Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek megviselhet egy párkapcsolatot, ha sérült gyermek van a családban? fórum

Szerintetek megviselhet egy párkapcsolatot, ha sérült gyermek van a családban? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
80. megi04 (válaszként erre: 78. - Spinneli)
2010. júl. 16. 17:23
Nem,nem ezt mondta! Én kérdeztem,hogy a gyereknek jobb lesz-e ott,mint velem? Erre válaszolta,neki nem lesz jobb,csak nekem,mert én akkor élhetem az életem.
79. 274c9996b8 (válaszként erre: 1. - Rozsa132)
2010. júl. 16. 17:22
A felmeresek azt mutatjak hogy , a ferfi egy idö utan lelep az ilyen csaladbol -:(
78. spinneli (válaszként erre: 76. - Megi04)
2010. júl. 16. 17:19
azért kérdeztem, mert nem nagyon értem egy orvos hogyan mondhat ilyet, hogy egy intézményi elhelyezés feltétlen rossz.
2010. júl. 16. 17:19

Nagyon érdekesek egyik másik hozzászóllás!

Így is látszik mennyien lássuk másként a dolgokat!

Még szerencse hogy nem egyformák vagyunk!

De én azt tapasztalom, hogy sokan vannak akik keményen itélik el akiknél sérült gyermek van!

Én ugy látom hogy nem csak házasságok mennek sok esetbe tönkre , hanem még a rokonság és barátok is hátat fordítanak az ilyen családnak!

76. megi04 (válaszként erre: 74. - Spinneli)
2010. júl. 16. 17:17
Nem ajánlott semmit.Kérdezte,és ezzel be is fejeztük.Ha neki rossz,nekem jó,akkor erről-nálam-nincs mit beszélni.
75. megi04 (válaszként erre: 73. - Lisa65)
2010. júl. 16. 17:16
Nem fogok hazudni,szörnyen sajnálom,de a válasz:IGEN.Elítélem,megvetem.Nem azt,aki nem tehet mást,mert másképp sehogyan se tud megélni,dolgoznia kell,nincs más választása.Idegbeteg szülő?????Nem értem....miért szül,aki idegbeteg?????Most ezt komolyan NEKEM mondod,hogy időnként kiborulnak?????Én is kiszoktam borulni...és????Azután megnyugszom...Hogy mi lesz vele,ha én lebetegszem???Te talán a jövőbe látsz??Mi van ha holnap felrobban a föld???Mit problémázzak azon,ami még nincs????És szerinted az intézetben nyugodt emberek vannak?????Ne röhögtess!!!Pár éve,mást se láttam a tévében,mit tettek a panaszkodni nem tudó fogyatékos gyerekekkel,a kedves ápolók!!!!!!Erőszak,verés.stb.Mert-ugye-a fogyatékos nem tud esetleg panaszkodni!
74. spinneli (válaszként erre: 71. - Megi04)
2010. júl. 16. 17:09
miért, alapból egy rossz hírű intézményt akart ajánlani?
73. lisa65 (válaszként erre: 71. - Megi04)
2010. júl. 16. 17:07

És szerinted azért mert valaki nem képes vállalni ezt a terhet, mindegy hogy férfi vagy nő az illető ezért el kell itélni? Szerintem nem! Attól mert intézetbe adja a gyermeket, nem biztos, hogy rosszat tesz vele! Nem jó a gyereknek sem, ha egy idegbeteg szülő van vele, és hiába is mondod igenis ezek a szülők is időközönként kiborulnak, akármennyi segitségük is van. Amikor már Te is beteg leszel és nem leszel képes ellátni a gyermekedet akkor is elitélnéd azt aki igy tesz?


Én inkább azt itélem el aki a kukába dobja a gyerekét!

72. megi04 (válaszként erre: 70. - D55557d847)
2010. júl. 16. 17:03
Sajnos!Erről beszélek.De hát-ugye-a pasi érzékeny fajta...és sokak szerint ez teljesen normális dolog!
71. megi04 (válaszként erre: 69. - Serbyna)
2010. júl. 16. 17:02
Tomi 6 éves volt,mikor megkérdezte a doki,beakarom-e adni intézetbe?Megkérdeztem: Komolyan kérdi?Azt mondta igen.Mire én:Ott jobb neki? Ő azt mondta nem,neki szörnyű lesz...de nekem jobb.Be kellett volna adnom...?Nekem jobb lenne? Nem,kényelmesebb az igaz...de nem jobb.Sajnálom,engem dühít,ha valaki bajnak,koloncnak érzi őket.És itt nem az anyákra gondolok,hanem az érzékeny idegű (állítólag)férfiakra,akik csak attól férfiak,mert a lábuk között más van,mint az anyáknak.Őket ítélem el...az állítólagférfiakat!Nem állítólag vagyok boldog. Nem mondhatom,hogy nem lennék boldogabb,ha mind egészséges lenne! Bááár ki tudja? Vannak akiknek nincs sérült gyerekük,és sokkal boldogtalanabbak nálam...Én megtanultam boldog lenni.
70. d55557d847 (válaszként erre: 66. - Megi04)
2010. júl. 16. 16:52
azt hiszem egyetlen anya sem egyedul hozztta lettre azt a betteg gyereket. igy 2 szullo fellosege. ha az egyik elessik a massik felsegitti(sajnos nem mindenutt igy van).
69. serbyna (válaszként erre: 66. - Megi04)
2010. júl. 16. 16:52

Néha olyan értelmetlen életben tartásokat látok...,de ez más téma...

Amire én gondoltam,hogy van olyan hely,ahol el tudják helyezni az ennyire sérült embereket és nem ítélem el azokat a családokat ahol ezt meg is teszik.Nekik is 1 életük van.Te meg ne légy már ennyire dühös,minden hozzászólásódból érződik a düh,pedig álítólag boldog vagy és el tudtad fogadni a sérült gyermeked,jó lenne ha ez át is jönne,akkor hitelesebbenek éreznélek....Attól,hogy elítélsz más embereket még a Te problémád a tied marad az övéké pedig az övéké,mindenki úgy oldja meg ahogy neki a legjobb.Nem bántásként írtam ezt,minden elismerésem a Te esetedhez is.

68. spinneli (válaszként erre: 63. - Serbyna)
2010. júl. 16. 16:51
egyetértek.
67. spinneli (válaszként erre: 1. - Rozsa132)
2010. júl. 16. 16:50
szerintem nem feltétlen, de biztos, hogy nagy próbatételek elé állítja a párokat.
66. megi04 (válaszként erre: 63. - Serbyna)
2010. júl. 16. 16:48
Miért nem????(bocsánatot kérek,nem olvastam rendesen)Miért nem pártolnád? Akkor? Mi a megoldás szerinted? Építsünk Tajgetoszt???Az igaz szeretet el tud engedni?? Igen,szerintem is! DE! Az igaz szeretet nem hagy el....
65. serbyna (válaszként erre: 61. - Lisa65)
2010. júl. 16. 16:47
Igen evvel én is egyetértek.
64. megi04 (válaszként erre: 59. - Ariadna)
2010. júl. 16. 16:45
Az én egészségeseim imádják őt,és egyáltalán nem keserű az életük...sőt! Merem állítani:gazdagabb!Remélem pl.hogy soha az életben nem ismerik meg ezt a szót: ÉN NEM BÍRNÁM! 12 éves voltam,mikor azt mondtam anyámnak,a sérült unoka öcsémről: Anyu!Ha nekem ilyen gyerekem lenne,a Dunába dobnám! Erre anyám azt mondta:Ne mondj ilyet,az isten próbára tehet!!!!no comment...
63. serbyna (válaszként erre: 60. - Megi04)
2010. júl. 16. 16:44
Ez nem az én problémám(HÁLA ISTEN) nekem 1 egészséges 7 éves geyerekem van:) Ez a pár akiről írtam egy ismerős házaspár és ha figyelmesen olvasd írtam zárójelben hogy, a gyerek már 30 éves és nagyon sérült.Ők nem váltak el,de hogy nem boldog párkapcsolatban élnek az biztos.Nagyon megkeseredettek egy életük ment rá...nem tudom megéri-e.Sokszor az igaz szeretet el tud engedni,én nem pértolom az ennyire sérült emberek nevelését...
62. d55557d847 (válaszként erre: 60. - Megi04)
2010. júl. 16. 16:44
Hat akkor nyilvanossan:MINDEN ELISMERESSEM A TIED!!! sajnos ez tul keves ,hogy kifejjezzem amit gondollok,neha a szavak kozhelynek hangzannak ,neha tul kevesek
61. lisa65 (válaszként erre: 59. - Ariadna)
2010. júl. 16. 16:42
Szerintem nem baj az, ha az ember belátja mi az amit bir és mi az amit nem! Nagyobb baj lenne, ha mégis úgy gondolnád, hogy birod és közben készülnél ki, esetleg a gyereknek is nagyobb gondot jelentene ez. Mert a gyerekek akár betegek, akár nem minden éreznek!
60. megi04 (válaszként erre: 55. - Serbyna)
2010. júl. 16. 16:41
Én nem azt állítottam,hogy könnyű!!!!! (Tomi is verte a fejét! Leszoktattuk)Én pusztán azt nem értem,hogy egyeseknek miért természetes,ha ezt a FÉRFI nem tudja feldolgozni!!!Miért nem áll a párja mellett??? Én sem járok nyaralni....nagyon rossz!!!! És???A gyerekemért mindent!!!!!!!!!Sőt...moziba se járok,vacsorázni se.Pedig megtehetném talán...A bátyja imádja,vigyázna rá...De nem...Ő az enyém.Ez a sorsom,ez van.Mikor vállaltam őt,nem igértem,hogy csak akkor lehetek boldog,ha ő egészséges lesz! Ne hidd,hogy nem ismerem a problémádat! Nagyon is ismerem,sajnos! De az én párom mellettem áll.És ha a tied nem,akkor nem téged ítéllek el,hanem őt!!!
59. ariadna (válaszként erre: 49. - 4300750b82)
2010. júl. 16. 16:39
Nem csak a kapcsolatod, de a többi egészséges gyereked (már ha tudsz mellette vállalni) életét is megkeserítheti. Nem járhatsz teljes munkaidőben dolgozni, hogy eltartsd a családod, helyette ápolsz egy embert, akinek, ha esetleg Dawn-os, vagy más olyan betegsége van amivel nem élhet sokáig, végig is nézheted a halálát. Szóval igen...tudom, hogy nem bírnám!
58. lisa65 (válaszként erre: 55. - Serbyna)
2010. júl. 16. 16:38
Ez igy igaz!
57. lisa65 (válaszként erre: 52. - 4300750b82)
2010. júl. 16. 16:34

Nem biztos! Ezt igy nem lehet meghatározni. Ez függ a betegség milyenségétől, a türőképességtől és természetesen az idegi erősségtől is.

Nem mindenki képes feldolgozni azt, hogy neki beteg gyermeke született! Hidd el nem könnyű feladat hosszú éveken keresztül - akár egy egész életen át cipelni ezt a terhet. Előbb-utóbb ebben azért ki lehet készülni. Én úgy gondolom ezek az emberek tiszteletet és megbecsülést kell hogy kapjanak az egész társadalomtól ezért. Néha úgy érzem nem kapnak meg minden segitséget ehhez és sokszor ez a nehézség teszi tönkre épp a párkapcsolatukat!

56. megi04 (válaszként erre: 54. - 4300750b82)
2010. júl. 16. 16:34
Biza!Csak egy apróság: Soha nem tudja senki(csak mi)megállapítani mi baja.Egy egészséges gyerek-ugye-közli,mi fáj,milyen érzés? Én csak az ösztönömre hagyatkozhatom....És ő nem "csak" autista...fejlődésben erősen visszamaradott.Retardált...(csak utálom ezt a szót,azt sejteti,hogy hülye...de nagyon nem az!)
55. serbyna (válaszként erre: 51. - Megi04)
2010. júl. 16. 16:32
Szerintem meg örülj annak,hogy a Te férjed ilyen igazi férfi és éljetek boldogan...,de semmiképpen ne ítéld el azt aki nem tud egy ilyen helyzettel megbírkózni.Nektek van több gyerek... tudjátok egymást segíteni..stb,de van ahol 1 súlyosan sérült, fogyatékos gyerek van csak,aki annyira sérült,hogy ketreces ágyban kell tartani,pelenkázni kell, ha dührohama van össze töri magát a ketrecbe a feját veri a rácsnak...a pár nem tud 1 hétvégére sem elmenni sehova,mert senkire nem tudják bízni a gyereket(30 éves!!) vinni magukkal meg nem tudják,mert nem bírja a környezet változást üvöltözik olyankor...na nesze neked jó párkapcsolat...
54. 4300750b82 (válaszként erre: 51. - Megi04)
2010. júl. 16. 16:29
Sokszor egy autistát nehezebb elviselni, mint egy halmozottan sérültet.
53. d55557d847 (válaszként erre: 50. - Lisa65)
2010. júl. 16. 16:28
Peddig elkell.mielott elvetetne a gyereket kerdezze meg az orvost mit is jellent,mi is tortenik olyankor. Nem hiszem ,hogy ennek tudatabba kepes lenne ra barki
52. 4300750b82 (válaszként erre: 50. - Lisa65)
2010. júl. 16. 16:27
De, az erős képes ! :))
51. megi04 (válaszként erre: 24. - Zsanetta)
2010. júl. 16. 16:27
Az autizmusnak 1000000000 "fajtája" van.....NEM olyan az életünk,mintha "egészséges" lenne.És most erre mit mondjak? Ha ágyban kéne feküdjön,az én párom akkor se hagyott volna ott,és nem is lett volna öngyilkos. Tehát Ő valószínű,mentálisan teljesen egészséges...(a párom)Tudod..néha jó lenne felkiálltani,jó hangosan: HÉÉÉÉÉÉÉ! FÉRFIAK!!!HOL VAGYTOK?????Mi lenne ha -ne adj isten-,ki törne egy háború??A kredenc mögé bújnának zokogva,hogy:Menj ki drágám,szerezz élelmet,mert én ezt annyira nem tudom feldolgozni...odakünn lőnek!!!Vagy váljunk el...
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook