Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? fórum

Szerintetek melyik a nagyobb felelőtlenség, megtartani a babát ha nincs anyagi biztonság vagy elvetetni? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
21. kovikatyuska (válaszként erre: 5. - Mothertiger)
2011. jún. 27. 10:36
ebben bizom h kialakul minden ido kozben en csak velemenyekre vagyok kivancsi es hasonlo tortenetre mint a tied mert legalabb ad kis remenyt. a dontes az tudom az enyem. de addig is koszi a velemenyeket
2011. jún. 27. 10:35

Szerintem tartsd meg!

Nekünk a 4.k baba meglepetésként jött és 2-3 hetet sírtam végig hogy mit csináljak hisz a 3 gyereket is nagyon nehézkesen neveljük,de győzött a szívem az ész felett és nem bántam meg,

már 10hónapos.

Én nem is tudtam volna elvetetni mert nagyon lekis vagyok.

De ahogy ezt már többen írták ezt NEKTEK KELL ELDÖNTENI!!!

2011. jún. 27. 10:35
Nehéz tanácsot adni,de komolyan sajnállak titeket mert látom ez a piszok világ késztet rá,hogy egy kisember élete fölött döntsetek.Mindenképpen meg kell gondolni van e a kapcsolatotok olyan stabil,hogy nehézségek árán is felnevelhetitek e a babát.Én ha akkor megfontolt lettem volna ma nem lenne gyerekem,de szerencsére van.Munkám ugyan nekem sincs és átérzem a helyzet reménytelenségét,de ez a baba a ti véretek.Tudom nem adtam tanácsot,mert nem tudok,de szorítok nektek és az lesz a jó döntés amit ketten meghoztok,mert a ti életetek a ti döntésetek.Senki nem tudja helyettetek megoldani a problémát.Üdv
18. lara20100617 (válaszként erre: 13. - 7e4d9dea5c)
2011. jún. 27. 10:35

már elnézést hogy beleszólok, de hogy tudod azt írni, mikor van egy 7 hónapos babád, hogy te nem tartottad volna meg???

szerintem nincs annál nagyobb boldogság, hogy egy nő anya lehet, hiába van pénzed, párod/férjed, autód, házad, ha gyereked nincs vagy már nem lehet. de viszont ha gyereked van meg van mindened. mellette még szert tehetsz a fent leírtakra.

17. kovikatyuska (válaszként erre: 4. - 15ee78da58)
2011. jún. 27. 10:34
igen mar most elszegyenlem magam h erre kell gondoljak h nem tarthatom meg pedig annyira szeretnem es a parom is...
16. Jaina
2011. jún. 27. 10:34
Védekezés nélkül szexelni, ha tudom, hogy ha összejön a gyerek, valamilyen oknál fogva nem tudom megtartani.
15. kovikatyuska (válaszként erre: 2. - Fibi82)
2011. jún. 27. 10:33

hat nincs gyerekunk mert 3 eve elvetettuk az elsot de mar az is megvislet de helyesen tettukl mert akkor is hasonlo korulmenyek kozt voltunk. nagyon jo a kapcsolatunk es mindketten szeretnenk is megtartani de es a kilatastalanasag....

a paromnak cege van igy nincs fix fizetese es ez a valsag nagyon nehez helyzetbe sodorta a cege fennmaradasat!en dolgozok nah de csak amig megszulnek tudnek dolgozni utanna mi lesz amig akkora lenne a gyerekem h magara tudnam hagyni h mielobb menjek dolgozni vissza....szoval hat kemeny dontes

2011. jún. 27. 10:32
Ha jól látom, Erdélyben laksz. Lehet, hogy még nehezebb is Neked, mint gondoljuk?
2011. jún. 27. 10:31
Én nem tartanám meg a helyedben!Én is vmi ilyesmi helyzetben voltam és rá ment kapcsolatom a párommal hgy tudtuk hgy jön a baba és pénz szükében vagyunk!Elkezdödtek a veszekedések meg minden!És most itt vagyok egy 7hónapos babával egyedül és nem könnyü hidd el!
12. lara20100617 (válaszként erre: 1. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 10:29

nem azt a 3 hónapot fogják nézni, hanem hogy előtte volt-e bejelentett munkahelyed, fizetett tb-d.

szerintem az a gáz ha elveteted, egy kis életnél nem ér többet semmi. a párodnak van melója, a szülésig te is tudsz dolgozni.

és nem utolsó sorban, ki tudja azt neked biztosítani, ha most a 2. babát is elveteted, utána teherbe eshetsz még????????


nekem most eegy 1 éves kisfiam van, és igen vannak nehéz napok, sőt hónapok is, de semmi pénzért nem csináltam volna másképp. A legcsodálatosabb dolog az életemben.


Bízom benne, ti is megtudjátok oldani, és egy csodaszép egészséges kisbabátok lesz!

2011. jún. 27. 10:29
SOHA nem lesz olyan a mai világban,hogy biztos anyagi háttér legyen a gyerek neveléshez!Az én fiam 4 éves múlt és túléltük anyagilag viszont sokszor volt hogy az utolsó pénzünk pelenkára ment el!Én nem bántam meg és boldog vagyok hogy van ő nekem!Tartsd meg!Az én véleményem ez!Pénzed lehet,de őt a pocidba nem kaphatod meg még 1X.
2011. jún. 27. 10:29

Mi is rosszabb helyzetben voltunk, és vagyunk most is, de nem bántuk meg, hogy megtartottuk.

Pedig nem vagyunk már fiatalok sem.

Most 7 éves.

2011. jún. 27. 10:28

Nálunk rosszabb helyzetben nem lehettek. Mi 3hónapja voltunk együtt a párommal mikor kiderült, hogy babát várok. Nem volt tervezett baba... Épp akkor költöztünk össze, ő 47ezer fizetést kapott(egyéb okokból, fizuelőleg, meg a lakásra is vontak tőle nem keveset), nekem nem volt munkahelyem:((( Aztán sikerült munkát találnom, és anyukám meg nagypapám segítségével sikerült talpra állnunk. Kicsi fiunk azóta már 2éves múlt, és bár nem fényesen de megvagyunk.


Nehéz döntés. Nektek kell dönteni. Mérlegeljetek, ha esetlegesen nálatok is van segítség(szülők, nagyszülők-akik tudnak segíteni ha épp nagyon nagyon megszorultok) akkor érdemes belevágni. De egy gyerek felelősség, és nem egyszerű feladat a nevelése. Viszont az is igaz, hogy egy gyermeknél nincs nagyobb kincs a világon. Én egy percig sem bántam meg, hogy Balázst megtartottuk, hogy megszületett és hogy velünk van. Az életünk értelme lett, érte érdemes harcolnunk!

8. 15ee78da58 (válaszként erre: 1. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 10:28

Vagy ha nagyon gáz a helyzet, örökbeadhatod a picit.

(Kérlek, ne harapd le a fejem, ha nagyon ellene vagy az öf-nek, és most csak a baba érdekeit próbálom nézni.)

2011. jún. 27. 10:27
Én a helyedben megtartanám.
2011. jún. 27. 10:27

Én nem tudnám elvetetni....

Mindig lesz valahogy, sokan felnőnek rossz anyagi körülmények között. És ha 1 év múlva beindul a párod cége? Akkor nagyon bánnád...

2011. jún. 27. 10:26

Én sokkal rosszabb helyzetben voltam, amikor teherbe estem. Megtartottuk, és nem bántuk meg. Viszont ez a te életed, a ti életetek, és ne mástól várd a választ, hogy mi legyen!

Ha annyira szeretnéd, miért ne? Ahol kettőnek van, jut a harmadiknak is...

4. 15ee78da58 (válaszként erre: 1. - Kovikatyuska)
2011. jún. 27. 10:26

Szia!

Mint a nevemből is kiderül, nekem nincsen gyerekem, így én megtartanám. Semmiképp ne vetesd el! Mig megszületik, annyi minden alakulhat másképp, aztán később csak bánnád a döntésedet. Mindenesetre sok sikert!!!!

2011. jún. 27. 10:26

Tanácsokat lehet osztogatni, de ez nagyon komoly és felelősségteljes döntés, amit csak Te, vagyis Ti tudtok meghozni.

Tudom, most ezzel nem jutottál közelebb a megoldáshoz:(

2011. jún. 27. 10:26

Sajnos mi nem tudjuk pontosan a helyzeteteket, de itt mérlegelni kell.

Van gyereked? A pároddal milyen a kapcsolatotok?

Mennyire rossz az anyagi helyzetetek?

2011. jún. 27. 10:22
Az a szituaciom hogy 3 honappal ezelott otthagytam a munkahelyemet es kerestem mast, kaptam is hamar de ott nem akartak munkakonyvet csinalni aztan most talatam junius elejen egy masikat ahol rendesen alkalmaztak de en most tudtam meg h terhes vagyok es mivel kiesett a 3 honap nem kapok gyereknevelesi penzt. a parommal lassan 4 eve vagyunk egyutt meg nem vagyunk osszehazasodva es neki sem megy jol a cege. ugy szeretnem megtartani mert mar egyet 3 evvel ezelott elvetettunk hasonlo okok miatt es felek h mi lesz igy velunk ... :((( kerlek mondjatok velemenyeket ti mit tennetek hasonlo helyzetben??
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook