni,együtt főzni-sütni... a gyerekeim imádják:)

118. benvik (válaszként erre: 115. - 64d640aa58)
2010. márc. 9. 10:06
Felnőtt korában sem biztos, hogy mindent megvehet azonnal. Meg kell tanulni idejében a pénzt beosztani, megbecsülni. Most hintát szeretne a kertbe, ami reális kérés, mivel nálunk a faluban nincs olyan hinta, ami kicsiknek való. Mondtam neki, hogy szóljon a családba, hogy mindenki mondja meg a nyuszinak, hogy ő a tesójával közösen egy hintát kér Húsvétra. Mindenkinek szól, aki jön hozzánk, és megmutatja, hogy hova szeretné. De nem rendez hisztit, hogy most azonnal vegyünk neki.
117. 3388f1d995 (válaszként erre: 112. - 64d640aa58)
2010. márc. 9. 10:06

Teljesen igazad van.Mi szülök neveljük a gyerekbe azt,hogy követelőző legyen {már aki}és mindenki maga tudja,hogy hány babát szeretne ,

Mindegy,hogy egy kettő vagy több gyerek van a legfontosabb {szerintem}a helyes értékrendre nevelés.Meg kell tanítani,hogy nem kaphatja meg mindig azt amit szeretne és nem az a fontos,hogy ép a barátja milyen új gépet kapott hanem az,hogy van egy szerető családja .

Meg nézném én,hogy az a szülő aki minden fél le nyavját meg vesz hányszor ül le a gyerekével beszélni játszani vagy csak együtt lenni.

116. 64d640aa58 (válaszként erre: 114. - Benvik)
2010. márc. 9. 10:02

dehogy is!!:)))

akkor én is az vagyok!!!:)))

115. 64d640aa58 (válaszként erre: 113. - Benvik)
2010. márc. 9. 10:00
ez így van nálunk is,szerintem a gyereknek is jó,ha tudja hogy hol a határ..
114. benvik (válaszként erre: 111. - Vviki2)
2010. márc. 9. 09:59
Én gonosz gyerekkínzó szülő:-))))
113. benvik (válaszként erre: 112. - 64d640aa58)
2010. márc. 9. 09:58
Nálunk játék csak alkalmakra van, megtanulta már 3 évesen, és nyugodtan elmehetek vele bárhova, nem fog az áruház közepén hisztit rendezni, hogy neki az most azonnal kell!
112. 64d640aa58 (válaszként erre: 108. - Vviki2)
2010. márc. 9. 09:50

igen ez nálunk is így van, hogy nem veszünk neki meg mindent.

Nem azért mert nincs rá keret,hanem mert nem egészséges.

Van a szomszédban egy kislány(Kira),hát ő mindent megkap,tutira mindenből a legjobbat.Egy tesója van,tehát telik rá...

A kislány egyidős az én kislányommal(Lillával).

A két gyereket össze se lehet hasonlítani!!!!

Kira mindent megkap az anyukájáéktól,mégis a kislány már 5 évesen(!!!!)semminek nem tud örülni,követelőző, mert neki az jár..., állandóan bőg, nyavajog, alig tud beszélni,nincs egy értelmes mondata sem, játszani normálisan nem tud, nevetni szintén nem... 16 éves korára ez a gyerek milyen lesz??? mellesleg a gyerek viselkedése miatt,mert hogy mindent meg kap a gyerek, ha nem akkor meg követelőzik,hogy neki ilyen olyan márkás cucc kell,mert xy-nak is olyan van...szóval a gyerek kezelhetetlensége miatt a szülők épp válnak, pedig hát....


Lillácskám ugye nem kap meg mindent, de ha kap valamit, annak annyira tud örülni,hogy eszméletlen,ezmellet kiegyensúlyozott,állandóan nevet,tisztán beszél, sőt,nagyon okos kislány.Ha kér valamit,és aztmondom nem, mert tegnap már kaptál ezt és ezt, akkor oké,elfogadja amit mondok,csendben van(és nem hisztikzik,követelőzik).Egész biztos hogy ha így nevelem, akkor később sem lesznek gondok.

Mellesleg a kiegyensúlyozottságának sok köze van ahoz hogy van nála nagyobb 2 tesója is, és nála kissebb 2 tesója is.Olyan jókat játszanak,és tanítják egymást:)


El nem tudom képzelni hogy ha a fiam 8 évesen számítógépet kér,mit fog 14 évesen??? autót??? a nagyyon okos bölcs szülők:PPPP


Ja és a telhetetlenségről,és arról hogy mindent megadni a gyereknek....

Az előbb említett kislánynak a nővére,tett egy olyan kijelentést tavaly az anyukájának,hogy legszivesebbben bokánrugtam volna a nagylányt,hogy hogy lehet ilyen.. történt az hogy barátnőmék készültek nyaralni, görögország, tengerpart, luxusszálloda... mondja a barátnőm a nagylányának,hogy készülődni kell, csomagolni,mert pár nap és indulás.Erre a nagylány(!!!!!)odaordít az anyjának hogy ő oda nem megy, nincs az a pénz,hagyják őt békén, nem akar menni oda nyaralni(!!!)később hozzáteszi-oké elmegyek, ha vesztek nekem egy laptopt(!!!!)kis takonypóc nemhogy örülne hogy olyan csodás helyre mehet, még ilyet mer mondani????? már gyerek kiugrana a bőréből a boldogságtól, az meg...!!!! És erről a SZÜLŐ TEHET,Ő TETTE ILYENNÉ A GYEREKET!!!!!!!!

111. vviki2 (válaszként erre: 110. - Benvik)
2010. márc. 9. 09:42
Erről van szó. :-)))
110. benvik (válaszként erre: 108. - Vviki2)
2010. márc. 9. 09:37
Bár az én gyerekem még nincs abban a korban, de tuti nem lesz saját tv-je,lássam csak, hogy mit néz. Számítógéppel is ez a helyzet. Van itthon egy csomó könyv, keresgessen abban az iskolához dolgokat, ne a neten lógjon. Ha meg tényleg nagyon kell valami, azt a mi gépünkön is megnézheti, de látom, hogy milyen oldalakon járkál:-))))) És tuti nem a legújabb mobillal fog rohangálni, mert csak megverik miatta, és elveszik tőle:-((((
109. alfoldi13 (válaszként erre: 108. - Vviki2)
2010. márc. 9. 09:36
elmesélem kezdetben nagyon nagyon sok időt pénzt fordítottam a zene tanításra hisz a tandíjak elvinni az órákra stb hangszer kotta szolfézs kész vagyon majd mi is lett ebből hogy olyan szintre tanultak meg zenélni,hogy több mint tiz országban jártak már meghívással hisz utaztatni nem birtam volna szinte a magyar zene nagykövetei voltak egy adott időben és a fél világot utazták be István bácsi mennyi pénz kellett hozzá? hát kb annyi mint mondjuk egy ut lett volna összeségében csak szorgalom küzdés és az Isten áldás kellett hozzá még ,de azt hiszem kevesen lehetnek kik énekeltek Norvégiától a Spanyol tengerpartig német angol holland svéd és még sok sok helyen... ha az ember jol válassza meg a gyerek képességét amire építeni lehet talán a spórt a képzőmüvészet, és más más területek... elélhető a cél lentről is...
108. vviki2 (válaszként erre: 105. - 64d640aa58)
2010. márc. 9. 09:28

Szerintem is...:-)

Más az értékrendje és ezen szavakkal nem tudsz változtatni.

Az én gyerekem (a legnagyobb) 10 éves, de nem vesz kürtőskalácsot naponta. Sőt! Talán évente kb. 2x... Mégsem boldogtalan ettől. Meg kell tanulniuk, hogy nem hullik minden az ölükbe. Az enyém is az én régi mobilomat koptatja. Nem tud semmit, nem is tetszik neki. Szeretne másikat. DE nem veszek neki. Gyűjtsön rá. Húsvétra pénzt kér mindenkitől, gyűjt az új mobilra..;-) Muszáj megtanulni, hogy a pénzt becsülni kell, nem elszórni! PC...hát én nem fogok neki saját számítógépet venni. Nem azért mert nem tehetem meg, hanem mert nem tartom helyesnek. Nem engedem korlátlanul netezni, s tv-zni sem. TV-je sincs a saját szobájában, mert akkor mindig azt nézné s a tanulás elmaradna. Jár úszni, gyógytornázni. Próbálom úgy nevelni, hogy helyes legyen az értékrendje.

107. 2c2de63135 (válaszként erre: 106. - Benvik)
2010. márc. 9. 09:07

SZIA! tökéletesen egyetértek, a mi gyerekeinknek sem jut eszébe(de szerintem alapból egy gyereknek sem) hogy az anyagi oldaláról közelítsen egy másik gyerekhez! ezt sajnos bizonyos szülők nevelik beléjük,de azokról, mint felnőttekről is megvan a véleményem és nem is játszanak velük a mi gyerekink sem...

és persze lehet akár 1 vagy 2 gyereket is jól nevelni, de lehet 4-5 is, bár nekem a véleményem az, hogy ennyit tényleg csak az vállaljon, akinek ez nem akkora megterhelés, hogy tényleg azon gondolkodik, lesz -e kenyér hónap végén...és ne segélyből akarjon megélni, munka nélkül(mármint a szülő...)

106. benvik
2010. márc. 9. 08:43
Itt szerintem felfogás kérdése. Nekem 2 ellentétes nemű gyerkőcöm van, tehát ez kapásból 2 ruhatár. Nálunk nem lesz sajnos több gyerek, ez a kettő is csoda. Veszélyeztetett terhes voltam, harmadikkal már nem kockáztatnék. Na meg egy gyerek mellett is nehéz volt megoldani azt a 9 hónapot, kettő mellett már lehetetlen. És szoptatni sem tudnám, ahogy őket sem tudtam:-( Így berendezkedtünk két gyerekre. Új ruhákba járnak, új játékaik vannak, nem kis mennyiségben. Viszont ha lehetne, akkor lennének 4-en, tuti a következőnek már nem kéne ruha, játék sőt semmi. És semmivel sem lenne rosszabb nekik, csak más lenne. Sőt még jobb lenne, megtanulnának egy csomó olyan dolgot, amit így nem fognak. Sokkal több előnye van a nagycsaládnak, csak bizonyos dolgokat át kell értékelni. Az anyagi dolgok semmit nem érnek, attól nem lesz egy gyerek jobb ember. Sőt. Ha én megtudom, hogy bármelyik gyerekem is lenézi a másikat, mert neki kevesebb van, akkor az ne is kerüljön a szemem elé. Ha meg valaki őket nézi le, mert nekünk van kevesebb, akkor az se kerüljön a szemem elé. Undorító, hogy ezt már a gyerekekbe belenevelik a szülők. Mert ez így van, magától egy gyereknek eszébe sem jutna!!!!!! Teljesen tökéletes példa rá, hogy a szomszédunk újgazdag gyerekétől hallgatjuk, ahogy találkozunk vele, hogy nekem nagyobb medencém van, nekem van hintám, neked nincs stb. Ugyanez az én gyerekemnek eszébe nem jutna a másik szomszéddal, akik rosszabbúl élnek, mint mi. És ha arról van szó, hogy kinek van több barátja, ami az igazi érték, akkor el lehet képzelni, hogy ki fog nyerni:-))))) A szomszéd kislány egyedül játszhat a medencéjében, unatkozhat, amíg az én gyerekemnek mindig van játszótársa:-))))
105. 64d640aa58 (válaszként erre: 104. - 2c2de63135)
2010. márc. 9. 06:52
szerintem ne próbáld győzködni,fölösleges...
104. 2c2de63135 (válaszként erre: 103. - 0ef5da02f3)
2010. márc. 8. 21:49

a kaja 3 gyerek vagy afelett féláron van az oviban és a suliban is, vagyis most a 2 nagyobb ovis jelenleg, és annyit fizetek, mintha 1 ovisunk lenne...

na látod ebben mi így spórolunk(számítógép esete): megkapják majd a mienket, magunknak meg veszünk egy fejlettebbet, mert a mostani is tökéletes arra, amire egy 12évesnek kell. vagy pl a mobilt is úgy fogják kapni(ha majd lesz nekik), hoyg megkapják a mi "leselejtezett" mobilunkat és baromira fognak nekik örülni(azért hozáteszem nekünk sem a leggagyibb van, tehát semmi ciki nem lesz benne, kislányom kapott karácsonyra barbiet, de odaadtam neki az én 2db barbiemat, amit még anno 25éve kaptam, de ma is tökéletes állapotban vannak, én kötöttem rá kis ruhácskát, komolyan mondom sokkal jobban vigyáz ezekre, mint arra, mint amit most kapott karácsonyra. egyszerűen "nagyon jól esik neki" hogy anya egykori barbiejával játszhat és nagy becsben tartja..

én úgy érzem, hogy semmit nem vonok meg tőlük(szerencsére) csak mértékkel kapják meg és nem lesznek elkényeztett gyerekek, hanem tudni fogják, nem lehet mindent megkapni: pl miért kell egy 5 vagy x évesnek Thaiföldre, Kanári szigetekre vagy Kenyában(és még sorolhatnám) kiruccani, nyaralni?? majd elmegy felnőtt korában, semmiről nem fog lemaradni... 5 évesen inkább elviszem a vidámparkba, vagy az állatkertbe, vagy max a tengerpartra. ő ezt sem élvezi kevésbé, mint egy kenyai kirándulást...sőt..

mozi: lehet határt szabni: havonta 1 mozi, a többit nézzék meg dvd-n a lakásban, jöhetnek barátok is:) amúgy meg ha van zsebpénze akkor azt költse el erre, ha mozizni akar..

én meg pont azt írtam, hogy nálunk nincs minden nap kütöskalács stb, hanem én sütöm meg a kedvenc sütijüket, szóval ebben sincs semmi hiányuk(és sokkal olcsóbb , egészségesebb, mint a bolti)

a ruha 40ezer tavszra: igen lehet egy 12évesnek már drágább a ruhatár beszerzése, de látod 3-4gyerek esetén ezt is csak 1x kell megvenni, hacsak nem tudnak rá vigyázni és totál tönkretszik, a következő(azonos) nemű, simán felhúzhatja majd, és max kiegészítem 1-2 úja darabbal, hogy ne érezze úgy, hogy a másik levetett ruháját hordja. És akcióban rengeteget lehet spórolni, csak ki kell fogni...

103. 0ef5da02f3 (válaszként erre: 100. - 2c2de63135)
2010. márc. 8. 21:33

Igen írtad a nagy is csak 5 éves.Míg ovodások voltak nekem is fillérekbe voltak.De a suli más.

ott megy a rivalizálás is.Ha a barát, vagy barátnő elmegy moziba, akkor eleve neki is menni kell.Ez természetes.Nem azért dolgozunk hogy mindent megvonjak tőlük.Nekem is megveszik a napi egy kürtöskalácsot.A kaja féláron van???

Hol????

Mert nálunk nem:(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook