Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szégyellem, hogy lassan 1 éve nem olvastam könyvet. fórum

Szégyellem, hogy lassan 1 éve nem olvastam könyvet. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
25. michelle.r (válaszként erre: 13. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 20. 19:12
Egyetértek. Az e-book egy alternatíva arra az esetre, amikor nem akarom a könyvet nyúzni. Nyaralni mindig az e-book readert viszem, itthon nagyon ritkán olvasom. Persze, nem teljes értékű alternatíva a hangos könyv se, hangulat kérdése. Van úgy, hogy egy pohár borral a teraszon kuporogva hallgatok valamit. Márai könyvei közül pl. több megvan hangos könyvben is, imádom mindet. Van néhány hang, akit kifejezetten szeretek hallgatni, pl. Lukács Sándor, Dörner György, Rátóti Zoltán, Für Anikó.
2023. márc. 20. 16:18
Sajnos romlott a szemem és szemüvegben pedig nem szeretek lenni.
23. tumbo2 (válaszként erre: 21. - Rosett)
2023. márc. 20. 16:14
régen én is,de már nincs hozzá türelmem.a régieket veszem néha elő,de újba kezdeni?
2023. márc. 20. 15:17
Pedig jó dolog olvasni.
21. rosett
2023. márc. 20. 15:13
tele vagyok könyvekkel..és nem olvasok.Pedig imádtam.
20. tumbo2 (válaszként erre: 17. - B9e097a9f6)
2023. márc. 20. 14:52
szégyenlem magam,van két könyv,amit el kéne olvasni.
19. vigyefene (válaszként erre: 17. - B9e097a9f6)
2023. márc. 20. 14:50

Van olyan szemüveg, ami sokat segít azoknak akik sokat nézik a computer monitort. Spectra479 a neve.

[link]

18. gigi> (válaszként erre: 17. - B9e097a9f6)
2023. márc. 20. 14:40
Kellemes olvasást😊
17. b9e097a9f6 (válaszként erre: 16. - Gigi>)
2023. márc. 20. 13:10
Szintén. Én nem tudok hosszasan online tartalmat olvasni, mert megfájdul a fejem és a szemem. Így is egész nap a monitor előtt ülök. Ha könyv, akkor legyen könyv.
16. gigi> (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2023. márc. 20. 13:00
Nem szeretem az e_book olvasót. Pár éve volt, de túl adtam rajta. Ha könyv akkor legyen könyv. Szeretem kézbe fogni, lapozni. Épp az este fejeztem be egy könyvet. Ma bele kezdek egy másikba.
15. timycat (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2023. márc. 20. 10:05

Engem a hangos könyvek kifejezetten idegesítenek, nem szeretem őket.


Ami az e-bookot illeti, igazolódni látszik az amit sok éve mondok. Nem jön úgy át az infó, felületesebben olvasunk egy kijelzőről, és ami át is jön az sem rögzül úgy. Van róla tanulmány, kell a megértéshez, emlékezethez hogy el tud helyezni a szöveget fizika térben is. Hányszor van az hogy valami épp nem ugrik be, de tudod hogy a könyv harmadik negyedében a jobb oldalon az utolsó előtti bekezdésben olvastál róla. Állítólag a megértést, emlékezést maga az hogy fogod a könyvet, lapozod, esetleg visszalapozol az is segíti. A görgetés pedig erre nem alkalmas, főleg ha a kijelzőn oldalakra sincs törve a szöveg.


Én sokszor észreveszem magamon is, hogy ha csak monitoron nézek át egy szerződést akkor hajlamos vagyok átsiklani apróságok felett. Ha kinyomtatom rögtön a szemem elé ugrik a hiba, kiszúrom. Számomra munkahelyen egyelőre előny, hogy sokan csak digitálisan olvasnak, számtalanszor előfordult emiatt elismerés, pedig csak annyi hogy én nem sajnálom a papírt (bocsi fák) és kinyomtatom a 80-100 oldalas szerződést is, aztán mikor összeülünk szerződést átbeszélni akkor jön a csodálkozás, hogy 5-6 ember is elolvasta még is csak az én szememet ütötte meg a hiba.

14. tumbo2 (válaszként erre: 4. - Globus)
2023. márc. 20. 09:32
esetleg a Bibliát.gondolták abban benne van minden útmutatás ami az élethez kell.nekem van egy imádságos könyvem 1838-ból. abban mindenre van imádság.ez tetszik,a boldog kimúlásért. szüzek imádsága,szülők a magzattyaikért.
13. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2023. márc. 20. 09:30

Én abban a korban szerettem meg a könyveket, amikor nem volt más alternatíva.

De a világ változik, ezt el kell, hogy fogadjuk.

A mai fiatal már az internet varázsában él, nekik az a természetes.

Én is szeretem a hangoskönyveket, de opportunista is vagyok velük.

messze nem adják azt az élményt mint a könyv olvasása, de pótcselekvésként azért használom őket.

12. michelle.r (válaszként erre: 11. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 20. 09:22

Így van. Néhány éve van e-book olvasóm, mert praktikus, több ezer könyv elfér rajta, azt nem sajnálom egyik táskából a másikba rakosgatni, bárhol elő tudom kapni, ahol várakoznom kell. De tényleg nincs meg az az érzés, az illat, a lapok surrogása, mint amikor könyv van a kezemben.


Letöltöttem a voiz applikációt is, azon hallgatom a könyveket vezetés, főzés közben. Én se tudnék meglenni könyvek nélkül.

2023. márc. 20. 08:25

Nekem egy könyv olvasása sokkal több élményt ad mint egy film nézése.

Olvasás közben érezni az ízeket,látni a színes világot amik a könyv lapjain elevenednek meg.

Egy film ezzel szemben már késztermék, a fantáziád kevésbé dolgozik ott mint olvasás közben.

2023. márc. 20. 07:45

Az elmúlt ötszáz évben az olvasás és a tudásszerzés módja jelentősen megváltozott. Korábban csak kevesen olvastak, és főként a csillagokból szerezték tudásukat. Azután, a Gutenberg-féle nyomtatás megjelenésével az olvasási szokások új dimenziót kaptak.

Az internet megjelenése tovább fokozta ezt a változást, és az olvasás és tudásszerzés ma már sokszínűbb, gyorsabb és könnyebben elérhető, mint valaha. Az információk bősége és a különböző tartalomformátumok széles választéka a monitor képernyőjén elérhető, de egyesek szerint hamarosan az agyunkat közvetlenül is feltölthetjük információval és élményekkel.

Összességében azt mondhatjuk, hogy az olvasás és a tudásszerzés módja folyamatosan változik és fejlődik, és az új technológiák megjelenése továbbra is hatással lesz az életünkre és gondolkodásmódunkra.

Szóval ne legyen emiatt lelkiismeret furdalásod, olvasol most is, csak másképp.

2023. márc. 20. 07:20
Akkor itt az ideje:)
2023. márc. 20. 07:19

A könyvek szeretetére kicsi korban kell ránevelni a gyerekeket.

Szerintem, ez határozza meg, mit viszünk tovább az életben.

Minden nap olvasok, el sem tudnám képzeni az életem máshogy.

Hozzám tartozik, a lételemem lett.

Könyvek nélkül nagyon sivár, üres, színtelen lenne minden.

7. You_know_who (válaszként erre: 6. - 5d8fd6c5cb)
2023. márc. 20. 06:00
Én is olvasok szinte mindennap. Bár 17 éves koromig nem olvastam könyveket, vagy alig.
2023. márc. 19. 20:30

Én minden nap olvasok.

kicsi srác korom óta erre neveltek, s valahogy megmaradt bennem.

Nem is tudnék elaludni olvasás nélkül.

2023. márc. 19. 19:42
Én sem olvasok könyvet évek óta. neten olvasgatok.
2023. márc. 19. 19:10
Minden relatív. Vannak, akik életükben nem olvastak egyet sem 🙂
3. kisj
2023. márc. 19. 18:58
Én nem tudnék meglenni könyv nélkül.
2023. márc. 19. 17:43
:) Ez az internetes világ hozadéka....
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook