Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerinted egy nő lehet annyira jó katona mint egy férfi? fórum

Szerinted egy nő lehet annyira jó katona mint egy férfi? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
17. unom (válaszként erre: 14. - Láthatatlanvagyok)
2015. júl. 15. 18:38
A genetika és a szokások. Hiába jó valakinek a genetikája, ha nem edz, mozog.
16. dea0cd9569 (válaszként erre: 15. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 15. 18:35
Elolvastad, mit írtam?
15. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 12. - Dea0cd9569)
2015. júl. 15. 18:33
Nézz utána a középkori lovagi képzésnek, egy ilyenen átesett nő még a legnagyobb darab férfit is simán elintézte! Nem minden az erő, sokkal többet számít a technika, képzettség és gyorsaság.
2015. júl. 15. 18:29

Eddig azt hittem, hogy a genetika, a hormonok határozzák meg a fizikumot,nem a társadalmi elvárások kapcsán kialakuló szokások.

Sőt úgy döntöttem, hogy megmaradok a hiedelmem mellett.

13. Zsarnokság Úrnője (válaszként erre: 6. - Neomama)
2015. júl. 15. 18:26
A modern katonaságnál nem számít annyira a fizikai erő mint régen. A harctéren nincs verekedés, ott egy dolog számít a pontosság és a technika. Mégha közelharcra is kerülne a sor ott sem ököllel esnek egymásnak, van vadászkés, harci ásó, szurony stb, ezeknél az eszközöknél pedig a technika sokkal többet jelent mint a fizikai erő. Hiába vagy 2 méteres kigyúrt hústorony, ha pontosan a szívedbe dobják a kést ugyanúgy elterülsz mintha csak 50 kiló lennél... :)
12. dea0cd9569 (válaszként erre: 5. - Zsarnokság Úrnője)
2015. júl. 15. 18:15

"Bizonyított tény hogy a nők és férfiak fizikuma kezdetben egyforma, később a pasik azért lesznek erősebbek mert náluk kicsi korban a játék birkózásból, sportolásból, emelgetésből áll,"

Bocs, de ez iszonyat. Ezeket komolyan írjátok?

2015. júl. 15. 17:57

Miért ne lehetne?

Egyénfüggő ez is, mint minden.

Olyan nincs, hogy "egy nő". Van a Jolánka, aki kiváló titkárnő, de nem lenne jó autószerelőnek, aztán van a Mariska aki meg nagyon szuper építészmérnök, de belepusztulna, ha pszichológusként kellene működnie.


Ha megvan a fizikuma, kitartása, keménysége, akkor minden bizonnyal lehet valakiből - akár nő, akár férfi - jó katona. Ha meg nincs, hiába lóg (vagy nem lóg) a lába közt valami, akkor sem lesz jó katona.

Mondjuk a hierarchikus rendszert elfogadni, hagyni, hogy véreddé váljon de ugyanakkor megmutasd azt is, hogy önállóan mire vagy képes és érvényesülj is, azt bizonyára nehezebb kivitelezni, mint végigcsinálni a kiképzést.

2015. júl. 15. 17:47
lehet bizony. Nálunk ugyan a férjem volt katonatiszt (én rendőrtiszt voltam) és az utolsó évtizedben a Nemzetvédelmi egyetemen volt tanár, a tüzér tanszéken, és bizony avattak lányokat is:)
2015. júl. 15. 17:36

Nem ugyanolyan, csak más.

Kegyetlenségben néha lekörözik a férfiakat.

Ha neked ez kell, hajrá.

2015. júl. 15. 17:35

NEEEEM!!!!!

A harciasság, a hős(ködés) a tesztoszteronhoz kötődik.

7. unom (válaszként erre: 6. - Neomama)
2015. júl. 15. 17:31
Igen, általában, de van sok nő aki erősebb egy átlag férfinél. Ők miért ne mehetnének katonának? Az egyéni alkalmasságot kell nézni szerintem.
2015. júl. 15. 17:30

Szerintem attol fugg.

A ferfiak fizikalilag ugy vannak felepulve, hogy igenis erosebbek a noknel, igy szerintem felesleges a nemek egyenjogusagarol beszelni ilyen teren. Ha kozelharcra kerulne sor, igen, a ferfi (altalaban) erosebb, mint egy no.

Masreszt ha pl. valaki ugy megy katonanak, hogy monjuk terkepeszetre, akkor lehet sokkal profibb, mint egy pasi.

Szerintem.

2015. júl. 15. 17:07

Szerintem is.

Én nem vagyok katona, csak érdekel a téma, és amikor pasikkal beszélgettem erről kb mint a marslakóra úgy néztek. Persze jöttek a hímsoviniszta szövegek is hogy a nők gyengébbek, nem bírják a kiképzést, nem tudnák a harctéren az ellenséget lelőni mert galamblelkűek stb.

Szerintem ugyanúgy képes lehet egy nő is leteperni egy izmos férfit ha jó a technikája, vagy egy nő is lehet az első vonalakban harcoló katona.

Bizonyított tény hogy a nők és férfiak fizikuma kezdetben egyforma, később a pasik azért lesznek erősebbek mert náluk kicsi korban a játék birkózásból, sportolásból, emelgetésből áll, így 10 éves koruk körül erősebbek lesznek a lányoknál akik inkább babáznak.

Mondjuk a legjobb bizonyíték a katonaságban a nemek közti egyenlőségre a középkori Keresztes Háborúk ahol női lovagok is szép számmal voltak a harctéren. A lovagjelölt kislányok már 6-7 éves korukban fakardal játszottak, 12-13 évesen már pajzshordozók voltak, 14 éves korukban ütötték őket lovaggá, 16 éves korukra pedig már egy sok háborút megjárt veterán gyilkológépnek számítottak és a lovagrenden belül ugyanolyan jogok illették meg őket mint a férfi lovagokat. Azért is ez a legjobb példa mert a mai katonasággal ellentétben a középkori harc szinte csak test a test elleni küzdelemből állt, amiben a lovagnők ugyanúgy megállták a helyüket a szaracénok ellen mint a férfiak.

Az a baj ahogy eddig látom a hadseregben eléggé kinézik és lebecsülik a nőket, de reméljük egyszer ott is összeomlik a hímsovinizmus roskatag vára, és teljes nemek közti egyenlőség lesz az élet minden területén. :)

2015. júl. 15. 16:54
Persze
2015. júl. 15. 16:54
Szerintem igen :)
2015. júl. 15. 16:51
Mai világban? Sokkal férfiasabbak, mint a normál férfiak? Milyen fiatalok látsz te? :)) Mennyire tökösek, karakának? :) Semennyire+!! :) ha van ilyen indítattásod menj elébe nyugodtan. :))))
2015. júl. 15. 16:29
Ha igen miért vagy miért nem?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook