Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szakítás, újrakezdés fórum

Szakítás, újrakezdés (beszélgetős fórum)


1 2
2023. ápr. 12. 08:03
🦈
53. 3922e0e3cc (válaszként erre: 49. - Főnix3)
2023. ápr. 3. 13:49
Egyet értek..!!
52. 3922e0e3cc (válaszként erre: 51. - Corbendallas)
2023. ápr. 3. 13:47
Nem! Aki egyszer átvert,vagy becsapott soha többet nem adok neki esélyt! Ne haragudj de így "monitoron" keresztül is rettentő fárasztó és SOK vagy! Én meg őrülnék ha egy ilyen "férfi" lenne mellettem. Fertelmes ez a sok szófosá---s! Nem értem hány vélemény kell neked még ahhoz.hogy felfogd: nem kellesz neki és hagyd,lépj tovább!!
2023. ápr. 3. 13:28

Egyébként volt már veletek olyan, hogy valakiben elvesztettétek a bizalmtokat, de aztán sikerült helyrehozni?

Ha igen, mi volt a megoldás?

50. corbendallas (válaszként erre: 49. - Főnix3)
2023. ápr. 3. 13:26

Optimális helyzetben nyilván nem. De most valami hihetetlen sötéten lát mindent, mintha az a rengeteg jó meg sem történt volna. Azt remélem, hogy ez az állapot nem tart örökké.


Ő már kint van, idősgondozó. És pont az a lényege, hgy egyedül megyek ki, hogy ő erre is azt mondta - a nővérének -, hogy én úgysem gondolom komolyan, meg hogy nem akarok németül tanulni, csak őrá hagyatkozva akarok odakint érvényesülni.

Na ehhez képest mekkora megdöbbenés lesz, amikor megtudja, hogy megtettem, egyedül, mindenféle segítség nélkül. Ezután - amennyiben bejön a dolog és nyit a folytatásra -, persze együtt folytatjuk külföldön.

49. Főnix3 (válaszként erre: 47. - Corbendallas)
2023. ápr. 3. 12:55

Valamit megint rosszul gondolsz. Ha ő lenne az igazi, nem kellene bizonygatnod semmit!21 éve volt látni,hogy mi van benned!


A másik, ha közös életet szeretnél, akkor nem az a legmegfelelőbb lépés, hogy egyedül mész, és ő marad.

48. Kacsahercegno (válaszként erre: 46. - Corbendallas)
2023. ápr. 3. 12:53

Ja, értem. De azért sztem ne is vádaskodj, meg ilyenek. Amúgy te tudod, mit szeret jobban, nálam több esély lenne, hogy egy emailt elolvasok, mintha az exem a bűnranda kézírásával levelet írna... 😅


Amúgy ez is jó ötlet, hogy egyedül mész külföldre. Hátrányod nem származik belőle (remélhetőleg), és magadnak is bebizonyíthatod, hogy boldogulsz egyedül.

2023. ápr. 3. 12:47
Amúgy a végső ütőkártyám, hogy - mivel azt gondolja, hogy nem vettem komolyan a közö külföldi munkát - egyes egyedül kimegyek dolgozni Ausztriába, és bebizonyítom, hogy több van bennem, mint gondolja. Aztán meglátjuk, ez milyen hatással lesz rá.
46. corbendallas (válaszként erre: 44. - Kacsahercegno)
2023. ápr. 3. 12:41

Ezt a levelet már megírtam, de "technikai okból" - még nm küldtem el. Hamarosan hazajön Ausztriából, ugye két hetet kint van, aztán két hetet itthon. Akkor tervezem neki elküldeni, és aztán találkozni.


A tartalmát tekintve egyértelműen nem a vádaskodás, mentegetőzés a célom. Leírtam, hogy sokkal tisztábban látom a hibákat, azok kijavítását, és hogy mit tettem már eddig is, hogy amiről beszélek, ne csak üres frázis legyen. Leírtam, hogy szemben azokkal, miket rólam a barinőknek mesélt (totál valótlan dolgok, amiket nem is értem, hogy képes kimondani...), pl. hogy semmit nem tettem a közös célokért, hogy otthon semmit sem csinálok, holott ha nem is ezermester vagyok, de a burkoláson kívül alap csőszerelést, villamossági dolgokat, asztalosmunkát megcsinálok, az autóinkat is szerelgetem, szóval baromira nem igaz, amit Ő állít. És hogy honnan hova jutottunk. Neki ez is be van akadva, hogy "bezzeg mának már háza van". Igen, csak ők örököltek, vagy felvettek egy baromi nagy hitelt, amikor még egyszerűbb volt. Mi meg a mélyszegénységből kezdtük, és bár Ő valamikor örökli egy ház egyharmadát, az én szüleimnek kb. 10 millió tartozásuk van, és csak több lesz. Szóval eleve hajlamos rá, hogy csak a rossz dolgokat lássa, és lebecsülje azokat, amiket elértünk.


Egyébként melyik működhete jobban: egy e-mail, vagy egy kézzel írott levél?

45. corbendallas (válaszként erre: 41. - Kacsahercegno)
2023. ápr. 3. 12:30
Az igazsághoz az is hozzátartozik, hogy ez alatt a két hónap alatt nem is próbáltam vele beszélni, az első hetet leszámítva, de akkor elzárkózott. Vannak még nála dolgaim, nem is kevés - hiszen kb. a ruháimat hoztam el, amikor elköltöztem -, ezért mindenképp kell még találkoznunk. Nem tudom, akkor mi lesz, nyitott lesz-e egy beszélgetésre, vagy legalább meghallgatja-e azt, amit mondani szeretnék.
44. Kacsahercegno (válaszként erre: 42. - Corbendallas)
2023. ápr. 3. 12:29
Hát nem tudom. Én azt csinálnám, hogy küldenék egy levelet vagy hosszú üzenetet, amiben mindent leírok, az érzéseimet meg hogy várom vissza stb. De semmiképp nem okolnék másokat sem meg nyomasztanám... Aztán nem keresném többet. Ha keres, szuper, ha nem akkor meg ennyi volt. Ha 1-2 hetente írogatsz neki, az esélyt sem adod meg magadnak, hogy túllépj rajta. Márpedig akármennyire is nehéz, ez szerintem az a szituáció, ahol neked arra kell berendezkedned, hogy az életed megy tovább. Fókuszálj magadra, az új munkádra, tanulj, ismerkedj.
43. corbendallas (válaszként erre: 41. - Kacsahercegno)
2023. ápr. 3. 12:21
Ahogy írtam, Ő a konfliktusokat kb. így intézi. Nagyon konfliktuskerülő, ergo ha nincs kapcsolat, nincs konfliktus. Csak ezt majd'21 év után sem nem korrekt, sem nem okos döntés így kezelni. Leginkább amiatt nem okos, mert van megoldás, és esély boldogságra. Közösen.
42. corbendallas (válaszként erre: 39. - Kacsahercegno)
2023. ápr. 3. 12:18

Igen, most, amikor eleve Ő maga is komolyan fontolgatta a szakítást, az említett sereglet sokkal könnyebben hatott rá. Nyilván nem lett volna elég csak a férfigyűlölő lobby, de anélkül nem itt tartanánk, ez biztos.

Igen, igazad lehet a visszatalálást illetően, és most türelem kellene. De ezt a legnehezebb: Várni, és - legalábbis látszólag semmit sem tenni. Csak itt a húsvét, szeretném megajándékozni, és egyáltalán, 1-2 hetente valamilyen gesztussal, üzenettel éreztetni vele, hogy mennyire szeretem, és vele képzelem el a jövőt.

És egyszer szertném neki elmondani azt is, ami a szakításunk eddigi 2 hónapja alatt történt velem. Mert bármennyire is bullshitnek hangzik, rengeteget változtam, sokkal okosabb lettem, tanultam a hibákból. Pont nnyit, ami ahhoz kell, hogy már ne legyenek kétségei afelől, hogy bízhat bennem, hogy egy célért küzdünk. Utóbbi mondjuk évek óta stimmelt.

41. Kacsahercegno (válaszként erre: 40. - Corbendallas)
2023. ápr. 3. 12:15
Én amúgy a 23-as hsz-omban komolyan kérdeztem, hogy ha nem hajlandó leülni veled beszélni, akkor mégis mi az elképzelés? Távol áll tőlem ez a mentalitás, amiről írsz, hogy azonnal dobjuk ki, sajnos hajlamos vagyok rá hogy még a legnagyobb szart is próbálom helyrehozni amíg nem teljesen esélytelen, de ez amiről te írsz, egy totálisan halott ügynek hangzik.
2023. ápr. 3. 12:12

Egyébként a kérdésem nem arra vonatkozott, hogy HOGYAN NE.

A legtöbb ember - pláne mi, magyarok - úgy tekint a társára, mint egy váltócipőre. Ha valami gond van, rögtön kidobja, lecseréli. Aztán jön következő és az azt követő. És könnyebb ideológiát gyártani arra, hogy miért nem megy, mint megoldást találni a problémákra. Pedig hosszú távon sokkal jobb EGY kapcsolatot építgetni, mint addig cserélgetni a másik felet, amíg majd csak jön egy "tökéletes".

39. Kacsahercegno (válaszként erre: 34. - Corbendallas)
2023. ápr. 3. 12:10
Nekem ebben az a fura, hogy írod hogy állítólag könnyen befolyásolja a környezete, meg az ő hatásukra döntött így, és hogy ez mennyire nem jó. De közben meg te is meg akarod győzni meg hatni akarsz rá... Hagyd, hadd döntse el, hogy mit szeretne. Fókuszálj magadra, éld az életed. Tudom, ne írjunk kliséket, de ha úgy kell lennie, akkor majd visszatalál magától. Te a tudtára adtad, hogy nyitva áll az ajtód, ennél többet szerintem nem tehetsz.
38. corbendallas (válaszként erre: 36. - Ágio8405)
2023. ápr. 3. 12:06

Nincs senkije, ebben biztos vagyok.

Nem mutatja jelét a nyitásnak, mert Ő ilyen. Amikor ezelőtt külön voltun, ugyanezt csinálta, amikor megkerestem, elküldött a francba. Kétszer is. Aztán 3 hónap után Ő írt, hogy találkozzunk...

37. corbendallas (válaszként erre: 34. - Corbendallas)
2023. ápr. 3. 12:04
Teszem hozzá, hogy mindezek tudatában sem próbáltam soha szétválasztani a barátaitól, vagy a családjától.
36. Ágio8405 (válaszként erre: 32. - Corbendallas)
2023. ápr. 3. 12:03
Az a baj hogy álomvilágban ringatod magad. Többen le írtuk csak nem akarod meghallani. Nem akar már veled lenni sajnos. Simán lehet eleve már van valaki más az életében. Ez csak egy jó kifogás volt hogy téged hibáztat meg hogy nem bízik meg benned. Ez az egyszerűbb út, minthogy azt mondja bocs már nem érdekelsz. Semmi jelét nem mutatja hogy ő ezt helyre akarná hozni. Ezt el kéne fogadnod mégha nehéz is.
35. corbendallas (válaszként erre: 33. - Főnix3)
2023. ápr. 3. 12:02

Működött, (most nem, hisz külön vagyunk) és minden eddiginél jobban működne, mert megtapasztaltuk, ami ehhez szükséges.

A bizalmat pedig újra lehet építeni. Tudom, mert nekem is szertefoszlott, de 100%-ban bíztam benne újra.

34. corbendallas (válaszként erre: 25. - Főnix3)
2023. ápr. 3. 11:59

Nyilván nem lehet egy kapcsolatot minden tekintetben leírni, csak egy nagyjábóli képet próbáltam lefesteni, kiemelve a negatív dolgokat, hiszen ezeket kell megoldani. Nekem mindent megadott ez a kapcsolat, és a közös otthont leszámítva neki is. Csak most őt elvitték a barinők abba az irányba, hogy - mivel nekik csak a rossz dolgokról mesélt - nálam csak jobbat találhat, sőt, az is jobb, ha egyedül marad. Közben tudom, hogy egyik barinőnek sz.rabb az élete, mint a másiknak, egyik kapcsolatből (házasságból) a másikba esnek, és természetesen mindenért a férfiak a felelősek, a hibásak. És ezt konkrétan ki is mondják. Az egyik eltartatja magát egy 20 évvel idősebb orvossal, a másikat az elmondása szerint minimum 3-szor csalta meg a párja, a harmadik 45 évesen x kapcsolat után sem képes megállapodni, a negyedik szintén, csak fiatalabb kiadásban, és mintegy extraként az öcsém exe, tehát családilag gyűlöl mindenkit.

Ja és az egyik nővére szintén gyűlöl engem, mert annak idején szóvá tettem neki, hogy totál kihasználja, elnyomja a Társamat.


Na ilyen lobby ellen kell érvényesülnöm.

33. Főnix3 (válaszként erre: 30. - Corbendallas)
2023. ápr. 3. 11:56

Abból amit leírtál,én azt vettem le, hogy voltak jó pillanataitok, de nem működött, nem működik,nem működne. Hiányzik a bizalom, enélkül egy kapcsolat sem működik.

Fiatal vagy, keres magadnak egy kedves lányt!

32. corbendallas (válaszként erre: 29. - Alnisa)
2023. ápr. 3. 11:50

A kőművesbölcsességeket tartsd meg, köszi.Jól hangzó baromságokkal nem megyek semmire.

De ha már bölcsességek: Az megvan, hogy MINDENT LEHET CSAK AKARNI KELL? Vagy hogy NINCS LEHETETLEN, CSAK TEHETETLEN?

Erről ennyit.

Nem a barátnői a hibásak, nem értettél meg. Mi tettük, amit tettünk, de Őt sajnos könnyű befolyásolni, ezért itt nagyon nagy szerepe van a barinőknek.

Bizalom nem "hirtelen" lenne. Azt fel kell építeni, ezért pedig leginkább nekem kell tennem. És kész vagyok bármire. Munkahelyet váltok (Ausztriába), tanulok németül, sportolok, hogy rendbe szedjem magam és minden olyan dolgot, ami számára sértő, vagy diszkonfortos volt, kiküszöbölök. Eddig megvolt az oka, hogy ezeket nem tudtam megtenni, de ezt az okot is megszüntettem. És hiszek benne, hogy van tovább, mert teszek érte. Ehhez viszont Őt is meg kell győznöm róla, hogy érdemes még egy esélyt adnia nekem. Az ide vezető út a kérdés számomra.

31. corbendallas (válaszként erre: 28. - Tündike40)
2023. ápr. 3. 11:43
Kaposváron. Miért?
2023. ápr. 3. 11:42

Nem ragaszkodnék ennyire, ha nem mőködött volna olyan jól minden: közös érdeklődési kör, rengeteg közös program, hasonló értékrend. Mindkét részről hoztunk áldozatokat, és nem is esett nehezünkre. Követtünk el hibákat, és sajnos mindkettőnknek ez volt az egyetlen komoly párkapcsolata, így mindazok a hibák, amiket a többség 2-3-sok kapcsolat során vét, azok nekünk mind együtt voltak meg. Sokáig úgy éreztem, ez még erősíti is a kapcsolatunkat, hisz mindenen túljutottunk. Tudod: Ami nem öl meg, az erősít.

Nála most más a helyzet. Csak abban reménykedem, hogy nem múlt el a szeretet, "csak" besokallt, és egy idő után elmúlnak a sérelmek, előjön a rengeteg jó emlék és marad még benne annyi szeretet, hogy újra nyisson.

29. Alnisa (válaszként erre: 22. - Corbendallas)
2023. ápr. 3. 08:23

Mesevilágban élsz.

Engedd el, tudod nem futunk olyan szerék után, ami nem vesz fel.

Teljesen el van borulva az agyad, csak azt mondogatod, hogy a barátnői a hibásak és nem TE vagy a barátnőd és ha tudnál vele személyesen beszélni, akkor biztos lenne bizalom. Még is mitől lenne hirtelen bizalom? Azért nem akar veled találkozni, mert már nem érdekled és szeretne szabadulni, de nem engeded. Lehet már rég más utakon jár.

2023. ápr. 3. 08:22
Kedves Fi. Egyebkent merre laksz ?
27. Alnisa (válaszként erre: 10. - Corbendallas)
2023. ápr. 3. 08:18

Az ember ha ideges nem jutnak eszébe a sérelmek. Valószínű ezeket mind elraktározta magában és betelt a pohár. Nem fog minden sérelemre emlékszezi, de az érzés ott marad.

Ha a bizalom ilyen szinten elveszett, az már nem lesz meg sosem.

Tőled csak a story egyik felét hallottunk és persze a barátnők ellened vannak.

De valszeg az exed egészen másként mesélte ez a történetet és ezért állnak mellette, Veled szemben.

2023. ápr. 3. 08:07
Kedves Fi! Ha csak egyik fel tagaszkodik a masikhoz az mar nem vezet sehova. Szerintem egyenlore ne lepj semmit fele. Probalj meg masokat is megismerni hisz mi veszteni valod van ? Sok sikert.
25. Főnix3 (válaszként erre: 1. - Corbendallas)
2023. ápr. 2. 21:19

Lépj túl. Ez nem vezet sehova, olyan emberbe kapaszkodsz, aki nem tesz teljessé! Még, ha most ezt is érzed!

Ha túllépsz még megtalálhatod a te igazi társadat!

Hidd el, hogy ettől többről szól egy igazi kapcsolat!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook