Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szelektív hulladékgyűjtés fórum

Szelektív hulladékgyűjtés (beszélgetős fórum)


1 2 3
2021. okt. 22. 15:56
Tegyünk a környezetért. Legalább a pet palakot ( üdítő, ásványvízes palack) dobjuk a műanyag szelektívbe, ha van a környezetünkben, lecsavart kupakkal. Köszönöm. Nem kérek olyan hozzászólást, hogy már rég így csinálja, vagy minek úgyis összekeverik. :)
62. 8bff41629d (válaszként erre: 59. - Érdekes73)
2014. jan. 23. 12:11
Nálunk is sok, de ennek ellenére mi nem akarjuk már "lenyelni a békát" többé...És hidd el, olyan nyugodtan elvan még a nejem is, hogy nem kell már évek óta a mosógépeken, meg centrifugákon bosszantania magát örökösen,meg átkozni a szemét gyártók anyukáját...Hogy most éppen mi romlott el a készülékben, hogy most éppen hol kezd rosdásodni már 3 hónap után, hogy most éppen miért nem indul be, hogy most éppen hol zárlatos, hogy most éppen hol találunk szerelőt, és mennyiért, most éppen hol vegyünk új szerkezetet, és hogy hozzuk haza, meg stb, stb...Össze se lehet hasonléítani a mostani életérzésünket a régivel...És pozitív értelemben nem...
61. Szende ( Pici ) (válaszként erre: 60. - D.B.Zs.)
2014. jan. 23. 08:53

Az jóó. Ne csak a " hülyeség legyen ragadós ".

Régi sp.. sincs messze, a 10 emeletes parkolója mellett van egy rész 3 " ufónak ".

És lejjebb írtam, bizony sokszor köt ki az újság, műanyag edények a rendes kukába.

Érdekes, mert így se tellik meg még ünnepek alatt se.. Néha benézek, mire is fizertünk 3 hó - ra kb 8000 . Ft ot.. ennyi a szemétszállítási díjunk, lakásonként..

2014. jan. 22. 23:02
Sziasztok, nálunk szuperül működik a szelektív gyűjtögetés. Már 8 hónapja, hogy minden ház (családi) kapott 2 szelektív 130 literes kukát, az egyikben gyűlik a papír, a másikban a műanyag és fém. Négyhetente külön-külön szállítja a két kukásautó válogatásra és újrahasznosításra. Mióta ez így van, azóta minden szomszéd odafigyel, még az is, akinek addig esze ágában se volt felkeresni a hulladékszigeteket.
59. Érdekes73 (válaszként erre: 58. - 8bff41629d)
2014. jan. 22. 22:49
Nálunk sok a mosnivaló úgyhogy lenyeljük a békát .(De bosszantó)
58. 8bff41629d (válaszként erre: 53. - Érdekes73)
2014. jan. 22. 11:38
Hű...A mosógéppel-centrifugával nálunk is mindig gondok voltak...És hosszú időn keresztül szinte minden 2-3 évben cserélni kellett őket, azaz "újat venni" istentudja mennyi pénzért...Aztán ezelőtt vagy 3-4 évvel a nejem megunta ezt az állapotot, és kijelentette, hogy NEKI NEM KELL TOVÁBB SE MOSÓGÉP,SE CENTRIFUGA...Aztán azóta kézzel mos, a nedves ruhákat meg kifacsarjuk kézzel, aztán nyáron kiakasztjuk az udvarra őket száradni csak úgy, télen pedig a fürdőkád felé akasztjuk a ruhákat csöpögni egy rácsra...Aztán amikor jól kicsöpögötek, akkor behozzuk őket a kályha mellett felállított szárítóra...Így aztán nincs szükség se mosógépre, se centrifugára...Az isten se győzné pénzzel minden két évben újat venni belőlük több tízezer ft-ért...Meghát ugye a gyártók nézzék hülyének inkább azt a bizonyos nőági felmenőiket a "tervszerüen meghibásított" vackaikkal, ne minket...
57. 8bff41629d (válaszként erre: 43. - Érdekes73)
2014. jan. 22. 11:28
Dehogynem tudunk választani...Én pl. úgy csinálom a dolgot, hogy egész egyszerűen "NEM FOGYASZTOK", csakis azt, ami létszükségleti cikk, és még annál is mindig ügyelek arra, hogy A LEHETŐSÉG SZERINT MINNÉL EGYSZERÜBB SZERKEZETÜ ESZKÖZT vegyem meg...Szóval nálam-nálunk ilyen "digitális" lócaroknak nincs nagy keletjük túlságba...Mobiltelefonom nincs,és soha nem is volt,(Bár a gyerekeknek meg a nejemnek azok mondjuk vannak kivételesen...)az órám is hagyományos, mechanikus, és minden egyébb eszköz is ami van a háztartásban szinte mind egyszerü, mechanikus szerkezetü...Kezdve a hőmérőktöl-barométertöl a személymérlegig...Digitális eszköz csak a számítógép van, a DVD lejátszó, és a tévé, meg egy-két számológép...Mivel ezeket sehogyse lehet kiváltani más elvü szerkezettel...(Mondjuk a számológépeket éppen ki lehetne váltani, ha gyártanának még manapság is mondjuk logarlécet, vagy mechanikus számológépet, nade természetesen ilyeneket manapság már nem gyártanak...Mivel megvan az a "hátrányuk" ugye, hogy nem kell hozájuk elem-akku...Szóval akkor ügyes marketinggel gyorsan el kellett tüntetni őket a piacrol...)No meg egy-két falióra, dehát ez megintcsak szükséges rossz, ugyanis hiába kerestem mindenfelé hagyományos, felhúzós ingaórákat a falra, már sehol sem lehet ilyeneket kapni, vagy ha lehet is, akkor 80-100 ezer ft-ért(!!!...ANNYIÉRT meg azért már énsem fogok ingaórát venni,akkor marad a falióra is digitális, de mondom, ezekkel a szerkezetekkel aztán ki is merül nálunk a "digitális" világ...
2014. jan. 21. 21:37

Toll? egyet újra hasznosítottam...

Rákaptam újból a kötésre. Kötőkeret és társai.

ezt is a yutubon láttam, hogy a keretnél kiszuperált toll segítségével igazítja rá a fonalat a " szögekre ". Persze a tintás betét rugó nélkül. a mesztelen tollszár..

Vagyis a " gazdag " nyugaton sok mindent újrahasznosítanak.

A papírtekercs, fapálcikából " körmöcskét " is onnan gyártottam. Vettem az ötletet. Nekem csak épp volt wc paír gurigám.

55. Érdekes73 (válaszként erre: 49. - Szende ( Pici ))
2014. jan. 21. 20:58
Piti példa de a tollak is eldobhatósak lettek. Nem lehet már újratölteni vagy a sok szétesettet összeszerelni.Egy nagy halom szétesettből jó ha összerakok 1-2-t használni.Az se olyan már.Minden olyan hogy dobjad el.Nem olyan gazdagok az emberek...Miért kényszerítenek minket rá a szeméttermelésre ? Logikusan azért hogy vegyél másikat.
54. Érdekes73 (válaszként erre: 52. - Emagdi)
2014. jan. 21. 20:54
:)igazából leszokni kéne a sok szemét termeléséről
53. Érdekes73 (válaszként erre: 49. - Szende ( Pici ))
2014. jan. 21. 20:53
Sajna ez nem konteo tényleg úgy csinálnak meg mindent hogy ne lehessen javítani vegyél újat. Csak ez a fogyasztói társadalom nem a Mo. -n lévő fizetésekhez lett kitalálva.Amin végképp kiakadok a mosógép és centrifuga víz hatására rozsdásodik. Amíg nem használod csak nézegeted addig szép :)Tesómnak volt olyan telója ami kihúzta vagy 8 évig úgy hogy nem kimélte ( por-csepp-ütésálló Nokia) a legújabb telója már olyan gyatra hogy vigyáznia kell rá...Teljesen hüly.ének nézik az embereket.
52. emagdi (válaszként erre: 47. - Érdekes73)
2014. jan. 21. 20:46

igen, talán már az óvodákban, iskolákban is tanítani kellene a gyerekeknek a szemét szelektív gyűjtését, és így hosszú távon egyszer majd működni fog.


meg hát talán egyszer kiraknak elegendő nagyságú gyűjtőt is (mert pl a papírnak sem elég, ami van).

51. emagdi (válaszként erre: 50. - Szende ( Pici ))
2014. jan. 21. 20:42

igen, láttam már élőben is ilyen pet palackból készült fotelt :)) meglepő, de tényleg nagyon nagy terhelést is kibír!


de az is meglepő, hogy az emberek arra nem képesek, hogy összenyomkodják a palackokat. rátapos kicsit, és kész. de mondom, már kimondott palackprés is van a kuka mellé felszerelve...

50. Szende ( Pici ) (válaszként erre: 45. - Emagdi)
2014. jan. 21. 20:39

A petekből pufot csináltak egy yutubos videón. Meg 2 személyes kanapé szerüséget..

Nagyon sokan nem kéoesek összenyomni.

Pedig egy hisztis gyerek a dühét is levezethetné, ha ezeket tapossa össze.. ;) És talán több elférne akkor abba..

49. Szende ( Pici ) (válaszként erre: 44. - Érdekes73)
2014. jan. 21. 20:35

Valami tuti van benne.. Valahol írták már, pl az autómata mosógép, X ezer üzemidő.. nem akarok hülyeséget írni.

Mobil telo nekem 3 éves.. Mosógép, épp lejárt a gari, a motor kimult. Cseréltük. Szivárgott valahol, megtaláltuk, megcsináltuk. utána a tengelye tört el. Mindkettőt kicserélték. felültöltős...

Ezeket a tarzós műszaki dolgokat legalább 6 - 8 évre igazán tervezhetnék..

Néhány dolgot úgy szerelnek össze hogy ha szét is szeded, ne tud összerakni.. Csavar..

48. Szende ( Pici ) (válaszként erre: 42. - Érdekes73)
2014. jan. 21. 20:23

Igen. Állitólag a közös képviselőnk nem sokat tehet. És általába semelyik társasba...

Mert kormányrendelet van : XY kuka kell ennyi lakáshoz...

Annyit sikerült hogy az egyik zöld nagy kuka helyett visszakaptunk 1 fémet. Az ürmértékre kisebb. Mert a díj az az űrmérték van szétosztva a 40 lakásra..

Hú ezt moft jól megírtam..

47. Érdekes73 (válaszként erre: 45. - Emagdi)
2014. jan. 21. 20:17
Nagyon figyelmetlenek az emberek és lusták ezekhez a dolgokhoz.Nálunk azért szüntették meg a szelektív szigeteket mert telehordták szeméttel . Évekig nem volt semmi most pár éve üzemel hogy a műanyag,papír hulladékot elviszik havonta zsákokba ( ők adják a zsákot)úgy válogatják szét.Átlátszóak a zsákok és látni hogy sokan kitaposás nélkül teszik bele a palackokat de legalább már beleteszik. Kis lépésenként lehet az embereket rászoktatni a dolgokra de van akit sehogy se :(
46. Érdekes73 (válaszként erre: 41. - Szende ( Pici ))
2014. jan. 21. 20:09
Az ötlet jó de próbáltuk és nálunk kevés a ház befűtéséhez.Kazánhoz kevés szerintem kályhába kandallóba való.
45. emagdi (válaszként erre: 28. - Szende ( Pici ))
2014. jan. 21. 20:08

változó, hogy egyes anyagokat hova kell tenni, a műanyag v papír gyűjtőbe. attól függ, hogy az adott cég, aki a begyűjtést és újrahasznosítást végzi, az épp melyikbe kéri elhelyezni.

szóval mindig el kellene olvasni a tájékoztatót (ami gyakran hiányzik :S)


nálunk korábban ilyen nagy utcai gyűjtők voltak, de valószínűleg megszűnhetett az a cég, aki ezeket üzemeltette, mert most házanként helyeztek el több kisméretű kukát. persze ezek állandóan tele vannak, utána mindenki mellé dobálja a palackokat, papírt :S. én gyakran már azért nem is gyűjtöm külön a papírt, mert tudom, hogy úgysem fog beleférni a papíros kukába :s


a műanyag palackos kuka mellé kiraktak egy palackprést, de szerintem senki nem használja (a kukákból kibuggyanó "felfújt" palackokból ítélve.


szóval nálunk nagyon rosszul működik sajnos.

2014. jan. 21. 20:06

jav. lejár

kieg. mintha minden szerkezetbe lennne egy időzítő ha lejár a garancia akkor bedögöljön(1-2 év)

43. Érdekes73 (válaszként erre: 39. - 8bff41629d)
2014. jan. 21. 20:05
Szomorú folyamat. De nem tudsz választani. Bedöglik bármilyen készüléked pl. a régi hűtőd lecseréled az új már nem lesz olyan tartós legyár a garancia akkor jönnek a hibák pedig tudnának( tudtak is) ha akarnának olyan gépeket csinálni amik bírnák évtizedekig.A mobiltelefon is pl. Egy egyszerű készülék bírná 10 évig ( max aksi csere)de évente nyomják az újakat ösztönözve a fogyasztásra az embereket. Pedig 20 éve nem volt mobil és akkor is éltek az emberek :)
42. Érdekes73 (válaszként erre: 40. - Szende ( Pici ))
2014. jan. 21. 20:00
Csak odafigyelés kérdése lenne.A közös képviselő gondolom nem érdekelt. Pedig ezen is lehetne spórolni.
41. Szende ( Pici ) (válaszként erre: 38. - Érdekes73)
2014. jan. 21. 16:48
Papírbrikett. ;)
40. Szende ( Pici ) (válaszként erre: 36. - Érdekes73)
2014. jan. 21. 16:46
3 " ufó " van a közelünkbe. Kukánkba van mindig rendesen újság, pet, és egyéb műanyag. Az is nagyon igaz a 3 nagy kuka sosincs tele. És biza a szemétszállítás elég drága... Anno azt mondták : Társasházanként 3 nagy konténer kell, és azután fizetünk.
39. 8bff41629d (válaszként erre: 38. - Érdekes73)
2014. jan. 20. 12:06
Ahogy megfigyeltem már a dolgokat, egy "fogyasztói társadalomban" ÖRDÖGTÖL VALÓ ÖTLET mindig az, hogy UJRAALKALMAZHATÓ (Azaz vigyázzunk, nem "újrafeldolgozott"...)eszközöket-dolgokat-termékeket állítson elő az ipar, merthát "abban vajon mi akkor az üzlet"??? Emlékszem arra, hogy hajdanában pl az üdítős palackok mind vastag üvegböl voltak,a sörösüvegek szintén,(Úgyhogy ezeket szépen le lehetett adni és MEG IS ÉRTE LEADNI, mivel jutalékot fizettek a boltokban a visszaváltáskor...) és a hajdani eszközök még hírböl sem ismerték az ELEMEKET-AKKUMULÁTOROKAT...Lehetőség szerint minden játék-eszköz MECHANIKUSAN működött, pl, felhúzott tekercsrugók segítségével,mint mondjuk az órák, manapság meg már ugye még a hőmérők-lázmérők is "digitálisak"...(Azaz sunyin rá van kényszerítve a fogyasztó a gyorsan amortizálódó elemek-akkuk használatára, akár tetszik neki, akár nem...)Jól ki van ez találva...Aztán meg hogy közben már a Föld is belefullad lassan a szeméthegyekbe-veszélyes hulladékokba? Hát az meg ki a fenét érdekel...Az ipar nagykutyáit biztosan nem...
38. Érdekes73 (válaszként erre: 37. - 8bff41629d)
2014. jan. 20. 11:40
:) Régen mikor visszaváltható üvegek voltak nem gyűlt annyi műanyag és üveg palack a szemétbe.Jó ára van most már a papírnak.Van a közelbe feldolgozó és most már évente kétszer van a suliba papírgyűjtés. Rengeteget begyűjtenek.Legalább azt is újrahasznosítják ( van mire nyomni a sok reklámot :))Ha mindenki egy picit odafigyelne legalább saját környezetébe tehetne vmit a környezetért.
37. 8bff41629d (válaszként erre: 36. - Érdekes73)
2014. jan. 20. 11:32
Meg MÉH telep is van ha minden igaz...Amúgy felénk is szokott lenni időnként az iskolában szervezett hulladékgyüjtés, éshát a papírhulladékokat-vashulladékokat oda szoktuk leadni főként, de persze azokat a rohadt elemeket-akkukat, meg italosdobozokat ilyen formában nem lehet összegyüjteni...Amúgy én a lehetőség szerint igyekszek mindig tudatosan kerülni a "fogyasztást" ahol csak tudom, és ahol csak lehet...Ugyanis személy szerint borzalmasan utálom ezt a mai "fogyasztói társadalmat"...Ettöl még a "tervgazdálkodási módot" is többre nézem pedighát a hajdani szoc. időkben énis elhittem a hazug propagandát, hogy a "piacgazdaság", és a "fogyasztói társadalom"az micsoda csodálatosság...Hát...Csodálatos valóban...Úgy lehetne jellemezni hogy:"Csillógó selyempapírba csomagolt trágyakupac"...De sokan persze csak a csillogó külső mázt látják, a belső tartalmat meg már nem...
36. Érdekes73 (válaszként erre: 30. - 8bff41629d)
2014. jan. 20. 11:14
Akit már rászoktattak a fogyasztásra az már nem fog visszaköltözni a barlangba hogy természetes ősi életet éljen. Apró lépéseket tehet csak mindenki.Már ha akar.Sokan arra se képesek hogy az újságokat külön gyűjtsék és ne dobják be a többi hulladék közé.Nekem bántja a szememet a sok kukából kilógó újság is. Pedig mindenkinek a környékén van iskola óvoda ahol minden évbe van papírgyűjtés is ...
35. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - 2e673d3256)
2014. jan. 20. 11:03
Nálunk adnak zsákot és havonta elviszik. Működik a rendszer.Amennyi zsákot kirak vki annyi üreset kap helyette de kérhet is az önkormányzatnál.Át is válthattunk kisebb kukára mert kevesebb a szemetünk.Sokan kirakják a szelektívet élnek a lehetőséggel.
2014. jan. 20. 10:59
Szerintem nyugodtan dobd ki csak a szemétbe...Nemhiszem hogy a törött műanyagtálcák álltal okozott környezetszennyezés tenné tönkre a Föld életterét, mivel ABBOL nincs szerintem olyan írdatlan mennyiség...A kulcsszó mindig az ugyanis, hogy MEKKORA tétel egy-egy szemétbe kerülő holmi úgy világösszességben...És ilyen szempontbol mondom a műanyag, és könnyűfém italospalackok a legveszélyesebbek, meghát legfőképpen az ELEKTRONIKAI HULLADÉKOK, ELEMEK-AKKUMULÁTOROK...Na...Ezeket én sohasem szoktam szemétbe dobni csak úgy, hanem gondosan csakis a szelektív hulladékgyüjtő konténerekbe dobom, a nagyobb terjedelmü elektronikai holmikat pedig addig tárolom itthon, amíg nem találok valaki olyat, aki vállalja, hogy elviszi, és leadja valami olyan gyüjtőhelyre, ahol ezeket gyüjtik össze...Ugyanis a környékünkön én sajnos nem tudok ilyen helyröl...
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook