Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szerinted ha fogyni szeretnél egy dietetikus tudna neked segíteni? fórum

Szerinted ha fogyni szeretnél egy dietetikus tudna neked segíteni? (beszélgetős fórum)


1 2
10. Serry (válaszként erre: 9. - 2577cdcc12)
2008. ápr. 22. 14:47
Sajnos így van. egyre több a különböző táplálkozási tanácsadó, életmód tanácsadó stb. Mi azért küzdünk, h az emberek azokat keressék meg akik ezt tanulták a főiskolán és diplomáztak belőle. Mert ez azt hiszem már kellő szakértelmet kell jelentsen. Sajnos sokan azt hiszik ha olvastak egy csodaszerről és tanultak róla már is beleszólhatnak minden féle betegség diétájába. S pesze fel sem fogják a "kóklerek", h mennyit árthatnak.
9. 2577cdcc12 (válaszként erre: 5. - Serry)
2008. ápr. 22. 14:30
Szerintem az a baj, hogy nagyon sok a "kókler". Ezért nem bíznak a dietetikusokban az emberek. És persze sokan vannak, akik jók (gondolom), de nem kapnak bizonyítási lehetőséget...
2008. ápr. 22. 14:29
Ja. Egyébként magánkórháy volt és természetesen fizetnem kellett, akkor alkalmanként 2000 Ft-ot.
2008. ápr. 22. 14:27

Sziasztok!

Én jártam kb. 5 évvel ezelött dietetikushoz. Nekem nagyon sokat segitett. Akkor sikerült szép lassan 15 kilót lefogyni. Aztán sajnos elköltöztem onnan és nem figyeltem az étkezésemre. Most megint azok szerint az elvek szerint próbálok étkezni, amiket még akkor tanultam. Ha júniusban hazamegyek, biztos meglátogatom újra és elbeszélgetek vele, hogy felfrissitsem az emlékeimet. Egyébként én hetente jártam hozzá és a legnagyobb motiváció az volt, hogy mindig rá kellett állni a mérlegre ott mindenki előtt. Egy belső kényszer volt, hogy betartsam a szabályokat, külöben jól égett volna az arcom a kudarc miatt. Ha igazan jó dietetikushoz jársz, akkor az tud segiteni.

6. Serry (válaszként erre: 4. - Pimpi3)
2008. ápr. 22. 14:18
Mi jelent,h befürödtél vele? Érdekelne.
2008. ápr. 22. 14:18

Szia! Modhatjuk így is. De inkább közvéleményt kutatok. Mert eddigi tapasztalataim nem túl jók. Kevés az az ember akivel egynél többször találkozom. Pedig a diéta, bármilyen is legyen nem egy alkalommal alakul ki. Rendszerességet jelent.

pimpi3: Sajnos ar orvosok ma már nem kompetensek a diétákban. Ők ha tanulnak is ilyet az egytememen valahol ott maradtak el a modern tudománytól, h zsírszegény, meg pépes ,folypées étrend. Pedig mi dietetikusok ennél már koplexebb dolgokról beszélünkaz Egyetemes Diétás Rendszerben. Illetve az egyénre szabott diétánál. Mi nem betegségek vagy tünetet kezelünk, hanem beteget vagy épp fogyni vágyó pácienst ( Legalábbis ez az én hozzáállásom).

Szóval ki váncsi vagyok a véleményekre. Ki mit tud rólunk és mennyire értékeli. Mert mint írtam eddig nem sok jót kaptam.

2008. ápr. 22. 12:45
Én befürödtem az itteni dietetikussal!Sajna!De gondolom ha jo dokit fog ki az emer akkor segithet!:))
3. 2577cdcc12 (válaszként erre: 1. - Serry)
2008. ápr. 22. 12:07
Most látom, hogy dietetikus vagy. Munkát keresel :o) ?
2. 2577cdcc12 (válaszként erre: 1. - Serry)
2008. ápr. 22. 12:06
Nekem nem, mert ismerem a táplálkozási szabályokat, de ha valaki úgy érzi, hogy elkeveredett a különböző diéták és trendek között, akkor biztos jó. Persze csak ha jóhoz mész, mert köztük is vannak olyanok, akik a 70-80-as évek elveit követik, azokat meg ugye már többször megcáfolták :o)
2008. ápr. 22. 12:01
Szerinted ha fogyni szeretnél egy dietetikus tudna neked segíteni? S ha kérné fizetnél a tanácsaiért?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook