Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Szegedi kismamák vagy babavárók! fórum

Szegedi kismamák vagy babavárók! (beszélgetős fórum)


2009. dec. 7. 14:27

Eladó Fuji FinePix S5600 digitális fényképezőgép. 5 Mpix, 10x optikai zoom (6.3-63mm). Megkímélt, szép állapotban, dobozában, minden eredeti tartozékával (kábel, CD, nyakpánt) + 512MB XD kártyával.


Ára: 28.000-30.000 Ft , megnézhető a Teszveszen brbetti név alatt


Szeged, Alsóvároson megnézhető, átvehető. Nagyon szép karácsonyi ajándék lehet.

2009. dec. 7. 14:12

Sziasztok!


Eladó egy Roan Jolly Joker nagyon szép állapotban lévő babakocsi. Vettük, de kaptunk másikat és inkább azt használjuk és megválnánk tőle. Csak kipróbáltuk, nem használtuk. Terrakotta és bézs színű.Nagy fekvőfelülete van, tágas, 4 nagy pumpálható kerék. Könnyen tolható. Átfordítható, illetve állítható magasságú tolókaros. Sportkocsivá alakítható.


Szegeden, Alsóvároson található a babakocsi. Itt meg lehet nézni és el lehet vinni.


Ára:18.000- 20.000 Ft. Képek megnézehtők a Teszveszen brbetti név alatt.


Kérek mindenkit aki tud valakit, akinek kell egy szuper babakocsi, az adja tovább az infot, mert tényleg ott áll és jön a karácsony valaki biztos örülne neki.

28. Anitah (válaszként erre: 26. - Brbetti)
2009. dec. 2. 14:10

Szia, Sziasztok!


Én is csak 4 hónapja költöztem Szegedre!

Remélem még nem késtem el vele, Dr. Román Ritát tudom Neked ajánlani, ő egy angyal! :-) Csecsemő- és gyermekgyógyász a Tisza L.krt. 20. alatt rendel.

Mindkét fiamat hozzá hordom, a nagy 15 éves a kicsi 2 hónapos. Eddig csak jó tapasztalataim voltak vele kapcsolatban, jó orvosnak és egy nagyon kedves embernek tartom! Ha érdekel szólj nyugodtan és leírom a rendelését és a telefonszámát.

2009. nov. 20. 07:34

Mindenképpen írni fogok. :-)))


Brbetti!

Én is csak májusban költöztem Szegedre, gyerekem még nincs, így sajnos nem tudok orvost ajánlani.

2009. nov. 19. 22:10

Sziasztok!


Most költöztünk ide Szegedre Alsóvárosra. Gyerekorvost keresnék. Voltunk a körzeti gyerekorvosunknál, de nagyon nem volt szimpatikus. A stílusa se tetszett igazán, de egy valami nagyon zavart. A kisfiamnak fitymaszűkűlete van, mint minden 3 éves kisfiúnak. A doktornő, úgy hátrántotta a bőrt, hogy ott majdnem leugrott az asztalról. És este vettük észre, hogy szépen be is gyulladt neki a bőr és hajszálrepedések lettek a külső bőrén. Aminek kellemetlen mellékhatásai lehetnek, ha rosszul gyógyulnak. Na én ezek után nem szívesen mennék vissza hozzá.


Tudna nekem valaki egy olyan gyerekorvos ajánlani, aki nem ilyen barbár és nem gyógyszerpárti. Lehet alternatív gyógymódokat kedvelő is. Nem betegesek a gyerekek szerencsére, de nem szeretnem őket gyógyszerrel tömni, csak ha tényleg muszáj.

Minden segítséget szívesen fogadok. Nagyon nagy szükségem lenne rá, mert én senkit nem ismerek itt.


Mindenkinek előre köszönöm!

25. baloghany (válaszként erre: 24. - 5eaef75e98)
2009. nov. 19. 13:31
Ok-ok ! Majd azért a fejleményekről számolj be !!
2009. nov. 19. 13:30
Igyekszem, már amennyire lehet... :-))))
23. baloghany (válaszként erre: 22. - 5eaef75e98)
2009. nov. 19. 10:17

Szia !


Akkor no para. Még hogy nem jött össze nem nagy gond. Szerintem ne görcsöljetek rá a dologra az a lényeg. Ne hőmérőzz, ne igyál teát semmi. Én pl. mindig néztem ovu teszttel, hogy mikor van ovulációm. Na abban a hónapban amikor Peti össze jött akkor nem néztem, nem csináltam semmit. Na és akkor sikerült. Nekem is sokan mondták, hogy nem kell rákészülni nagyon akkor fog összejönni.

Sok sikert és tényleg csak lazán :))

22. 5eaef75e98 (válaszként erre: 20. - Baloghany)
2009. nov. 19. 08:03

Szia!


Mi "még csak" szeptember óta próbálkozunk. A gyógyszer abbahagyása után úgy vettem észre, hogy az óramű pontosságú 28 napos ciklusom, most 30 napos lett.

Egyébként én is évente járok ellenőrzése, mert göbös a pajzsmirigyem, de szerencsére jól működik, így nem kell szednem rá semmilyen gyógyszert.

Lehet, hogy az elevit szedése nem is rossz ötlet. :-)

21. baloghany (válaszként erre: 19. - Künde)
2009. nov. 18. 19:40
Én elevitet és abban is folsav, de szerintem nem csak ettől függ a dolog :)
20. baloghany (válaszként erre: 18. - 5eaef75e98)
2009. nov. 18. 19:39

Köszi : )


Mennyi ideje próbálkoztok ?

Én eleve alapproblémákkal indítottam. Hormonzavarom van, PCOS gyanús voltam, pajzsmirigy alulműködésem van.

Amúgy az egészet úgy kezdtem, hogy elmentem a nőgyógyászomhoz és mondtam neki, hogy gyereket szeretnék. Ok ! Először is elküldött hormonvizsgálatra. (Ja hozzá teszem nem most derült ki hanem már vagy 10 éve.) A PCOS miatt inzulinrezisztenvia vizsgálatra, majd a páromat is kivizsgálták.

Volt peteérésem, minden ok volt. Az inzulin dolog az rossz volt ezért Merckformint szedtem, de 2 hét múlva össze is jött, ezért nem a gyógyi hatása volt, de azt szedtem a 12. hétig.

Igazán nem csináltam semmit. Nem hőmérőztem, nem ittam semmilyen teát. Na jó elevitet elkezdtem szedni. De különben ez a fél év nem sok ám. Akinek gyorsan összejön, mint a húgodnak annak szerencséje volt. Nagyon rövid ideig megtermékenyíthető a petesejt. Jól eltalálták :)

19. künde
2009. nov. 18. 14:57

Én meg hallottam, hogy volt aki elkezdett Folsavat szedni, és azonnal össze is jött neki, pedig előtte hónapokig semmi. Lehet én is veszek, kipróbálom, hátha használ.

Valaki innen szed/szedett? Mik a tapasztalatok?

18. 5eaef75e98 (válaszként erre: 16. - Baloghany)
2009. nov. 18. 10:56

Gratulálok a kisfiadhoz, gyönyörű gyerek. :-))

Akkor mi még nem vagyunk elkésve, ha nektek is fél év után sikerült.

A húgomnak nagyon gyorsan összejött. Abbahagyta a gyógyszert, a következő hónapban még nem, de az azutániban már terhes is lett.

Reméltem, hogy nekem sem kell sokat várnom.

Hát majd kiderül. :-)))

Te hőmérőztél, teáztál....stb. ????

2009. nov. 18. 10:51

Sziasztok!


Örülök, hogy írtatok.

Szeptemberben hagytam abba a bogyó szedését, azóta próbálkozunk. Az első hónapban még nem, de a másodikban nagyon zokon esett, hogy megjött. Most próbálok nem figyelni minden egyes jelre, csak hagyom, hogy a természet mindent elrendezzen. :-)))

16. baloghany (válaszként erre: 15. - Künde)
2009. nov. 17. 23:06

Sziasztok !

Mi nem próbálkozunk, mert áprilisban megszületett a kisfiúnk :) Fél év volt mire összejött.

Mire vagytok kíváncsiak, hátha tudok segíteni.

Drukkolok nektek :)

15. künde
2009. nov. 17. 17:28

Szia!

Igen, mi éppen benne vagyunk :)

Pont ilyen embereket keresek, akikkel ötleteket lehet cserélni, és élményeket megosztani.

Ti is pont próbálkoztok?

2009. nov. 13. 12:27

Hali!


Van valaki, aki éppen most próbálkozik a baby projektel?

13. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 12. - 25c0404375)
2009. máj. 6. 08:02

Szia!

A Női Klinika az a Semmelweis utcában van. A Tisza L krt-ról nyílik, a Tisza felőli végén. Nem tudom, hogy mennyire voltam érthető. :P

Én a Daru Józsefhez jártam, meg voltam vele elégedve!

De hallottam már a Nyirati Ildikóról is, aki szintén nagyon kedves és figyelmes.

2009. máj. 5. 09:36
Sziasztok!Tudna valaki segíteni?Nemrég költöztünk Szegedre,és nőgyógyászt keresek,mert úgy néz ki,hogy babás vagyok.Merre találom a női klinikát?Vagy esetleg ha valaki tudna valami jó magánrendelőt.Köszi
2009. febr. 24. 13:12
Köszi! Elnézek mind a két oldalra!
10. zuppa
2009. febr. 24. 12:44
Eszembe jutott még egy hely, Szegeden a Debreceni utcában van egy kis bababolt, Spar-ral szemben az egyik 5 emeletes alatt.Ott azt hiszem vesznek is használt babadolgokat, nem csak árulnak.
2009. febr. 24. 12:39
Szia Rita!Csatlakozom Beathryche-hez, a Teszvesz tényleg jó, vagy van még egy oldal, a Vatera.hu, az is hasonló, de sztem a teszvesz jobb.Ha gondolod, azért kukkantsd meg a másikat is.
2009. febr. 24. 12:26

www.teszvesz.hu


Be kell regisztrálni, kb. 1 hét után küldenek postán egy aktiváló kódot, onnantól kezdve pedig elkezdheted a holmik feltöltését. Bárki licitálhat rájuk, kérdezhet. Olyan kiinduló árat adsz meg, amilyet akarsz. Ha nem megy el, kicsit leviszed stb.

Érdemes körülnézni is, mert nagyon jó dolgokat lehet találni fillérekért. Ebbe azért azt bele kell venni, hogy ha nem szegedi az eladó, akkor rájön a postaköltség is, úgyhogy ilyenkor érdemes egyszerre többet "leütni", mert akkor /db, azért osztódik a postaköltség. Ha pedig szegedi, akkor lebeszélni a személyes átvételt.

Nézz szét az oldalon, és írj, ha bármi kérdésed van.

7. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 6. - Beathryche)
2009. febr. 24. 12:03

Ezt pontos hol találom?

És köszi a ruhákra vonatkozó tanácsot!Egyáltalán nem vettem sértésnek!Sőt, köszi! Mert már kb 2 éve áll egyik másik ruhácska!Hiába tisztán raktam el, az már akkor sem frissen mosott!

6. Beathryche (válaszként erre: 1. - 0f4d8711e7)
2009. febr. 24. 11:48

Szia! Ha van hozzá időd, és kedved, akkor a tesz-veszt ajánlanám. Rengetegen ott árulják a baba, gyerek cuccaikat, ruháikat, és szinten nagyon sokan onnan szerzik be őket.

Fontos, hogy jó képek készüljenek a rucikról, játékokról stb...sokat dob rajtuk, ha előtt ki vannak mosva (ez nem sértés, tudom, hogy magától érhetődő, de mégis), kivasalva és úgy készül a kép. És az is sokat számít, ha részletes és érhető leírást adsz a holmikról amit felteszel.

Ha valami nem világos, vagy kérdésed van, akkor írj bátran.

5. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 4. - Csiga1170)
2009. febr. 24. 11:40

Nem fogadtam szülésznőt, de nagyon megbántam!

Én a Daru Józsefhez jártam, de amikor szültem nem volt Szegeden! Vagy csak ezt mondta, nem tudom! De akit megkért, hogy vezesse le a szülést nagyon rendes volt, már nem nagyon emlékszem, de talán Vargának hívták.

Én egy kicsit sem voltam rosszul, hányinger szempontjából. Mert sajnos a szívem gyengének bizonyult, ezért veszélyeztetett terhes voltam a 15. héttől.


Nekem is nagyon tetszett a Richárd név! :)

2009. febr. 24. 11:23
Sajnos elég sokáig(kb a 16. hétig) hányós voltam, de most már jól vagyok. Nincs semmi különösebb probléma, jól viselem, de persze fáradékonyabb, aluszékonyabb vagyok. Június végére várjuk a babát, Rihárd lesz a neve. Te kinél szültél, megvoltál elégedve? Szülésznőt fogadtál esetleg,
3. 0f4d8711e7 (válaszként erre: 2. - Csiga1170)
2009. febr. 24. 10:25

Szia!

Az nincs! Mi most 3,5 évesek vagyunk.

Nagyon gratulálok a kicsikétekhez!Nagyon jó egészséget kívánok!

Hogy viseled a terhességet? Mi lesz a neve?

Rita

2009. febr. 24. 08:29
Szia! Én 23 hetes kismama vagyok. Segíteni ebben az ügyben nem nagyon tudok, de hátha másban igen. Esetleg van állványos fürdetőkádatok(?ha van az érdekelne)Nekünk kisfiunk lesz. Milyen idős a kislányod?
2009. febr. 11. 13:43

Sziasztok!

Arra gondoltam, hogy itt megbeszélhetnénk, hogy mit,hol,hogyan,ki,kivel!Szóval segíthetnénk egymásnak!

Én most pont az után kutatok, hogy hogyan is tudnám eladni kicsi lánykám ruhácskáit és egyéb tárgyait. Nem szeretnék érte sokat kérni,nem vagyok kereskedő. Ha valaki esetleg tudna ebben segíteni, azt nagyon megköszönném!


Remélem, hogy valóban nagyon hasznos lesz ez a fórum! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook