Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szeresd magad! Gondjaid nagyrésze eltűnik. fórum

Szeresd magad! Gondjaid nagyrésze eltűnik. (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
12. 61037872e7 (válaszként erre: 8. - Pávaszem)
2010. aug. 11. 09:05
Az adatlapodon az van, hogy boldog házasságban élsz... ez máris elég ok arra, hogy szeresd magad. Tudod, hogy hányan lennének önmagukkal elégedettek hasonló helyzetben? :)
11. 4cbb67fc3b (válaszként erre: 6. - 61037872e7)
2010. aug. 11. 09:04
Persze,hogy nem tudja...Fiatalon még keresi önmagát az emberlánya/fia.De...ha igazán figyel magára,az igényeire,akkor keresi önmagát.Megpróbálja megtalálni a benne levő jó tulajdonságokat,amiért majd szeretni fogja magát.Csak sokszor nem törődik magával,hanem megy az un."divatos viselkedés"után,mert az a menő.Aztán rádöbben,hogy az valójában nem is Ő.Ilyenkor már nem szereti magát,és mindenféle pótcselekvésbe "menekül".
10. K_Roni
2010. aug. 11. 09:04

Szerintem nagyon sok felnőtt nem szeretni meg magát, nem tudják szeretni magukat. Ha tudnák szeretni magukat, valóban - mint ahogy a fórumcímben is van - gondjaid nagy része eltűnik.

Fontos, hogy meglásd, meglássuk magunkban a jót, ne azt, lássuk, hogy kövér vagyok vagy kicsi a mellém stb. Arra kell gondolni, hogy mi az, amivel jobb vagy mint mások - és ezek a belső tulajdonságok!

2010. aug. 11. 09:03
Hát az utóbbi idoben én is kicsit osszetortem. Egy hóbapja mentem férjhez, augusztus 1én elvetéltem, valahogy túlteszem rajta magamat, de sajnos azóta nem tudom miért, olyan gondolatom van, hogy a férjem csak szolgálólányt akart, nem feleséget...Most nincs idom konkrétan beszámolni mindenrol, de biztosan leírok mindent és gondolom valaki majd tartja bennem a lelket :-))
2010. aug. 11. 09:02
Nagyon jó amit irtok,valóban én is utolsónak tartom magam,mindenkit magam elé helyezek.Talán ezért is vagyok depressziós amiből jön a többi probléma.Felnyitottatok bennem valamit ami nagyon mélyen van.Köszönöm Nektek!Ha nem szeretem magam és nem bízom magamba,akkor nem is tudok előrelépni,csak egy helyben toporgok és segítségért kiabálok.Erről még nem tudtam senkivel beszélgetni,mert nem is volt senki aki felrázzon.Tőletek sokat tanulhatok!Köszönöm!
7. 61037872e7 (válaszként erre: 6. - 61037872e7)
2010. aug. 11. 08:53
Kettő ?-et kifelejtettem... de biztos látszik hova passzol(na). ;)
6. 61037872e7 (válaszként erre: 4. - 4cbb67fc3b)
2010. aug. 11. 08:52

Honnan tudja az ember lánya, hogy milyen... főleg fiatalon. Ok, én már átmentem sok mindenen, sok nehézséget leküzdöttem jól-rosszul... tehát mára azt mondhatom, hogy igen, szeretem magam.

De egy útkereső fiatal ezt elmondhatja, el tudja mondani magáról? Vagy ezért van a sok bizonytalan, csapongó tini? A felnőttek, amire beérnek, mind meg tudják szeretni magukat... szerintem a legtöbben igen, de kíváncsi vagyok. :)

2010. aug. 11. 08:49

Szia,

Nagyon jól összefoglaltad :-)

Én egy-két hónapja döbbentem rá, hogy ha nem állok pozitívan magamhoz, nem szeretem önmagamat, akkor az életet sem tudom pozitívan szemlélni, illetve kihat minden emberi kapcsolatomra. Hogy szerethetek valakit, ha nem tudok magammal jóban lenni? Mostanság elég sokat foglalkozok ezzel és próbálok fejlődni...

2010. aug. 11. 08:48
...nem,nem önzés.Tudatosság.hogy szeresd magad,tudnod kell azt,hogy milyen vagy.Milyen lehetőségeket tudsz megvalósítani az életedben.Sokmindent megpróbálhatsz,van ami sikerül,van ami nem.De ha szereted magad,tanulsz a kudarcokból is.
3. 61037872e7 (válaszként erre: 2. - 61037872e7)
2010. aug. 11. 08:42
... és a magam felé irányuló tisztelet... mert létezik, szerintem, sőt velejárója a szeretetnek. Pl. nem maradok olyan munkahelyen, ahol kínlódom; nem maradok olyan kapcsolatban, ahol nem vagyok szeretve, vagy másodrendű vagyok. Mert igenis jár nekem egy jó munkahely, ahol ha rendesen dolgozom és emberileg is jó vagyok, ezt kapom vissza; és jár nekem az olyan kapcsolat, ahol szeretve vagyok és első helyen, ha ezt adom. ... vagy ez már az önzés kategória?
2. 61037872e7 (válaszként erre: 1. - 746864fbb7)
2010. aug. 11. 08:38

Igen, időről-időre előjön ez a téma fórumon… persze a kezdő gondolattal, hogy hogyan várjuk el másoktól, hogy szeressenek bennünket, ha magunkat nem szeretjük. Miből érzed, hogy szereted magad? … és persze a magunk felé irányuló tisztelet is létezik…

A túlsúlyt írtad… szerintem ez a kérdés kicsit túl van beszélve. Ha szeretem magam, azt gondolom, törődöm is annyira magammal/a testemmel, hogy nem leszek elhízott (nem sorolnám persze ide az alkati kérdést és a betegség miatti elhízást). Tehát ha kövér és elégedetlen vagyok az azt jelenti, hogy nem szeretem magam eléggé, tehát oka a kövérségnek és nem okozata… gondolom… :)

2010. aug. 11. 08:31

Üdvözlök minden Kedves Fórumozót!

Rendszeresen tallózgatva a Hoxán tovább erősödött bennem az a meggyőződésem, hogy az önszeretet hiánya okozza gondjaink túlnyomó részét - ha nem az összeset.

Sokan az önszeretetet összetévesztik a nárcizmussal vagy az önzőséggel - pedig nagyon nem erről van szó.

Az önszeretet a világ legtermészetesebb dolga és a legalapvetőbb működtető mechanizmusa.

Van, aki tudat alatt nem szereti magát, és nem tudja, hogy mi a baj vele, van, aki nyíltan vállalja ezt önmaga és mások előtt is, sőt hangoztatja, ezzel erősítve azt és annak romboló hatását.

A Szeretet a világ legösszetettebb és a legellentmondásosabb fogalma. Ezért azonban ne fetisizáljuk! Ne tekintsük ezt olyan magasztos dolognak, hogy ezáltal távol kerüljön tőlünk.

Szinte nincs olyan testi lelki probléma, ami nem függene össze azzal, hogy "valamit nem szeretünk magunkban v. magunkon".

Ezen a fórumon beszélgessünk arról, hogy ki hogyan vélekedik erről és rávilágíthatunk arra is, hogy egy-egy probléma milyen jellegű (ön)szeretethiányból vagy ennek félreértelmezésből fakad.

(Például a túlsúly tipikusan ilyen dolog.)

Yamba

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook