Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szerintetek a mai gazdasági helyzetben, (és 32 felé közeledve) harmadik gyereket bevállalni butaság? fórum

Szerintetek a mai gazdasági helyzetben, (és 32 felé közeledve) harmadik gyereket bevállalni butaság? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. drnéni (válaszként erre: 20. - 115c013715)
2009. febr. 7. 19:33
Lehet, nálunk nem ennyire súlyos a helyzet, csak a férjem egy kicsit parásabb a kelleténél. Lehet, hogy neki van igaza.
21. csókica (válaszként erre: 20. - 115c013715)
2009. febr. 7. 13:01
Egyetértek veled,bennem is az a kép él,amikor a lányaimmal vigan nyaraltunk,mert nem kellett félni a munkanélküliségtől,ma már sajnos egyre többen lejjebb csusznak,és nehéz feljutni a mélyből.
20. 115c013715 (válaszként erre: 15. - Drnéni)
2009. febr. 7. 11:54
Szerintem ha visszatekintesz az életedre, olyan kép is lehet, hogy 2 gyerekkel milyen jót nyaraltunk itt-ott, élményt adtam neki vagy sír a 3 gyereket nyáron a város közepén a porban mert nem tudsz fagyit venni nekik. EZ egy kicsit sarkított, de a lényeget gondolom értitek.
2009. febr. 7. 10:29
Viszont nem elhanyagolható körülmény, hogy dolgozni, utazni, autót venni, stb. reményeim szerint még marha sokáig tudok, szülni már nem biztos.
18. borbelya (válaszként erre: 17. - Csókica)
2009. febr. 7. 09:37
Tiszta sor! Nem mindegy hogy valaki az elsőt tervezi, vagy a harmadikat. Az sem mindegy hogy mik az igényei, milyen színvonalon él. Millió olyan tényező közrejátszik amit a mérlegelésnél figyelembe kell venni - sajnos.
17. csókica (válaszként erre: 16. - Borbelya)
2009. febr. 7. 09:34
Persze,hogy nem lehet a gyermek örömét a pénzzel összehasonlitani,pár évvel ezelőtt elutdtad dönteni,hogy tanulsz,dolgozol,vagy szülsz és ez ment minden sorjában,és mindenki megtudta teremteni amit elakart érni.De a mostani helyzetben bizony megkell gondolni alaposan a sorrendet,hogy mi mehet és mi nem.
16. borbelya (válaszként erre: 15. - Drnéni)
2009. febr. 7. 09:25
MI is pont ebben a helyzetben vagyunk, mármint a 2. babával kapxcsolatban, szeretnénk második babát, de mindketten , kicsit én paráztam be a helyzettől - szakmai ártalom, de megpróbálok elvonatkoztatni ettől. Szerintem a gyerek örömét pénzzel nem lehet összehasonlítani
2009. febr. 6. 13:30

Én javíthatatlan optimista vagyok, azt gondöolom, az anyagiak számítanak legkevésbé (persze azért a fedél meg a betevő meglegyen). 30 év múlva, ha visszatekintesz az életedre, mi fog számítani? Talán azon keseregnél, hogy nem jutott mindig pénz a nyaralásra, vagy azon, hogy nem lett a harmadik gyerek, pedig lehetett volna?

Én is hasonló helyzetben vagyok, nálunk a második jönne, de a férjem nem akarja most bevállalni, legnagyobb bánatomra. De hát ezt erőltetni nem lehet...

2009. febr. 3. 09:01
Semmi gond ha szülni akarsz még 3.gyermeket,de megkell gondolni a mai helyzetben az biztos,mert ha valamikor megszakad a párkapcsolat,mert sajnos ilyen van,gondolni kell arra hogy egyedülállóként is feltudod nevelni őket,vagy te vagy a másik fél,mert nem csak szeretett kell,hanem biztos biztos háttér is,itt az anyagiakra gondoltam,ne okozzon gondot a számlák,esetleg a kölcsön fizetése .
13. katácskák (válaszként erre: 8. - Matyi78)
2009. febr. 3. 08:43

Büszke lehetsz Magatokra, hogy bemernéd vállalni:)

Van IsmisBarátoskám Akiknek "jól megy" és még 1 Gyermeken is gondolkoznak :(

12. lully
2009. febr. 2. 23:46
Én bevállalnám, hogy ne csak két, hanem három ilyen gyönyörűm legyen. Ha jól gondolom, ruhák vegyesen, kiságy stb. megvannak. Anyagi helyzetedet Te tudod, sztem a mai gazd.-i helyzetben talán még mindig legbiztosabb "állás" az anyaság, de biztosan nem ez az ok. Én egyébként 34 múltam amikor a 3.-at szültem. Hajrá!
2009. febr. 2. 22:46
Midenképpen,magatoknak szülöd meg.Ha már van két gyereked,akkor a harmadikat is felnevelitek.Az előzö két gyermeked születésénél virult a gazdaság?Sokmindennel próbálnak megetetni minket és a válsággal lehet takarózni.Sok szerencsét kivánok a harmadik babádhoz.
10. supin (válaszként erre: 9. - Popeyné)
2009. jan. 26. 16:36
Vajon mire alapozta?? Állambácsira?? Olyan jó az anyagi helyzete??Lehetne bővebben??
2009. jan. 26. 15:05
A barátnöm is a harmadikat várja idén júliusra,és se háza se férje. Nem a gazdasági válságra kell alapozni.
2009. jan. 26. 14:19

Ne haragudjatok, nem tudásbázisra szántam a kérdést,csupán véleménn nyilvánítós szavazásra. Az hogy ide is felkerült, annak tudható be, hogy technikai tudásomat illeve, nem vagyok a top-on....

A döntés nyilvánvalóan a miénk, hisz a család élete változik mindettől. Arra voltam kíváncsi, hogy mások hogy látják...hogyan gondolkodnak hasonló kérdésekben.

Mégegyszer bocsánat az indokolatlan körökért!

:)

2009. jan. 20. 07:56

Butaság-nem butaság.Ezt nem lehet eldönteni egy fórumon szerintem.De tény hogy ha anyagilag nem nehéz eltartani a kettőt, és megvan többnyire minden ami ahhoz kell hogy legyen még egy gyerek, akkor miért ne?

Viszont ha örültök hogy megéltek, és nem biztonságos a jövőképetek, akkor inkább ne.

Én ezt tenném.

2009. jan. 20. 07:40
Hát ez érdekes kérdés.... Én 35 múltam, és én is nagyon szeretnék 3. gyerkőcöt. De félek, már nem lesz belőle semmi. Hitelt vettünk fel ősszel, azt muszáj fizetni. Hát szerintem ha nálunk nem lesz még egy manó, azt csak az anyagiak gátolják..
2009. jan. 20. 07:39
Egyáltalán nem butaság. De ilyen döntést ne a gazdasági válság miatt vess el, és ezt elsősorban a pároddal vitasd meg!
4. jpne
2009. jan. 20. 07:23

Ezt akár én is kérdezhettem volna. :-)

Én már nem áhítozom utána, beláttam, hogy a mi esetünkben jobb a kettő.

De hát ezt tényleg csak Ti tudjátok.

2009. jan. 20. 07:16
Ezt Neked kell eldöntened. Te tudod, hogy milyenek a körülményeid. Nem csak anyagiakra gondolok. Elsősorban a pároddal kell ezt tisztázni, hogy ő is szeretné-e a harmadikat.
2009. jan. 20. 06:50

És itt fogják eldönteni, hogy lesz-e harmadik gyereked?


Csak te tudhatod, hogy mik a lehetőségeitek, a korod nem számít.

2009. jan. 20. 06:47
Szerintetek a mai gazdasági helyzetben, ( és 32 felé közeledve) harmadik gyereket bevállalni butaság?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook