Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek mennyibe fog kerülni a lakás felújítása? fórum

Szerintetek mennyibe fog kerülni a lakás felújítása? (beszélgetős fórum)

2023. máj. 28. 03:59

Alakul?

Folyamatban a munkálatok?

2023. ápr. 16. 08:21

Nézegess a neten. Találsz árakat és kb-ra ki tudod számolni.

Az nem elég, ha azt mondod, hogy fürdőszoba, mert kellene tudni a méreteket, azaz terület és magasság.

A csempét nem biztos, hogy le kell verni, mostanában szoktak ráburkolni.


Itt vannak burkolási árak: [link]


Víz szerelés: [link]


Festés árak: [link]


Ablakcsere árak: [link]


Én a helyedben ismerősöktől érdeklődnék, hogy tudnak e ajánlani szakembert, mert ha van nekik, akkor valószínű, hogy olyat ajánlanak, akit ismernek és tudják, hogy jól dolgozik.


Nálam az unokaöcsém dolgozik. Burkoló, de ért sok mindenhez, így ő csinálta/ja a kőműves munkát is, ő bontotta és rakta be az ajtókat (beltéri és bejárati), valamint vizet is tud szerelni, gipszkartonozni és mindenhez ért. Így én mindig őt hívom.


Ha valamihez nem ért, akkor tuti, hogy van ismerőse, akit tud ajánlani, ismeri a munkáját és tudja, hogy nem vágnak át.


Hátha neked is van olyan ismerősöd, aki sok mindenhez ért és van ismeretsége, akit ajánl. A szakemberek egymás után dolgoznak, így vannak ismeretségeik...

6. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2023. ápr. 16. 07:56
Egyetértek, ha valami kontárok mennek, akik mindenhez IS értenek, sokkal drágább lesz, mert a felhasznált anyagok is kárba vesznek.
2023. ápr. 16. 07:40

Csak a munkadíj? Így összerakva, én is úgy gondolom, hogy 1,5-2,0 millió körül. Ekkora felújításnál "olcsójánost" nem szabad fogadni, gyorsan kiderülne, hogy többe kerül a leves, mint a hús.


Talán megkockáztatnám, hogy nem is külön-külön mestereket keresnék, hanem egyetlen!!! olyan vállalkozást, akinek a szükséges munkákhoz megvannak saját emberei.

4. Borian (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 16. 06:30

Ez a 1,5 szobás típus, ugye?

Annak 3 ablaka van, egy nagy, szerintem redőnnyel, mindennel csak az ablakcsere fog közelíteni az 1 millához.


A fürdő picike, nyerhettek vele, ha magatok veritek le a csempét (könnyen lejön, csináltam 40 kilós nőként...), nincs nagy felület, persze ha el akarjátok tüntetni a kád előtti és a kló mögötti lemezt és normálisan beépíteni, lecsempézni, plusz a vízvezetékszerelés, az már fél milla minimum. A csaptelepeket nem nagy kaland kicserélni, nincs egy pasi ismerősöd?


A festés... hát nálunk kb. ugyanekkora felület csak tisztasági festése (glettelés nélkül) 5 éve volt 250 ezer, most az is több, tehát azt is fél millára becsülöm.

2023. ápr. 16. 06:23
2 milliótól akár mennyi is lehet.
2023. ápr. 16. 05:57
Szerintem más más árak vannak alföldön is és Pesten is. Itt már 8 ezer/nm a burkolás, szóval ott nálatok akár a duplája is lehet. Minden anyag ár a magasban van, szerintem olyan 1.5 milla talán megúszod, de lehet 2 milla is lesz belőle.
2023. ápr. 16. 05:34

Elsősorban a szakik munkadíja érdekelne,nem az anyagár.

35 nm-es panellakásról van szó.


Átlagos méretű fürdő csempézése. Burkoló.


Nappali,folyosó,konyha lefestése két réteggel,glettelése. Festő


Mosógép beszerelése.

Fürdőszoba,konyha csaptelepeinek cseréje. Vízvezetékszerelő.


A háló ablakának kikapása,új nyílászáró felrakása. Ablakos


Tudom ez nagyon kevés info. Semmi adatot nem adtam, és minden szaki más árakat kalibrál, de úgy megközelítőleg mi az, ami alatt egyiket sem úszom meg. Tételenként.

Budapest

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook