Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Szerintetek megéri kenyérsütő gépet venni? fórum

Szerintetek megéri kenyérsütő gépet venni? (tudásbázis kérdés)


1 2
17. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 16. - Liki28)
2009. aug. 4. 21:08

Ha van időd kivárni, az 1-es alapprogit próbáld ki, az a legbiztosabb.:)

A használati utasításban általában van egy olyan rész, ha valami nem sikerült, mi lehet az oka.

Van egy jó fórum a kenyérsütésről, "Te is otthon sütöd a kenyeret?" Ha minden kötél szakad, a csajok nagyon benne vannak a témában, biztosan tudnak segíteni.:)

16. liki28
2009. aug. 4. 21:04
igen persze kimértem van méröedény + minden a belseje az még elment de kivüla héja nagyon kemény volt lehet hogy nem jo programot használtam egyszer a gyors programot másodszor +alap programot használtam lehet hogy ez volt baj??
15. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 14. - Liki28)
2009. aug. 4. 20:59

Az első két sütés nekem sem igazán sikerült, de azt mondták a cégnél, ki kell égnie a gépnek...jellegzetes szaga is volt.

Van egy pontos leírás, aminek megfelelően készíteni kell az adagot. Mindenből a megfelelő adagot mérted ki?

14. liki28
2009. aug. 4. 20:54
hát nem tudom hogy én mit mondjak az elöttem szolokhoz nekem már egy éve van sütöm max 2-szer használtam nem is izlett mert kö kemény volt és süt 3- ora hosszát nem az a drága mit beleraksz hanem az a napi 3- ora mig süt szerintem pörgeti a villanyorát!!
13. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 11. - Anyuci macuci)
2009. aug. 4. 17:35
A kenyérsütőnek, mint minden gépnek idő kell (kb. 2-3 sütés), amíg kiég. Ez nem azt jelenti, hogy ekkor ehetetlen kenyeret süt, de azt követőek sokkal jobbak.:) Sokan nem sütnek tovább, mert azt hiszik, az összes ilyen lesz.
2009. aug. 4. 17:30

Megéri. Áprilisban kaptam anyutól, azóta nem veszünk kenyeret. Amikor látom, hogy fogyóban van, csak sütök egyet és kész. Legyen hétvége, vagy akár késő este, hogy reggelre legyen friss.

Épp most van bent a gépben az első adag kakaóscsiga tésztám, eddig még édeset nem sütöttem vele, csak kenyeret. Kíváncsian várom a végeredményt, de remélem, finom lesz. :)

Ja, és lehet, hogy fogyaszt áramot, de ettől nem lesz drágább a bolti kenyérnél. Nem is tudom, mennyi most 1kg kenyér. Viszont ha sima fehér kenyérrel és fehér liszttel számolunk, látszik, hogy olcsóbb sütni. Fél kg liszt mondjuk 50Ft, 1/3 élesztő kb. 15-18Ft-ra jön ki, a 3dl vizet nem számolom, túl olcsó :D, én két teáskanál Rámát teszek hozzá, az is mondjuk ha van vagy 10Ft max., hát, a két tk. cukrot és sót nem is tudom megint számolni, de ha lazán számolom, akkor is maximum 90Ft az egész. Hozzá az áram nem tudom mennyi, de tuti nem sok azért.


Ja, Winny írja a sütőben sütést. Hát, az is elektromos, gondolom az is fogyaszt. Ok, nem ott keleszt és dagaszt az ember, de ennyit bevállalok. Csak bepakolom és készíti maga, nem kell hozzá gyakorlott háziasszonynak lenni. :)

2009. aug. 4. 17:29
Nagyon gondolkozunk,hogy kellene venni egyet,de sok véleményt hallottunk,mellette és ellene is.
10. Anyuci macuci (válaszként erre: 9. - 95a0f7ade3)
2009. aug. 4. 17:28
Neked milyen márkájú és mennyibe került,ha meg szabad kérdeznem? Privibe is megírhatod,mindegy.:) Köszi előre is.
2009. aug. 4. 17:25

Én közel egy éve sütöm itthon a kenyeret. Feleannyiba kerül, mint a bolti, ha mindent a leírásnak megfelelően csinálok, (elrontani nem igen lehet) klasszisokkal finomabb, mindig friss, és nem mellesleg, tudom, mit teszek a család elé. Bármilyen kenyeret, kalácsot lehet sütni benne, lekvárt főzni, tésztát dagasztani (isteni pizzatésztát csinál). Időkésleltetéssel működik, áramszünet esetére memóriával. Be lehet állítani a súlyt, kenyérhéj árnyalatot is. A hozzávalók bekészítése, ha nagyon elbambulok, akkor is max. 5 perc.:)

A márka nem mindegy!:)

2009. aug. 4. 17:18
Nekem is volt,az embernek nem izlett az a kenyér,főleg mert nagyon sokszor van áram ingadozás,és néha olyan volt mint a kő!
2009. aug. 4. 17:18
Hát én nem vesződöm az otthoni sütéssel.Sem időm sem energiám sincs arra hogy még kenyeret süssek otthon munka után.Aztán meg egy kenyérsütő gép nem olcsó, és sok áramot fogyaszt.Inkább megveszem a boltba a kenyeret
2009. aug. 4. 17:17
Muszáj.....
2009. aug. 4. 17:16
Nekünk muszály volt venni mert a fiam lisztérzékeny. Az otthon készült kenyér nagyságrendekkel olcsóbb és finomabb mint a készen kapható!
2009. aug. 4. 17:14

Nekem nincs.

Ha muszáj kenyeret sütni a sütőben megsütöm:)Sok az áramfogyasztása:(

2009. aug. 4. 17:09

Nekem van és szerintem nagyon jó hogy itthon tudom sütni a kenyeret és tudom h mit teszek a családom elé.Sokfélét lehet vele sütni és sokkal finomabb mint a bolti.Meg hát bármilyen tésztát bedagaszt, megkeleszt pizzát,kalácsot sütit és lekvárt is lehet vele készíteni.

Szerintem nagyon megéri!

2009. aug. 4. 17:08
Szerintem meg! Mi nagyon szeretjük!!!!
2009. aug. 4. 17:07
Szerintetek megéri kenyérsütő gépet venni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook