Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek mikor aratják a tarhonyát? fórum

Szerintetek mikor aratják a tarhonyát? (tudásbázis kérdés)


❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯
1619. cabcd72c72 (válaszként erre: 1617. - Leoborta)
2010. márc. 7. 01:19
Az időjárás a tarhonyatermesztésnél nem probléma, hisz a Szövetségben rendelkezésedre állnak, különböző tipesú "Időjárást szabályozó berendezések". Ma már nem probléma, bárhol előállítani bármely időjárási viszonyokat maxi 50 km2 körzetben.:-)))
1618. Hatan
2010. márc. 6. 20:26
OK. tarhonyagyártó "kisiparosoknak" felajánlom 1000% haszonnal működő 2:1 gyártósort, amellyel teljes kihasználtsággal egyszerre lehet makarónit és cérnametéltett gyártani. Csak a makaróni belsejéből ki kell húzni a cérnametéltet és kész is.
1617. Leoborta
2010. márc. 6. 15:47
Amint eláll a szél, aratunk. Karácsony előtt beültettünk kísérleti jelleggel egy hektárt valami új fajtával. Kínából hoztuk, ott mindent meg lehet szerezni. Gyönyörű lett a termés, még ha egy kicsit sárga is, de ezt csak teljes szélcsendben lehet aratni.
1616. cabcd72c72 (válaszként erre: 1614. - 6b006fc769)
2010. márc. 5. 18:37

Mivel látom érdekel a tarhonya szexuális élete, ezért úgy általában beszéljünk róla:


Már a címmel is egy kicsit baj van, mert nem mindenki csak a növényekre gondol.:-)))



"Szex a kertben


A magvak a növények genetikai információjának lenyűgöző csomagjai, amelyek a szülői gének kombinációit tartalmazzák. A magvakban lévő növényi embriók, csírázás után bébi növényből ivarérett növénnyé serdülnek. Aki kertészkedik, sokszor gyűjti kerti virágainak magvait, hogy elvesse, és új növényeket nevelhessen. Ezért nem árt, ha kicsit többet tudunk a virágos növények szexualitásáról.


A zárvatermő, virágos növényekben a magkezdemény védettsége fejlett, a termőlevelek zárt termővé alakulnak. A termő női ivarszerv, csúcsi része a bibe. A porzó hím ivarszerv. A virágporszem tömlőt hajt a bibébe, a hímivarsejtek ezen keresztül érik el a magkezdeményeket. A zárvatermők ivarleveleit takarólevelek (együtt a virág) védik. A termő magházából alakul ki a termés. Már a magban megtalálható a gyökér, a hajtás és a sziklevél kezdeménye. A csírázó magban először a gyököcske indul fejlődésnek. Az első lomblevelek megjelenéséig a csíranövényt a sziklevelek táplálják.


A kertészek a hibridek előállításakor genetikailag különböző fajok között végzik a megtermékenyítést:

A természetben nem önmegtermékenyítő, ám mesterségesen önmegtermékenyített egyedek utódainak keresztezéséből származik az ún. F1 hibrid nemzedéket. A növénynemesítési munkák során ugyanis az önmegtermékenyítés gátlása legtöbbször feloldható. A hibrid alapok előállításához legalább 10 nemzedéken keresztül önmegtermékenyítéssel állítják elő az utódokat. Végül a keresztezéssel létrehozott utódok különleges tulajdonságokkal bírhatnak, például korai, bőtermő fajták jönnek létre.


Az F nemzedék utódai már eltérnek a szülőktől, ezért a hibrid magvakat vagy palántákat az előállítótól kell beszerezni. Ezt sok kertész már azért sem kedveli, mert túlságosan erős függést jelent az előállító cégtől. Sok kertész úgy gondolja, hogy a hibridek előállításával párhuzamosan csökkenhet a természetes génállomány, és bizonyos vonalak teljesen el is tűnhetnek.



Valóban, a hibridekből kevesebb életképes utód nyerhető, de, ha ezeket tovább szaporítjuk, több életképes utódhoz jutunk, és az életképesség minden új generációval tovább növekszik. Ezért, nem kell feltétlenül aggódni a "jó" gének eltűnése miatt. Persze a génállomány visszaállítása évekbe telik.


A virágos dísznövények hibridjeiben sokszor megvannak a női és hím ivarszervek, de csak az egyik vagy másik működőképes. Az ilyen típusú virágok általában a dupla virágok, a normálisnál sokkal több virágszirommal.

Virág típusok


A helyzet tovább bonyolódik, ha figyelembe vesszük, hogy a teljes virágok minden szerve megvan (csésze, szirom, porzó, termő), ezzel szemben léteznek olyan virágok, ahol valamelyik (esetleg több) szerv a fentiek közül hiányzik. A hiányos virágok is lehetnek kétivarúak (működőképes porzóval és termővel, de gyakran csak egyivarúak. A hiányos virágok között léteznek olyanok is, amelyek egyik ivarszervet sem hordozzák.


Az egylaki növények esetében a hím és nőivarú virágok egy növényen helyezkednek el. A kétlaki növények esetében külön növényen találhatók a termős és a porzós virágok. Egylaki például a kukorica, kétlaki a mogyoró stb.



Ha nem terem az uborka, bár egylaki, annak fő oka, hogy a rovarok nem tudták beporozni a női virágokat, feltehetően az időjárás volt kedvezőtlen. Az uborka pollen ugyanis túl súlyos ahhoz, hogy a széllel is eljusson a női virág bibéjére. A probléma megoldható, ha jövőre kézi beporzással biztosítjuk a megtermékenyítést. Ehhez akár egyetlen hím virág is elegendő. Ha azonban szárazság, szélsőséges időjárás stresszelte az uborkát, gyakran csak hímivarú virágai fejlődnek, ezért nem tud teremni.



Gyakran a kukoricacsövön azért nem fejlődnek szemek, illetve, azért hiányos a cső, mert a kukorica címeréből nem kerül a virágpor a női ivarszervekre. Ezen sokat segít, ha a kukoricát nem egy sorba, hanem négyzetesen ültetjük. Ezzel növelve az állománysűrűséget.

Garami Márta."


Ezzel magyarázzák egyesek a bogáncsoló szulákok megjelenését az egylaki tarhonyásba, hogy a bogarak mellett a porzásba is részt vesznek és bővebb a termés. Természetesen a kétlaki tarhonyásba is besegítenek a le-fel szaladgálásukkal.


Remélem nem zavartalak a fejtegetésemmel.:-)))

1615. loch ness (válaszként erre: 1613. - Cabcd72c72)
2010. márc. 5. 15:25
Már csírázik :)
2010. márc. 4. 17:46
ti tudtátok, hogy a tarhonya kétlaki? a két tojásos a hím, a több tojásos a nőstény. a boltokban ezért kapni négy tojásost, hiszen a hím virágok termést nem hoznak.
1613. cabcd72c72 (válaszként erre: 1612. - Loch ness)
2010. márc. 4. 08:54
Érdekes kisérlet, az eredményét remélem közkincsé teszed.:-)))
1612. loch ness
2010. márc. 2. 14:48

Most jutott eszembe - bár már a tavasz közeledik -, hogy próbálkozott már valaki a tarhonya csíráztatásával? Búzát és lucernát szoktam csíráztatni, de most jutott eszembe, hogy a tarhonyát is lehetne. Hiszen mindannyian tudjuk, mennyire tele van értékes tápanyagokkal, és a tarhonyacsírát is felhasználhatjuk a tavaszi méregtelenítéshez.

Mindenesetre ma este beáztatok egy adagot. Van, olyan, akinek van tapasztalata ezen a téren? Esetleg csíramálét is készített már tarhonyacsírából?

1611. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1608. - 0a6ce1d48d)
2010. febr. 24. 22:30
Hitel - alma!
1610. kattyus (válaszként erre: 1607. - Cabcd72c72)
2010. febr. 24. 19:14
Az én apró tarhonyáim már nagyon vágynak a napfényre! Legalább mint a gazdaasszonyuk:)
1609. 6779f282bf (válaszként erre: 1608. - 0a6ce1d48d)
2010. febr. 24. 13:13
Nagyon szívesen kisegítelek, de nem hitelben, remélem a következő aratás is ilyen sikeres lesz lesz, mint a mostani. Nagyon megfelel a fabatka, utalhatod a folyószámlámra, de bartel üzletbe is belemegyek, küldhetsz helyette egy csomó pelenkát. A szulákjaim is megígérték, hogy segítenek pelenkázni, most úgyis holtidény van a tarhonyásban. Ennyi segítséggel talán fel tudok állni a helyzet magaslatára, ha nem, azon csak Mikiegér titkos mikkentyűje segíthet:-)))
2010. febr. 24. 11:17
Tegnap nagyon éhes voltam, ezért megettem az összeset. Tudna valaki hitelezni a következő aratásig?
2010. febr. 24. 04:40

Lassan elfelejthetjük a havat és a jeget a tarhonyásainkban, érezhetően a természet kezdd bennünket a kegyeibe fogadni. Nyugodtabb időszakok jönnek, az aratási, raktározási, értékesítési gondjaink enyhülnek. Mindenkinek sikerült megfelelő mennyiségű és minőségű tarhonyát termeszteni, az emberiség ellátása érdekében. Persze azért vannak helyek, ahol szeretnének többet fogyasztani, ezért a fejlesztő és terjesztő munkánk nem álhat le.

Minden potenciális tarhonyavásárlónak kell találnia számára megfelelő mennyiségű és minőségű tarhonyát.

Nagyon fontos, hogy a tarhonyatermesztők e nemes cél érdekében továbbra is összetartsanak a világon.:-)))

1606. loch ness (válaszként erre: 1603. - Cabcd72c72)
2010. febr. 19. 17:38
Hö hö hö :)
1605. loch ness (válaszként erre: 1602. - 6779f282bf)
2010. febr. 19. 17:37

Szívből gratulálok én is!

Sok tejet és tarhonyát kívánok a családnak!

1604. cabcd72c72 (válaszként erre: 1602. - 6779f282bf)
2010. febr. 19. 15:13

Az a jó, mikor bő Gyermekáldás mellé, bő tarhonya termés is párosul, mivel így az éhezők is, könnyebben viselik a későbbi napokat.

Az Anyatej mellé, majd később a "tarhonyából készült tejjel" is lehet kiegészítésként számolni.:-)))


A PICIK elöbb csak, magukban mosolyognak, látva a "szerencsétlenkedésünket", ahogyan kézbe vesszük Őket. Természetes reakció Náluk, ha valami nem tetszik nekik, hogy nem mondják meg, hanem egy picit OÁ hangokat adnak ki. Általában a velük egylégtérben lévő, szoros kapcsolatot tartó személy, ezt a véleményt meg is érti és az szerint jár el.:-)))


Nagyon jó egészséget kívánok mindanyiunk nevében, a PICIKnek és Családjuknak.

1603. cabcd72c72 (válaszként erre: 1600. - Loch ness)
2010. febr. 19. 15:05
Persze az is lehet, hogy a kézikönyvben ezt a fejezetet éppen Te írtad, innen van az egyezőség, csak közismert szerénységed okán, ezt most inkább elhallgatod elöllünk.:-)))
2010. febr. 19. 14:08
Rengeteg helyen kalandoztam, mielőtt belekezdtem a tarhonya termesztésbe, Rönkfalván, Aprajafalván, 100 holdas Pagonyon keresztül egészen az Óperenciás tengerig, mert tarhonya termelésben biztosra akarok menni. Hirtelen megnövekedett létszámú családom eltartásához kiváló minőségű és bőtermő tarhonya fajtára van szükségem. Oszlej által küldött tarhonya mag és azt kísérő kis szulákok messze felülmúlták számításomat.(Zárójelben megjegyzem, hogy két nappal ezelőtt 3 iker unokám született és ez nem vicc:-))) Remélem, hogy ezután már csupa kacagás fogja uralni otthonunkat kívülről és belülről is.
1601. loch ness
2010. febr. 19. 13:18
Jaj, az 1600. hozzászólást én szeretném! Stipi-stop!
1600. loch ness (válaszként erre: 1599. - Cabcd72c72)
2010. febr. 19. 13:18

Kösz a választ! Teljesen igaz, hogy már megtanulhattam volna ezt a szulákoktól. Remélem, nem leszek rossz tanítványuk, és előbb-utóbb megtanulom tőlük a lényeget.


Nem is olvastam ezt a részt a kézikönyvben! Akkor lehet, hogy zseni vagyok, hogy mégis kitaláltam magamtól? Meg persze szerény is :)

1599. cabcd72c72 (válaszként erre: 1598. - Loch ness)
2010. febr. 19. 11:49

Egyetértek az okfejtéseddel, hisz teljes egészében megegyezik a kézikönyvben leírtakkal.:-)))


Tudod, a tarhonyások nem kapják fel a vízet, ennyit a bogáncsoló szulákoktól megtanultunk.:-))) Az egész tarhonyatermelés alapja a JÓKEDV és kész, a többi csak körités.:-)))


Decens, a múltkor sem adott választ arra, hogy melyik tudományágon tevékenykedik, mint "docens", így még az is előfordulhat, hogy a tarhonya termesztéshez, nincs is képesítése.:-)))

1598. loch ness (válaszként erre: 1589. - Cabcd72c72)
2010. febr. 19. 08:47

Nem bántom, csak előbb mély kétségbeesés, aztán termelői felháborodás fogott el. Az előtte lévő hozzászólásban volt leírva minden infó!


Örülök, hogy mindenki ezerrel tarhonyázik.


Docens, szerintem az, amiről te tudsz, az a ritkaságszámba menő kínai tarhonyafa. Annak vannak akkora termései, mint a cigánymeggy, és valami különleges zamatuk van. Próbálkoztak a meghonosításával Európában, de egyelőre nem sikerült, mert nem bírja az éghajlatot. Ha jól tudom, most kísérleteznek rajta. De azt hiszem, én kitaláltam, mi volt a baj: a tarhonyafáknak ferdeszemű kis szulákjai vannak, és csak azok tudják jókedvre deríteni őket. Akik megpróbálták áttelepíteni, erre nem gondoltak, és mivel a tarhonyafa ágain nem bújócskáztak és nevetgéltek a ferdeszemű kis szulákok, bánatában elkorhadt. Ez tudományosan nincs még bizonyítva, de szerintem ez az egyetlen megoldás, mert a kínai tarhonyafa amúgy nagyon szívós, strapabíró jószág.


Oszlej, mint főszakértő, szerinted igazam van? Jól tudom a dolgokat?

1597. cabcd72c72 (válaszként erre: 1595. - F64f0d9a69)
2010. febr. 18. 22:43
Oké rendben nyitunk saját Bankot és a mostaniak megnézhetik magukat.:-))) Majd magyarázkodhatnak a PSZÁF-nak.:-)))
1596. pista55 (válaszként erre: 1595. - F64f0d9a69)
2010. febr. 18. 21:31

A bankok azért nem fogadják el a fabatkát, mert az negatív pénz, és amint tudjuk a bankok csak a pozitív pénzt szeretik.

Nem fogadják el még a buznyákot, és a vasat sem.

1595. f64f0d9a69 (válaszként erre: 1590. - Cabcd72c72)
2010. febr. 18. 20:12

Mi az, hogy a bank nem fogadja el a Fabatkát?!

Nincs mese, át kell térni nekünk is az Euróra!

Hiába jó pénz a Fabatka, ha a bank szerint nem ér fabatkát sem:(

Vagy saját bankot is nyithatunk...

:)))

1594. pista55
2010. febr. 18. 20:09
Nekem már 13.-án nem ért térdig a hó, mert hoszú lábam van, ezért a kiskutyámat zavartam bele a hóba, és neki pont térdig ért, így nem kellett hóágyúkat bevetnem.
1593. cabcd72c72 (válaszként erre: 1592. - 0a6ce1d48d)
2010. febr. 18. 19:48
Van olyan fajta is és van aratható is. :-)))
2010. febr. 18. 19:18
Ne vicceljetek! A tarhonyát nem aratni kell, hanem mint a cseresznyét szemenként szedni.
1591. kattyus (válaszként erre: 1585. - Loch ness)
2010. febr. 18. 19:00
Annyira leköt az aratás és az ahhoz kapcsolódó munkák, hogy alig van időm hoxázni:)
1590. cabcd72c72 (válaszként erre: 1588. - F64f0d9a69)
2010. febr. 18. 16:55

Az az igazság, hogy az utómunkák sok időt igénybe vesznek, meg úgye a jövöhétre is gondolni kell.


A sok kiszállítási kötelezettség sem történik magától, azt is intézni kell.


Meg a Bankba járás, mert nem akarták az egyik vevőm Fabatka fizetését elfogadni, mondván, hogy nem ismerik ezt a fizetőeszközt. Be kellett bizonyítanom, hogy a Bankban lévő általik sokkra tartott pénz, számomra egyetlen Fabatkát sem ér.:-)))

❮❮ ... 49 50 51 52 53 54 55 56 57 58 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook