Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek meddig lesznek zárva az iskolák? fórum

Szerintetek meddig lesznek zárva az iskolák? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
43. Orsi2017 (válaszként erre: 42. - Guruljka)
2020. márc. 14. 15:51
Mert ózdon vagy szabolcs megyében mindenhol van net és eszköz otthon ugye??
42. Guruljka (válaszként erre: 41. - Orsi2017)
2020. márc. 14. 15:50

Milyen különleges eszköz kell hozzá azon kívül, amit úgyis nap mint nap használnak a srácok?


Alapszinten a skype és a Google drive is megteszi. Facés klubot is lehet alakítani, akár osztályonként.

2020. márc. 14. 15:47
Távoktatás na persze...eszköz meg pénz sincs rá..
40. Panna.33 (válaszként erre: 16. - Bözsi néni)
2020. márc. 14. 15:41
Aki elhagyja a karantént, az bűncselekményt követ el. Szerintem majd' az egész rendőrség ezzel fog foglalkozni. Legalábbis ha bizonyos szint felett lesz a karanténban lévők száma, de addig is nyilván át fognak ennek ellenőrzésére csoportosítani erőket.
2020. márc. 14. 15:39
Bárhol olvasok kommenteket, mindenki úgy fogalmaz hogy el fogja kerülni őt és családját a vírus. Elég pozitív hozzáállás. viszont szerintem minden családban kellene lenni egy olyan vésztervnek, hogy ha be kerül a családba mit kell tenni. Mivel elég minimális az esélye hogy lesz olyan család, ahol egyáltalán nem lesz megbetegedés.
38. Pampalini (válaszként erre: 33. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 14. 15:34
A lányom folyamatosan kapja az őt érintő infót emailban. Mindenesetre jövő héten nincs tanítás. Ez alatt az idő alatt kell kidolgozniuk az iskoláknak hogyan tovább.
2020. márc. 14. 15:28

Én arra várnék választ, hogy a szülő aki -aktív dolgozó- és otthon marad a gyerekekkel mert a sulik, óvodák is? bezárnak, kapnak fizetést vagy táppénzt?

Ez sokakat érintő kérdés. Hogy oldják ezt meg, hallott már erről valaki? Hitelt, rezsit, stb. fizetni kell. Olvastam egy munkajogász írását, de azzal zárta sorait, hogy a jelenlegi helyzet új és egyedi bármit kitalálhatnak, új törvények születhetnek. Szóval kérdéses minden.

2020. márc. 14. 15:19
Nem tudom. Talán májusig.
35. unom (válaszként erre: 33. - Valakivagyok1984)
2020. márc. 14. 14:28

Nálunk a középiskola folyamatosan tájékoztat.

A történelemtanár már csinált egy Google drive fiókot, és tölti fel az anyagokat folyamatosan, évfolyamokra lebontva.

34. Hmv.
2020. márc. 14. 14:19
nem tudom
33. Valakivagyok1984 (válaszként erre: 32. - Gyöngy:))
2020. márc. 14. 13:57

Én egyelőre arról se kaptam tajekoztatast milyen módon megye majd ez.Semmi info.Erről a sulinal kell majd erdeklodni?Ja de egy web cimet kaptunk videotanar.hu

Ezen felül,hogy ezzel mit kezdjunk semmit.

Regisztraltam a gyereket aztan kész.

Tudtok esetleg erről valamit?

2020. márc. 14. 13:23

A lányomnak egész délelőtt könnyben volt a szeme, az osztályfőnök tartja bennük a lelket, hogy így el lettek szakítva hirtelen. Nagyon szeretik egymást oda-vissza.

Most próbálgatják, hogy mennyien tudnak egyszerre videózni és hasonlók, nagyon aranyosak:)

31. gyöngy:) (válaszként erre: 13. - Pampalini)
2020. márc. 14. 13:17
Majd megkérdezzük az osztályfőnököt, amúgy a porta mellett van a cucca, szinte be sem kell lépni a suliba, majd lesz valahogy.
30. Zs1204
2020. márc. 14. 13:07
Ez több hónapba is beletelik hiszen Kínában is 5 hónapig tartott és én nem hiszem hogy ott vége van már max ha 1 hónapig egyetlen egy új eset sincs.Amúgy meg azt is mondta a miniszterelnök tegnap hogy akinek nincsenek megfelelő eszközök azoknak segít az iskola.De már több felajánlást is láttam közösségi oldalon.
29. Luijza
2020. márc. 14. 12:54
Szerintem kb. 2 hónap lesz.
28. trapiti (válaszként erre: 19. - Be95e6ff22)
2020. márc. 14. 12:53
Így igaz.
27. Lávli* (válaszként erre: 26. - Kitti0704)
2020. márc. 14. 12:43
Nagyon bízom benne, hogy megvalósítható lesz!
2020. márc. 14. 12:36
Èn a helyükbe küldenèk nekik ètelt mindennap ilyen házhoz szállitással.
25. Lávli* (válaszként erre: 24. - Lávli*)
2020. márc. 14. 12:35
Egy napjuk van rá, hogy megszervezzék.
24. Lávli* (válaszként erre: 23. - Kitti0704)
2020. márc. 14. 12:34

Hát ezaz!

Remélem, ez is szempont lesz a rengeteg frissen kinevezett bizottsági/intézkedő/fontos tag számára!

23. Kitti0704 (válaszként erre: 22. - Lávli*)
2020. márc. 14. 12:30
Mi lesz azokkal a családokkal akiknél nem egy hanem több gyerek is van sulis és csak a suliba kapnak enni?
2020. márc. 14. 12:23

Szerintem sem lesz már ebben a tanévben iskolában oktatás.


Én azokat a híreket várom, hogy hogyan oldják meg a rászoruló gyerekek étkeztetését, akiket jóformán azért indított útnak reggelente az anyjuk, hogy meleg ételhez jussanak.

21. Csalános (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2020. márc. 14. 12:14
A két hét egy nemzetközileg elfogadott idő. Olaszországban még tombol a vírus. Kínában vége-(állítólag!) Azért egy év is számít a suli éveknek. Ostobaság, hogy bepótolja. Hiszen a jelen tananyagot sem könnyű tanulni, mivel rengeteg és az érettségi anyagot sem tudják átadni a tanárok. Távoktatás? Mennyi olyan család van ahol laptopra sem telik, nem még internetre? + maga az internet. Vagy nincs is internet. Ez a kormány szegénységi bizonyítványa.
2020. márc. 14. 11:21

Nàlunk azt írták,hogy hatàrozatlan ideig.

2 hét az biztos.

2020. márc. 14. 11:12
Nem hiszem el, higy azon kelll aggódni, hogy évet veszít esetleg a gyerek.Ébredjünk már fel, itt nem az a kérdés, hogy újra kell-e járni Pistikének a negyediket, hanem hogy hányezer ember hal meg.Háborúban sem volt tanítás.Anna Frank sem járt iskolába a hátsó traktusból.A gyerek életében egy év nem sok idő, előtte áll az élet.Bőven be tud pótolni mindent.Az a negyven, ötven, hatvan, hetvenéves viszont, aki belehal mert nem jut neki orvosi ellátás, nem tud semmit bepótolni.De marad utána gyerek, unoka, akinek egész életére kihat a fájdalom. Ébresztő, ki kell lépni a komfortzónából, az önző érdekekből, és mindenki maradjon otthon a fenekén, csak a legszükségesebbek miatt mozduljon ki.Ez nem egy bosszantó kellemetlenség, ez egy halálos világjárvány.
18. Banános Zselé (válaszként erre: 3. - Csillubaba)
2020. márc. 14. 11:01
most fertőzék meg a tanárokat?
17. Banános Zselé (válaszként erre: 1. - Csillubaba)
2020. márc. 14. 11:00
igen reális, mivel karantén is két hétig van
16. Bözsi néni (válaszként erre: 15. - Trapiti)
2020. márc. 14. 10:58
Semennyire nem fogják betartani, mert ugye nálunk mindig az ügyeskedők a janik. A kocsisort jobbról előzők... na, ők mit fognak betartani?
2020. márc. 14. 10:33
Első körben sok országban két hétre zárnak be, esetleg a tavaszi szünet végéig, de ez nem jelenti azt hogy két hét múlva kinyitnak. Biztos hogy minimum több hét, 1-2-3 hónap is amiről szó van. A járvány nem fog lecsengeni hamarabb. Magyarországon a tesztek elvégzésével és alacsony számával, a fertőzés terjedésének nyomonkövetésével eléggé elkéstek, ráadásul az egészségügy védőfelszerelések nélkül áll így várható el fog szabadulni. Nagyon sok múlik az emberek magatartásán is, nem tudom Mo-on mennyire lehet arra számítani hogy a többség nem próbálja kikerülni a szabályokat és komolyan veszi a helyzetet...
2020. márc. 14. 09:37

Szerintem ha két hétre szólna arra elég lett volna szünidő címen elrendelni.

Akkor tartanám logikusnak újrakezdeni, ha a megbetegedések napi száma tartósan (két hétig) csökken.

Ne várjuk, hogy ezt a tanévet a normál oktatási módon fogják befejezni!

A távoktatást is azért vezetik be, hogy a gyermekeknek ne kelljen évet ismételni.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook