Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Székesfehérvári Kismamák Beszélgessünk!:) fórum

Székesfehérvári Kismamák Beszélgessünk!:) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
152. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 151. - Zsizsmizs)
2011. szept. 15. 10:49
Sajnos nem tudom, mert akkor Siófokon laktunk és onnan mentem át, már sajna nem lakunk ott, és csak egy napra utazunk oda, szerettem volna átmenni egy 4d-d ultrahangra
151. zsizsmizs (válaszként erre: 150. - Kisszsuzska83)
2011. szept. 15. 10:42

Én láttam a kórházban is 3D ás 4D UH-t. Ugyanott van, ahol a sima genetikai uh-kra és az NST-re kell menni. Így biztos tudod.

Csak valamiért a fehérvári kismamák Pestre járnak 4D-re. Nem tudom miért, biztos nincs jó vélemény ez itteni orvosokról?

2011. szept. 15. 09:49

Sziasztok!


Szeretnélek benneteket megkérdezni, hogy Székesfehérváron hol van 4d ultrahang. Most várom második babámat. Az elsővel babámmal is Székesfehérvárra jártunk 4d-s ultrahangra, egy 10 emeletes aljába, de nem tudom már a címét, a neten meg sehol nem találom. Kérlek, ha tudtok segítsetek!


Köszönöm

149. zsizsmizs (válaszként erre: 148. - Temmp)
2011. szept. 13. 16:21
Nekem első baba, úgyhogy nem tudok ebben segíteni. Talán próbáld meg a másik Fehérvári kismamás fórumot. Ott több tapasztalt anyuka van, ők lehet hogy tudnak mondani valamit.
148. temmp
2011. szept. 13. 12:50

Sziasztok!

Volt valakinek gondja lenőtt nyelfékkel? Hol hozzák helyre?

2011. szept. 13. 10:48
A mi mózesunknak nem volt "kupolája"
2011. szept. 13. 10:45

nézd:


[link]


a babakosi mellé van rakva a földre a mózes

2011. szept. 13. 10:42

A mi mózesunk kivehető a babakocsiból, olyan, mint a "mózeskosár", van füle, a teteje rácipzárazható, pont akkora, hogy befér a babakocsiba. Bélelt, tehát véd a hideg ellen.

Én azért is szerettem, mert abba raktam bele Mátét, úhgy vittem le a babakocsihoz, így nem kellett kézben vinnem. Illetve kézben vittem, de a mózesben feküdt:)

144. zsizsmizs (válaszként erre: 143. - Szerénke83)
2011. szept. 13. 10:35
:D :D :D Most már végképp nem tudom elképzelni, hogy milyen babakocsid is lehetett. Azt hittem a mózes az mózes, kb egyforma. Bár nem tudom hogy miért lepődöm meg, autóból nem lehet ennyi fajtát kapni mint babakocsiból. :D
143. Szerénke83 (válaszként erre: 142. - Zsizsmizs)
2011. szept. 13. 09:28

A mi mózesünk oldala nem volt magasabb, mint a babakocsi oldala, ergo nem védett a naptól semmit...

Mivel februári lesz a babád, a hideg elleni védelem lesz a fő dolog, azért jó a mózes.

Egyébként naptejet kell használni nyáron, késő délután már nem lesz baj, ha be van kenve a baba. Napfény pedig valamennyi kell:)

142. zsizsmizs (válaszként erre: 141. - Szerénke83)
2011. szept. 12. 16:24
A rendes nagy "kosaras" kocsira gondolok, amiben fél éves korig kell tologatni a babát, amiben vízszintesen fekszik. Ezért kell a mózes részes babakocsi. Szerintem a naptól is pont azért tud valamennyire védeni, mert magas az oldala, és úgyis csak reggel meg este viszi ki az ember a babát, amikor már oldalról süt a nap és nincs olyan hőség.
2011. szept. 12. 13:59

A mi babakocsink alapból vízszintes volt, sporttá alakítva is teljesen eldönthető volt. Igazából nálunk azért volt lényeges, mert téli baba Máté és kellett a hideg ellen. A naptól maga a mózes nem véd, már ha egyre gondolunk mózes alatt, de nem biztos.

Ha maga a babakocsi alapból vízszintes, akkor sporttá alakítva is teljesen dönthető. De ugyanakkor nem minden sport babakocsi dönthető vízszintesig, a miénk sem. Ezzel ellentétben a nagy babakocsink teljesen dönthető volt.

140. zsizsmizs (válaszként erre: 139. - Szerénke83)
2011. szept. 12. 12:28

Meg a mózesben tud vízszintesen feküdni a baba. Ami azért nem rossz akkor sem, ha pl tavaszi baba, mert lehet nagyokat sétálni, meg nem csak a hidegtől véd, hanem a naptól is.

De van olyan babakocsi, aminek vízszintesig dönthető a sport része. Úgyhogy tényleg csak az ember pénztárcája tud határt szabni a dolognak. :D

139. Szerénke83 (válaszként erre: 137. - Tünci88)
2011. szept. 12. 12:14

hordozó kocsiba kell, illetve ha olyan a babakocsid, aminek a vázára csatlakoztatható a hordozó.

A mózes inkább a hideg ellen véd, de ha tavaszi a babád, akkor a következő télre már nem kell majd neki!

2011. szept. 12. 12:11

Szia Tünci!

Örülök, hogy végre látszik az uh-n is a baba. :) Legközelebb már a kis szívecskéje is dobogni fog. :)


Babakocsi. Ez az amire érdemes sok időt rászánni, sok boltba elmenni, utánakérdezni. Szedd össze, hogy milyen igényeknek kell megfelelni a kocsinak. Nekünk fontos, hogy a könnyű legyen a váz és maga a fekvő/ülő rész is. És hogy könnyű legyen nyitni-csukni. Meg nagyok legyenek a kerekek, mert pl. anyósnál elég rosszak a terepviszonyok.

2011. szept. 12. 10:34
De azért kényelmesebb nem? mint a hordozó?
2011. szept. 12. 10:31

Ezen még felesleges agyalni, persze nézelődni lehet.

Nekünk 3 funkciós kocsink volt(sporttá alakítható), mózessel, de a fiam február 11.-én született.

Ha tavaszi lesz a babád, akkor nem feltétlenül kell mózes.

2011. szept. 12. 10:28

Végre nem vagyok felpuffadva!

Nagyon rossz volt! Már nézegettem a babakocsikat de nem nagyon találtam olyat ami árban meg felelne! Ez nem azt jelenti, hogy most akarok venni! De azért 5 év alatt változtak rendesen az árak! Szerintetek milyet vegyek? Én arra gondoltam ami 3 részes vagy is mózeskosaras +meg van hozzá hordozó + téliesíthető illetve könnyű!

2011. szept. 12. 10:23

:)

Öröm, boldogság egy új kis élet, az biztos:))

2011. szept. 12. 10:21
Komolyan mondom olyan boldogság önti el a szívemet, hogy azt nem lehet elmondani!
2011. szept. 12. 10:20
mert az utolsó menstruáció első napjától számol a kalkulátor, az orvos, mindenki!
131. kilitie (válaszként erre: 130. - Tünci88)
2011. szept. 12. 10:19

Kedves Tünci!

Teljes szívemből örülök, hogy minden rendben van. Amiatt ne aggódj,hogy a kalkulátor szerint más a kora a babádnak, mert a kalkulátor azt nézi ha pont a 14. napon volt a peteérésed, és ez egyáltalán nem biztos. Meg úgy tudom, az ultrahangos gép érzékenységétől is függ. Szóval ezen tényleg ne parázz. következőre dobogni fog kicsi szívecskéje is.

2011. szept. 12. 08:52
De a kalkulátor szerint miért azt írja ki, hogy 6 hetes és 5 napos?
2011. szept. 12. 08:37
Így is lesz, hidd el:)
2011. szept. 12. 08:16
Hát nagyon remélem!
2011. szept. 12. 08:12

Akkor még gondolom nem volt szívhang. Csak furcsa, hogy már közel egy hónapja teszteltél először pozitívat.

Ha jövő héten mész, már tutira lesz szívhang, én 7 hetesen voltam és szépen vert a szívecskéje:)

2011. szept. 11. 17:05
Doki azt mondta, hogy 5 hetes vagyok! De jövőhetén mennem kell vissza!
2011. szept. 11. 15:51

Szuper:)

és akkor hány hetes is vagy?

2011. szept. 11. 12:43
A pici babám a feje búbjától a fenekéig 3mm :)
2011. aug. 29. 09:22
Elhiszem:)
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook