Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székrekedéses babán hogyan segíthetünk? fórum

Székrekedéses babán hogyan segíthetünk? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
35. Dimitrova (válaszként erre: 2. - Mikormarta)
2008. márc. 5. 08:08
Visszaolvastam..A narancs tényleg jó! Kifacsarva, kiskanállal a rostját is megkínálva.
2008. márc. 4. 23:53
Nálunk aszaltbarack jött be és a narancs.
33. vviki2 (válaszként erre: 29. - Lis)
2008. márc. 4. 08:09
Az aszaltszilva nagyon jó, ha már eszi a műzlit, bele lehet csempészni! Bár az én kisfiam magában is imádja!
2008. márc. 3. 18:33
Jó cukros kamilla tea langyosan éhgyomorra.Nekünk ez használt.
2008. febr. 23. 15:47

Van egy jól bevált tea receptem, már 1 hónapos kortól lehet adni:


1 csipet fekete-tea

3-4 szem ánizs

3-4 szem édeskömény


Ezt leforrázni 1 dl vízzel,picit hagyod állni.

A babának 4-5 kávéskanál naponta háromszor.

2008. febr. 22. 22:12

Nekem anyósom azt mondta hogy ha eszik a baba elég zsírosat nem lesz ilyen gondja./4 gyereke van/

Még pici volt,elkapartuk neki a szallonát és egy kis kenyérrel adtuk neki.Nagyon szerette és még követelte is.Most volt 2 éves és most is nagyon szereti.A sült husit is ,ami jó kövér,csak azt eszi meg.Teljesen normális a széklete!

29. Lis
2008. febr. 22. 12:31
A kisfiam 22 honapos, es sajnos mar majdnem 1 eve kinlodunk ezzel...biztosan en is elszurtam, mert sokaig nem vettem eleg komolyan :( de mostmar nagyon aggodom. Rengeteget olvastam es hallottam sok jo tanacsrol, de eddig nekunk egyik sem valt be, de azt hiszem csak azert, mert pont azokat a gyumolcsoket, vagy teat nem hajlando megenni-inni, ami segithetne rajta. Nagyon valtoztatnom kellene az etrendjen, de arra szeretnek otleteket kerni, hogyan tudnam "ravenni" pl a szilva, barack, paradicsom, kamillatea....megevesere? (muzlit, narancsot eszik, amirol szinten ugy tudom, allitolag segit, bar ezt mi nem tapasztaltuk, biztosan onmagaban keves a mi esetunkben)
2008. febr. 15. 12:38
Nekünk is a kamilla tea hasznákt.
27. andix
2008. febr. 12. 20:27
Az én kisfiamnak annak idején a paradicsom vált be és a tej,de két gyerek se egyforma.Valószínű hogy a tápszer fogja meg a kicsi hasát.Az anyósom annak idején a háziszappant használta.
2008. febr. 12. 18:46

Az én kislányom is nagyon székrekedős volt!

Én frissen facsart narancslevet adtam,persze korának megfelelő mennyiséget és nagyon-nagyon bevált.

25. Anulu
2008. febr. 12. 17:03

A hashajtók használata csak esetenként javasolt, elrenyhíti a beleket. A tápszerek okoznak nehéz székletet. Szép óvatosan át kéne térni az otthon készített ételekre. A "satnyácska" zöldség, gyümölcs remélhetőleg kevesebb növényvédőszert, műtrágyát látott, kevesebb kémiai anyagot tartalmaz. Gyógynövény boltokban kapható bio meggylé, szilvalé, ezek lazítják a székletet. A reszelt alma pár csepp citromlével v. narancslével a székrekedésre és hasmenésre is jó hatással van, naponta lehetne fogyasztani. Jó segítség a hasmasszázs naponta akár 2-3 alkalommal: a has jobb oldalán felfelé, a köldök felett pár centivel vizszintesen, bal oldalon lefelé olyan erősen húzni a kezet, hogy a vastagbél működését segítsd. A baba pociára 1-2 csepp olajat tegyél, hogy könnyen csússzon a kezed a bőrén. A tornáztatás is segít, a combokat a has felé nyomjuk, majd kinyújtjuk a lábakat - többször. A kamilla tea - bár csodálatos gyógynövény - huzamosabb fogyasztása nem tesz jót a bélbolyhoknak.

Egészségügyis, természetgyógyász anyuka vagyok.

24. vikasz
2008. febr. 12. 08:49
A kamilla tea nekünk is bevált.
2007. szept. 16. 09:41
A lányomnak ezek közül semmi nem hatott s már nagyon kínlódunk
2007. jún. 15. 22:27
A kamilla tea nekünk is bevált. A narancslé, paradicsom szintén nagyon jók.
21. mongi
2007. máj. 8. 13:18
Bébidesszert:szilvás,sárgabarackos,kerti gyümölcsös:-)
20. tibike (válaszként erre: 2. - Mikormarta)
2007. febr. 26. 18:15
szerintem ez normális, illetve előfordul, a mi Tamikánknak is sokszor bevörösödött a pofikája, ilyenkor tornával segítettünk rajta, a térdeit felnyomtuk a vállaihoz, ezáltal jól összegömbölyödött és összepréselődött a hasa, hogy többnyire meg is oldódott a probléma. Az őszibarack nagyon egészséges, de szerintem nagyon rostos is.
2007. jan. 22. 22:10

Nálunk a kamilla tea segitett.Egy kisebb cumisüvegnyit megivott és utána semmi gond nem volt.

De ahogy olvasom minden baba más és más:)

2007. jan. 22. 17:38
Nem szoktuk sűrűn alkalmazni,csak ha nagyon muszáj.Volt hogy gyors segítség kellett.Mindegy volt mit eszik nem segített semmi.A főzelékek is nagyon jók.A védőnő a kúpot ajánlotta,de az csak kakilásra késztette és volt hogy egy picit kirepedt.Akkor alkalmaztuk a szirupot.Egyébként jók a gyümölcsök ha szereti a gyerek.Hála istennek a lányom minden gyümölcsöt megeszik.
17. DODICA (válaszként erre: 16. - Betti82)
2007. jan. 22. 13:52

Azt leszámítva, hogy könnyen hozzá lehet szokni. Erre érdemes figyelni, s ha lehet, természetes módon segíteni a kicsinek. Tapasztalat.:( Leszokni róla sokkal nehezebb.

Jó, de vigyázzatok vele!

2007. jan. 22. 10:20
Nálunk a Levolac szirup vált be.Az orvos javasolta,mert már nagyon szenvedett az akkor 2 hónapos lányom.Recept nélkül kapható.Nem gyógyszer,semmi káros hatása nincs.Mi még most is ezt alkalmazzuk ha szükséges.
2006. nov. 20. 23:29
Sziasztok nálunk a 100%-os narancslé vált be.3 éves a lányom mai napig ha gond van megitatok vele egy pohárral és mint akiről levágták:))))
2006. nov. 20. 20:13

Sziasztok!


A lányomnál szilva bébiétel formájában, a kisfiamnál pedig Milupa Aptamil majd Milupa Milumil tápszer és sok-sok gyümölcs.

A lányomnál megpróbáltuk a Levolacot, de nagyon fájt a pocakja tőle.

Szerintem nem lehet általánosítani, próbálkozni kell!

2006. nov. 20. 19:58

Nekem a lányommal volt hasonló gondom 25 évvel ezelőtt. A védőnő paradicsomlevet javasolt, csak pár kiskanállal. Eleinte bevált, de aztán már nem volt elég. Azt hiszem 8 hónapos kora körül vittem egy másik doktornénihez, akinek elmondtam a szorulást. Ő mondta, hogy valószínű kevés a sava, írt fel neki valami kanalast. Ez nem hashajtó volt, hanem valami savfokozó, ami teljesen rendbe hozta a problémát.

A rádióban hallottam a napokban, betelefonált egy nagymama, aki a szenna teát javasolta. Azt mondta, hogy neki nagyon bevált, és minden anyukának javasolja. Erről mást nem tudok, de akit érint, érdemes utánanézni, pl. hogy milyen korú gyerekek kaphatják, szerintem a babák még nem.

12. andi24
2006. nov. 20. 16:02
Sziasztok a székrekedés ellen a legjobb gyogymod a sok sok gyümölcs !Ez tuti biztos nálunk bevált!
11. DODICA (válaszként erre: 9. - Tinendo)
2006. nov. 19. 17:58

Ha székrekedéses, akkor kakaót inkább ne igyon szerintem! :))))

Gondolom, a tejivással kapcsolatban írtad, nem a fórum címére gondolva. :)

2006. nov. 19. 15:58
Nekem ezzel nem volt problémám,de szerintem a bő folyadék adása segithet.
2006. júl. 31. 14:24
Sziasztok. Olvasva a fórumot, sajnálattal láttam,h. sokan küzdötök vagy küzdötettek székrekedéssel. Nekem szerencsére nem volt gondom ezzel, de sok ismerősömnek igen. Ők is többnyire tápszert váltottak. Vagy pl.szilvát etettek a babákkal. Én is csak ajánlani tudom a tejet. 1 évesen már ihat. Napi max. fél liter megengedett. Reggel és este ha lehet, ilyen korban már kakaót is ihat. De ha lehet háti tej legyen, az jobb. Ha nincs akkor a bolti 2.5%-os ajánlott.
2006. júl. 29. 20:56

Nálunk másfél-két éves koráig volt gond a fiammal. Nem vicc, néha előkerült a kkiskanál (fordítva...), hogy segíteni tudjunk neki... Borzasztó emlékeim vannak e korszakról.

Sok esetben pszichés alapú a dolog, nem csak étrendbeli. Minél jobban fáj székeléskor, annál jobban visszatartja, s minél jobban visszatartja, legközelebb annál jobban fáj. Ördögi kör. Közben mindenki magyaráz neki,hol így, hol úgy. Állandó a téma. Ezt kell abbahagyni, levenni a napirendről, nem foglalkozni vele (baromi nehéz), s akkor elindulhat egy pszichés gyógyulási folyamat. Másrészt fontos az étrend: rostdús élelmiszerek, semmi hasfogó!! A répa hasfogó, de ugyanakkor nagyon rostdús, ezért reagálnak rá másféleképpen. Érdemes naponta figyelni, egyénre szabottan, hogy neki mi, hogyan hat. Jók a turmixok is! Főleg nyáron. És itatni, itatni, még ha csak kortyonként is, de menjen az a folyadék! Nálunk is volt tápszercsere, segített. S, amint lehetett, a lehető leghamarabb elhagytam a tápszert. (1 éves kor körül lehet próbálkozni a tehéntejjel, ha lehet, házival! Persze a tápszerekre nem ez van írva, meg sok egyebet is hallani a médiában, védőnőtől, stb., de tartok tőle, sőt gondolom, hogy ez csupán biznisz kérdése, hogy minél tovább-többet vegyék az árut)

2006. júl. 20. 15:51

Sajnos az én kisfiam is szorulásos eset volt.

A végére már a gyümi sem segített.

Levolaccal is próbálkoztunk. Semmi.

Aztán valaki ajánlotta az almaízű korpatablettát, mint rostosító anyagot.

Bevált! Azóta a kislegénynek minden nap van széklete.

2006. júl. 17. 11:19
Nekünk is a tápszerváltás jött be,Humánát evett először,kegyetlen szorulása lett,aztán Milupa Milumilt kapott,prebiotikumos,és azóta egyszer se volt szorulásos!A doki végszükségre még Duphalac szirupot írt,de még fel sem bontottam.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook