Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szegény lány fórum

Szegény lány (beszélgetős fórum)


1 2
2012. ápr. 28. 19:10
Fúúú én ilyen megjegyzéskor ölni tudtam régen. Mert én is megkaptam, ha néhány havonta költöttem magamra nagyobb összeget értsd 10-20 000 ft ruhákra esetleg kisebb bizsuk stb. Fogtam magam és kiszámoltam mennyi megy el anyukámnak cigire. 15 000 ft havonta!!!! Ezt az orra alá dugtam, azóta nem kaptam megjegyzést! És félre ne értsetek imádom anyukámat, mindent megtennék érte, de van mikor az ember a maga szemébe a gerendát se látja meg, ilyenkor rá kell segíteni:) Sok sikert és ne szégyelld magad!!
7. Miss Angel (válaszként erre: 1. - 1e9730ee64)
2012. ápr. 28. 19:02

szia,szerintem ne érezd emiatt rosszul magad és ne legyen benned bűntudat,persze,segítsd a szüleidet,amennyire tőled telik,de ha olykor nem tudod,akkor se tépd ezen magad.

Az alkoholizmussal kapcsoaltos problémádat tökéletesen át tudom érezni,két nagyon közeli családtagom volt alkoholista,ebből az egyik édesanyám,aki sajnos 45 évesen itt is hagyott bennünket...na ez ellen próbálj meg tenni,nehéz így látatlanban tanácsot adni,mert minden ember más és még ehhez társul,hogy az alkoholisták sosem veszik tudomásul az állapotukat,nálunk pl az volt hogy szépen csúnyán egyaránt próbáltunk a lelkükre beszélni,hogy változzanak,kérjenek segítséget,stb....nem tették meg.De hátha a te szüleid nem ilyenek és a lelkükre tudsz beszélni,ne hagyd hogy ez az állapot tönkretegyen benneteket...

sok sikert!

2012. ápr. 28. 19:02
Szia, nagyon hasonló a helyzetünk. Szüleim szintén elváltak, és igen szépen tönkretették az életüket. Egy ideig próbáltam segíteni, kisebb (pár ezer ft-os) vásárlásokkal, adtam pénzt, stb. Aztán rájöttem, hogy teljesen felesleges, mert inkább nem ettek, de pl. cigire mindig volt pénzük. Ugyanezt éreztem mint te, igen sokáig. :-( Szívszorító, ha a saját családtagjainkat látjuk lezülleni vagy kallódni. Én már nem segítek anyagilag, ez lehet, szívtelenül hangzik, de elegem lett. Már nincs bűntudatom csak nagy ritkán, de természetesen szeretném őket anyagi biztonságban tudni én is. Viszont beláttam, hogy egyedül nem tudom megoldani a sorsukat, felnőtt emberek, nem tudom folyton segíteni őket. Őszintén együttérzek veled. Esetleg ha elbeszélgetnél velük hogy aggódsz értük? Hátha nátha...
2012. ápr. 28. 19:00
Örömmel olvasom,hogy mindenki hozzászólásának ua. a lényege:nem vagy felelős a szüleid életéért.Ne legyen lelkifurdalásod.Amit csinálsz az így jó,ahogy írod.
4. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 1e9730ee64)
2012. ápr. 28. 18:57
Nem. Amid van, megdolgozol érte. Ha te vennél magadnak 2 doboz cigarettát meg akármennyi alkoholt, nem lenni ennyid... Örülj, hogy valamennyire ki tudtál törni, látod a jó és a rossz közötti különbséget. Ismerek olyan szülőket, akiknek millióik vannak a betétkönyvben, arany, bunda a szekrényben; de a 40 évvel ezelőtti ruhákat toldja-foltozza-stoppolja :(
2012. ápr. 28. 18:57
Nem kell rosszul érezned magad. Te életed, te kereseted, te dönthetsz arról, hogy mire költöd. Ők is dönthetnének úgy, hogy cigi helyett esznek vagy ruházkodnak. Ő életük, ő felelősségük. Ne hagyd magad zsarolni.
2012. ápr. 28. 18:57

Nehogy magadat okold azért, mert a szüleid így élnek. Ha mind a kettő gyárkémény, akkor így jártak. Remekül meg lehetne kajálni abból a 800-900-1000 ft-ból, amit ők inkább cigire költenek.


Ne érezd rosszul Magad, nem vagy hibás. Törekedj a szépre és jóra, persze ha épp tudsz, segíts nekik, de ne vedd fel a gonoszkodásaikat.

Kitartást!

2012. ápr. 28. 18:49

Nagyon szegény családból jöttem. Mégis mindig adtam magamra, inkább gyűjtöttem egy ruhára, cipőre, mint az olcsóbbat megvegyem. Most sem dúskálok, nagyon nem. Együtt lakom a párommal, de nincsenek tartalékaink, csak megvagyunk minden hónapban. Ha valaki lát azt hiszi több a pénzem, mert tényleg nem indulok el itthonról anélkül, hogy ne készülnék rendesen el.

Apukám nagyon iszik, ezért is váltak el anno a szüleim. sokat féltem (ez a lelki része). Most is olyan szinten van, hogy én viszek neki kenyeret, kolbászt ... Szóval üres kézzel nem megyek. Ettől függetlenül iszik, neki ez a fontos. Anyám szintén le van robbanva, züllve, öregedve. De nagyon. Elhanyagolja magát nagyon. Van, hogy nem is fésülködik. Leszázalékolt mindkettő. nagyon szegények. Nem az, hogy lelkiismeret furdalásom van, de rosszul érzem magam, hogy nekik nincs annyi, mint nekem. Pedig nekem sincs, semmim- tartalékom. Rosszul kell éreznem magam azért, mert ők így élnek? Annyit nem tudok segíteni nekik, csak néha kaját venni. És úgy érzem nem érdemlem meg azt az 1000 ft testápolót amit megveszek magamnak. :( Mindkettő napi 2 doboz cigit is szív, de ha van egy új cipőm (középár) akkor megjegyzik "de jól megy nekem". Nagyon rossz érzés van bennem. Érti ezt valaki? Rosszul kéne éreznem magam? :(

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook