Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szakítottál már azért, mert a fiú nem akarta elkötelezni magát (házasság, gyerek)? fórum

Szakítottál már azért, mert a fiú nem akarta elkötelezni magát (házasság, gyerek)? (beszélgetős fórum)


145. Lady Avalon (válaszként erre: 144. - 171925f409)
2013. ápr. 1. 12:33

Az én volt párom egyszer sem volt nős, de azt mondta, hogy akkor tuti tönkremenne a kapcsolatunk. Közben meg a szülei mintaházasságban éltek.

Végül pedig nem a házasság miatt ment tönkre a kapcsolatunk.


A mostani párom már volt nős, de ennek ellenére elvenne engem, mert annyira szeret.


Én is jobban szeretnék tőle gyereket, mint a volt páromtól.


Ebből is látszik, hogy ezek a dolgok attól is függenek, hogy mennyire szeretjük a másikat.

144. 171925f409 (válaszként erre: 142. - Lady Avalon)
2013. ápr. 1. 12:28

Én sem tudtam megértetni párommal,hogy legyen esküvő nem kell nagy buli 2 tanus azt kész de nem.Azt mondta Ő már volt nős,osztoszkodott elég volt szép volt jó volt, Ő befejezte.


DE azért nehezen de rá tudtam venni az élettársi nyilatkozatra.

2013. ápr. 1. 12:20
Manapság egyre több az ilyen szakítás....
2013. ápr. 1. 12:15

Nekem ez csak a kisebbik ok volt, nem ez volt a döntő. Ha valaki sokáig van egy kapcsolatban és körülötte már mindenkinek családja van, akkor elgondolkozik azon, hogy neki miért nincs. Az ő párjában vajon miért nincs arra késztetés, hogy összeházasodjanak vagy gyerekük legyen? Főleg, ha a férfi összes barátja házas már. Amikor azt javasoltam, hogy házasodjuk össze csak egyszerűen 2 tanúval, azt sem akarta. Még a legjobb barátjának sem sikerült rábeszélnie. Ez rosszul esett. De végül nem ezért szakítottam vele, hanem mert rájöttem, már nem szeretem.


A jelenlegi páromat nagyon szeretem és ha nem sikerülne a közös baba, akkor sem hagynám el.

A kezemet már megkérte és nagyon jól esik, hogy ennyire komolyan gondolja a kapcsolatunkat.

141. 171925f409 (válaszként erre: 140. - A0c1361e44)
2013. ápr. 1. 12:09

Nincs ,de sokan úgy álítják be mi lesz veled öregségedre nincs gyereked... mintha azért szülnének sokan,hogy majd rájuk lehessen támaszkodni,számítani.

Erre mondtam,hogy lehet egyedülmarad az ember igen ,de mégsem lesz egyedül.

140. a0c1361e44 (válaszként erre: 138. - 171925f409)
2013. ápr. 1. 12:06

Neked ugye nincs gyereked?

Na nem azért...., gyereket nem azért vállalunk, hogy legyen velünk valaki öreg korunkban. Persze jól esik, ha velünk marad és az is örömet okoz, ha külföldön él és évente 2x látjuk egymást, de akkor sem ez a lényeg...

139. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 132. - Anita0027)
2013. ápr. 1. 12:05
És te azt honnan tudod, hogy nem szerelemből?
2013. ápr. 1. 11:51

Beszéltük párommal,hogy nem biztos,hogy olyan rossz azok idősek életeakiknek nincs gyerekük mert amedig tudnak utaznak ,és élnek.És ha úgy alakul van pénzük bemenneke gy jó kis otthonba ahol semi gondjuk bajuk nem lesz.


Lehet van gyerek de rossz a viszony azt ba.zhattja,hogy van gyerek,vagy kint van külföldön évente 2 szer ha hazjüön azt kész.DE van gyerek.

137. timycat (válaszként erre: 136. - 5bcf1b7c01)
2013. ápr. 1. 11:44

Én is erre hajtok :) (bár gyerek van, szüzesség meg már rég oda)


Egyébként nem féltétlenül kell őket szánni, nem egy idős marad egyedül noha meg is házasodott, gyerekeket is vállalt, csak az élet máshogy alakul.

Ahol egyetemistaként laktam a szomszéd utcában volt egy nyugdíjasklub, rendszeresen tartottak szeánszokat és havi egyszer összeröffentek bulizni, őrület mi ment ott, mi egyetemisták hozzájuk képest a kanyarban nem voltunk :D Én ilyen nyugdíjas szeretnék lenni

136. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 135. - Timycat)
2013. ápr. 1. 11:36

Egyik se ment férjhez soha, nincs gyermekük.

Tipikus aggszûz mind a kettô.

135. timycat (válaszként erre: 133. - 5bcf1b7c01)
2013. ápr. 1. 11:33
Nem hiszem, hogy rosszabbak lennének azoknál, akik a volt vagy jelenlegi férjüket/párjukat ócsárolják -akár itt a nyilvánosság előtt is- és persze azért arra ügyelnek, hogy a gazdasági közösséget fenntartsák a ócsárolt személlyel vagy legalább is jó vastagon megvágják válásnál a "gyerek jogán"
134. 171925f409 (válaszként erre: 133. - 5bcf1b7c01)
2013. ápr. 1. 11:29

Igen ez igaz.De ott van pl a párom volt felesége Ők így éltek évente 2 szer mentek utazni 3 -4 hétre + amit Te is leírtál.És nem bánták meg (ha akartak volna lehett volna donorbaba vagy örökbefogadás)de nem és azt mondták amit a gyrekre költöttem volna magukra költötték és csak éltek másnak ha 2 élete lett volna sem tudott volna ezekre a helykere eljutni gyrek mellett meg főleg.


Rikta az olyan aki nem bánja meg de van.Persze a többségűk 35-40 fele kezd észbe kapni,hogy hopp gyerek sehol gyors keressünk valakit ha nincs akkor irány a donor igénybe vétel.

Ők tudják nekik kell,hogy jó legyen.

2013. ápr. 1. 11:21
Rosszul vagyok egy-két olyan egyedülálló közötti többdiplomás nôtôl, aki élte az életét nagykanállal, most meg rinyálnak, hogy nincs senkijük. Amíg én gyermekrôl gondoskodtam, taníttattam, ôk bunda, ékszer, utazás, tenger, stb.
2013. ápr. 1. 11:12

Szakítottam már, csak pont az ellenkező okból. Házasságot akart és gyereket. Én pedig nem. Életem legjobb döntése volt. Persze neki azóta van feleség, gyerek, bár nem szerelemből, hanem a család utáni vágy miatt.

Nem mindenki alkalmas házasságra és gyereknevelésre. Engem azzal lehet kikergetni a világból, ha szóba kerül már csak az összeköltözés is. Szerencsére mindenki más!

131. 130454e42d (válaszként erre: 129. - 5bcf1b7c01)
2013. ápr. 1. 10:44
Épp az ilyen megjegyzések miatt érzi sok nő muszájnak a szülést, pedig ez senkinek sem jó. Semmivel nem értékesebb ember az akinek gyereke van mint az akinek nincs.
130. cbe6ba1fa9 (válaszként erre: 120. - A0c1361e44)
2013. ápr. 1. 10:42

Tudom, hogy ez főként a menyasszony napja, de azért többre értékelendő, ha a pasi nem csak bólogat és fizet, mint a katonatiszt, hanem közös ízlés és döntések alapján hozzák össze a számukra megfelelő esküvőt.


Szerintem is lehet szerényebb esküvőt igazán emlékezetessé tenni, például egy jó vőféllyel, s rengeteg humorral. :)

129. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 126. - Timycat)
2013. ápr. 1. 10:37

Van néhany egyed, akinek tényleg nem kellene... :(

de annak még kutya se való, nemhogy kisbaba.

128. timycat (válaszként erre: 123. - A0c1361e44)
2013. ápr. 1. 10:34
Én magamon látom, hogy ahogy múlik az idő türelmesebb vagyok, a gyereknek őrült nagy mákja lett volna velem ha 10 évvel -mikor én 35-36 leszek- később születik és szerintem ő is teljesen más jellemű lenne; de én balga akkor szültem amikor "rohadtul" nem fért bele az időmbe; igaz most sem lenne rá időm. Olyan 5-6 év múlva tervezek egy lazább időszakot, na akkor kellett volna szülnöm
127. timycat (válaszként erre: 118. - A0c1361e44)
2013. ápr. 1. 10:29

most 2 ismerős pár is minimál költségvetésű esküvőt tartott, 5-en voltak az anyakönyvvezetővel együtt. Szerintem egyre inkább nem divat a nagy eriszdelahajam, mivel csórók az emberek és ennyire futja


A minimál költségvetésű esküvővel az a "gáz", hogy az emberek idióták, besértődnek, mert őket nem hívták meg, könyörgöm ez a minimál esküvő lényege, de nem nem látják át a helyzetet megy a sértődés, még lehet Hoxa fórum is lesz belőle, mert az xy z éve barátom nem hívott meg az esküvőjére, igaz az anyját sem

126. timycat (válaszként erre: 117. - A0c1361e44)
2013. ápr. 1. 10:25
a kreténség nem korfüggő... ebből is látszik, hogy hiába papolják, hogy a nő dolga a gyerekszülés, a nőnek gyereket KELL szülnie (meg ugye férjhez KELL mennie), nem, nem minden nőnek kell gyereket szülnie
2013. ápr. 1. 09:48
Anyukám fiatalon szült engem, ezért nekem a nagyim olyan anyuka korú, és még a dédim is él, aki a húgom jóvoltából a jövő hónapban már ükmami lesz. Ebben az egészben az a jó, hogy nagyobb a család, több a szeretet, közel élünk egymáshoz, számíthatunk egymásra mindig, mindenben. Őszintén sajnálom azokat a gyerkeket, akik még a nagyszülőket sem ismerik, nemhogy a dédit, ükmamit, vagy túl korán veszítik el őket, így nem maradnak emlékek, közösen eltöltött idő, csak egy fénykép: ő volt nagyi, de már rég meghalt. Na, nálunk ez már veszett ügy, hisz a férjem majd' negyven lesz, mire apuka válik belőle, ha válik. Persze a korai szülésnek rengeteg hátulütője is van, amit most nem emelnék ki.
124. 130454e42d (válaszként erre: 123. - A0c1361e44)
2013. ápr. 1. 08:39

Nem hiszem. Azt írtad, társ nélkül volt, egyedül se jó szülni.

Én legalább annyi idegbeteg, nemtörődöm fiatal anyát ismerek, mint idősebbet. A gyerek születése stresszhelyzet, nem mindenkiből a jót hozza ki.

123. a0c1361e44 (válaszként erre: 121. - 130454e42d)
2013. ápr. 1. 08:32
Talán nagyobb türelme lett volna, bár akkor még nem ismertem, így csak azt gondolom, hogy ennyi idős korára valamiért egy idegbeteg lett. Sok év társ nélkül, állandó megfelelési kényszer, mindig valakit hibáztatni a saját kudarcaiért, stb. Talán ha fiatalon szült volna, akkor kiegyensúlyozottabb lett volna, mert nem élte volna át ezeket a gyereke születése előtt, de persze ezt csak én gondolom így...
122. bd55e3f068 (válaszként erre: 72. - 130454e42d)
2013. ápr. 1. 08:21
Én asszony lettem, de megasszonyosodni nem áll szándékomban. A fehér ruha meg nem az én stílsum, úgyhogy nem az volt.
121. 130454e42d (válaszként erre: 117. - A0c1361e44)
2013. ápr. 1. 08:03
Szerinted ha 25 évesen szül más lenne: A bunkóság nem korfüggő. Az ilyennek jobb lett volna, ha nem szül, mert valószínű, hogy a társadalmi nyomás miatt tette. Ezért rossz az, hogy a közvélekedés szerint minden nőnek gyereket "kell" szülnie. Nem, nem minden nőnek való gyerek, mint a példádból is látszik.
120. a0c1361e44 (válaszként erre: 119. - Dac1b6b630)
2013. ápr. 1. 07:38
Én is ezt mondom, de ma ez a divat. Összehozzák bármi áron az álom esküvőt, aztán elválnak...
119. dac1b6b630 (válaszként erre: 118. - A0c1361e44)
2013. ápr. 1. 07:29

ilyen idiótát nem akar senki


azért lehet szerényebb is egy esküvő...

118. a0c1361e44 (válaszként erre: 70. - B74f6e5cdd)
2013. ápr. 1. 07:27

Hát nem tudom...Csak én nem ismerek házasság ellenes pasit?


Ha nem akar esküvőt egy pasi, akkor annak az lehet az oka, hogy manapság az esküvőből is divatot csináltak. Már nem jó az olyan esküvő, ahol a menyasszony felveszi a fehér ruháját, elmennek a polgármester hivatalba a nem 200 fős vendég sereggel, majd egy megfizethető helyen vacsora és buli, hanem már ezt is a divat szerint kell csinálni. A különleges ruhától kezdve a különleges majmolásokig. Ültető kártya, koszorúslányok különleges ruhája, különleges ételek, jó drága helyek, nem ám a kerületi templom, hanem a Mátyás templom a belvárosban és még sorolhatnám.

Csoda, hogy a pasi nem akar esküvőt?

117. a0c1361e44 (válaszként erre: 64. - 130454e42d)
2013. ápr. 1. 07:17

Persze ezt mondják, de ennek a fele sem igaz. Nem hiszem, hogy a statisztikához volt elegendő minta...


A kolléganőm 40 évesen szülte az első gyerekét múlt évben. A gyerek most 9 hónapos. Az anyja nem nevezi a nevén, egyszerűen szaros gyerekként mesél róla, aki arra hivatott, hogy őt kicsinálja, mert csak neki hisztizik, csak neki lett rosszabb az élete, csak miatta kellett kihagyni fél évet a munkából és ezért csak miatta nem lett vezető, stb. Annyira unintelligens a nő a diplomájával, hogy még azt sem tudja, hogy ki La Fontaine. Persze lehet, hogy a többi ennyi idős anyuka nem ilyen, sőt bízom benne, hogy ez a nő egyedüli, de...

116. a0c1361e44 (válaszként erre: 54. - 171925f409)
2013. ápr. 1. 07:09

Sok férfi azért gondolja ezt, mert ahogy írod nincs munka, nincs saját lakás, nincs autó, stb. És így nem jók a mai lányoknak, akik azt akarják, hogy a pasijuk ne csak jó képű legyen, hanem nagyon-nagyon gazdag is.


Régebben sem volt saját lakása a fiataloknak, mégis vállaltak gyereket. Ha régen is így gondolkodtak volna, akkor már rég kihaltunk volna.

Persze én tudom, hogy egymástól ezt látják, hallják, de vajon az a fiatal lány, aki szintén nem talál állást évek alatt, illetve csak olyat, amivel nem keres túl sokat, miért várja azt, hogy a vele egy korú pasinak jobb legyen?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook