Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek kell aggódnom amiatt, hogy a 8, 5 hónapos fiam még nem forgolódik? fórum

Szerintetek kell aggódnom amiatt, hogy a 8, 5 hónapos fiam még nem forgolódik? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
44. Toprengo (válaszként erre: 41. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 15:31

Nem ítéllek le, félre ne érts, csak tanácsot akartam adni.

De ha kompba teszed a babát, ne csodálkozz, hogy még nem forog! Mi a szőnyegen játszunk Danival régóta, és így könnyebben tanulja meg a mozgásokat. Nincs behatárolva, mint a kompban. Én nem is vettem neki kompot, és nem is fogok.

Ha azt akarod, hogy a babád forogjon, akkor tedd le a szőnyegre!

2009. jún. 26. 15:28

Hát, egyébként elég sok mindent csinál egyedül ahhoz, hogy ne kelljen aggódnod... Bár az én lányom nagyon sokáig csak úgy tudott felülni, hogy átfordult a hasára, felállt 4kézlábra, majd oldalra elborította a fenekét. De ha enélkül (hasizomból) felül, akkor igazából nincs is rá nagy szüksége.

A földre meg ne hasra rakd, hanem a hátára és úgy, hogy ne érjen el semmit. Aztán "menj ki" a szobából, bújj el, hogy lásd, mit csinál. Ha gyorsabban akarsz eredményt látni, valami zenélőset, vagy az abszolút kedvencet rakd oda neki. Lehet, hogy ő simán forog egyedül is, csak nem szoktad észrevenni... :D Hátha csinálja, ha azt hiszi, hogy nem látod... ;)

2009. jún. 26. 15:19

Ez a földre lerakom hasra, azt meg nem értem?! Ettől miért fordulna a hátára és vissza? Hason elközlekedne a játékokért, de ettől nem fog meg fordulni! Amúgy elég sokat teszem hasra , mióta rájött, hogy mennyivel jobb így. És nem forgolódik ettől.


Igen kinyomja magát szépen. Hömpölygetni is próbáltam, de ha meg fogom a kezét, hogy segítsem, ösztönözzem az átforduláshoz, ő fel akar ülni. Nem szoktam kipárnázni, már 2 hónapja legalább, hogy biztosan ül, mint a cövek, és élvezi is. Egyedül feláll a kompban, mert ugye az alacsonyabban van, tehát ül benne, és fel tud így benne állni is. És feláll az ágy mellett úgy hogy kicsit fogjuk, meg a kádban is, és közben fogódzkodik.


A védőnő szerint 1 évesen már késő, hogy gyógytornészhoz vigyük, hamarabb kell. Igazából én nem vagyok ideges, a férjemmel úgy gondoljuk, hogy a családi vonás jön ki rajta: lusta. A nővére is az volt mindenhez! :)

41. becseiagi (válaszként erre: 37. - Toprengo)
2009. jún. 26. 15:12

Ne haragudj, de ezzel nem értek egyet! A 2 lányom is kompizott, és sokkal gyorsabban fejlődtek ki a láb izmaik, erősödtek, érezték, hogy önállóak is tudnak így lenni, mert közlekedhettek vele.


4,5 hónaposan azért tettem kompba, mert már unta a fekvést, érezte, hogy így ki van szolgáltatva, rossz is lehet egész nap a plafont bámulni... :)

2009. jún. 26. 14:27

Van abban igazság, hogy az a baba nehezebben tanul meg forgolódni, aki nem szeret hason feküdni Az én lányom is ilyen volt... De aztán rájött, hogy ha átfordul, két kézzel tud nyúlni a tárgyakért, és onnantól nem volt gond...

A "földre takarót, rá játékot és Manót" jó dolog. Hason fekve kinyomja magát úgy, hogy kinyújtja a kezét?

Esetleg megpróbálhatod Te is hömbölgetni. :) Először csak az oldalára fordítsd, majd vissza, és ugyanígy a másik oldalra is. Teteszeni fog neki, hogy mozog az egész szoba! De persze ne gyorsan, szép lassan és tartsd meg az oldalán fekve.

Szerintem ne nagyon ültesd, főleg, ha kipárnázni szoktad. Esetleg eg kicsit ülhet az öledben, de ha lehet, azt se sokat. Azért "jó", ha az öledben ül, mert érzed, mennyire tartja magát és mikortól ül egészségtelenül... Az állást hanyagoljátok, mert O-lába lehet tőle, ha a csonjai nem elég kemények még. A szilárdulást viszont a mozgás okozza majd (egyebek között). Csak akkor álljon, ha már egyedül feláll valami mellett.

De mindezek mellett én sürgősen orvoshoz vinném...

Mi is lustik voltunk, vagy inkább kerekek, de ennyi idősen (pont 22-én volt 1 éve) tanult meg előre mászni...

Egyik ismerősöm gyereke most kb. 2,5 éves. 1 múlt, mikor orvoshoz küldték, mert még nagyon mocorgott. Azóta heti 2x gyógytornára járnak, otthon minden nap torna, és a gyerek tudtommal még mindig nem jár... De ez nem riogatás akart lenni! Mielőbb szakemberhez viszed, annál jobban és gyorsabban fog fejlődni.

Mindenképp motiváld a forgásra, mert lehet, hogy egyszerűen csak nem érdekli. Mi is így voltunk! :D

Nna, jó össze-vissza írtam. Remélem, azért tudtam segíteni... :)

Fel a fejjel, NO PARA, hanem cselekvés! :) És kitartás!

2009. jún. 26. 14:26
Az én fiam nem csodagyerek (hála égnek), de forogni már régen forog, mászik, stabilan ül és fel is tud ülni. Állni még nem tud és nem is jár, majd fog. :-) Ja, és 9 hónapos.
2009. jún. 26. 14:25
A babákat néha motíválni kell (játékokkal, stb.), mert ha nincs inger, nem fog mozogni.
37. Toprengo (válaszként erre: 33. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 14:24

Szia!

Na, itt a gond! A bébikomp rosszat tesz a babák mozgásfejlődésének, pláne, ha már 4,5 hónaposan beletetted! Így nem csoda, hogy nem akar forogni sem a babád! Tedd le hasára a szőnyegre, tegyél köré játékokat, és pár nap múlva forogni fog!

36. cusi (válaszként erre: 34. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 14:21

Akkor meg ne izgulj! Egy kicsit lustácska.

De,ha téged zavar,akkor mutasd meg dokinak.

35. cusi (válaszként erre: 33. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 14:19

Nem értem a kérdésed.

Ha ezeket mind csinálja,akkor fordulnia is kéne?

2009. jún. 26. 14:18
Ja! És amikor fekszik, pl.: pelenkázásnál, vagy amikor fetreng az ágyában, akkor elfordul oldalra, de tovább nem szokott.
33. becseiagi (válaszként erre: 27. - 17dfdcec7d)
2009. jún. 26. 14:08
Ezeket Pityuka is csinálja: Hason változtatja a helyét a kiságyban, egyedül iszik, a kompba 4,5 hónaposan tettem, és rá 2 hónapra már rohangált benne. Úgy szalad vele, hogy csak na! :)
32. pmjudit (válaszként erre: 29. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 14:07

Ne aggódj, kicsit lassabb a mozgásfejlődése, de nem biztos, hogy gond van . Mindenesetre megnyugvásképpen megmutatnám dokinak.

Sokáig szopizott?

Nekem a gyerekorvos mondta, hogy a szopós baák lustábbak.

31. pothmari (válaszként erre: 27. - 17dfdcec7d)
2009. jún. 26. 14:07
Persze. Nekem már négy hónaposan felhúzta magát állásba a gyerek, és mindenki szörnyülködött, hogy görbe lába lesz, dehát ő akarta, nem én rángattam fel, és semmi baja nem lett. Ha ő olyan erős, hadd húzza fel magát.
30. zebracsikó (válaszként erre: 29. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 14:06
a gyermekorvosotok mit mond?
2009. jún. 26. 14:05
A fiam normálisan született, a köldökzsínórral is rendben volt minden. Eszik már mindenfélét, sőt! A darabosakat jobban kedveli, mint a pépeket.
2009. jún. 26. 14:05
Szia, szerintem is vidd el, ártani nem árthat és megnyugszol, ha szakember látja. De azért leírom, hogy a barátnőm kislánya szinte sosem forgolódott. Előbb állt fel, aztán tanult meg egyedül felülni, mászni is csak pár hetet mászott, de akkor már a járást is gyakorolgatta. 13 hónaposan járkált ő is. Ez nekem is furcsa volt, mert az én lányom először forgott, aztán négykézlábra állt, onnan két lábra, etc, de az unokaöcsém ugyanúgy nem forgott és nem mászott, hanem felállt, és aztán egy évesen elindult. Hát ez van.
2009. jún. 26. 14:04
az én kisfiam ma 6 hónapos,és már hason változtatja a helyét,két kézzel fogja és iszik az itató pohárból,15 cmt felhúzza magát,azt mondják egy hónap kb és felül,feláll a hasamon mikor hason van úgy,h fogom a kezét,szerintetek
26. zebracsikó (válaszként erre: 4. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 14:04

hajaj, csodálom, hogy a gyermekorvos még nem küldött Benneteket vizsgálatra!

Én haladéktalanul elmennék, elsősorban Dévény Annához!!!!

Illetve neurolóushoz.

2009. jún. 26. 14:03

Szerintem jó lenne megnézetni.


De megjegyzem , az én lányom is 7 hós volt, mikor átfordult, 9 hósan kezdett mászni,majd felült, felállt, 13 hósan indult el.


Kézilabdázi, balettre, mazsorettre jár. Állítólag az egyik legjobb mozgású gyerek az óvodában.

Szeptembertől elsős lesz - sportosztályban. /volt felvételi/

2009. jún. 26. 13:57
igen vidd el!
23. OlíviaAnna (válaszként erre: 7. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 13:55
Szerintem kár várni a masszázzsal, mert ártani nem árt, sőt biztosan csak segít.
2009. jún. 26. 13:55
Szia. Hát szerintem sürgősen vidd orvoshoz, barátnőmék is igy jártak, csak őket meg a gyerekorvos nyugtatgatta, hogy ráér még, közben meg kiderült hogy sok helyen le volt tapadva az izmok, rövid köldökzsinőrral született, ami miatt állítólag nehezebben mozgott és nem akart darabosat se enni, és ez állítólag mind attól volt, aztán meg nem birták 9 hónaposan cipelni mindenféle terápiákra, masszőrökhöz, majd mindennapra volt valami. és más fél évesen jutottak el a járásig
2009. jún. 26. 13:52
Hát, szerintem ez elég aggasztó. Nem vagyok gyerekorvos, de szerintem ez elég nagy lemaradás. Ebben a korban a kislányom már úgy mászott, mint egy kommandós, körbejárt a járókájában, ill. páros lábbal ugrált. Tudom, hogy vannak elég nagy eltérések is a mozgás beindulásának terén, pláne koraszülötteknél tolódik ki a dolog, de azért mégis... Mindenképpen nézessétek meg orvossal és járjatok korai fejlesztésre.
20. aeb750e196 (válaszként erre: 4. - Becseiagi)
2009. jún. 26. 13:52
küldök privit, ez az amit mi tanultunk, de azt is hozzátette a tanárnőnk, hogy ez általában van, tehát mindenkinél más és más, de nagyjából ez van.
19. becseiagi (válaszként erre: 14. - Mandula71)
2009. jún. 26. 13:49
Hasra tegyem le a szőnyegre?
2009. jún. 26. 13:48
A mászás annyira nem aggaszt, mert a kisebbik lányom olyan duci volt, hogy a saját súlya miatt ő is később kezdett el mindent szinte. És előbb tanult meg járni, utána mászni szinte. Az első lányom meg megtanult először járni 11 hónaposan, és utána mászni tanítottuk, hogy az sem maradjon ki.
2009. jún. 26. 13:44

hat szerintem ,surgosen vidd el dokihoz

az en idosebb fiam, 9 honaposan jart.

a kissebb fiam 11 honaposan.


de mar 8 honaposan maszott a nagyobb fiam,.

nem akarlak megijeszteni,de szerintem dokihoz minel elobb.

2009. jún. 26. 13:43

A 2 lányom is teljesen más volt: Az első 8 hónaposan kézen fogva sétálgatott, 11 hónaposan mászott, és 1 évesen ment.


A második lányom is 8-9 hónapos volt, mikor forgolódott.

2009. jún. 26. 13:41
Szerintem nem árt.....egy ennyi idős babának már ülni kell,forgolódni meg már régen kéne....vidd el dokihoz.gyógytorna még segithet!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook