Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintem minden vallás és tanítás csak agymosás! Pont hogy... fórum

Szerintem minden vallás és tanítás csak agymosás! Pont hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
23. Soufflet (válaszként erre: 18. - Hold3)
2023. júl. 21. 16:32

Szerintem ma ott tartunk, hogy ezeken felul lehet emelkedni. Eurobaban (bocs, Angliaban, ok kikerik maguknak sokszor) is annyi nacio, szin el egyutt, hogy ilyen nem szarakodunk.


Meg mit jonni a spanyol inkvizicioval? Rendesen beszoptak, hogy otthon nem fejlesztettek.

2023. júl. 21. 13:18

Egyébként vallas és vallas meg tanítás és tanítás között is van különbség.

Vannak normális hívő emberek, akik bizonyosak abban, ami nem bizonyítható, és igyekeznek jó emberek lenni, és vannak elvakult bigott lények, akik életet az istenük imadata tölti ki, de gonoszak es nemtörődömök más emberekkel. Vannak gonosz istentelenek, akik a pénzt imádják, és olyanok is, akik szerint a legfontosabb a szeretet.

Én azt mondom, hogy ne az isten haragjától való félelem, vagy a túlvilági jutalom tegyen valakit rendes emberré.

21. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - 80ASIQ)
2023. júl. 21. 07:47
Ez nem kérdés. Egyik csoportnak sincs igaza. Nincs egyetemes igazság. Az egyes egyéneknek van igazsága. Ha neked ad valami pluszt a hited, akkor az a te igazságod. De ha más az ateizmusban talál magára, akkor neki az.
20. PöttyösPanka (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2023. júl. 21. 07:40

Egyetértek vele, hogy lehetne a témában informálódni az előítéletek helyett. A pszichológia tudományos szempontból vizsgálja a vallásosság emberre gyakorolt hatását. Feketén-fehéren leírják a hogyanokat és miérteket.

Mellesleg a vallás és a hit nem összekeverndő. Előbbi a hatalom eszköze. Utóbbi pedig a lényeg lenne.

19. Hold3 (válaszként erre: 13. - Soufflet)
2023. júl. 21. 06:45
Ez nem baj, mert ki tudja mi az igazság.De ha körülnézel a természetben, minden nagyon logikusan van felépítve, ami egy gondolkodó lény tervező munkájára utal.
18. Hold3 (válaszként erre: 10. - Soufflet)
2023. júl. 21. 06:42
Nem tudom, hogy a muszlinoknál szidják-e és rossz embernek bélyegzik a vallási vezetőket.De itt divat szidni a papokat és az apácákat.Ez a Keresztény vallás aláásása.Nyilván különböző érdekcsoportnak ez a célja.Még a vallásosak is szidják a papokat.Mondván:pedofilek, politizálnak és megérik a pénzüket.Régen elődeink szerint elkövetett bűneikért, nem győz a PÁPA bocsánatot kérni.Kérdezem felenem kell e az elődeim állítólagos bűneimért.Akkor a Spanyoloknak is bocsánatot kellene kérni az Indiánoktól, miután szonte kiirtották Őket.Az amerikaiknak a négerektől mert elődeik elhurcolták őket Afrikából és rabszolgává tették Őket.A gyarmatosítóknak a gyarmatoktól, mert kirabolták őket elődeik.S.T.B.
17. Hold3 (válaszként erre: 14. - 820e00bff1)
2023. júl. 21. 06:32
Imádkozol a sátánhoz, hogy segítsen és akkor segít?
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Soufflet)
2023. júl. 20. 22:59

"Kulonben meg a 10 parancsolatot elolvasva csak a civilizalt europai (vagy onnan indult) viselkedes osszegzeset lehet latni. Nem kell mindent tartani, de alap."


Javítalak kicsit.


A 10 parancsolat nem Európából indult, Mózes kapta közvetlenül Istentőé a Sínai-hegyen 2 kőtáblára írva.


Hogy ez így volt-e? Mindenki hite szerint dondtse el.


Magát a követ az izraeli Yavneh melletti vasútállomás ásatásainál találták 1913-ban. Egyetlen sértetlen táblaváltozat.

15. Myra
2023. júl. 20. 22:28
Van egy ismerősöm aki rendkívül erősen hisz , és ez mindenen átsegítette.
2023. júl. 20. 22:17
A mindenható ès jó istenben nem hiszek, elèg egy híradót megnèzni. Èn Sátánban hiszek, ő segít rajtam.
13. Soufflet (válaszként erre: 12. - Hold3)
2023. júl. 20. 22:01
Magyarul ateista vagy.
12. Hold3 (válaszként erre: 8. - 80ASIQ)
2023. júl. 20. 21:40
Amit írtál szerintem én is írhattam volna.Annyira hasonlít az én véleményemre.Hogy mi az igazság nyilván senki sem tudja.Hogy halálunk után mi derül ki, hát ez rejtély.Egyébként nem hiszek, sem a pokolba, sem a mennyországba.Mi a tisztítótűz, nem is értem.
11. Soufflet (válaszként erre: 8. - 80ASIQ)
2023. júl. 20. 21:38

Nekem voltak melyen vallasos barataim.

Egyikuk a kereszteny satorban volt egy VOLT fesztival alatt, mikor zuhogott az eso. O siman elfogadta, hogy nalunk alszik, bizott, hitt

Meg volt meg egy srac, aki a sofor volt. Ot gyozkodni kellett. O nem volt hivo. Mit gondolt, 7 ember mellett kilopom a vesejet? Vagy elviszem a szetazott ruhajat az osztalytarsam baratjatol, es masnap nem tudnak visszamenni?


En nem vagyok hivo, de a kereszteny szeretet bennem van.

2023. júl. 20. 21:23

Kulonben meg a 10 parancsolatot elolvasva csak a civilizalt europai (vagy onnan indult) viselkedes osszegzeset lehet latni. Nem kell mindent tartani, de alap.


A muszlim munakatarsam idonkent eltunik imadkozni egy felreeso helyen, en meg neha kimegyek cigizni. Nem kostolja meg a risottot, odaadja nekem, vagy annak, aki ott van.

Jo chef, jo munkatars, jo fonok. Emelett van masik meloja, de nem lattam meg, hogy robbanas kozeli ellapotba kerult volna. Talan neki pont az segit, hogy munka kozben is kimegy imadkozni.

2023. júl. 20. 21:21
De melyik? (Ez kérdés!)
2023. júl. 20. 21:20

Kérdés, hogy kinek van igaza. A vallásosnak-e vagy az ateistáknak. A meggyőződéses hívők az ateistákat tartják butáknak, az ateisták a vallásosokat. Valamelyik oldal téved! De melyik!

Szerintem sokan lehetnek akik nem tudják eldönteni, melyik oldalhoz tartoznak. Például én. Számomra a világ, az élet keletkezése FELFOGHATATLAN!

Viszont abban hiszek, hogy a vallás erőt, vigaszt ad. De jó lenne tényleg örök életet élni! Itt persze már az a kérdés, hogy halálunk után valóban van-e pokol, tisztítótűz illetve menyország. Bár nem vagyok bűnöző, de jár-e nekem a menyország? Mert makulátlan sem vagyok...

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 21:01

Kicsit olvas róla többet, nem baj az, hogy nem hiszel, csak ne írj butaságot, hogy rettegésben élnek.

Tanulmányok bizonyították, hogy pl. az imák alatt csökken a vérnyomás, éppen úgy, ahogy a cicák dorombolása hat az emberekre.

Az nem mindegy, hogy mennyire intelligens a hívő ember, hogy egy bizonyos vallásban keresik csak a megváltást az emberek, vagy önmagukban is, ahogy te agymosásnak tartod, ők feltétlenül elfogadják-e?

Addig nincs vele bajom, amíg nem hoznak alapvető jellemváltozást negatív irányba.

6. Panna.33 (válaszként erre: 4. - Hold3)
2023. júl. 20. 20:54

Ó, igen.

Ha meg nem talál nehéz helyzetet, teremt egyet.

5. Soufflet (válaszként erre: 2. - Fincsi5)
2023. júl. 20. 20:43
En is irigylem azokat, akik vallasosak. Nekik van ertelme az eletnek.
4. Hold3 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 19:48
Szerimtem a hit, ha nem bigott az illető, nehéz helyzetekben erőt ad.
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. júl. 20. 19:44
Miért bosszankodsz? Ne gondolj a fehér elefántra!
2023. júl. 20. 19:29
Szerintem meg sokkal boldogabbak a vallásos emberek, én irigylem őket. Azzal, hogy agymosás, egyetértek.:))
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook