Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szerintetek ki újúlhat az epekő? fórum

Szerintetek ki újúlhat az epekő? (tudásbázis kérdés)


23. cca887cff8 (válaszként erre: 22. - Zoltanhabetler)
2010. febr. 15. 10:21

jó köszönöm.

ezt viszont nem mondta az orvosom, h műanyagvezetéket tesznek be....

2010. febr. 15. 09:21
Válasz Nikol 1980 részére: Hozzászólásomban irtam,hogy ha eltávolitják a hólyagot, az epevezetéket müanyaggal pótolják, s azt közvetlen a vékonybélbe kötik.A müanyag vezetékben nem fog kő képződni.Az sajnos bárkinél előfordulhat hogy nem a hólyagban, epecsatornában, hanem magában a májban alakul ki kő, függetlenül attól,hogy van vagy nincs epehólyagja.Ez azonban valób an nagyon ritka.
21. cca887cff8 (válaszként erre: 20. - 0a6ce1d48d)
2010. febr. 14. 15:36

nekem is ezt mondta a sebészem:"hogy irodalmi esetben előfordulhat.."

mondtam is neki: "doki, én is az vok néha...irodalmi eset.." :)

na de reménykedjünk nem lesz többé fájdalom és kőőő

2010. febr. 14. 14:44
Igen, de nem jellemző.
19. cca887cff8 (válaszként erre: 18. - Zoltanhabetler)
2010. febr. 14. 14:09

nekem is volt műtétem.

rá 2hónapra már szinte mindent ehetek.

egy két ételt nem - ami fura mert előtte ehettem és még epefájós időszakban sem fájult meg tőle..na mind1.


tehát akkor kiújulhat ha a hólyagot is kivették mert erre nem volt egyértelmű a válasz...

2010. febr. 14. 13:58
Válasz a 13. kérdezőnek,de tájékoztató minden "epésnek" : A kő / kövek / összetétele,mérete,darabszáma határozza meg,hogy a követ lehet-e zuzni,gyógyszeresen feloldani, vagy mütét szükséges. / Amig nem okoz gondot, jó helyen van, nem kell müteni! / aApró kövek esetén nem feltétlen szükséges az epehólyag eltávolitása. Ebben az esetben a későbbiekben valóban fennáll a kő ujraképződésének lehetősége.A mütét lehet laparoszkópos/ebben az esetben nem vágnak fel,csak kisméretü lyukakat ejtenek rajtad/ és monitoron figyelve a bejuttatott kamera képe alapján végzik el az epehólyag eltávolitását.Az epevezetéket ilyenkor müanyaggal helyettesitik és közvetlenül a vékonybélbe kötik.Feltáró,vágást igénylő mütéteket egyre ritkábban végeznek,de igen nagyméretü,vagy igen nagyszámu kő esetén csak igy oldható meg a hólyag eltávolitása.Apósomnak 73 / ! / darab epeköve volt, őt vágták.Nejemnek kettő darab kb. másfél centis köve volt,nála laparoszkópos volt a mütét.A mütét utáni étrend az kezdetben azonos a mütét előtti állapotéval.Azaz könnyen emészthető,pépes,enyhén füszerezett,sószegény,tojást és tejterméket kerülő legyen,sok folyadékkal.Lassan kell szoktatni a szervezetet az uj ételekhez.Meg kell próbálni okoz-e problémát,s ha nem, akkor jöhet egy ujabb próba. Rá kell szánni 1-2 hónapot,mire kiderül, mit kell kihagyni az étrendből,de kb. egy év után szinte minden gond nélkül fogyasztható.Jó egészséget indenkinek !
2010. febr. 14. 13:45
újul..bocsi..
16. cca887cff8 (válaszként erre: 15. - Ekka)
2010. febr. 14. 13:45

de hol újjúl ki a kő ha már nincs epehólyag?

a vezetékben?

15. Ekka
2010. febr. 14. 13:19
Persze.
2010. febr. 14. 13:15
Anyumnak pár napja "diagnosztizáltak" epekövet. Van neki egy 1cm nagyságú, meg 3 kicsi. Ő örül neki (már amennyire boldog lehet egy ember ettől), hogy "csak" epeköve van, azt hitte valami komolyabb. Már átesett néhány nőgyógyászati műtéten, méh-, petefészek- és mellműtűtje is volt több is, mindig ciszták miatt, és az utóbbi 1-2 hétben nagyon fájt neki valami, meg sem tudta mondani, pontosan hol fáj. Végül rávettük, hogy itt bizony nincs mese, el kell menni dokihoz kivizsgálásra, mert minél tovább várunk vele, annál rosszabb lehet a helyzet. És az ultrahangnál derült fény arra, hogy epeköve van. Bár utálja az étrendjét, és néha még belekóstolgat másba is, addig, amíg a hasnyálmirígye is le nem nyugszik (gyulladásban van), addig elég vékonyan táplálkoz6. De a dolgok pozitív oldalát nézi: csak epekő. Nem ciszta, nem tumor, nem rák, csak epekő. Akinek szintén epeköve van, és fél, annak is ezt tanácsolnánk. Nyugodjon meg, és örüljön annak, hogy nem komolyabb. Viszont pár tanácsot szívesen fogadnánk az étkezéssel kapcsolatban, mivel erről eddig nem sokat tudunk. És mivel általában Apuvan főzünk, amíg Anyu dolgozik, nem igen tudjuk, mit főzhetünk neki. A krumplitól meg a rizsától már a hideg rázza. :) Előre is köszi :)
13. cca887cff8 (válaszként erre: 6. - Sz.Csirke)
2009. aug. 13. 20:19

idézlek:Nem csak hisszuk hogy az epekovet veszik ki, hanem teny.


ez nem igaz! ez egész epehólyagot kiveszik. benne van a zárójelentésben és a szövettani jelentés is van róla...


az más..én is hallottam, h robbantják..akkor visszajöhet bármikor hisz ott újratermelődik.


az is igaz, h epevezeték kitágul és ott is termelődhet.

de állítólag nem sűrűn fordul elő.

hát remélem..

most vok túl a műtéten!

2009. jan. 28. 14:16
Igen kiújulhat, az epevezetékben is lehet.
2008. jún. 24. 08:33
sziasztok . látom elég régen jártatok itt! én ma megyek ultrahangra,s nagyon félek, mert a vérképem szerint epekövem lehet!nagyon parázok a műtét gondolatától! csak a műtét segít ? nincs gyógyszeres megoldás? kérlek mondjatok valami biztatót! el vagyok keseredve! remélem idetéved valaki! sziasztok.
2008. ápr. 8. 23:36
Pont most volt az egyik nagyon kedves ismerősömnek ilyen gondja... korházban volt és 3napig nem ehetett semmit... infúzióra volt kötve... szegény:( és muszáj lesz megműteni... azt mondták neki az orvosok, hogy addig nem lesz jobb...
2008. ápr. 8. 23:18
Engem műtöttek,és kivettek mindent,azóta ugyan úgy eszem,mint előtte,semmi panaszom,ímmár 10 éve.
2008. márc. 20. 19:52

Epekő akkor képződik, ha pang az epeváladék.Rendes körülmények között az epehólyagban. Ha eltávolítják az epehólyagot, akkor idővel kitágul az epevezeték egy része és átveszi az epehólyag szerepét. Nem gyakori,de előfordulhat hogy ismét kő képződik benne.

Epegörcs, epetáji fájdalom kövek nélkül is lehet.Előfordulhat epehólyag gyulladás is, ami szintén fájdalmas,-ennél láz is lehet- és diétázni is kell.

7. e71af41436 (válaszként erre: 5. - Jázminka)
2008. márc. 20. 18:11
akkor nem ismétlem el amit írtál. :)
2008. febr. 19. 14:55

A nagymamam evek ota szenved vele, szinte semmit sem ehet mar, megis visszater par evente.


Nem csak hisszuk hogy az epekovet veszik ki, hanem teny.

2008. febr. 19. 14:30

Akinek kivették az epehólyagját és nem csak lézerrel "robbantották" a követ,annak nem lesz többé epeköve,mert a hólyagban alakulna ki ami az epét raktározza.Sokan azt hiszik,hogy az epekőműtétnél csak a követ veszik ki.Dehogy! Az egész hólyagot!

Az okoz kellemetlenséget,hogy az epehólyag ha nics,az epe közvetlenül a bélbe ürül,ez irritálja a belet,és szaladni kell a vécére.

2008. febr. 19. 14:30

Igen:(

Nekem is volt,és mondta az orvos,hogy figyeljek oda...Nálam még sajnos a hajlam is itt van,szóval rettegek.

Az a fő baj,hogy nem iagzán figyelek oda az étkezésekre,sőt elmúlik úgy a délelőtt,hogy elfelejtek enni.Ilyenkor érzem,hogy jelentkezik az epém...

2008. febr. 19. 14:27
Igen,kiújúlhat. Anyut 1998-ban műtötték lézerrel és a mai napig beteg szokott lenni az epe miatt. Hiába tartja be az étkezést.
2008. febr. 19. 14:27
Ez engem is nagyon érdekelne. Volt már műtétem de azóta sem okés a dolog.
2008. febr. 19. 14:23
Szerintetek ki újúlhat az epekő?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook