Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek szégyen, hogy nincsenek megkeresztelve a gyerekeim? Miért lényeges, hogy meg legyenek? fórum

Szerintetek szégyen, hogy nincsenek megkeresztelve a gyerekeim? Miért lényeges, hogy meg legyenek? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7
92. mandella (válaszként erre: 91. - Mandella)
2009. okt. 4. 15:47
divat lett mostanság ez, és a nagy divatozásban nem látnak mögé...
91. mandella (válaszként erre: 89. - C82ca0b957)
2009. okt. 4. 15:46
egyetértek!
2009. okt. 4. 15:42
Az egyik ismerősőm 30 éves és nincs meg keresztelve és eddig nem is akart meg keresztelődni. De a szomszéd kisfiút nagyon megszerette és a keresztapja akar lenni. A kisfiú 6 éves lesz. Na szóval a katolikus pap ugy engedi, hogy keresztszülő legyen, hogy ő is megkeresztelődik. Igy muszály neki.
2009. okt. 4. 14:31

Akkora hülyeség ez a keresztelkedősdi! Formalitásból minek kell megkeresztelni a gyereket, ha még a szülő sem tudja, hogy mi is az a katolicizmus, vagy mit tudom én melyik agyament vallás. Egyébként a vallást sem Isten "találta ki", hanem az emberek. Én nem keresztelném meg a gyerekemet, ha fizetnének érte se. Nem ez a legfontosabb az életében. Azt az indokot meg nem is értem, hogy ha felnő, lehessen templomi esküvője. A házasság akkor is érvényes, ha csak polgári, a másik meg hogy Isten színe előtt házasodnak de utána meg elvállnak. Az egész keresztelős baromság az egyház pénzhajhászó agyszüleménye, mint ahogy a középkorban is mi mindent elkövettek a vallás nevében.

Nekem feláll a szőr a hátamon a vallástól, meg az egyháztól is.

88. 00346cf747 (válaszként erre: 83. - 91659176d7)
2009. okt. 4. 14:04
Nem tudom. Sok dolog nem akkor problémás, amikor fény derül rá, hanem korábban kellett volna annak lennie. Példa rá a jelen fórum, igazából okafogyott a tanakodás.
87. Cuczy (válaszként erre: 85. - E584b61b26)
2009. okt. 4. 12:45

Szívemből beszélsz! Teljesen egyetértek!

Nem is értem, hogy a kérdező miért ad az őt megszóló véleményére!


Szégyellje magát az aki mások magánéletét a szájára veszi! Az szégyellni való!!! Főleg ha meg is van keresztelve az illető...

2009. okt. 4. 12:36
Nekem apukám római, anyukám meg görög katolikus vagy fordítva. Mindketten meg vannak keresztelve de egyikük sem volt soha hívő és minnket gyerekeket sem tanítottak soha semmi ilyesmire és nem is vagyunk megkeresztelve. Szerintem nem is lényeges. Nem is tudom hogy mit jelent ha valaki meg van keresztelve. Gondolom valami köze van a mennybejutáshoz vagy ilyesmi ami meg egy nagy szemétség ha ténlyeg így van. :D
2009. okt. 4. 12:32

Mindenkinek egyéni joga eldönteni a vallását!

Nem is hiszem hogy a csecsemő és a kisgyermek érti a lényegét a dolognak.Ha szeretné majd keresztelkedik ha érett lesz annyira hogy érti,miről is van szó.

Egyáltalán nem szégyen!!!

Az álszentség se jobb,és az sem hogy valakire ráerőltetnénk az akaratunkat.

84. Cuczy (válaszként erre: 1. - Ymanie)
2009. okt. 4. 12:28

Nem.

Magánügy!!!

A gyermekednek 15-20 év áll a rendelkezésére, hogy megismerhesse a vallásokat, hitrendszereket, izmusokat, filozófiákat. Ebben te is tudod segíteni.

Alapvetően szerintem az ő magánügye, hogy milyen vallást kíván szívvel lélekkel gyakorolni.


Megszólnak érte? Kinek mi köze?

Kérd ki magadnak a saját, és a gyermeked nevében is.

Előbb nézzen körül a saját háza táján az, aki másokat megszól. Lehet, te is megtudnád az illetőt szólni valamely dolgáért. Nyugodtan tarts tükröt neki.


Minden jót!

83. 91659176d7 (válaszként erre: 78. - 00346cf747)
2009. okt. 4. 11:41
Szerinted nagy csalodás lesz neki, ha megtudja, hogy akiket körinek hív az nem is a keresztszülei?
82. laszlozsu (válaszként erre: 81. - Mh07)
2009. okt. 4. 09:26
Így van.
81. mh07 (válaszként erre: 80. - Laszlozsu)
2009. okt. 4. 08:42

Sajnos az egyházi esküvű (ceremónia ahogyan Te nevezted) leginkább csak divat. Sok pár van az ismerettségi körünkben akik nagy hűhóval - azon versengve ki melyik templomban esküszik - évekkel ezelőtt templomi fogadalmat tettek, mára már rég nincsenek együtt.

A "keresztlányom" sincs megkeresztelve, a húgomék kislánya. Megbeszéltük, hogy mi leszünk a "kereszt"szülők. Bár e megnevezés nélkül is elhoznám nyaralni, vinném kirándulni és elhalmoznám ajándékokkal. CSAK azért, mert nagyon szeretem!

80. laszlozsu (válaszként erre: 75. - Monika0104)
2009. okt. 4. 06:43
Férjhez menni keresztség nélkül is tudsz. Max. nem lesz templomi esküvőd. Tulajdonképpen a polgári a hivatalos, a templomi csak ceremónia. Kinek szép, kinek kevésbé az, de valljuk be, ceremónia. Persze, ha az illető igaz hittel áll az oltár elé, az más. Én talán egyszer találkoztam ilyennel az ismerőseim körében. Mindemellett tiszteletben tartom mások hitét, de én nem követem a nekem adott keresztséget.
2009. okt. 3. 21:15

Miért lenne szégyen, hogy nem veted alá magad az egyház saját kis rituléjának? Ha neked nem jelent semmit, ne tedd! Szégyen?? Miért, ki az egyház? na ne..

Nem akartam senkit megbántani...

78. 00346cf747 (válaszként erre: 76. - 91659176d7)
2009. okt. 3. 19:35

Ő már kinyilvánította az akaratát :))

Egy illúzióval kevesebb lesz, ha rájön, hogy nem kerek a történet.

2009. okt. 3. 19:30

Szia!

Szerintem nem szégyen ha nincsen megkeresztelve. Viszont ha gyerekem születik, én meg fogom kereszteltetni. Mégpedig ezzel a szüleim példáját követem, akik engem szintén megkereszteltettek, habár ők nem voltak hívő katolikusok.

Az ok igen egyszerű: később, ha majd felnő, akkor szabadon eldöntheti h ő hívő szeretne-e lenni. Viszont a lehetőséget megkapja a keresztelővel.

Én első áldoztam és bérmálkoztam is, és nem vagyok hívő. Viszont egyiket sem bánom, mert nem veszítettem vele semmit. Igaz h több sem lettem, de a szüleimtől megkaptam a lehetőséget.

Nem tudom ez érthető-e, így visszaolvasva kicsit zavarosnak tűnik:)

76. 91659176d7 (válaszként erre: 70. - 00346cf747)
2009. okt. 3. 19:29
Ugyhogy nincsen meg keresztelve, de a sógórnőmnek és a párjánal mondja, hogy köri. Szülinap, mikulás, húsvét, karácsony ő is a sógórnőméktől kapja az ajándékokat ugy, mint a kereszt fiúk aki meg van keresztelve.
2009. okt. 3. 18:45
én 5-dikes koromba lettem megkeresztelve de csak azért mert első áldozó lettem, meg ha férjhez akarnék menni csak úgy lehetne ha meg vagyok keresztelve.
74. Bcicus (válaszként erre: 3. - Ymanie)
2009. okt. 3. 18:43
Az onyaokkal nem foglalkozzál, miért kéne megkeresztelni, egy rakat pénzt költeni a semmire, tök felesleges.
73. 3da8f53e4a (válaszként erre: 72. - F699cfb403)
2009. okt. 3. 17:00

Szia Gina!

Megjegyzem: saját magad/magatok is lehettek keresztszülők, nem kell minden áron mást felkérni mert "muszály"..... Egyébként felnött fejjel persze majd eldönti a gyerek, hogy mit szeretne. De a keresztség felvételével és a további vallásosságra neveléssel nem teszel rosszat a gyermeknek ebben az elvadult, erkölcstelenségben szenvedő világban, ahol így is nehéz megtalálni,megtartani a helyes utat. Ismerek olyan hölgyet, aki áttért egy másik vallásra - egész érett fejjel -mert pálfordulás történt nála.

De a lányának akkor is megadta a katolikus hitet és az elsőálldozás lehetőségét....

2009. okt. 3. 16:48

Az én lányom sincs megkeresztelve.

Úgy gondolom, majd ő eldönti, hogy mi szeretne lenni.

A másik meg az, hogy azért megkeresztelni, mert így szokás... Hát én nem! Megfelelő keresztapa se mama sincs akit szívbol megkérnék. Ez is fontos, mert ha már keresztszülei vannak a gyereknek, akkor legyenek olyanok is. Ne csak azon a napon legyenek azok.

71. Yágo (válaszként erre: 69. - Roni24)
2009. okt. 3. 16:34
hát igen :)
70. 00346cf747 (válaszként erre: 66. - 91659176d7)
2009. okt. 3. 16:33
Ha nincs megkeresztelve a 22 hónapos, akkor hogyan lehetnek keresztszülei? Csak kérdem... :)
69. Roni24 (válaszként erre: 65. - Alfoldi13)
2009. okt. 3. 16:28
Na, pontosan erről beszéltem az előbb!
68. 2a033963fa (válaszként erre: 3. - Ymanie)
2009. okt. 3. 16:11
Nem szégyen,ha nem vagytok vallásosak,és a gyerekeid később még mindig megkeresztelkedhetnek,és van döntésük ebben.Nekem pont az a zavaró mikor muszályból megkeresztelik,meg mikor anyuka,nagymama követelik a templomi esküvőt...ez két ember dolga,majd döntsék már el ők.
2009. okt. 3. 16:08

Sziasztok!

Én gyerekkoromban református vallás szerint lettem megkeresztelve. Vallásomat azóta sem gyakorlom.

A férjem nincs is megkeresztelve, névadós gyerek volt. A két fiúnkat nem kereszteltettük meg. Ellenben ha ők szeretnék,biztosan megszerveznénk nekik. Az iskolában jelen van a hitoktatás, 3 egyház is képviselteti magát. Nagyon jó kapcsolatot ápolnak a hitoktatókkal Ők is, annak ellenére, hogy nem érintettek. Sőt, arra is volt példa, hogy evangélikus ifjúsági programon vettek részt, mert tetszett nekik, jól érezték magukat ott, még hittan táborba is hívta őket az oktató. Nem volt akadály, hogy nincs keresztségük. Szerintem nem a külsőségek a fontosak.

2009. okt. 3. 16:07

Elolvastam a hozzászólásokat.

Nekem a fiúnk aki 4.5 éves meg van keresztelve. 6 hónapos volt amikor meg kereszteltettünk a sógórnőm és párja a keresztszülök. Én református vagyok és igy is lett megkeresztelve a fiúnk.

A kislányunk aki 22 hónapos ő nincs meg keresztelve még. De neki is a sógórnőm és a párja a keresztszülei.

A párom katolikus. Nem járnak templomba.


Engem nem is érdekel a keresztelős téma.

65. alfoldi13 (válaszként erre: 63. - Mimmo33)
2009. okt. 3. 16:05
Ez a téma mig igy él benned belül sose lesz lezárva... és ezt érzed Te magad is..nem oktatlak csak felhivtam a figyelmed ebben most még nem jó az az ut amin Te mégy. most meg elbucsuzom hátha gondolkodsz rajta ,hogy van ebben valami
64. Roni24 (válaszként erre: 62. - Yágo)
2009. okt. 3. 15:56

:)

Nekem is!

63. mimmo33 (válaszként erre: 57. - Alfoldi13)
2009. okt. 3. 15:56

Nem kioktatást kértem.

Nem nem érzem, hogy miért lenne ez a dolog az életelem lényege,de úgy látom más is választ várna. Az életem lényege a családom, nem a keresztelés misztikuma. Nem leszek tőle se több,se kevesebb. Ha meg valaki ez alapján ítél meg, azt én sajnálom.

Részemről a téma lezárva.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook