Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szerinted te OK vagy? fórum

Szerinted te OK vagy? (beszélgetős fórum)


1 2 3
59. syria (válaszként erre: 58. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 25. 17:35
Na, ettől se lettem okosabb. :)
58. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 57. - Syria)
2013. nov. 25. 00:15
Ego-védő mechanizmus.
57. syria (válaszként erre: 55. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 24. 12:35
Ezt a válaszodat nem értem. Kifejtenéd? :)
56. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 54. - Ájrin)
2013. nov. 23. 19:53
Nem szidtam, csak leírtam a kollektív színvonalat. Ez az igazság. Akinek nem inge, ne vegye magára.
55. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 53. - Syria)
2013. nov. 23. 19:52
Jó ez egy önvédelmi reakció volt. Megértem.
54. ájrin (válaszként erre: 52. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 23. 16:39

Miért kell a magyarokat szidni? Ismered az összeset?

Mondjuk, köztük engem is?

Kérlek ne általánosíts.

53. syria (válaszként erre: 52. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 23. 10:39

Nem értek egyet.

Alkoholt nem azért isznak az emberek, hogy leépítsék az agyukat, hanem mert az a társasági szokások, ebédek, vacsorák, találkozók része. Kivételek persze az alkoholisták, de ők biztosan nem OK-k. :)

A cigaretta egy rossz szokás a többi közt; pótcselekvés. Mindenkinek magánügye, hogy le akarja-e tenni. És hiába van asztrológia, kineziológia, koncentráció, meditáció, tükörgyakorlat, egyéb hókuszpókusz: ha az illető nem dönti el, hogy márpedig leteszi a bűzrudat, akkor nem fog menni.

A buta sorozatok arra valók (legalábbis nekem), hogy egy fárasztó nap végén, amikor testünk fáradt, agyunk kilúgozva, önfeledten lazítsunk 20-30 percet. Persze, lazítani biztos, hogy sok más módon is lehet; de a felnőtteknek is kell a mese, ahogy a pl. a gyerekek számára nélkülözhetetlen.


"Az ilyen munka szenvedéssel, szembesüléssel jár, mi meg azt nem szeretjük. Ösztönösen elutasítjuk. Ezért nem ismerjük, mi magyarok, magunkat." Ez úgy sületlenség, ahogy van. :( Nem is taglalom.

52. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 51. - Syria)
2013. nov. 22. 19:55

Persze hogy tudom hogy ilyen a világ. Nekem nem hiszem hogy kéne mondani, mert így is elég nehéz feldolgozni. Szép lenne ha tökéletes lennék.


A tudatos önismereti munka a nap 24 órájában megvalósítható, ha az ember figyelő üzemmódot vesz fel, legfőképpen önmagára irányulva. Ezt hívják önreflexiónak. Kicsit nehezebb zajban, de hát ezt is lehet gyakorolni. A tudat szépen rááll. Akkor jó, amikor a gondolataid és érzéseid világosak előtted. Amikor tudod hogy mit, miért érzel, gondolsz.


De van más önismereti rendszer, legyen asztrológia, kineziológia, koncentráció, meditáció, tükörgyakorlat, stb.


A legelfoglaltabb embernek is van rá ideje, legalább egy óra, ha éppen nem a hülye sorozatokat választja a tévében, hanem egy kicsit magával törődik. De ez ritka. Mi jobban szeretjük a sört, a cigarettát és a buta sorozatokat. Miért? Mert pont a tudatot, az intelligenciát építi le. Szeretjük pusztítani magunkat.


Az ilyen munka szenvedéssel, szembesüléssel jár, mi meg azt nem szeretjük. Ösztönösen elutasítjuk. Ezért nem ismerjük, mi magyarok, magunkat.

51. syria (válaszként erre: 40. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 22. 17:28

Igen, azért van (az is) az adatlapomon, mert ez a szomorú valóság. És ehhez egyáltalán nem kell teljesítményorientált világra gondolni. Pusztán arra: ha valaki nem hibázik, az természetes. De csak kövessen el akár egyetlen hibát, máris beteszik a „selejtesek” skatulyájába. Ha te még nem tapasztaltál ilyet, akkor irigylésre méltóan szerencsés vagy. Vagy csak egyszerűen tökéletes. :)


Igaza van ájrinak, hogy „az önbizalomhoz tapasztalat kell”.

A tudatos önismereti munkát pedig meghagyom azoknak, akiknek nincs más dolguk, mint önmagukat elemezgetni. :D

2013. nov. 22. 14:34
igen, én ok vagyok:)
2013. nov. 22. 12:57
Nagyjából.
2013. nov. 22. 12:56
Van amikor úgy érzem,nem teljesen vagyok 100-as,.
2013. nov. 22. 12:55
Igen...
2013. nov. 22. 06:44
Ja,ja,ja:)))
45. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 43. - Ájrin)
2013. nov. 22. 00:01
Tapasztalat és egy tudatos önismereti munka.
44. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 42. - Ájrin)
2013. nov. 22. 00:01
Bocs, hogy megint az adatlappal jövök, de nem tudom olvastad -e Richard Bach-tól a Jonathan a sirály-t! Áhhhh...az valami fantasztikus könyv. Nem akarom elmesélni, de az konrétan az életről szól, ugye. És előfordul hogy a lelkesedésből fakadó türelmetlenség felütheti a fejét. Én például hajlamos vagyok rá, mert nem bírok sokáig visszahúzó, maradi közegben lenni. A könyv is valahol erről szól. Nem hinném hogy megveti, inkább szánalmat érez. Ez egyfajta együttérzés a rosszal. Tudja hogy végső soron nem tud rajta segíteni, csak tehetetlenül nézi miként utasítja el a segítséget, megy a saját feje után és vergődik a mocskában. Tehát van egyfajta szánalom, amit érez ilyenkor az előrehaladott lélek. Ez persze nem zárja ki hogy nyitva hagyja a kapukat és segítsen amikor szükség van rá.
43. ájrin (válaszként erre: 39. - Syria)
2013. nov. 21. 22:18

Szia Syria,

azt hiszem, hogy az önbizalomhoz tapasztalat kell. És így van, meg kell tapasztalni azt, hogy ha hibázok, akkor is önmagam maradok és képes vagyok korrigálni.

42. ájrin (válaszként erre: 40. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 21. 22:15

Szia,

de ha valaki tökéletesen elégedett önmagával, nem fordulhat elő, hogy a mérleg nyelve rossz irányba billen és lenéz másokat, akik nem jutottak el erre a szintre?

Találkoztam már ilyen emberrel.

41. b59d50028c (válaszként erre: 40. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 21. 22:03
Nagyon egyetértek!!!
40. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 39. - Syria)
2013. nov. 21. 18:57

Ez van az adatlapodon:


"Az egyik legszomorúbb dolog a világon az, hogy rengeteg jó dolgot kell véghezvinned rátermettséged bizonyítására, de csak egy dolgot kell elrontanod annak bebizonyítására, hogy nem érsz semmit."


Bocsáss meg, de ezt még olvasni is rossz. Ez a teljesítményorientált világ gondolkodásmódjára jellemző. Már eleve az a szó hogy "bizonyítani" viszolygást vált ki belőlem. Kinek kell bizonyítani? Mit? Magamnak? A környezetemnek?


MIÉRT?


Ja, hogy elég "Jó vagyok" és "Szerethető". Csakhogy a világ csípőből elutasítóan reagál. Csak a hasznosság és a haszon érdekli. Nem ér rá egyénekkel foglalkozni, csak ha az érdeke úgy kívánja.


Pontosan ezért kell kialakítani egy alapvető önbizalmat önmagunkban, egyfajta tartást. Egyrész meghúzni a határaimat hogy komolyan vegyenek, másrészt hogy éljek a természet adta jogaimmal.


Hozzáteszem, nagyon nehéz, mert eleinte mindig ott a kisördög, hogy valami visszacsatolást kapjunk a környezetünktől. A nagyon magas önbizalom ismérve, amikor már nem gyakorol hatást ránk a külvilág véleménye és tesszük a dolgunkat. De ide nagyon nehéz eljutni. Sok falat le kell bontani magunkban az önismereti úton.


Tulajdonképpen a "belső béke" szintjén tudunk függetlenedni másoktól. Az ember ilyenkor már jól megfér önmagával. Nem gyötrik a komplexusok. Elég önmagának.

39. syria (válaszként erre: 15. - B59d50028c)
2013. nov. 21. 18:43

Erre vártam, mert nem értettem a fórumindítást.


Én OK vagyok. Még ha tévedek, vagy hibázok (kivel nem fordul ilyen elő?), akkor is.

Általában képes vagyok magamat objektíven látni. És mások idétlen, meggondolatlan, rosszindulatú véleményét (ha nagy-nagy ritkán előfordul velem szemben) képes vagyok kezelni.

38. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 37. - B59d50028c)
2013. nov. 21. 00:56
Mindkettő. Viszont. :)
37. b59d50028c (válaszként erre: 36. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 21. 00:54

Jó éjt!

Vagy jó reggelt? :)

Szia.

36. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 35. - B59d50028c)
2013. nov. 21. 00:51
Én így is próbálom nézni. Persze senki nem ígérte nekünk hogy könnyű lesz. Én harcos energiát képviselek, így a türelemmel problémáim vannak, legszívesebben fejbe kólintanék egy-két embert. Most konktétan ott tartok hogy számolom hogy mennyi bőrt tudnak lehúzni még erről az egészről. Csúnya vége lesz, az egyszer biztos. Remélem is.
35. b59d50028c (válaszként erre: 34. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 21. 00:32

Értelek.

Én sem vagyok jobb helyzetben.:)

De!

Ha tudatában vagy ennek, akkor a jó oldalát is kihasználhatod ennek.

A saját és a közösség javára.

Ne feledd!

Mindaz, ami adatik, az a javadra adatik.

34. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 32. - B59d50028c)
2013. nov. 21. 00:21
Azért vagyok elkeseredve mert nagyon szenzitív vagyok, ez konkrétan spirituális és pszichológiai elemzés kapcsán is kiderült, de én is tudom. Nem tudom ismered -e a túlzott együttérzés problematikáját, már-már kollektív értelemben. Ez főleg kaméleon típusoknál jön létre. Nem tudom megszüntetni az azonosulást, mert túlságosan érzek. Mivel a sötétség nagyobb arányban van, így folyamatosan meg kell vele küzdenem. Gondolom érted miről van szó.
33. b59d50028c (válaszként erre: 32. - B59d50028c)
2013. nov. 21. 00:07
Helyesbítés: Egyenesen arányosan. Bocs.
32. b59d50028c (válaszként erre: 31. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 21. 00:06

Első fő szabály: nem keseredünk el! OK?:)

Miért?

Mert az életenergia a hangulattal egyen arányosan javul, vagy romlik.

(Ezt Magyarországon kb. 8 millióan nem tudják, ill. nem is hallották.)

Második fő szabály: a te világod egyetlen gondolkodója te vagy.

Ezt kifejteni itt túl hosszú, de tedd el a memóriádba!

31. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 30. - B59d50028c)
2013. nov. 20. 23:59
Figyelj, az elkeseredés határán kijelenthetem hogy te vagy az egyik a "klánban", akivel nívós beszélgetést lehet folytatni. És a "klán" csak pár főből áll. Most lehet hogy túl szőrösszívű voltam, de nem érdekel.
30. b59d50028c (válaszként erre: 28. - D7ba7bf7ff)
2013. nov. 20. 23:56

Többen mondták, hogy miért vagyok ezen a fórumon, hisz "nívós" beszélgetést nem lehet folytatni.

De, lehet.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook