Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti, hogy döntöttetek? Beoltattátok magatokat? Vagy nem szeretnétek a későbbiek folyamán se? fórum

Ti, hogy döntöttetek? Beoltattátok magatokat? Vagy nem szeretnétek a későbbiek folyamán se? (beszélgetős fórum)


24. Banános Zselé (válaszként erre: 22. - Cicamica3)
2022. jan. 9. 22:29
a fórum szeptember 10.-én indult, nem tudom miért hozták elő
23. LBO
2022. jan. 9. 22:09

Kétszer vagyok oltva, harmadikat egyenlőre nem adatom be, a második oltásom óta eltelt 8 hónap.

Férjem háromszor van oltva, az utolsó oltás után 2 hónappal Covidos lett...

Nagyobbik gyerkőcöt szombaton oltották. Ő kérte, mert már harmadszor volt 10 napos karanténban... elege lett.

Kisebbiket egy hét múlva oltják, szintén hasonló okokból mint a tesót.

2022. jan. 6. 23:14
Több fórum van az oltásról,beoltottakról és az oltás tagadókról.Vita is volt és van.Nem hiszem,hogy szükség van egyújabb ilyen témáju fórumra.
2022. jan. 6. 23:07
Nem,és nem is fogom.
2021. szept. 21. 22:05

Mikor már lehetett oltásra jelentkezni, eleinte hezitáltam, mivel olvastam az ijesztgetéseket, hogy még nem biztonságosak a koronavírus elleni vakcinák, nincsen elég adat róluk. Gondoltam, megvárom, míg lesz. De hamarosan meghalt egy volt osztálytársam, majd több ismerősünk, köztük kettő 40 éves körüli, koronavírus fertőzésben, többen a kórházig sem jutottak el, egyikük sem volt beoltva, mivel akkor még nem volt vakcina. Mivel influenza ellen rendszeresen beolttattam magam, egy nagyon durva, 40 napon át lázasan, többször injekciókkal enyhített magas lázrohamokkal, eszmélet vesztésekkel járó, az ezredfordulókor elkapott influenza fertőzés után, és soha semmilyen komolyabb mellékhatásom nem volt az oltásoktól, egy-két napig tartó oltás helye körüli nem túl erős fájdalomtól eltekintve, ezért úgy döntöttem, nem várok tovább, és regisztráltam a koronavírus oltásra. Igyekeztünk mindent megtenni a fertőződés ellen, a nem velünk lakó legközelebbi rokonokkal sem találkozva, végül Moderna oltást kaptam. Első esetben 2 napig volt fejfájásom, amit elmulasztott az Algopyrin és az oltás helye körül kisebb fájdalom. Második alkalommal kapva a vakcinát, kisebb volt a fejfájás, az oltás helye körül kicsit feldagadt, és tovább, mint első esetben, most 5 napig fájt, de az is elmúlt. Mondtam is, hogy csak ennyi? Többre számítottam. De így is legalább biztos, hogy nem sóoldatot kaptam, és meg tudta piszkálni, „túrbózni” az immunrendszeremet. Majd egy rokonom, és egy volt iskolatársam is elkapta a sokáig tartó hezitálásuk után a koronavírust, rettenetesen megviselte őket, a gondos ápolás is segített nekik túlélni, azóta már túl vannak az oltakozáson! Egyikük (külföldön él) ezt írta: „Ezek utan ha meghallom valakitol, hogy Covid nem letezik, tiszta idegbajt fogok kapni. Nem csodalom egeszseges emberek meghalnak tole.”

Akik meghaltak ismerőseim, bizony kár, hogy még akkor nem volt, és nem választhatták, hátha beolttatták volna magukat…

19. ,zumba
2021. szept. 17. 10:43
Járvány: mennyi a küszöbszintje?
2021. szept. 17. 00:18
Én igen. Jobb megelőzni
17. Banános Zselé (válaszként erre: 16. - E46f572459)
2021. szept. 16. 22:51
de hogy nem, az is elkapja aki be van oltva, nem 100 % garancia az oltás
16. e46f572459 (válaszként erre: 10. - Meer)
2021. szept. 16. 22:31
Nem magánügy . Nem lenne járvány, ha mindenki beoltattatná magát .
2021. szept. 16. 22:27
Èn már 3 Pfizert kaptam.
2021. szept. 16. 22:04
Igen beoltattam. Beleléptem egy rozsdás szögbe és nem szerettem volna megkockáztatni a vérmérgezést. Még sosem kaptam tetanusz oltást, hát itt volt az ideje. Azt mondják be vagyok biztosítva 5 évig.
2021. szept. 14. 07:54
Én beoltattam magam, de kizárólag a védettségi kártya miatt. Tömegrendezvényekre nem járok, de tartottam, tartok attól, hogy el fog jutni a politikai nyomás odáig, hogy egy üzletbe nem léphetek be, buszra nem szállhatok fel védettségi kártya nélkül. Egyébként soha nem oltattam volna magam, és nem fogom felvenni a további (harmadik, negyedik, akárhányadik) oltást sem.
2021. szept. 12. 16:02
Be. Hasonló okokból, mint Bless the Child.
11. unom (válaszként erre: 10. - Meer)
2021. szept. 10. 19:48

Aki akar válaszol, aki nem, az nem.

Miért zavar ez téged?

10. meer
2021. szept. 10. 19:44
Egy nem érthető.. miért kell erről posztot nyitni.. magánügy..az is aki beoltatja, az is aki nem... én nem szólom le azt, aki nem teszi.. szíve joga.. csak azt szoktam mondani.. Isten irgalmazzon a Covidtól.. ezt üzenem 3 oltáson ill. a Covidon túlról.. azaz én túlélten több 10 ezren nem... lehet gondolkodni.. de engem se szóljon meg senki, én sem teszem... Egyszóval... a Covid egy nagyon szar betegség, ezt viszont állítom és sajnos tudom.
2021. szept. 10. 19:32
Jól döntöttem.
8. NomNom (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 19:25
Vótmán
2021. szept. 10. 19:01
Én nem vettem fel egyet sem. Nincs is tervben.
2021. szept. 10. 17:16
A vigyorgást nem értem a mondat végén. Provokáció?
5. Banános Zselé (válaszként erre: 4. - Globus)
2021. szept. 10. 16:44
nincs lemaradva most van 3. oltási program
4. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 10. 15:41
Le vagy maradva. Nem is kicsit, nagyon. 3/4 évvel.
2021. szept. 10. 14:39
Mert nem szeretnék kínok közt meghalni az intenzív osztályon.
2021. szept. 10. 14:09
2021. szept. 10. 14:01
Miért döntöttetek így? :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook