Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek a munkáltatók kerülik a 30-33 éves nőket? fórum

Szerintetek a munkáltatók kerülik a 30-33 éves nőket? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
49. bettiletti (válaszként erre: 46. - A0c1361e44)
2010. júl. 22. 09:03

így van, a jutalékosból mindig csak a gond van, legyen a fix alap legalább, de különben...

Az a munkáltatónak csak jó, ha fixet fizet, én, mint dolgozó, nyilván jól akarok teljesíteni, mert kell az állás, kell a pénz, ez is elég motiváció, nem csak a jutalék lehet motiváció...!


Másrészt meg, ne is haragudj meg, de kinek telik manapság egyiptomi útra...?

Tényleg igazán sajnállak, ha idén vagy jövőre nem jön össze ;)


Persze ne vedd sértésnek, csak a mai magyar helyzet nem ez.

48. bettiletti (válaszként erre: 44. - Masször)
2010. júl. 22. 08:59
Nem azért, azért, mert az albérlet/hitel, kenyér, tej, stb is fix áron van, tudod, ezért kell egy fix alap, amiből gazdálkodni lehet. A fix + esetleges jutalék más kérdés, de a fix nélküli állásba, hát, sosem mennék bele!!!
47. iemma (válaszként erre: 16. - Globus)
2010. júl. 22. 07:13
Teljesen egyetértek veled! A munkavállaló csak arra jó, hogy kikaparja a gesztenyét, kevés fizetésért, zsebbe pénzért, szabadságmegvonások és túlóra ki nem fizetés mellett. Örüljön, hogy dolgozhat, magánélete ne legyen. Én is babát várok és titkolom, amennyire csak lehet, mert tuti megkerülnék a törvényt, hogy kirúgjanak, csak ne kelljen utánnam fizetni annyi pénzt se, aminek egyébként már a többszörösét megspórolták rajtam. Undorító, hogy a mai jog igazából csak a munkáltatót védi. Látszólag ugyan védi a kismamákat is, de ez ugyanolyan könnyen megkerülhető, mint az összes többi, amit napi szinten kihasználnak. Sajnáltatni bezzeg mindegyik tudja magát. "Ma nem kerestem, csak 5-6 milliót, de rossz nekem." Én meg ha megfeszülök, se tudok félretenni a rezsi mellett 10.000-et sem havonta.
46. a0c1361e44 (válaszként erre: 43. - Masször)
2010. júl. 22. 06:51

Adat lapodon néztem a korod:)

Én nem vagyok annyira tapasztalt mint te, de néhány év múlva már igen:)

Én általában bejelentett, fix fizetéses munkahelyen dolgozok. Pár hónapig dolgoztam jutalékért, de a munkáltatóm átvágott, azaz egy fillért sem fizetett ki, igy számomra ez a fizetés tipus nem felel meg. Hiszen családot tartok el a fizetésemből, és nem engedhetem meg magamnak, hogy a gátlástalan munkáltatók miatt nekem kelljen nélkülöznöm. Amikor fiatal voltam azaz nem volt még gyerekem, majd amikor ismét munkába álltam sok mindenről lemondtam a kolléganőim/kollégáim miatt. Jelenleg is. Hiszen kollégák vagyunk, ami azt is magával vonja, hogy szabadság/betegség esetén egymás munkáját is elvégezzük. Igy ha én leszek beteg vagy megyek el szabadságra akkor teljesen természetes, hogy ők is elvégzik az én munkámat. Ha kell úgy, hogy akár éjszakába nyúló munkával. Természetesen a munkáltató nem fizet túlórát csak akkor ha elrendeli, ez persze csak ritkán esik meg. Igy a fizetésemmel számolva az egyiptomi út sokszorosát ajándékozom a munkáltatómnak úgymond a kollégáim miatt. De nem zavar. Az egyik munkahelymnek amikor kiléptem 144 órát adtam ajándékba, tehát közel egy havi fizetésemet.

45. af1fde488c (válaszként erre: 43. - Masször)
2010. júl. 22. 00:03

Szerintem annyit kell hogy termeljen a munkaerő, hogy megérje a betegszabadságot évente egyszer 15 napon át kifizetni.


Másrészt ha rendszeres lenne a távolmaradás, én megválnék a munkaerőtől. Akkor el kell dönteni az anyának, hogy tud-e gyerek mellett dolgozni, teljesíteni.


Persze munkahely-típus kérdése, hogy mennyire pótolható a dolgozó.


De azért első a munka teljesítése, mert abból veszel keyeret, a vállalat nem szoc intézmény.


Egyszóval a dolgozónak ezt éreznie kell, meddig mehet el.


Utána meg kell oldani, hogy a nagyi, vagy a férj vigyáz a gyerekre.


De azért itt van egy másik oldal, hogy ha kell, akkor nem napi 8 hanem 12 órát vagyok benn, (határidő, stb)szóval lehet olyan egyensúly, amit mindkét fél igyekszik fenntartani. Hol az egyik engedményez, hol a másik. Emberek vagyunk.

44. Masször (válaszként erre: 42. - Bettiletti)
2010. júl. 21. 23:30
Ez a baj! A legtöbb ember nem munkát keres, hanem havi fixet, amiért nem kell tenni semmit!
43. Masször (válaszként erre: 41. - A0c1361e44)
2010. júl. 21. 23:29

A cég az enyém:-)

Inkább azt mondanám, hogy tapasztalt:-) ez egy masszőr esetében nagy előny:-)

Így nagyon fontos munkaerő vagyok/voltam - akkor is amikor jutalékért dolgoztam!

Kedves Írisz! Abból pénzből mehetnék Egyiptomba, vagy bárhová. Te miről mondanál le a kolléganőd beteg gyereke miatt?

42. bettiletti (válaszként erre: 40. - Masször)
2010. júl. 21. 22:01

Normális, felelősségteljes nő hozzáállása.

És csak 3 hetet fizet neki a munkáltató majd, addig pedig sok bevételt hozhat.

És szerintem ma a legtöbb ember fixet akar...

41. a0c1361e44 (válaszként erre: 40. - Masször)
2010. júl. 21. 21:55

Hogy ez milyen borzalmas gondolat....

Mit kapott volna, ha nem havi fixet? Jutalékot? Az nekem sem felelne meg pedig nem akarok szülni.

Nem értem még mindig a munkáltatót. Mindössze 15 nap amit a táppénzből nekik kell fizetniük a többit a TB fizeti, nem? Hát ebbe mennek tönkre?

Masszőr, te már öreg vagy miért dolgozol? Ha a cég a tied, akkor szerencsés vagy, mert talán magadat megtartod:) Ha nem a tied, akkor lassan nem kellesz már nekik.....

2010. júl. 21. 21:48
Ma történt: Álláshirdetésre érkezik húszon éves Hölgy. Remek az életrajza, talpra esettnek látszik. Felvennék. Amikor közli, hogy neki csak havi fix felel meg, mert egy-két éven belül szülni akar, és nem szeretné munkával tölteni a terhesség idejét....
39. bettiletti (válaszként erre: 38. - Af1fde488c)
2010. júl. 21. 19:06
Pontosan...
38. af1fde488c (válaszként erre: 37. - Bettiletti)
2010. júl. 21. 18:10

Lassan arra gondolok, csak a főnök közvetlen rokona, vagy szeretőjének beajánlottja, vagy ismerősének ismerőse lehet alkalmas.


A Pályázón meg jót lehet röhögni.

37. bettiletti (válaszként erre: 23. - Masször)
2010. júl. 21. 17:38

Értem. Ezzel az erővel senki sem biztonságos munkaerő, mivel sose tudhatod, ki mennyire beteges...stb. Ha megkérded, nem biztos, hogy igazat mond.

Paradox az egész.

A fiatal tapasztalatlan, nem jó, az idősebb babázni fog, vagy gyereke van, nem jó, a még idősebb lassan nyugdíjas, nem jó...akkor ki a jó???

Ma már a férfi is otthon maradhat a beteg gyermekkel.

Mindegy...

2010. júl. 21. 16:30

Én próbálom megfejteni az okot, miért nem kellek, mostmár nem írtam fizetési igényt, csak azt, hogy megegyezés szerint, de a koromat nem tudom letagadni.


Emlékszem, amikor 28 voltam egy másik cégnél irodavezetőt kerestek, és a jelölt lány 31 volt. Főnök ott hüledezett nekünk, hogy de basszus ez szülni akar majd!


Az egyik céges rendezvényen nem ittam alkoholt(sosem szoktam), erre megkérdezte, hogyhogy? Mondtam, (viccből) terhes vagyok! Láttátok volna az arcát :) Kis bosszú. Utána már alig akarta elhinni, h poén volt... :)

2010. júl. 20. 10:22

Milyen jó, hogy a munkáltatóknak a kisebbséggel ilyen gondjuk nincsen.


Akkor a rendszerben van a hiba. Így is 100 halálozásra kb. 72 szülés jut csupán.

És ha ez a tendencia így folytatódik,akkor ez a nemzet nagyon megfogyatkozik. Ehhez képest Trianon semmi, mert azok a magyarok éltek tovább.

2010. júl. 20. 08:55

Masszőrrel kell egyetértenem.


Nincs jól kiépített szociális háló ebben az országban és ezeket a terheket a munkáltató nyakába varrják. Egy teszkót nyilván nem, de egy kisvállalkozást sajnos csődbe vihet egy kismama, tudok is rá példát.


Két hónapot dolgozott egy családi vállalkozásnál, próbaidő egy hónap volt, utána betegállományba ment, miután visszament dolgozni, közölte, hogy terhes. Végig betegállományba volt a terhessége idején, a táppénz egyharmadát ugye a család fizette, plusz még másik embert kellett helyette keresni. Gyes letelte után újabb gyermek, hat év után elküldeni nem lehet, második gyermek után kérte a szabadságok kifizetését és a végkielégítést, mert ő bizony nem mond fel, mondjon fel a munkáltató és ez az időszak bizony beleszámít a végkielégítésbe. Szabadságokkal, végkielégítésekkel együtt többszázezer forint járt neki a semmiért, amibe a vállakozás belerokkant, a járulékokról még nem is beszéltem.


Hol az igazság, kérdezem.

33. a0c1361e44 (válaszként erre: 32. - Manul)
2010. júl. 20. 08:51
Rendszerváltás:((((
32. manul
2010. júl. 20. 08:44

Tegnap Anyukám rohan át,hogy nézzem már meg,mert talált egy hirdetést,művirágokat kell összeállítani otthon.

A hirdetést továbbolvastam és kiderült,hogy a hívás díja 625 Ft/perc+ Áfa!

Na ez mi lehet vajon?

31. a0c1361e44 (válaszként erre: 30. - Anyuci91)
2010. júl. 20. 08:35

Szia!

Milyen shopokról van szó?

Én a telemarketinges munkaköröket utálom. Egyszerűen nem hiszem el, hogy csak ilyenek léteznek. Meg az új "szakmák": pénzügyi asszisztens, számviteli asszisztens, jogi asszisztens. Milyen szakmák ezek?

2010. júl. 20. 08:24

Kedves KÉK Irisz és a többi fórumozók!

Megmondom itt mindenkinek őszintén nem tünt fel még senkinek, hogy a rendszerváltás után bejöttek ezek a különféle Shopok és csak kizárólag minden csak ezen területre kell, hogy figyeljünk és ezen kivül csak ilyen jellegű munkakör betöltéséről lehet szó. Pedig hangsulyozni kivánom más szakmára és képesitésre is nagy szükség lenne és másfélét nem igen lehet taláni. Én nekem a véleményem erről

az, hogy a kisebbik lányom is kénytelen ezzel foglalkozni és nekem nem igen tetszik, hogy az olcsó termékeket, amiket reklámoznak a sokszorosáért eladják a vásárlóknak és ezért is neheztelek erre a foglalkozásra. Üdv.Ágnes

29. a0c1361e44 (válaszként erre: 28. - Masször)
2010. júl. 19. 23:30

Megbocsátottam.

Nem, ez nálunk nem igaz. Hiába dolgozik valaki többet, akkor sem lesz több a fizetése. Ez egy magyar beidegződés.

És nem, tévedsz. Nem az olcsót keresem, hanem a megszokott márkákat.

Igen, alacsony bérek, ez jellemző valóban.

És nem gyűlölködök, csak érdekes felfogásodon csodálkozok.

Én nem dolgozok 10-12 órát csak akkor ha fizettik a túlórámat, de sokan ezt nem tehetik meg.

Olcsó helyett a hazait vegyem? Ha nem tévedek akkor te egy gazda vagy, ugye?

Minek teremtsek én munkahelyet, ha te azt látod jónak, hogy a fizetések maradjanak alacsonyak? Dögöljön meg a szomszéd lova is?

Neked vagy a gazdáknak miért járna több?

Miért nem adják a magyar gazdák/termelők olcsóbban a termékeiket, akkor azt vennénk sokan.

Az én konkurensem nem kinában él. Én a magyar pénzpiacot támogatom munkámmal és szociális ellátás nélkül, hiszen én fizetek TB-t és egyéb járulékot is, sőt a munkáltatóm is kifezet utánam jó sok pénzt, igy nem beszélhetünk szociális ellátásról, ugye?


Tisztában vagyok a közgazdasági modelekkel, de ebben a fórumban nem erről volt szó. Pusztán arról, hogy vajon miért nem kap munkát senki.

28. Masször (válaszként erre: 27. - A0c1361e44)
2010. júl. 19. 22:51

Megbocsáss!

De, azt gondolom, hogy a gyűlölködés nem vezet sehová!

Pont ebben látom a probléma gyökerét.

Rossz beidegződések - a munkáltató csak kizsákmányol, nyúzza a dolgozót stb.

Az összefüggés sajnos fordított, mint ahogy Te látod! Ha a dolgozó, teljes erőbedobással dolgozik, majd lesz miből több fizetést adni!

Egy dolgot ne feledj: Amikor vásárolni mész az olcsóbbat keresed, az árakat az alacsony bérekkel tudod versenyképes szinten tartani.

A döntés a Ti kezetekben - pénztárcátokban - van!

Ha úgy döntesz, hogy az olcsó helyett a hazait veszed, máris munkahelyeket tartottál meg!

De amíg a szemlélet az uralkodó, hogy nekem fizessenek "nyugati" színvonalú fizetést, amiből én "keleti" árszínvonalon akarok költeni. Bármilyen hihetetlen, de a Te konkurensed Kínában él és alig 50.000,- ért dolgozik napi 10-12 órát. Minden szociális ellátás nélkül!!!!

27. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - Masször)
2010. júl. 19. 21:31

Ez igy igaz, de azért fizetjük a TB-t, hogy betegség esetén is legyen bevételünk, ellásson az orvos.

Lehet, hogy magas szegény munkáltatónak a munkavállalók után fizetett járulék, de ezt nem a munkavállaló szabdta meg, hanem állambácsiék, igy nem tehetünk erről.

És attól még, hogy van valakinek kisgyereke nem megbizhatatlan. Nekem is volt és szinte az összes táppénzes napomat benthagytam, mert tényleg megoldottam, ha a gyerek beteg volt.

Az a baj, hogy a munkáltatók nagytöbbsége szűklátókörű, nem tud elrugaszkodni az elképzeléseitől, és nem is reálisan látják a dolgokat. Elfelejtik, hogy ők is szültek, illetve fognak szülni, vagy a feleségük szült, vagy esetleg az anyjuk.

Ha egy anyának biztositanak annyi szabadidőt a munkahelyen, hogy a gyereket elvigye orvoshoz ha kell, valamint normális munkakörülményeket, akkor a munkavállaló is mindent meg fog tenni a munkáltatóért, azaz a lojalitása maximális lesz. De addig amig megalázzák a munkavállalót, ne várjanak lojalitást.

Szerintem mindenki tisztában vele, hogy a munkáltató nem szociális intézmény, nem is azért jeletkezünk dolgozni, de ha a munkáltató napi 8-12 órás munkáért minimálbért fizet addig nem érdemel meg semmit pusztán a minimumot, hogy bemegy dolgozni a munkavállalója, és úgy csinál mintha dolgozna.

Fizessen megélhetésre elegendő pénzt munkabérként, és ne a munkavállalókon akarjanak meggazdagodni, illetve ne használják fel a munkavállalót az adócsalásokhoz. Ha a munkáltató normális, akkor a munkavállaló is az.

26. a0c1361e44 (válaszként erre: 25. - Anyuci91)
2010. júl. 19. 21:18

Én már irtam, de úgy tűnik régen:)

Ne hidd azt, hogy a fiatalokért kapkodnak. A fiam 22 éves lesz és még vissza sem jeleznek neki, nemhogy interjúra behivnák. Még lehetőséget sem kap. Pedig tanult, nem néz ki rosszul, értelmes, és még sem kell, mert nincs tapasztalata.

Én voltam munkanélküli közel 2 évig, nagyon kevés helyre hivtak be pedig van diplomám és jó szakmában, nyelvvizsgám, munkatapasztalatom, nincs kisgyerekem már és mégsem. Akkor azt gondoltam, hogy azért mert a fiatalokat keresik, de tévedtem...

2010. júl. 19. 18:03

Elnézést, hogy beleszólók, de inkább a munkáltatók

a fitalabbra hajtanak és nem az ötvenfelettiekre,

mert azok sokszor a munkaerő piacról kiszorulnak.

Ezen a szemléleten kellene változtatni, de sajnos

ezirányban még mindig gyerekcipőben járunk. Ha történetesen álláskeresésről van szó megkérdezik

hány éves az illető és, ha megtudja akkor máris tárgytalan a dolog. Pedig kortol és nemtől függetlenül biztositani kellene a megélhetést.

Üdvözlettel: Ágnes

24. a14deb9047 (válaszként erre: 21. - Bettiletti)
2010. júl. 19. 17:46
Nehéz lesz "emberbarát" munkahelyet találni. Vagy azok még nem születtek meg...??!!
23. Masször (válaszként erre: 21. - Bettiletti)
2010. júl. 19. 16:48
Bocs, a munkáltatónak Te nem egy ember vagy, hanem a munkaerejét áruba bocsájtó partner. Ebből a szemszögből nézve, bizony nagyon fontos, hogy mennyire vagy biztonságos, mennyire lehet rád számítani.
2010. júl. 18. 10:38

Az adórsz. meg azért nem fog ezzel foglalkozni, mert a világ legtermészetesebb dolga, hogy az embereknek gyerekeik vannak, néha betegek, stb.

Erre mit adjanak kedvezményt? :S

2010. júl. 18. 10:37

Ohh, megszakad a szívem!

Szerintem meg egy anya ha dolgozni akar, akkor valóban dolgozni akar!!!

Arról, hogy a gyerekkel mi van, marhára semmi köze a kedves, szegény, hátrányos helyzetű munkáltatónak.

Hogy jön ahhoz, hogy rákérdezzen, stb.?


Különben, ezzel az erővel senkit ne vegyen fel, nehogy már az illető mondjuk beteg legyen, vagy netán gyengébb immunrendszerű, és gyakrabban, vagy netán gyakran legyen beteg...tyűhaaa.....

Akkor mi van?


Mindig benne van a kockázat, aki munkáltató lesz, vállalja be.

Egy férfi is lehet beteges, és a férfi is maradhat otthon a gyerekkel, ha az beteg.

Erről ennyit. Én nem fogom ezen idegesíteni magam, látszik, hogy bele sem gondolsz kedves munkáltató a részletekbe, csak a profitorientált szemét üzleti felfogás.

20. Masször (válaszként erre: 19. - A14deb9047)
2010. júl. 17. 22:43

Nem!

De miért nem az adórendszeren kéritek számon?

Miért az a "nép ellensége" aki a pénzét, az egzisztenciáját kockáztatva próbál munkát adni?

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook