Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek milyen vállalkozásban érdemes gondolkodni manapság? fórum

Szerintetek milyen vállalkozásban érdemes gondolkodni manapság? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
19. Guruljka (válaszként erre: 13. - Sziszi0528)
2019. szept. 11. 14:28

Még sima számítógép-szerelők is így szereznek plusz pénzt.

Összeállít egy kis oktatóanyagot, pénzért árulja. Ki sem kell lépnie a házból. Mivel nem kér sokat, és értelmes (ezt némi ingyenes anyagokból ki lehet szűrni), biztosan akad ügyfele.


Valahogy a HR-végzettségedet lehetne talán meglovagolni. Kiknek tudnál és miben segíteni?

Esetleg ütős önéletrajzok, motivációs levelek megfogalmazása?

Egyszer fordíttatod le angolra és németre, utána már csak a személyes adatokat írod be.

18. grassi (válaszként erre: 16. - Sziszi0528)
2019. szept. 11. 14:17
nem jelent azonnali megoldást, de a könyvelés szerintem nem rossz ötlet. Először egy pü-számv üi, az fél év, utána a mérlegképes könyvelő, az 1 év. Viszont egy kurrens szakma lesz a kezedben, otthon végezhető, rugalmas, ami gyerekek mellett nem csak az első pár évben nagy előny. Nem tudom, hogy budapesti vagy-e, itt tudok ajánlani kimondottan jó képzést.
17. papája (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2019. szept. 11. 14:01

A helyzet az, hogy ez a burkoló nagyon is jó ötlet, bár gondolom viccnek szántad.

Sziszi kinézne magának egy ingyenes OKJ-s burkoló képzést és végzettséget szerezne.

Munkája és pénze rengeteg lehetne úgy, hogy válogathatna is. Nagyítóval keresik a burkolókat, a munkát maga választhatná ki és az idejét is maga oszthatná be. A burkolás szép munka, akár egy hobbi, vagy önmegvalósítás. Nem is nehéz, mert többnyire kész falon, padlón dolgozik. Miért ne lehetne ez akár női munka. Vannak női szobrászok is. Amikor felújíttattuk a fürdőszobát gyönyörködtem a csempéző munkájában, olyan szépen dolgozott. Nem kapkodta el, nem fáradt el, - pedig nem órabérben dolgozott. Szerintem ezt a munkát nő is nyugodtan végezheti.

16. sziszi0528 (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2019. szept. 11. 13:38
Vagy én nem is tudom mire értetted ezt, hogy nem végeztem el rendesen... Mindegyik diplomámat befejeztem, kezemben van.
15. sziszi0528 (válaszként erre: 12. - Fincsi5)
2019. szept. 11. 13:36

Gyerekfejjel, 18 évesen mindenáron régész akartam lenni. Az ELTÉ-n nem jött össze, mert abban az évben, mikor érettségiztem (akkor vezették be a kétszintű érettségit és egyúttal akkor indult az utolsó kredites képzés is) hihetetlenül megemelték a ponthatárokat. 92 pont volt a régészet az előző évben, abban az évben, mikor érretségiztem felvitték 138-ra. Senki nem számított ilyen mértékű emelkedésre, emlékszem sokáig vita tárgya is volt ez annak idején, többek között a törit és a matekot is kétszer írtuk, mert kiszivárogtak a feladatlapok, stb. Nagyon nagy katyvasz volt az a 2005-ös év, én teljesen letörtem, mikor megtudtam, hogy "csak" a Miskolci Egyetemre kerültem be és csak sima töri szakra (az volt a 3. "tartalék" helyemnek megjelölve). Aztán később mégis örültem neki, hogy helyben van, nem kell utazgatnom, koliban/albiban laknom, választhatok később régészet szakirányt is. Majd az idő úgy hozta, hogy egyre kevésbé akartam régész lenni, kiábrándultam az egész oktatási rendszerből, a tanárokból, akik pofára adták a jegyet, stb... Passziváltattam magam, elmentem dolgozni, de csak furdalt a lelkiismeret, hogy van egy félbemaradt államilag támogatott képzésem, amire hajdanán felvettek, nem dobom el magamtól és elvégzem, ha másért nem akkor azért, hogy értelmes másoddiplomát szerezhessek hiszen akkor mehetek szakirányú továbbképzésre, ha van egy alapdiplomám, ezért befejeztem a félbemaradt törit. Sokat olvastam a mediátori után, láttam benne fantáziát, akkor mikor elkezdtem nagyon új dolognak számított, a növekvő büntetőügyi perekre és a bíróságok leterheltségére való tekintettel láttam benne lehetőséget, hogy életképes végzettséget kapok. Mivel akkoriban kezdték kiépíteni ezt az egész mediátori képzést (tőlünk konkrétan megkérdezték a záróvizsgák után, hogy milyen javaslatokat tudnánk még tenni a képzés hatékonyságának növelése érdekében...) nem volt egyértelmű, hogy kik és hogyan mediálhatnak. Többen voltunk olyanok a csoportban, akik megszívták, mert nem dolgoztak egyáltalán vagy megfelelő időt az eredeti szakmájukban és akkor ért a hidegzuhany. Jeleztük is, hogy ezt azért jó lett volna, ha mondják, nem mondtak rá semmit, csak bólogattak. Hát ezzel nem lettünk kisegítve, mindegy így alakult, ezt is elvégeztem. A HR szerintem jó, csak mint írtam a kicsik miatt nem tudom vállalni a versenyszférát még egy ideig.


Bocsi, ha bő lére eresztettem, csak nem akartam, hogy úgy ítélj, hogy nem is ismersz valójában, mert nem kapkodtam (sőt, hát a törit 4 év helyett 8 év alatt végeztem el a passzív félévek miatt, mert agyaltam, hogy mit csináljak), igyekeztem mindig alaposan körbejárni a témát és nem csak egyet szoktam aludni ilyen nagy döntések előtt...

14. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2019. szept. 11. 13:35
Rajtad kívül senki nem tud a gyerekekért elmenni, vagy vigyázni? Ha nem tudsz otthoni munkát, elég nehéz , ha nem tudsz a gyerekektől néha szabadabb lenni. Idegen nyelvtudásod van milyen szinten? Ha kezdenéd egy marketing kutatással akkor szép munkahelyed lehetne. Otthonról végezheted és az eredmény sem marad el. Vagy olyan munka kell, amire személyeket keresnek a munkaerő piacokon. Írjál, ha érdekel.
13. sziszi0528 (válaszként erre: 11. - Guruljka)
2019. szept. 11. 13:20

Köszönöm, mindenképpen megkérdezem a NAV-ot is, már csak tájékozódás céljából is, hogy mi a helyzet ezekkel a kézműves termékek értékesítésével.


Ezekre az online dolgokra még nincs ráállva az agyam, kicsit régimódi vagyok fiatal korom ellenére, de kezdem magam beleásni a témába, már olvasgatok ilyen jellegű cikkeket...

12. fincsi5 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2019. szept. 11. 13:06
Semmit nem végeztél el rendesen, csak kapkodtál.:(
11. Guruljka (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2019. szept. 11. 13:01

Szia! Szerintem erre KATA-t építeni még nem lehet. Ha kézműves termékeket akarsz "gyártani", arra talán a magánszemélyek adószáma is megfelelne, ennek nincs adótétele, csak az SzJA-val kell bevallani, de javaslom, hogy kérdezd meg a legközelebbi adóhivatalt telefonon. Nekem is sokat segítettek.

Jó kis végzettségeid vannak, valami online tanácsadási dolgot nem tudnál erre építeni?

10. sziszi0528 (válaszként erre: 8. - Csakelőre)
2019. szept. 11. 12:07
Nem tudok, mint írtam... :(. Pénzügy- számvitel előképzettség/végzettség kell hozzá, mivel a mérlegképes könyvelői tanfolyam ráépülő képzésnek számít. Nekem nincs mire ráépülnie, mert mint írtam nem ilyen irányú egyik végzettségem sem sajnos...
9. gabbbicica (válaszként erre: 7. - Globus)
2019. szept. 11. 12:04

Itt is dolgoznak, este 8ig kb, es szombaton is 2ig.


Azert irtam, h jol hangzik, h maga osztja be az idejet, de a vendegkor csekely resze er ra 8-15-ig.

8. csakelőre (válaszként erre: 6. - Sziszi0528)
2019. szept. 11. 11:23

Annyi körmös van már,mint égen a csillag,van aki házhoz is jár,van aki bérel egy kis helyet valahol.



Könyvelj inkább,szerintem.

7. globus (válaszként erre: 3. - Gabbbicica)
2019. szept. 11. 11:20
Nálunk ezen szakmabeliek dolgoznak szombaton is. Sőt a házbeli, alagsori körmös igény szerint tart nyitva, akár vasárnap is bejön.
2019. szept. 11. 11:18

Köszi Andi, igen 33 éves fiatal 2 gyermekes anyukaként elmegyek majd burkolni... Tudok én is olyat mondani, hogy villanyszerelő, ablakos, ács, csőszerelő, hegesztő, festő... Mind hiányszakma, ezekkel tisztában vagyok, de azért ne már :)...


Köszönöm az eddigi véleményeket, a körmöst nem vetettem el még teljesen, nekem legalább arra a pár évre kellene ilyen jellegű munka, amíg kicsik a gyerekek.


Gabbbicica ezen én is gondolkoztam, hogy azért a nők nagyrésze dolgozik és mikor ér rá... Mikor vége a munkaidejének, ami egyenlő azzal, hogy vége van a bölcsinek és az ovinak is...

5. Mezei Virág (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2019. szept. 11. 11:15
Ja, ja! Igazi női, kreatív munka! 😉
4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2019. szept. 11. 11:02
Burkoló.
3. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2019. szept. 11. 10:09

A körmös, fodrász, kozmetikushoz annyit tudok hozzáfűzni vendégként, hogy hiába akarja maga beosztani az idejét, a vendégek 80 %-a nem fog azért szabadságot kivenni, mert a körmös gyereke 8-15-ig van a bölcsiben :(


Ha éves szinten nézzük, havi 1x elmegyek a körmöshöz, 6 hetente a fodrászhoz, és havi 1x a kozmetikushoz. Ez azt jelenti, hogy ki kellene vennem 12 napot a körmösre, 8-at a fodrászra, úgy, hogy összesen van 24 nap szabim.... Életszerűtlen. Még rugalmas munkaidőben sem tudom megoldani, hogy 3-nál hamarabb odaérjek, vagy ha 9kor kezdek, akkor is 7-re mennék leghamarabb, ami szintén nem jó, ha te viszed-hozod a gyerekeket.


Azt kell megnézned, lenne-e annyi 3 műszakban, 2 műszakban dolgozó vendéget, kismama, akinek tud vki vigyázni a gyerekére, akik mellett megéri, hogy csak "munkaidőben" dolgozol.

2. f8db0709b8 (válaszként erre: 1. - Sziszi0528)
2019. szept. 11. 09:32

Barátnőm is körmözik 2 gyerek mellett...míg ők odavannak,dolgozik.

Hétvégét jelezte pár hónapja,az a családé,ünnepnapokon se dolgozik.

Vállalkozóként teszi mindezt,és így dolgozva se panaszkodik.

2019. szept. 11. 09:21

Sziasztok!


A véleményetekre lennék kíváncsi azzal kapcsolatban, hogy szerintetek milyen vállalkozásba érdemes belefogni? Elmondom röviden, hogy miért gondolkodom ebben. Van 2 kisgyerekem (3,5 és 2 évesek, oviba és bölcsibe járnak). 3 végzettségem is van, de egyiket sem tudom hasznosítani. Történelem szakos bölcsészként végeztem (nem ragozom tovább miért nem tudok vele elhelyezkedni, tanárim nincs meg, nem is akartam soha), van egy általános- és igazságügyi mediátori végzettségem (képzés közben mondták, hogy csak az lehet mediátor, aki legalább 2 évet dolgozott az eredeti végzettségének megfelelően, magyarán mondva nekem 2 évig egy könyvtárban vagy levéltárban kellett volna ülnöm ahhoz, hogy mediálhassak... a kettő köszönőviszonyban sincs egymással, de ez a jogszabály, ami értelmetlen, valamint 5 év szakmai gyakorlat kell a névjegyzékbe való felvételhez) és van egy HR menedzser diplomám (jelenleg a 2 kicsi logisztikázása miatt nem tudom vállalni a versenyszférát, amíg nem lesznek egy picit nagyobbak és önállóbak). Most jelenleg közszférában dolgozom, de nagyon nem szeretem a munkám, alacsony iskolai végzettségűeknek könyörgöm napi szinten, hogy jöjjenek ingyenes OKJ-s képzésre, még fizetést is kapnak a tanfolyam idejére, ingyenes utazási utalványt, csak el kell végezni. Egy szélmalomharc az egész, lemorzsolódnak, folyamatosan szivatnak, hogy nem jönnek el, nem beszélve arról, hogy múlt hónapban 6 nap táppénzen voltam és kemény 120 000 Ft-ot kerestem :(.


Szóval valami egyéni vállalkozásban gondolkodom, ezek fordultak meg a fejemben:


- vállalkozási mérlegképes könyvelő (kilőve, mert pénzügy- számvitel végzettség nélkül el sem lehet kezdeni)


- körmözés (igen, nagyon más terület, de láttam benne fantáziát... Akikkel eddig beszéltem mind azt mondták, hogy igen, magad osztod be az idődet, ahogy akarod, de ha keresni akarsz ezzel, rengeteget kell dolgozni, ünnepnapokon, hétvégén is, akkor meg megint ott vagyok, ahol a part szakad, nem tudom hozni-vinni a 2 kicsit. Csak így érné meg vagy főállás mellett másodállásban)


- nagyon szeretek kötni-horgolni, gondolkodtam ezzel kapcsolatban is, hogy KATÁ-s vállalkozóként egyedi kézműves termékeket gyártanék (babaruhák, sapik, sálak, amigurumi figurák, kis babatakarók, vagy amire éppen lenne igény), de rengeteg helyen olvastam, hogy nagyon mínuszos, nem fizetik meg manapság a kézimunkát, épphogy az anyagköltség jönne ki és egy nagyon minimális plusz (ha egyáltalán lenne), de a ráfordított idő pedig rengeteg.


És kifogytam az ötletekből...

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook