Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerintetek melyik mozgás az, amelyik csak fogyaszt, de nem izmosít? fórum

Szerintetek melyik mozgás az, amelyik csak fogyaszt, de nem izmosít? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
31. Zsuzsa88 (válaszként erre: 28. - Macoka3)
2008. máj. 11. 16:11
Hát hallod, lehet, de én valahogy ettől nem fogyok... Bár sűrűn huncutkodunk a párommal, én nem vettem észre, hogy fogyasztana. A szívnek biztos jó, mert a pulzus jócskán fölmegy, egészséges, az ember minden porcikájának jól esik, de hogy fogyasztana... Én ebben nem hiszek. Több, mint 3,5 éve vagyunk együtt, a jó ég tudja, hányszor szeretkeztünk... :) De mégis van mit lefaragnom...
30. Zsuzsa88 (válaszként erre: 29. - B28b68b56c)
2008. máj. 11. 16:09
Na, ez az én kérdésem is :)
2008. máj. 10. 15:23

Szisztok!


Olyan gyakorlatot tudnátok ajánlani, ami kifejezetten a csípőről dolgozza le a felesleget, és nem izmosít?

2008. máj. 10. 13:35
A szex is fogyaszt és nem igazán az izmosítás a célja:-)))
27. cukilany (válaszként erre: 25. - Zsuzsa88)
2008. máj. 10. 12:25

Hogy izzadnád ki a zsírt? Ezt hol hallottad? És milyen összefüggésben van egyáltalán a viz vedelése és a zsírégetés?

A "zsírégetés" egy borzasztóan bonyolult biokémiai folyamat, és nem "ég el" az a zsír, hanem a mozgás során a szervezetünk kimeríti a glikogén raktárait, majd ezeket fel kell tölteni, és azok feltöltése történhet úgy, hogy a szervezet megnézi mi az amitvel fel lehet tölteni, ha kajcsizunk közvetlenül edzés után, akkor az a legkönnyebb, ha kibírunk 1-2 órát, akkor valszeg zsírjainkhoz fog nyúlni a szervezet és feldolgozza azt! nem edzés alatt, edzés után "ég" a zsírunk, de ahhoz, hogy ahhoz nyúljon hozzá vagy nagyon kemény súlyzós edzés szükséges, vagy nagyon hosszas kardio, hogy a glikogén raktárokat minél jobban kiürítsunk!

2008. máj. 10. 12:08
Minden fajta mozgás erősít is egyben, természetesen nem ezen van az igazi hangsúly, hanem, hogy ha már egyszer elhatároztuk, véghez-e visszük. Milyen diéta, milyen mozgás- a kitartás a lényeg. Kevesebb mozgás- kevesebb energiabevitel, de tény, hogy gyorsabb a fogyás intenzív testedzéssel.
2008. máj. 10. 11:46
Na mostmár végképp nem tudom, hogy mit csináljak... Eddig gondoltam, a futás lenne a legjobb, az jól meg is izzaszt, és úgy tudom, ha folyamatosan vedelem a vizet közben, hamar fogyni fogok, mert kiizzadom a zsírt, amit elégettem. De most elbizonytalanodtam... :(
2008. máj. 9. 13:00
Olyan mozgasokat vegezz, amelyek nem nehezek es nagyon sokat lehet belole csinalni egyszerre. Ez nem izmosit, hanem szalkasit. Pl ha szobabicozol, akkor allitsd a legkonnyebbre es tekerj vele ameddig birsz. Vmi ilyesmit kell kitalalnod. Nem kell kifejezetten oda tornazni, ahonnan el akarod vesziteni a zsirt, le fog az egni, nyugodj meg. Csak ne megterhelo gyakorlatokat vegezz, semmi sulyzo, semmi guggolas vagy futas.
23. Zsuzsa88 (válaszként erre: 21. - Inesse)
2008. máj. 8. 21:38
Jajj, hidd el, nagyon szívesen neked adnám!! Tudsz olyan dokit, aki ingyen megműtene bennünket? Tudod, úgy egyidőben. Rólam leveszi, neked beteszi, és mindenki happy lenne... Nincs is ilyen, igaz...? :((( Affffene!
22. Zsuzsa88 (válaszként erre: 20. - Spinneli)
2008. máj. 8. 21:36
Azért, mert a fenekemen és a combomon van némi lefaragnivaló, de a többi OK. Sőt, azért nem szeretnék izmosodni, mert nagyon ronda izmos vádlim van (abból nem fogok tudni lefaragni, mert ott szinte semmi háj nincs), és nem szép. Ja, meg a bicepszem is elég nagy ahhoz képest, hogy csaj vagyok. Jópár haveromat leszégyenítettem már a bicepszemmel :D Ez nagy poén volt, jókat röhögtünk, de amúgy én nem érzem azt, hogy az szép lenne, ha egy csajnak nagy bicepszei vannak... Az a pasik dolga, hogy nekik legyen, de nem nekem... A combjaim is elég izmosak. Volt egy idő, mikor valami nem volt jó a bicajomon, de lusta voltam elvinni a mesterhez. Rohadt nehéz volt hajtani, jól meg is izmosodtam. Tehát én nem szeretnék tovább izmosodni... Csak azt szeretném ledobni, ami az felett van. Mert ha mondjuk nem lenne háj a hasamon, olyan szép kockáim lennének... Néhány "csík" látszik belőle, látszik, hogy majd egyszer látszódni fog, de így még nem :(
21. Inesse (válaszként erre: 19. - Zsuzsa88)
2008. máj. 7. 17:22
Add nekem a felesleged!! :))) Nekem az istenért nem jön fel semmi a fenekemre.. én azért tornázok, hogy legalább álljon valahogy.
2008. máj. 7. 16:51

futás.

de amúgy mér rossz izmosodni is?

:)

2008. máj. 7. 15:50
És tud valaki olyat, ami ilyen könnyen leszedi a fenékről a hááájat? :) Addig is lenne mit csinálnom, amíg be nem szerzem az Add önmagadot... Az se baj, ha nem lesz rajta hang :D Jaj, de disznók vagyunk!! :D :D :D
18. e12ac2bb5c (válaszként erre: 16. - Inesse)
2008. máj. 7. 15:40
Köszönöm neked is ,de sajnos a citrusfélék azok nem jók bár tudom ,hogy hatékony . De sajnos nyombélfekélyem van + reflux tehát igy sok a savam . A tea már megy cukor nélkül de a kávé az nem . Az édesség meg talán délelött de már egyre kevesebbszer
17. e12ac2bb5c (válaszként erre: 15. - Zsuzsa88)
2008. máj. 7. 15:37
Köszönöm szépen ! Ma este nke is állok . Mert én igazából este 18.30-tól tornázom kb 40 percet . És valami tutira rosszul csinálok ,mert az eredmény az nagyon lassú. Mérem magam mint egy megszállott de még azt is rosszul csinálom :-)))))))))) mert mindig mást mérek . Szinte észrevétlenül jöttek fel a kílók 7 kg feleslegem van . És híbáztam mert nem figyeltem oda ,de nem is kellett mert semmi bajom nem volt a súlyommal megvoltam elégedve magammal . lapos ha vékony derék de ez 2 éve már a múlté . Pedig azt gondoltam nekem ezzel sose kell foglakozni és nem lesz ez nálam kardinális kérdés . De sajnos az lett . Pedig utálok ugrálni tornászni . Köszönöm a segítséget megpróbálom a leírtak szerint csinálni
16. Inesse (válaszként erre: 13. - E12ac2bb5c)
2008. máj. 7. 15:30

Ha estefelé csinálja az ember érdemes Barátok Közt alatt vagy valami hasonló magasröptű tévéműsor alatt, ami elvonja a figyelmet. :)))


Szerintem nem feltétlenül kell koplalni, de cukrozott üdítőket (tea is!), édességeket, stb kerülni kell. Citrusféléket meg érdemes sokat enni, mert segítik a zsír lebomlását. Estefelé meg a banán jó, mert lúgos gyümölcs, nem csinál savat és sokkal egészségesebb, mintha szendvicset enne az ember.

15. Zsuzsa88 (válaszként erre: 10. - E12ac2bb5c)
2008. máj. 7. 15:27

Én leveszem teljesen a hangot, és a saját zenémre csinálom. Én sem bírom a hangját. A zene még csakcsak elviselhető, de az a sipákolás tényleg ki tud készíteni. A saját zenémre tornázok. Minek oda útmutató, meg hopp-hopp-ozás?! Nézem, tehát látom, hogyan kell csinálni :)


Hasizom-gyakorlatok. Nekem darázs-derekam van, a derekam és a csípőm közt majdnem 40 cm a különbség. Derék: 72cm, Csípő: 108. Ami a hasamat illeti, szerencsés vagyok, mert egyszerű hasizom-gyakorlatokkal tényleg gyorsan laposodik a hasam, de a fenekemmel meg már Isten tudja, mióta szenvedek, és csak a combjaim vékonyodnak, a fenekem viszont semmi...


Az egyszerű és könnyített h.-gyakorlat (a továbbiakban HGY): A hátadon fexel, lábaidat behajlítod. Az ujjaid fond össze a tarkód alatt, és csak annyit emelkedj meg, amennyi még nem megterhelő. Ez kb. 20 cm lehet, tehát a fejedet csak egy kicsit emeled a magasba. A gerincedet és a hátizmokat nem terheled meg vele. Könnyebb, így többet tudsz megcsinálni belőle. És az eredmény elég gyorsan látható.


Ami a hasizmot erősíti és formálja a derekat (hogy meglegyen a gyönyörű nőies derék-csípő vonalad): Szintén a hátadon fexel, a lábaidat húzd fel, de a talpad hagyd a földön. Kezeket a tarkóra, ujjakat összefonni. Feszítsd ki a két könyöködet, hogy a két kezed a tarkód alatt egy "síkot" adjon. Csak az egyik feled emelgesd, tehát pl. a jobb könyököddel hajolsz előre, érintsd meg vele a térdeidet. Majd a másik feleddel is csináld meg ugyanezt. Ha nehéz, akkor csak kicsit emeld meg magad. Aztán csinálhatod egyesével felváltva. Ami még jobb: húzd fel a lábaidat, mintha bicikliznél. Amikor a jobb könyököddel hajolsz előre, azt a bal térdeddel érintsd össze, majd a bal könyököddel a jobb térdedet. Ezzel a hasad felső és oldalsó részeit erősíted. Az alhasat sajnos csak a lábemelgetésekkel tudod laposítani...


Remélem, tudtam segíteni.

2008. máj. 7. 15:24
A callanetics nagyon jó. Meg szerintem az úszás, nálam az a nyerő. Klasszul formálja az alakot.
13. e12ac2bb5c (válaszként erre: 12. - Inesse)
2008. máj. 7. 15:11
Köszönöm a tippet ,és megpróbálom . Bár a calleneticsnél is igazából majdnem hasprés 1-1 centis lassú mozdulatok . Csak nagyon monoton unalmas . De meg azért nem árt egy kis diétát is bevonni a dologba
12. Inesse (válaszként erre: 10. - E12ac2bb5c)
2008. máj. 7. 15:04

Szerintem 2-3 hét alatt nem lehet látványos eredményt elérni, de kitartással annál inkább.

Szerintem hasra nagyon hatásos, ha minden reggel és este az ember felülésezik /hasprés!/ egy kicsit. Mondjuk kezdi az ember 10 perccel, aztán, ha akarja növeli az adagot. Lényeg, hogy minden nap meglegyen minimum 10 perc.

Én egy ideig naponta csak reggel csináltam és nagyon szép lett tőle a hasam.


A végén már napi 1 órát is tudtam felülésezni.

A bemelegítés volt a sima hasprés, aztán amikor meguntam megtartottam magam kicsivel a föld felett és jobbra-ballra vittem a felsőtestem (ezzel oldalról megy le), és volt amikor hasprés közben feltartottam magastartásba a karom, az pedig egészen a fenti részt dolgoztatja meg.

11. Inesse (válaszként erre: 9. - Zsuzsa88)
2008. máj. 7. 14:59
Szerintem az Add magad 3 az. De nem vagyok biztos benne (nekem a dvd másolt.... pssszt)
10. e12ac2bb5c (válaszként erre: 7. - Zsuzsa88)
2008. máj. 7. 14:01
Engem nagyon érdekelne, mi az ?? amivel könnyen letudod szedni a hasról és a derékról a zsirt . pláne 2-3 hét alatt . Mert sajnos nekem nem sikerül . Pedig már csinálom a callaneticst norbira ugrálok esetenként a Rékára ,de azt sajnos nem bírom idegileg . Mindig fölhúzom magam ahogy ott sipákol . Na és a zene hát az még rádob egy lapáttal
9. Zsuzsa88 (válaszként erre: 8. - Inesse)
2008. máj. 7. 13:29
Ja, az a sipítós hangja engem is néha az őrületbe kerget... :) Melyik az a DVD, amiről te beszélsz? Van belőle pár...
8. Inesse (válaszként erre: 7. - Zsuzsa88)
2008. máj. 7. 13:22

Van a Rubint Rékának ilyen tornázós DVD-je, ami három fél órás szettből áll: fenék, has és felsőtest. Én abból csak a fenék részt szoktam csinálni, és szerintem, ha heti 2-3x csinálod, akkor szép eredményt lehet elérni. Nekem mondjuk nincs sok feleslegem, de szeretem, ha feszes a lábam, és szerintem biztos segít ledogozni is a plussz zsírt.

Az mondjuk igaz, hogy a zene alatta valami katasztrófa meg a nőt is kicsit nehéz elviselni, de hát mindent a szépségért. :))

7. Zsuzsa88 (válaszként erre: 6. - Inesse)
2008. máj. 7. 13:14
Nekem is nagy a vádlim, és csupa izom, az már nem szép. Azon még háj sincs... A fenék/derék/combok meg 1 picit talán a hasam azok a területek, amelyekről fogyni szeretnék. De a hasamat szépen le tudom szedni, azt a legkönnyebb, 2-3 hét, és gyönyörű lapos hasam van, ez nem gond, de a fenekem és a csípőm... jajjj...
6. Inesse (válaszként erre: 5. - Zsuzsa88)
2008. máj. 7. 13:08

Fogalmam sincs, mert nekem ahhoz nincs tüdőm, és akkora a vádlim, hogy azzal meg se próbálkozom inkább. :)))

Amúgy pontosan honnan szeretnél leadni kilót?

5. Zsuzsa88 (válaszként erre: 3. - Inesse)
2008. máj. 7. 12:57
Ezen az úton indultam el én is, de eddig csak pár cm ment le, kilóban meg semmi, sőt. Attól félek, hogy a zsír átmegy izomba, és én pont ezt szeretném elkerülni. Nekem nem kell több izom, van elég... Csak a zsírt szeretném leadni... Futással mennyi idő után látszik meg az eredmény?
2008. máj. 7. 12:43

Bármely kardio, ha kb 1 óráig végzed, bontja az izmot. Vagyis, ha nekiállsz futni, az nem fog tovább izmosítani!

Amúgy az izomépítés elég nehézkes, ahhoz keményen erőlködni kell, hogy tovább nőjjön egy idő után, szal, ha eddgi pl 4 kilóval oldalt emeltél, és továbbre is ennyivel fogod, akkor nem nő tovább...

2008. máj. 7. 12:40

Szia!

Szerintem olyan mozgást kell végezni, ami nem túl megerőltető, viszont huzamosabb ideig csinálod. Pl súlyzózásnál, ha egy kilóssal emelgetsz húsz percig az szálkásít, de, ha egy 10 kilóssal erőlködsz öt percig, az viszont izmosít.

Van pl kardiogép, az könnyebb, mint a futás és az izületeket sem terheli, viszont jól megizzaszt és a szívet is erősíti. Egyúttal persze a kilók is mennek le. De mindenképpen valami zsírszegény diétával érdemes ötvözni a mozgást, hogy legyen valami eredmény!

2008. máj. 7. 12:37
Elég izmos vagyok, de az utóbbi időben kicsit elhanyagoltam magam, és rám rakodott néhány + kiló. Ha a zsír eltűnne rólam, akkor szerintem kicsit túl izmos lennék... Mivel oldjam meg, hogy ne izmosodjak meg mégjobban, de a zsírtól megszabaduljak?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook