Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Székrekedés és narancsbőr elleni praktikák fórum

Székrekedés és narancsbőr elleni praktikák (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
98. tundek
2009. ápr. 7. 14:42

Évike már reggel megsütöttem az én félémet a tiedet meg majd ha eljutok a másik faluba és ott van olyan bolt ahol tudok venni búzakorpát.


Az enyém nem lett kemény olyan mint mondjuk a jó reggelt keksz

97. 9c8432d068 (válaszként erre: 96. - Tundek)
2009. ápr. 7. 14:39

Én csak egy tálcára raktam,ruhával leterítettem,és a kamrában tartom hűvös helyen.

2-3 hétig biztosan eláll,tapasztalatból tudom.

Arra ügyelj,hogy 200 fokon 15 perc sütés bőven elég.Talán még kevesebb is.

96. tundek (válaszként erre: 95. - 9c8432d068)
2009. ápr. 7. 14:10

hát igen első ránézésre olyan mint a szenes német brikett.


Jaj Évike ezt mibe lehet tárolni?

95. 9c8432d068 (válaszként erre: 94. - Tundek)
2009. ápr. 7. 13:04
Ez a keksz ennél szebb nem lehet,ilyen,de hatásos.
94. tundek
2009. ápr. 7. 11:01
Tettem róla képet a képeim közé nem túl szépek de remélem hatásosak lesznek
93. tundek
2009. ápr. 7. 10:59

Na készen is lett a keksz csak mivel nem volt minden hozzávaló itthon kreálltam magamnak egyet


20 dkg tk. rozsliszt

10 dkg zabkorpa

10 dkg zabpehely

3 tojás

3 dkg kakaópor

20 dkg vaj

1 kis üveg magos erdei szamóca lekvár

10 dkg darált dió

édesítő

késhegynyi szódabikarbóna

aszalt szilva és meggy darabolva

mandulaaroma


Mindent összekvertem és hát mit ne mondjak jól nézet ki a végeredmény.


Kiskanállal tepsibe raktam őket és megsütöttem.


Megettem belőle 5-öt ittam rá 1 nagy pohár vizet és várom a reggeli eredményt remélem lesz.


Köszi Évike

92. bóbita01 (válaszként erre: 89. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 7. 07:04

Aha!!!! :) Mikor mész kipróbálni? Hidd el,nem érdemes halogatni.Én mióta járok (nekem 20km-re van)teljesen rendbejött a békműködésem(minden reggel azzal kezdem a napot,és nincs semmiféle segédeszköz,pedig én is úgy voltam,hogy mindent kipróbáltam már,és sokszor 1 héten csak 1Xtudtam wc-ni.Tele voltam sz...al,de hála az égnek rátaláltam erre a dologra és teljesen kitisztultam),narancsbőr,szétment hajszálerek eltüntek a lábamról...stb.

Érdemes használni,ha érdekel utánnanézek a pontos címnek.Amúgy teljesen ingyenes,csak az utiköltség van,de szerintem ennyit megér az egészség.

91. tundek
2009. ápr. 7. 05:42

Na jó reggelt Csajszik


Sok hozzászólót ismerek közületek, szinte mindegyikőtöktől kaptam már valami jó tanácsot. Reagálnék kicsit Angi problémájára. Na meg máséra is


Én soha nem szenvedtem ilyen problémával.

De mióta a 90 napost elkezdtem én is.


Évike a kekszedet ma tuti megsütöm és ellopom a recit ha lehet a naplómba a többi közé.


A teák és bogyók és a levolac semmi baj velük csak annyi hogy egy idő után nem megszokja őket a szervezet hanem függőséget csinálnak az embereknél. Az, hogy ezek természetes dolgok az is igaz, de mégiscsak van bennük nem természetes dolog is . Sok sok mesterséges is van benne. Arról nem is beszélve hogy, rengeteg kárt okoznak a belekben és esetleg utána ha az ember nem szedi akkor nem lesz széklete. Csak segítséggel.


A helytelen anyagcsere és a diéta tuti nem függ össze, mert Angi is és én is fogytunk. Én már -14 kilónál tartok tahát valamitől csak fogytam. És az eleje óta ez van.


Szűzteára még visszatérve vigyázzatok vele, mert olyan szinten lemarja a bélbolyhokat, hogy képes véres székletet produkálni. Ha valaki ilyet tapasztal hagyja abba a bogyó szedését.


Széklet nincs ha nincs megfeleő táplálkozás. Diéta során az ember kevés kalóriát visz be a szervezetbe. Sokkal kevesebbet mint előtte hiszen ha annyit vinne be nem fogyna, ha viszont normális mennyiséget vitt volna be nem hízott volna meg. 7000 kalória kell ahhoz hogy az ember fogyjon vagy hízzon 1 kiló pluszba is és minuszba is. Tehát ha csak napi 500 kcallal eszel kevesdebbet akkor 1 kilót ami tényleges nem víz és salakanyag hanem zsír ahhoz kell 2 hét. A többi ami lemegy ezalatt ennyi minusz mellett az nem zsír.

Diéta során az ember a minusz kalóriái által csak annyit visz be amit a szervezet hasznosít, ezáltal jön létre a fogyás. Ha viszont csak annyit viszek be amennyit elégetek és felhasználok akkor mitől lenne széklet. Hiszen mindenki tudja hogy a széklet nem más mint a felhalmozódott plusz amit a szervezetbe bevittünk.


Tehát aki ezzel küzd annak a javaslatom mindenképpen valami természetes dolog éés ne tea, bogyó, szirup magyarul mesterséges hashajtó, béltisdóztító és székletlazító legyen. Hanem mindenki magának tapasztalja ki melyik táplálkozással bevitt természetes dolog a segítség számára.


Ilyen az itt említett:

- korpa joghurttal vagy magában

- melegvíz

- aszaltdolgok

- keksz

- lenolaj

- lenmagörlemény

stb hiszen elég sok féle van

egyéb hatásos TERMÉSZETES megoldás


Bocsi ha hosszú lettem. Csak segíteni akartam, nem okoskodni.


Ja és Angika ne igyál Drágám sok vizet mert azt meg a vized nem fogja bírni. Olyan vagy mint én nem lehet sok a folyadék nálad sem csak pont annyi amennyit kegkívánsz. Ez napi szinten más más mennyiség, de azért mert kötelező nem kell meginni 10 litert egy nap. Persze még az elfogyasztott só mennyiség is számít kellene pár nap amikor nagyon sótlanul eszel, mert előfordulhat az is hogy a só miatt kötöd meg a vizet.


Ugyanis én ha napi szinten megiszom a 3 liter körüli mennyiséget amit hivatalosan kellene (ez napi 4-5 liter víz lenne) teleszaladok vizzel mert az én szervezetemnek nincs rá szüksége. Mivel nincs rá szüksége és kapacitása sem ennyi plusz eltüntetésére, ezért eltárolja mert nem tudja kilökni. Hiszen csak annak van szüksége 15 testsúlykilógrammoonként 1.5-2 liter vizre aki élsportól és erősen igénybe vett fizikai terhelést végez. Namost ez is egyénfüggő.


Nagyon szép napot mindenkinek.

90. Csigusz 79 (válaszként erre: 79. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 6. 22:02
Szivesen,nekem ennyi ötletem volt :)
89. 96b0d6b01f (válaszként erre: 87. - Bóbita01)
2009. ápr. 6. 21:32
Szentes nincs 10 km-re sem :) ott van ilyen???
88. 96b0d6b01f (válaszként erre: 86. - Binky)
2009. ápr. 6. 21:32
még nem kóstoltam szóval fogglmam nincs milyen az íze erért kérdeztem :)
87. bóbita01 (válaszként erre: 85. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 6. 21:28
Szeged,vagy Szentes? Messze van tőled?
86. Binky (válaszként erre: 84. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 6. 21:18

szerintem kifejezetten finom:) épp csak annyi kell, hogy megnedvesedjen

mindegy, akkor ne edd:P

85. 96b0d6b01f (válaszként erre: 83. - Bóbita01)
2009. ápr. 6. 21:15
Igazad van,de ha nincs lehetőségem ilyen ágyikóra, akkor valamit muszály kezdenem a problémával és sajnos már nem tudok mit kitalálni, elég baj ez sokunknak szerintem :(((
84. 96b0d6b01f (válaszként erre: 82. - Binky)
2009. ápr. 6. 21:13
hát nem lehet valami kellmes ízű az a vizes dolog :(((
2009. ápr. 6. 21:10

Az emésztésnek mindenféle segítség(gyógyszer,rost,kapszula,tea...stb.)nélkül normálisan kell működnie.

Én mindenkinek tudom ajánlani a napi 2liter vízet(buborék nélküli)+ a ceragem ágyat.

82. Binky (válaszként erre: 81. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 6. 21:09
Keményítőnapon szokás, mert lassan bomló szénhidrát,de mivel hogy szénhidrátról van szó, fehérjenap kivételével bármelyik nap eheted...pontosabban fehérjenapon is, max nem eszel akkor kenyeret. igazán nem nagy mennyiség, minden nap egy teáskanálnyi, valamiben elkeverve, vagy egy kis vizzel összetrutymózva.
81. 96b0d6b01f (válaszként erre: 80. - Binky)
2009. ápr. 6. 21:05
És Te mikor etted a 90 napos alatt?
80. Binky (válaszként erre: 75. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 6. 21:03

ZABKORPA<3

Mindenképpen vegyél, és egyél.

Ja és megpróbálkozhatsz egy herbalax nevű természetes gyógyszerrel is, de én a zabkorpára esküszöm<3

Évek óta volt bajom, ma már minden nap van elintéznivalóm:)

79. 96b0d6b01f (válaszként erre: 71. - Csigusz 79)
2009. ápr. 6. 21:03

Igen ki is fogok próbálni jó néhány dolgot szerintem és köszönöm ez úton is mindenkinek a segítséget és a jó szívűséget :)))

A családban eddig mindenki küzdött aranyérrel csak én nem és nem is szeretnék :((( jó lenne elkerülni :(((

78. 96b0d6b01f (válaszként erre: 69. - Csigusz 79)
2009. ápr. 6. 21:01
nem tudom,hogy miért lehet ez??? de még itthon sem tudom elintézni a dolgom, csak ha tudom,hogy nincs itthon senki :(((
77. Binky (válaszként erre: 61. - E1e9ab571d)
2009. ápr. 6. 21:01

Semmi különös igazából.

A célomat elértem. Nem esztétikai szempontok vezettek, hanem elég könnyű akartam lenni, hogy a térdeim megterhelése nélkül sportolhassak. Jelenleg 62 kiló vagyok(11-el kevesebb, mint az elején), váltottam egy olyan módszerre, ami mellett elég fehérjét juttahatok be a szervezetembe és minden energiámat a sportra koncentrálhatom. Kb ugyanazt eszem, amit a 90 napos alatt is, és egyátalán nem bántam meg a 90 napost: csökkent a vérnyomásom,a kilóim száma; a székrekedésem megszünt, nőtt az önbizalmam és még a 90 napos alatt elkezdtem sportolni, most is folytatom.

Szerintem egy jó diéta, főleg ha az lesz eredménye, mint nálam. Nem egészséges, de az már más kérdés. Van aki annyira tönkretette magát/tönkrement, hogy már csak ez segíthet rajta.

(Egészséges ember ha teheti, mozogjon.)

Most számolgatom a kalóriákat ímmel-ámmal, de igazából csak figyelek az étkezésekre, no meg persze sportolok. Gyümölcsöt, zöldséget még mindig eszem, és még mindig nem iszom cukrosat.


Tehát 90 napos forevör:) Legalábbis 90 napig, vagy az egyéni cél eléréséig. (Ami nekem még 4 kiló mínuszt jelent.)

76. 96b0d6b01f (válaszként erre: 67. - Csigusz 79)
2009. ápr. 6. 21:00
Egyébként, már 50 napja nem ittam szénsavas italt :) sem szódát, sem ásványvizet, sem üdítőt :)
75. 96b0d6b01f (válaszként erre: 67. - Csigusz 79)
2009. ápr. 6. 21:00
Jó ki fogom próbálni holnap reggel ezt a langyos vizes dolgot, ez biztos nem árt, remélem hatni fog :) nagyon szépen köszönöm :)
74. 96b0d6b01f (válaszként erre: 57. - Goalove)
2009. ápr. 6. 20:58
én elég sok vizet iszom, két liter biztos főleg mióta a diétát csinálom, persze van amikor nem jön össze a két liter,de mindíg a közelében járok, szóval nálam nem ez a probléma szerintem :(
73. 96b0d6b01f (válaszként erre: 53. - E1e9ab571d)
2009. ápr. 6. 20:52
Nem bántottál meg,de én pont a székrekedésem miatt kezdem el a fogyit, úgy gondoltam,hogy majd segít és segített is egy jó darabig,de most nem tudom,hgoy mi van??? Már több mint 6 éve küzdök székrekedéssel és azóta folyamatosan hízogatok, néha lemegy egy kicsi,de gyorsan vissza is jön :(((
72. 96b0d6b01f (válaszként erre: 51. - 9c8432d068)
2009. ápr. 6. 20:50
Hát mivel van gyümi nap és minden reggel gyümit kéne enni, ezért elég sokat fogyasztok, zöldségeket is igyekszem enni,de nem mindíg jön össze... A tészta napot kifejezetten gyűlölöm, nem tudok mit kitalálni és nem is lakok jól, ehetnék akár két kiló tésztát is akkor sem érezném azt,hogy etttem :(
71. Csigusz 79 (válaszként erre: 70. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 6. 20:49
Valamit próbálj ki,itt sok jó dolgot leirtak,a víz ivás fontos lenne,ki fog jönni igy az aranyered.
70. 96b0d6b01f (válaszként erre: 50. - 544444ad26)
2009. ápr. 6. 20:48
De ez nem állapot...minden egyes alkalom amikor sikerül fájdalmas és kellemetlen, de amúgy meg szinte áldásnak érzem :(
69. Csigusz 79 (válaszként erre: 66. - 96b0d6b01f)
2009. ápr. 6. 20:47
Én sem mertem egyszer vendégségben a nagydolgom elintézni meg is lett az eredménye :( na innentől kezdve nem érdekel hol vagyok,nem fogom magam kínozni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook