Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szembetegség fórum

Szembetegség (beszélgetős fórum)


26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Simple)
márc. 23. 09:56
Igen irtam/)
25. simple (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 06:10
Ja, bocsi, anonim vagy, így nem tudom sajnos. Küldesz nekem egy privát üzit? Arra tudok válaszolni. Ide nem írhatom be, mert reklámnak minősül és azt nem lehet az oldalon.
24. simple (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 23. 06:09
Igen, küldöm üziben.
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Simple)
márc. 22. 23:09
Kerhetnek elerhetoseget azert a dokihoz ?
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 21. - Simple)
márc. 22. 23:09
Hat vizsgaltak 3 allalommal is..azert az csak lattak volna nem?fundus kameras felvetel is keszult..
21. simple (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 22. 14:58
Retinaleválást kizárták? Mert a férjemnek ez volt, amikor úszó valamiket látott. Mindkét szemét lézerrel műteni kellett, azóta oké. Évente kell járnia kontrollra. Ha budapesti vagy, tudok adni privátban jó szemorvoshoz elérhetőséget.
20. 55Judit (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 22. 13:44
Nekem az összes ott úszkál a látóteremben.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 55Judit)
márc. 22. 13:37
Sajnos nkem az a baj van egy palcikaszeru a vegen egy pont es az van a latoteremben..tehat akarmerre nezek az jo velem sajnos/(ez az ehy ami idegesit..a tobbit akkor latom ha pl az egre nezek vag nagyon vilagos van,de az az egy mindig itt van sajnos
18. 55Judit (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 22. 13:31
Két jó hírem is van. Állítólag nem veszítjük el miatta a látásunkat, azt meg tapasztalatból mondom hogy meg lehet szokni. Már nagyon sokszor nem tűnnek fel a homályok és pálcikák, de ott vannak, mert ha rájuk gondolok már látom is. Zavaró persze, főleg ha nagyon fókuszálunk valamire. De szerencsére mozog mindegyik, és arrébb úsznak ha nem mozgatod tovább a szemed. Ha nagyon zavar, hirtelen nézzél jobbra-balra, és elúsznak.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - 55Judit)
márc. 22. 13:21
Hat engem ez a par darab is zavar,es gondolom egyre tobb lesz😢😢Csaladba senkinek nincs meg a 80 felettieknek sem
16. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 22. 13:15
Az én szemem dugig van ezekkel. Orvos szerint nincs vele teendő, el kell fogadjam, tűrjem.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Timycat)
márc. 22. 13:07
Igen pokhalo szer valamik is vannak..3szemorvosnal voltam.egyszer pupillatagigas aztan siman neztek,majd fundus kameraval ( elcileg az a cukorbegegsegtol kezdve szurkehalyohig mindent lat) es ott se lattak semmit:(
14. timycat (válaszként erre: 13. - Timycat)
márc. 22. 07:07
Elveszett az orvos szó a hsz-ból, szóval keress egy orvost aki rendesen kivizsgál, foglalkozik veled
13. timycat (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 22. 07:06

1 db szokott csak lenno. Ha többed van, meg tényleg ennyire zavaró akkor ne hagyd magad lerázni, egy rendesen nézzen meg,

mondja el mi ez, mitől van és hogy lehet tenni ellene!

12. Lady Lavender (válaszként erre: 11. - Lady Lavender)
márc. 22. 02:06
Valoszinu, hogy nem a szemed rossz. Valami a nyomas kiegyenlitessel, mint nàlam.
11. Lady Lavender (válaszként erre: 10. - Lady Lavender)
márc. 22. 02:02

Arra, hogy izzadok ejjelwnte, mint egy csatalo, azt mondtak, csak egy verkep.


Fel ele is izzadram, azota 3 verkepret is csinaltak.

10. Lady Lavender (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 22. 02:00

Nekem vannak feketen oszlo homalyok, csak nem torodok veluk, mert 20 eve is voltak.

Regen mikor lerakruk a rarkettat minden felallasnal eltunit a kep. Kicsit "almodozonak" mondtak, es visszatert a ver belem. Akkoriban verszgeny voltam.


Most meg ha zsibbad a kezem, elkudenek egy verkepre, es mivel nem week ossze, jol vagyok.

Kb. Fel eve kezdodott a panaszom, es az elozo verkepeim meg sem neztem, aki kezem volt..

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Timycat)
márc. 21. 21:59
Monjduk ha neked csak ketto van az nem gaz nekem joval több.Megorobalom ezt q gyogyszert,ezt mar mashol is olvastam..
8. timycat (válaszként erre: 7. - Timycat)
márc. 21. 21:27
Jav; akkor se statikus
7. timycat (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 21. 21:26

Én állandóan nem látom, akkor feltűnő (zavarónak nem mondanám) amikor egy fehér háttérre nézek,pl fehér fal, könyv, monitor, de úgy általában fel sem tűnik.


Mikor először jelentkezett én is rögtön szemészhez mentem, kettő is látott, azt mondták normális.


Nekem nincs állandóan, olyan mintha leüllepedne és sokáig nem jön elő vagy ugyanaz a homály vagy másik azt nem tudom. Ha van homályom akkor s statikus, pislogással úszik fel, aztán süllyed. Ezért gondolom, hogy mikor nem látom akkor leüllepszik.


Rutascorbint írt fel az egyik szemész, hogy használt-e azt nem tudom, ártani nem ártott.

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Timycat)
márc. 21. 21:14
Neked van olyan hogy eltunik?Azerinted letezik hogy majd nem fogom latni?Felszivodik vagy nem tudom
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Timycat)
márc. 21. 21:13
Igen csak az a fura hogy hirtelen.Azt se tudom hogy ezzel mehetek e edzeni ( sulyzos edzes) nem akarom hogy meg tobb legyen,akkor latni sem fogok:(43 vagyok ezzel hogy eljem egyutt?Tenyleg borzalmas,minden percben latom,zavaro🥹
4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
márc. 21. 20:02
Igen a vercukrom jo,vernyomasom is 122-80-85 altalaban
3. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 21. 19:39

Valószínűleg ártalmatlan, a szem öregedésével jár. A rövidlátók hajlamosabbak is rá, főleg a kontaktlencsét hordók. Nekem már évek óta van néha, feltűnik, aztán eltűnik.


Természetesen járj utána, de ne gondolj mindjárt a legrosszabbra. Jaa és ne dörzsöld a szemed, arcmosáskor se és a törölközővel épp csak leitasd a vizet, a szemnek, sőt a bőrnek sem tesz jót a napi szintű dörgölés.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 21. 19:34

Igen, látszott volna.


Ha újra jelentkeznének ezek a tünetek mérd meg a vérnyomásod! Sőt! Nem ártana vérnyomásnaplót vezetni.

A vércukrod rendben van?

márc. 21. 17:58

Sziasztok!

43 éves nő vagyok.-1,75 a szemem (cylinderes) Kb 2 hónapja elkzedtem úszo homálokat látni ( elötte sohasem) nagyon zavaro (látok fekete szempillafèledéget,pokhalokat,füstszerüseget)Az a baj ,hogy a látoteremben van es zavaro.Elmentem szemeszetre ( sztk) gyorsan lezavartak kaptam pullipatagitot,kozoltek menjek fundus fotot keszitettni a jobb szememről,mert anyajegyet látnak.Elmentem fundus foto keszult ( ott közöltek nem latnak anyajegyet) ujra menjek majd puppilatagitasra…Az lenne a kerdesem,hogy látszott volna ha barmilyen szembetegsek vagy neurologia betegsegem lenne? Pl uveitis latszodna?Nincs oka ennek a sok fekete uszo homalynak?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook