Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szeretnék gyereket, de a párom még nem!! fórum

Szeretnék gyereket, de a párom még nem!! (beszélgetős fórum)

1 2 3
25. c75565e593 (válaszként erre: 23. - Betsabé)
2010. júl. 21. 20:22

Sajnos sok olyan ismerős párt ismerünk..akik gyermeket vállaltak aztán ennyi..mi nem szeretnénk...ezt elhamarkodni.

Sokan azzal kezdik, hogy gyerek...sok akpsolatban egy gyermek..az elején eléggé elront sok dolgot.

Sztem elősször jól meg kell ismerni a másikat..és ha minden ok...akkor lehet családról beszélgetni.

Sok férfi nem szereti ha egy nő állandóan ezzel noszogatja...az enyém sem..tehát időnk van...

Sok férfit a nők hajszolnak bekle ebbe a dologba, sok nő türelmetlen..és végül a pasik zöme belemegy...aztán sok kapcsolat..tönkre is megy, mert nem egyformán akartak családot..elgondolkodtató..

24. c75565e593 (válaszként erre: 22. - Bettiletti)
2010. júl. 21. 20:19

Mi legalább felelősséggel gondolunk a jövőre..

Mert egy gyerek egy életre szól, ezt senki se felejtse el!

szerencsére nem vagyunk meddők, sem betegek tehát azt nem írom, hogy próbálkozunk..mert eleve egy hülye szó..mert ezt nem próbálni kell hanem csinálni!

Igaz sokan ezt írják próbálkozunk...

A másik dolog mindenkinek eljön az ideje...azzal jobb ha valaki 20 évesen 3xoros anyuka?

Szerintem nem...32 évesen már sok dolgot átél az ember..és ekkorra van lakása...szerencsére nincs hitelünk...meg egyebek...

És még jó a szabadság....utazgatunk...de ősszel..eldöntjük..hogy akkor itt az idő...és alapítunk egy szép kis családot..amiben mindenki boldog...szerencsére nem rágódok a gyermek témán...csak végig villant az agyamban, hogy ideje lenne szülni...

2010. júl. 21. 20:15

Nem szabad erőltetni semmit.


VISZONT ha kiderül a valódi ok, hogy a másik miért nem akar, akkor azon lehet gondolkodni.


Pl. a férjem félt. Nehéz volt beleképzelnie magát apaszerepbe. Meg sokat is szenvedett a saját apja miatt, és ő nem akart ilyen lenni.


Aztán beszélgettünk ezekről, biztattam, hogy higgyen önmagában, meg hogy én bízok benne, és nála jobb apát sehol nem találnék, stb.


És tényleg nagyon jó apa!!!!

2010. júl. 21. 20:12

Mi is évek óta, de mi az elején beszéltünk ilyesmiről, mindketten vágytunk babára, ez szerintem fontos és természetes dolog, hogy erről beszélgetünk.

Persze te életed, te döntésed, dolgod.

Nem kell, hogy elsiesse, csak kissé lelombozó, hogy "szeptemberben talán összehozunk 1 gyereket"...stb

mintha egy új tvről lenne szó...

21. c75565e593 (válaszként erre: 17. - Bettiletti)
2010. júl. 21. 20:09

Egy bimbódzó kapcsolatnál ez nem így megy...

Mi két éve élünk együtt..még párom gondolkodik...tiszteletben tartom a dolgait...várok...ezért, nem szeretném elhagyni...reményeim szerint most ősszel már konkrétan megoldjuk ezt a dolgot...

Részéről az tetszik, hogy nem sieti el...sok párnak így kéne...

2010. júl. 21. 20:05
így én sem akarnék babát.
19. bettiletti (válaszként erre: 14. - Punku1)
2010. júl. 21. 20:05
.......................
18. 656f03db60 (válaszként erre: 14. - Punku1)
2010. júl. 21. 20:00
Na ezt mondom én is!
17. bettiletti (válaszként erre: 8. - C75565e593)
2010. júl. 21. 19:57

miért, friss kapcsolat?

szerintem azt érdemes tisztázni, hohgy az ember szeretne, vagy nem, 20 év múlva vagy kb 5 :)

szerintem egy jó kapcsolatban az elején is tisztázni lehet ennyi

16. bettiletti (válaszként erre: 4. - C75565e593)
2010. júl. 21. 19:56

hát...ugyanaz a véleményem, őszinte átbeszélés, és közös, de mindkét fél részéről saját, őszinte döntés


én másképp nem látnám értelmét...

15. bettiletti (válaszként erre: 1. - Fbbe706551)
2010. júl. 21. 19:54

szerintem, ha így érzel, az nem fog elmúlni

viszont a párodra tekintettel kell lenned, beszéljétek át őszintén, de amíg ő nem mond igent, mégpedig azért, mert ő is szeretné, nem mennék bele...

14. punku1 (válaszként erre: 4. - C75565e593)
2010. júl. 21. 19:39

Bocs ,hogy én is kiemelem :"sZERENCSÉRE PÁROM PUHUL, ÉS HA MINDEN JÓL MEG SZEPTEMBERBEN TALÁN ÖSSZEHOZUNK EGY GYEREKET. . . DE MÉG ADDIG KI TUDJA MIT DÖNT. . "


Nem tudom miért ,de valahogy ez a mondat olyan ---nem is tudom ...

Szeptemberben összehozunk 1 gyereket?:O

Addig ki tudja mit dönt ?

Lehet ,hogy csak nekem jön le furán:(

13. 656f03db60 (válaszként erre: 7. - 4f8ae69d1b)
2010. júl. 21. 19:38

Mire alapozod ezt? Egyszerűen csak nincs se anyagi hátterem, sem saját lakásom, és még a kapcsolatomnak is érnie kell, hogy legyen gyerek.



Ha nagyon megmutatnám magam, könnyen meglőnének, és anélkül, hogy ismernének. Majd idővel leírom, hogy mi meg merre.(Bár erről naplót is vezetek.) Nem tudom ez most pozitív vagy negatív irányban lepett-e meg, esetleg szimplán furcsa?!

12. 656f03db60 (válaszként erre: 8. - C75565e593)
2010. júl. 21. 19:32

"sZERENCSÉRE PÁROM PUHUL, ÉS HA MINDEN JÓL MEG SZEPTEMBERBEN TALÁN ÖSSZEHOZUNK EGY GYEREKET. . . DE MÉG ADDIG KI TUDJA MIT DÖNT. . "


Csak furcsa, hogy harmincon túl még a nő könyörögjön, meg nyaggassa a pasit, hogy legyen gyerek. Azt meg nem tudom, hogy mennyi ideje vagytok együtt. De ha régebb óta, akkor tartom gáznak, hogy még meg kell várni a pasi döntését a kérdésben. Szerintem ez megalázó lenne, mint nőnek, hogy még várjam x hónapig a párom döntését a dologban.(Persze mindezt amellett, hogy ez két ember döntése kell legyen!)

11. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - Fbbe706551)
2010. júl. 21. 18:03
Csak akkor vállaljatok babát, ha mindketten szeretnétek! Ha most szeretnél, nem fog alábbhagyni a vágy, inkább erősödni fog! Nem szabad ráerőltetni párodra egy babát. Balul sülhet el!
2010. júl. 21. 17:40

Azt kellene kideríteni, hogy a párod miért nem akar még?

Pl. lehet, hogy látott rossz példákat, ahol a gyerek a férj elé került. (ez gáz)

Vagy a gyerek miatt egy-egy pár leépíti a kapcsolatait (helytelenül)

Vagy mindent meg akar adni, és még nem tudna. De lehet, hogy a gyerek nem is tartana igényt a legmárkásabb cuccokra.

Szóval sok oka lehet.

Írj erről, ha tudsz valamit.

9. cbe267d9cf (válaszként erre: 1. - Fbbe706551)
2010. júl. 21. 17:00
Szerintem ne parázz rá, és ne erőltesd. Nagyon fiatal vagy még, és ezzel az érzéssel tök jól együtt lehet élni akár hosszú évekig is úgy, hogy nem maradsz le semmiről. És még valami, próbáld elképzelni, hogy szeretnél -e egy hisztérikus kétévest, egy mindent jobban tudó undok tinit, és a kettő között ott lévő években meg egy gyereket, aki folyamatosan kérdez, és folyamatos lemondást igényel részedről. Persze nyilván rengeteg örömöt és szépséget ad az anyaság, sokkal többet is mint lemondást. Mégis azért írom ezt, mert magam körül úgy látom, sokan szeretnének egy kisbabát... mert tényleg annyira édes, mert szeretnének anyák lenni..stb. közben meg abba nem gondolnak bele, hogy az a gyerek kb. egy évig lesz cukimuki kisbaba... utána gyerek lesz: saját akarattal, igényekkel, elvárásokkal. Szülni szerintem akkor jó, mikor már ezeknek is képes vagy megfelelni. Én ezért vagyok hálás a sorsomnak, hogy huszonegynéhány évesen úgy alakult az életem, hogy nem szültem, és most, jóval a harminc fölött már nyugodt, türelmes anya tudok lenni, aki soha nem érzi azt, hogy lemaradt valamiről, mert inkább gyereket szült.
8. c75565e593 (válaszként erre: 5. - 656f03db60)
2010. júl. 21. 16:32

mi a gáz?

Egy kapcsolatot nem lehet ezzel índítani, hogy figyike én szeretnék gyereket...

7. 4f8ae69d1b (válaszként erre: 1. - Fbbe706551)
2010. júl. 21. 16:30

Szia!Az biztos,hogy úgy teljes,ha mindketten szeretnétek..

Adj még párodnak időt..persze tudom,könnyű ezt mondani.

Én más helyzetben voltam,a körülmények és más miatt is,mindenképpen 30 felett szerettem volna szülni..sikerült 33 éves koromban és úgy érzem,teljesen jól döntöttem..bár nyilván nedked a mostani vágyadhoz képest sok lenne a 10 év..talán 1-2 év múlva a párod is fogja akarni!Addig is,élejetek boldogan..majd jön az a babuci,mikor mindketten készen álltok!:)

és nyugi!Szerintem később is erős lesz benned az anyai ösztön..nem hinném,hogy el fog múlni,ha ettől tartanál..:)


bocsi az offért..

Klokan!Megleptél..azt hittem jóval idősebb vagy..

6. zsu1984 (válaszként erre: 1. - Fbbe706551)
2010. júl. 21. 16:28
Nyíltan, őszintén beszéltél vele erről vagy csak célozgattál és az alapján mondott véleményt?
5. 656f03db60 (válaszként erre: 4. - C75565e593)
2010. júl. 21. 16:27
De ez így olyan gáz. (Bocsi, nem téged akarlak megsérteni!)
4. c75565e593 (válaszként erre: 1. - Fbbe706551)
2010. júl. 21. 16:22

hASONLÓ SZITUBAN VAGYOK...AZZAL A KÜLÖNBSÉGGEL, HOGY ÉN 32 ÉVES VAGYOK...TE MÉG FIATAL VAGY...

sZERENCSÉRE PÁROM PUHUL, ÉS HA MINDEN JÓL MEG SZEPTEMBERBEN TALÁN ÖSSZEHOZUNK EGY GYEREKET...DE MÉG ADDIG KI TUDJA MIT DÖNT..

2010. júl. 21. 16:19
Mennyi idős a párod?
2010. júl. 21. 16:19

Szia! :) Ez nekem is átszokott futni az agyamon, noha fiatalabb vagyok tőled, s nekem még több okból sem lenne túl szerencsés. Úgy gondolom, magamat is tekintve, ha igazán vágyom az anyaságra, később is fogok vágyni egy babára. Szerintem ezt csak most bemeséled magadnak, mert akkora erővel kapott fel benned az érzés.


:)

2010. júl. 21. 16:14
24 éves vagyok a párommal egy biztos életünk van.Pár hónapja felerősödött bennem az az érzés hogy nekem kell egy kisbaba.Most értem meg de sajnos a párom még nem szeretne (mostanában).Attól tartok hogy soha nem fogom annyira akarni mint most.Szinte folyamatosan ekörül jár a gondolatom!!Mit tegyek??
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook