Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek az alapfokú nyelvizsga nehezebb mint az angol középfokú érettségi? fórum

Szerintetek az alapfokú nyelvizsga nehezebb mint az angol középfokú érettségi? (beszélgetős fórum)

2011. márc. 3. 20:06
És melyik a jobb az egynyelvű vagy kétnyelvű?
14. mandulacska2 (válaszként erre: 11. - E31f48b5f6)
2011. márc. 3. 15:20
Az érettségi igenis közelít valamennyire a nyelvvizsgához. Az emeltszintű az szerintem kb. középfok. A normál az szerintem gyengébb, de több, mint az alapfok.
2011. márc. 3. 15:18
Nem nehezebb. Az alapfokú könnyebb. Nézz meg egy érettségi feladatlapot.
12. syria (válaszként erre: 1. - 171925f409)
2011. márc. 3. 15:09

Szerintem a tudásoddal egy célirányos tanár néhány hónap fel tud készíteni egy sikeres alapfokra.

Én 52 éves fejjel, munka mellett simán fel tudtam rá készülni és egyáltalán nem volt nehéz. Előtte csak a gimiben tanultam 4 évig.

2011. márc. 3. 15:02
Hát ez meglepett. Azt gondoltam, hogy az érettségi azért közelít a középfokhoz.
2011. márc. 3. 15:00

attól függ mit szeretnél

Szóbelit/írásbelit vagy komplex alapfokot?


Bár sztem egyáltalán nem nehezebb az érettséginél...


Nekem az alapfok már 8-ban megvolt, szaki 2-ban pedig a komplex középfok, így érettségiznem sem kellett anno, pedig nem vagyok egy nyelvzseni...

2011. márc. 3. 14:57
Ja értem nem tudtam, hogy több féle vizsga közül lehet választani na majd megérdeklődöm azért köszi mindenkinek a válaszokat
8. hidewatch (válaszként erre: 5. - 171925f409)
2011. márc. 3. 14:53
Szerintem ez attól is függ, hogy milyen nyelvvizsgárt szeretnél letenni. A BME-s nyelvvizsgához pl ki szoktak adni egy témalistát, az irányt mutat a felkészüléshez. Szerintem ami a legfontosabb, hogy jó legyen a szókincsed, és az alapvető nyelvtant tudd nagyjából helyesen használni.
2011. márc. 3. 14:52

Szia Niki!

Attól függ, melyik nyelvvizsgát akarod letenni. Az én nyelvtanárom gimiben is tanít, ő a nyelvvizsga feladatokat gyakoroltatta a diákjaival. Én próbáltam már az ORIGO-s nyelvvizsgát alapfokon, úgy, hogy fél évet jártam nyelviskolába, pár hónap szünet, és kb 8 hónapot magántanárhoz, heti kétszer. Teljesen nulláról indultam, szó szerint egy kukkot sem értettem a nyelvből, előtte sosem tanultam.

A szóbelit bebuktam, mert túlizgultam, az írásbeli viszont könnyedén megvolt, tekintve, hogy lehet használni szótárt.

Szerintem, ha kicsit rágyúrsz, frissítesz, nem lesz gond. :)

6. hidewatch (válaszként erre: 1. - 171925f409)
2011. márc. 3. 14:52
Szerintem azt le tudod tenni. Szerintem még a középfokkal is próbálkozhatsz, ha bevállalós vagy, de az alap szerintem mindenképpen menni fog, ha az érettségire jól felkészültél. persze azért előtte érdemes átnézni a tételeket :)
2011. márc. 3. 14:51
Értem:(akkor teljesen más témáról szól mint az érettségi?
2011. márc. 3. 14:51
Amúgy vészesnek én sem mondanám, de észrevehető különbség.
2011. márc. 3. 14:50
Igen, nehezebb egy alapfokú nyv., mint az érettségi. Sokkal kevesebb az idő is rá pl.
2. Timicicaanyuka (válaszként erre: 1. - 171925f409)
2011. márc. 3. 14:50
Nem volt vészes, én 7 hónapos tanfolyamra jártam, az írásbelim elsőre sikerült, a szóbeli az nem, pedig jobban beszéltem, mint az órán. Majd legközelebb:(
2011. márc. 3. 14:43
Véleményekre lennék kíváncsi tavaly érettségiztem angolból nem volt annyira nehéz igaz és szeretnék angol alapfokút letenni de azt mondják nehezebb lesz

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook