Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szent Margit kórház Budapest szülés, hozzáállás tapasztalatok! fórum

Szent Margit kórház Budapest szülés, hozzáállás tapasztalatok! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. dec. 26. 17:47
Sziasztok!Én a Margitba szültem 4 éve,csak jó tapasztalataim voltak,se fogadott orvosom,se szülésznőm nem volt,és maximálisan ellátak kedvesesk és profik voltak!A szülés után,csak az üveg ajtóig vihettük a babákat,látogatókat nem engedtek be a kortermekhez.Most irigykedem milyen jó,hogy kisbabátok lesz!
7. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 4. - Aduska00)
2012. dec. 26. 16:28
Szia Te is a Margitban fogsz szülni? Mikorra vagy kiírva? :)
6. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 5. - Alexa1123)
2012. dec. 26. 16:27

Nagyon köszi a részletes leírást, ha beviszek ruhát és cuccokat nem fognak eltűnni? és akkor apa sem foghatja meg őket utána, ha bejön hozzánk??? :O ez durva, lehet akkor fizetek inkább az alapítványi szobáért...3 napot csak kibírok. De bent akkor nem adnak semmit a kicsikhez, mindent neked kell vinni?

Azért írtam a 12 órát, mert a fejfájásra ezt az információt kaptam, de akkor ezek szerint elég a 3 óra. Volt szülésfelkészítő előtte mondjuk császárosoknak is vagy adtak valami listát, hogy mit kell vinned? Nekem ugye nincs fogadott dokim, mert azt nem tehetem meg, hogy annyit kiadjak érte, amennyit kérnek. Ezért gondolom minden után nekem kell járni majd.

5. Alexa1123 (válaszként erre: 3. - 940e6b0cd4)
2012. dec. 25. 13:01

12 órát? dehogy is. Leírom, h nálam, hogy volt:)


Reggel 8:10-kor "megszületett" a Lányom, 11-ig csendes pihi, addig nem célszerű emelgetni a fejed, mert olyan fejfájásod lesz a spinális miatt, h világodat nem tudod (ez tapasztalat). 11-re ígérték, hogy hozzák a lányomat, és bejön apa is, h együtt legyünk még az örzőbe, 2-3 órát engedtek (volna). Az más kérdés, h nem hozták a Lányom, de ez nem ide tartozik. Délután fél4-ig voltam az örzőben, ekkor jött a szülésznő, h akkor megyünk tusolni:) Na, felállni nem egy leányálom, erre készülj fel:) Szintén tanács, h csak lassan, nyugodtan, te fogod érezni, h mennyit bírsz és milyen tempóban. Tus után séta át a gyermekágyi osztályra.


Látogatás: 2 féle szoba van, az egyik, ahol többen vagytok (ez a császáros szoba), 6 ágy van és egy pelenkázó:)

A másik az alapítványi szoba, ez fizetős, 5-6 ft/nap, ezt nem tudom pontosan, egy vagy 2 ágyas. Csak az alapítványi szobába mehetnek be látogatók, a 6 ágyasba nem. Utóbbinál te tudod kivinni megmutatni, de csak az ajtóig, látogató nem érhet hozzá. Kapni fogsz egy kosaras kocsikát, abban tudod tologatni, nem lehet kivenni belőle csak a szobában, a folyosón rád szólnak, ha kiveszed.


Őszintén, nem értem egyébként, h az alapítványi szobába miért is lehet bemenni látogatónak, mert egyébként arra hivatkoznak, h ugye utcáról jött ember nem tiszta. Mindegy, ők fizetnek, nekik mindent lehet..:S (privát vélemény:))


Ja, még valami, vigyél a babáknak benti ruhát, pelenkát, popsitörlőt, popsikenőcsöt, magadnak evőeszközöket:)

2012. dec. 25. 10:58
Sziasztok! Én a napokban voltam ott terhesgondozáson és komolyan mondom meglepett, hogy mennyire kedvesek. Véletlenül a Budai doktornőnél voltam és mindent nagyon részletesen elmondott és rendkívül kedves volt. Bízom benne, hogy ez így igy marad. :)
3. 940e6b0cd4 (válaszként erre: 2. - Alexa1123)
2012. dec. 24. 16:11
NAGYON köszi a választ és a gratulációt is! :) Akkor nem is kell 12 órát feküdni? És mikor a császáros anyukás szobába kerülök, ott hogyan zajlik a látogatás ki mehetek a családhoz a picikkel, vagy bejönnek a szobába? Gondolom a szobás nem valami intim és zavartalan, mert többen leszünk egy helyen...
2012. dec. 23. 18:09

Szia, először is gratulálok:)


Én csak arról a részről tudok beszámolni, h műtét után egy megörzőbe kerülsz, spinális érzéstelenítés után 3 órával mozdulhatsz meg, akkor megkapod a bébiket is és apa is bent lehet. Ezután egy császáros anyukás szobába fogsz kerülni, első éjjel nincsenek veled a picik, utána viszont igen, este kell őket egy órára leadni és reggel 3 órára vizitre. Alapvetően egész normálisak, persze itt is vannak bunkók is. Dokik közül nagyon jó még Burik Zoli.

2012. dec. 23. 18:01

Sziasztok, 24 hetes ikres kismama vagyok, eddig mind a két baba fej végű, nincs fogadott dokink nem is szeretnénk. Dr. Mihályi Istvánhoz járok gondozásra, aki a Margit kórházhoz tartozik. Ott is fogok szülni, de a szonográfus nő azt mondta felejtsem el a természetes szülést.


Az lenne a kérdésem, hogy szült-e valaki császárral a Margit Kórházban és mik a tapasztalatok? Persze "rendesen" szülő anyukák véleménye is érdekel olyan téren, hogy az apukák bent lehettek-e meddig, hogyan voltak együtt apa-baba-mama és hogy állnak az ott dolgozók a császáros anyukákhoz stb.


Előre is nagyon köszönöm, mert eddig sehol nem találtam hasonló fórumot!! Kellemes és békés ünnepeket!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook