Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerintetek kb. hány évesen "érik" meg egy férfi arra, hogy eljegyzést babát házasságot, egyszóval családot akarjon? fórum

Szerintetek kb. hány évesen "érik" meg egy férfi arra, hogy eljegyzést babát házasságot, egyszóval családot akarjon? (beszélgetős fórum)


1 2 3
25. maddi (válaszként erre: 8. - Pitypang)
2010. ápr. 6. 12:21

Teljesen egyetértek Pitypanggal. Az én férjem 22 éves sem volt, és már megszületett mindkét lányunk. Tökéletes apaként viselkedett, sosem látszott úgy, mintha fiatal lett volna hozzá.

Amikor a kisfiunk született, akkor alig múlt 31 éves, és én úgy vettem/veszem észre, hogy vele már! sokkal kevesebb a türelme. Vagy csak előrelátó, nem tudom, de kicsit keményebben (próbálja) fogja, mint a nagyokat.


Szóval szerintem sem korfüggő a dolog. Valaki vagy érett, vagy nem.

2010. ápr. 6. 12:19
Szerintem is 30 körül, de ti még NAGYON fiatalok vagytok! Egy-másfél év alatt annyi minden történik veletek, változtok magatok is, a munkahelyetek, költözés akár külföldre... Én nem mernék ilyen távra "jósolni", mire állok majd készen, pedig kétgyerekes anyuka vagyok!!!
2010. ápr. 6. 12:19
Szerintem az a baj, hogy mi nők ha már egy ideje együtt vagyunk a párunkkal és szeretjük, akkor vágyunk arra hogy ezt egy eljegyzéssel is megerősítsük. Ők meg valamiért rettegnek ettől az egésztől. De hogy miért azt én sem értem.
22. Sookie
2010. ápr. 6. 12:18

Változó.

Az én férjem eljegyzéskor 29 éves és 3 hónapos volt :) Rá 4 és fél hónapra volt az esküvőnk. Mielőtt megismert, úgy gondolta, hogy sosem fog megnősülni. Másfél évesek voltunk az eljegyzéskor.

21. kevian
2010. ápr. 6. 12:14
Az unokatestvérem 18 évesen lett először apa. A legjobb férj volt és apa. A volt felesége addig csesztette, amíg 18 év után megunta. A volt neje, bevállalja, hogy az ő hibája miatt váltak el. Most 38 éves és az élettársával várják a babát. Azt mondja, most fél tőle kicsit, anno nem. Pedig ő már akkor is nagyon jó apuka volt. :)
20. Ficu00
2010. ápr. 6. 12:13
szerintem 30 fölött. ha nagyon le akarnám vinni a határt 28-at mondanék, de inkább 30 fölött. lehet nem mindenki ért egyet, de szerintem alapvetően a férfiak később érnek meg a dolgokra, mint a nők. tudom, hogy vannak férfiak akik érettebben gondolkodnak a kortársaiknál és én ezt rájuk IS értem. ez persze nem azt jelenti, hogy egy 25 éves nem lehet jó apa vagy jó férj, nem ezt mondom! de szerintem 30 fölött az ideálisak náluk ezek a dolgok. pláne hogy én annak a híve vagyok, hogy a férf legyen jó pár évvel idősebb a nőnél.
19. xti_
2010. ápr. 6. 12:12
szerintem is, sőt. van, aki soha.
18. hemej
2010. ápr. 6. 12:11
az én férjem 32 volt az esküvön 34 amikor baba jött ;)
2010. ápr. 6. 12:11

Szerintem személyiségfüggő. De manapság nagyon kitolódnak a dolgok... A legtöbb pasi csak 30 éves kora után akar házasságot, gyereket. Ha akar egyáltalán házasságot.

Bár azt nem hiszem hogy amire most nem érzi felkészülve magát, 1-2 év múlva majd igen.

2010. ápr. 6. 12:09
Szerintem ez mindenkinél más más
2010. ápr. 6. 12:08
30 éves kora körül, már általában a férfiaknál is megtörténik a vágyakozás a család és a gyermek után!
2010. ápr. 6. 12:07

szerintem ez nem életkor-, és nemfüggő...

azt neked kell érezned, hogy ő tényleg alapozni szeretne-e, vagy eltologatni magától a döntéseket.

szerintem ez személyfüggő. 22 évesen azért még lehet, h fiatalok vagytok hozzá, bár ha a szüleinkre gondolok...akkor pont jó :)

van, aki az adott szituban dönt, és ahhoz tartja magát, van, aki tervezgetni szeret. lehet, h a te párod az előr emegtervezős típus. alapvetően szerintem senki nincs felkészülve komolyan erre. se nő, se férfi... ha jön a szituáció, az elhatározás, a döntés, vagy egy hirtelen érzelmi kitörés, akkor megtörténik. van aki 40évesen is csak tervezget...na az gáz sztem :) 22 évesen teljesen normális, sőt, talán komoly is, mert manapság 22évesen még inkább buliznak az emberek ezerrel :)

13. Adryca
2010. ápr. 6. 12:07
Az én párom most 32 nem akar se nősülni, se gyereket azt mondja még nem érzi úgy... Szerintem ez teljesej egyén függő, mert ismerek olyat aki viszont 23 és már van egyereke és felesége. Ahogy te érzed, hogy képes lennéle már férjhez menni uygan úgy érzi ő is, hogy érett e rá...
2010. ápr. 6. 12:05

Nálunk az eljegyzéskor 27 éves volt, az esküvőn majdnem 28, és idén nyáron lesz apuka, majdnem 29 évesen. :)


De ha az átlagot nézem szerintem 25-35 év között már nagyjából minden férfi elgondolkodik a családalapításon.

2010. ápr. 6. 12:05
szerintem se függ a kortól,bár mondjuk egy 18 éveshez biztos nem mennék hozzá!
2010. ápr. 6. 12:04
Ez nem kor kérdése. Egy belülről jövő érzés. Igen, Én készen állok. De még utána sokat kell fejlődni, sőt...
2010. ápr. 6. 12:04
Teljesen változó lehet... van aki pl. soha nem érik meg rá.
2010. ápr. 6. 12:04
Szerintem nem kor függő. Van, aki sosem érik meg a házasságra, van, aki "korán" készen áll rá.
2010. ápr. 6. 12:03
"Eljegyzés kb. 30-32, esküvő 1-2 év múlva, baba 2-3 év múla.
2010. ápr. 6. 12:02
Az én férjem 33 évesen nősült, és nem sokkal utána lett a fiunk. Most 44 éves, 1,5 éves a lányunk, és látszik, igazán most érett az apaságra. ezerszer jobb ember, apa mint anno volt, pedig a fiunkat ő akarta.
5. 9c8432d068 (válaszként erre: 2. - 86b55d8172)
2010. ápr. 6. 12:01
Én. Ez azt jelenti,megfontolt. Inkább várni,mint válni,gondolom ez a mottója.
2010. ápr. 6. 12:00
Kb 25-30 :-)
2010. ápr. 6. 12:00
25-30 év körül
2010. ápr. 6. 11:59

Az én párom 22 éves és azt mondta nekem hogy 1 másfél év múlva biztosan készen áll az eljegyzésre! vagyis felkészül addig rá.... ki érti ezt?

ezt vagy akarni kell vagy nem! de felkészülni rá....? én nem értem! és ti?

2010. ápr. 6. 11:58
Szerintetek kb. hány évesen "érik" meg egy férfi arra, hogy eljegyzést babát házasságot, egyszóval családot akarjon?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook