Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Szakaszos/átmeneti böjt - aki csinálja, ide! fórum

Szakaszos/átmeneti böjt - aki csinálja, ide! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
408. Andarea64 (válaszként erre: 407. - Ericika2)
2017. máj. 7. 18:18

Gyógyszerek mellett szerintem sem lett volna jó.

Zselatint nem szedsz? Az állítólag segít a porcépülésben.

407. ericika2 (válaszként erre: 406. - Andarea64)
2017. máj. 7. 17:36

Igen, ez nagyon fontos, a súlyredukció.

A szövetek regenerálódása miatt sem akartam idő előtt - "megfenyegettek" , hogy leépül a porc, másrészt gyulladásgátlót szedtem, tabletták mellett meg nem jó böjtölni :)

406. Andarea64 (válaszként erre: 405. - Ericika2)
2017. máj. 7. 16:11

Örülök, hogy írtál. :) Nem fenyegetés, de tényleg nem írok, ha csak én vagyok itt, mert az azt jelenti, mást itt nem érdekel a téma.


Teljesen érthető, hogy a műtéttel és a gyógyulással voltál elfoglalva. Remélem, mielőbb felépülsz teljesen. Talán a böjt a regenerálódást is meggyorsítja, meg nyilván ha kisebb lesz a súlyod, az a térdedre is kisebb terhet jelent.

405. ericika2 (válaszként erre: 404. - Andarea64)
2017. máj. 6. 19:50

Na hát ezt nem kockáztathatom, úgyhogy írok.


Nekem Húsvét után volt a térdoperációm, hétfőn megyek először dolgozni. Még most is érzem erősen, a gyógytorna jövő héten kezdődik.


Őszintén nekem most kimaradt a böjt ez idő alatt, de jövő héttől újra koncentrálok erre is. Kicsit "csőlátású" lesz az ember betegségek esetében. :(

2017. máj. 5. 19:32

Mi van veletek, lányok? Mindenki feladta? Remélem, nem. :)

Én folytatom, nekem nagyon bejött ez a böjt. Szabadnapokon kb. 20 órát tartok, a többi napon fokozatosan csökkentem az étkezési ablakot. Most ott tartok, hogy általában 13 óra böjt, és 11 órás étkezési ablakom van. Elrontottam a ketogén étrendet, mert hirtelen túl sokat fogytam (nem volt túl sok, csak 1 kg egy hét alatt, de az nekem sokk :)), és ettől megijedtem. De már sikerült is visszaállni, és most újra megy a súlycsökkenés. A böjt sokat segít. Szerintem kiegészíti egymást a két módszer.


Írjatok, mert ha nem, akkor én sem fogok írni!

(Most jól meg lettetek fenyegetve. :)))

403. Andarea64 (válaszként erre: 402. - 849e326e64)
2017. ápr. 22. 08:51
Akkor csak tarts ki erre a két hónapra, aztán folytatódhat a bevált módszer szerint.
2017. ápr. 21. 21:23

Én még mindig stagnálok de most nem idegeskedem rajta. Örülök, hogy nem hízok. Jelen helyzetben ennek is örülni tudok. Tudom, hogy ez a rossz időbeosztás amibe most belekényszerüktem már csak 2 hónapig tart. Addig is odafigyelek, hogy mit eszem, de sajnos nem abban a ritmusban ahogy szeretnék. Amíg ebben a helyzetben vagyok, mindennap eredményes amikor nem jön fel plusz kiló.

Remélem mindenki a tervei szerint halad ha lassan is. Minden deka számít. Kitartás

401. Andarea64 (válaszként erre: 400. - Andarea64)
2017. ápr. 21. 08:28
*Írjatok, mi van veletek!
2017. ápr. 21. 08:06

Üdv Mindenkinek! Remélem, mindenki jól van.


Nekem szokásosan (az új szokások szerint) telnek a napjaim. Szabadnapokon átlag 20 órás böjt, a többi napon pedig fokozatosan hétről hétre csökkentem az étkezési ablakot. A súlyom csökkent, bár nagyon lassú a folyamat. Havi átlag egy kiló, de a lényeg számomra maga a csökkenés. Amit csinálok, nem fogyókúra, hanem egymás után építem be az új szokásokat a mindennapi életembe. Ezért bízom benne, hogy hosszútávon eredményes lesz, így az sem baj, ha lassú a folyamat.


Írjátok, mi van veletek!

Sok sikert mindenkinek!

399. Donnie_ (válaszként erre: 396. - Arabrabareg)
2017. ápr. 15. 12:06

Csiribíííííí, csiribááááá :-)


Drukk és örömteli karcsúsodó derekú ünnepet kívánok nektek!


Pu

398. Arabrabareg (válaszként erre: 389. - Ericika2)
2017. ápr. 15. 11:48
Ügyes vagy - mielőbbi regenerálódást a műtét után.
2017. ápr. 15. 11:47
Kellemes Húsvéti Ünnepeket nektek!
396. Arabrabareg (válaszként erre: 394. - Donnie_)
2017. ápr. 15. 11:46

Köszi, te mindig azt mondod nekem, ami éppen kell 😉. Csak valahogy nekem nehezemre esik megfogalmazni.

Ezek a mondatok kezdtek körvonalazódni bennem is - és te erre megírtad.

Köszönöm!

Kellemes húsvétot és annyi locsolót amennyit szeretnél.

395. Donnie_ (válaszként erre: 370. - Andarea64)
2017. ápr. 15. 11:09

Szia, örülök az eredményednek.


Szép nyuszis ünnepet neked is!


Pu

394. Donnie_ (válaszként erre: 378. - Arabrabareg)
2017. ápr. 15. 11:07

Szia, ha pontosan tudod mi a sok, akkor a helyére is tudod tenni. A ch dús étkezés a régi - elcseszett - hormonális rendszert próbálja vissza állítani. Tudod, mitől csökkent a súlyod, ha időkorlát közé tereled ugyanazokat a ételeket sikeresebb lehetsz. - (Szerintem)


Pussssssssz és drukk

Persze sok-sok locsolóval *)

393. Donnie_ (válaszként erre: 384. - Zsókica21)
2017. ápr. 15. 10:55

Te aztán jól belehúztál :-)


Neked is sok sikert kívánok!

392. Donnie_ (válaszként erre: 387. - 849e326e64)
2017. ápr. 15. 10:53

Sok sok locsolót, és nagyon boldog húsvéti ünnepet kívánok nektek is!


Pussssssssz

391. Donnie_ (válaszként erre: 389. - Ericika2)
2017. ápr. 15. 10:51
Gratulálok a fogyásodhoz és drukk a sikeres térdműtéthez!
390. Donnie_ (válaszként erre: 388. - Ericika2)
2017. ápr. 15. 10:49

Köszi az ajándékot, kibontottam és nem értek egyet a bejegyzés címével ill. a téma központi magjával ;-)

Fogyás a bejegyzés címe, de az egész központja az ún. "méregtelenítés", amit a szervezetünk egyébként jó vesével és májjal, izzadással, kilélegzéssel, salakanyag eltávolítással stb megold. A test zsírsejt-méret csökkenéssel elért fogyása során - "böjt" nélkül is fokozottan választódnak ki az elraktározott salakanyagok.

Szerintem.

Nem olvastam át a többi blogbejegyzését, de majd

később átolvasom.

Még a blogger " minden fejben dől el" megjegyzésével sem értek egyet, mert az nem más, mint az áldozathibáztatás bevett, sablonos formulája!

Sőt a mindent együnk meg, mit megkívánunk szemléletével sem értek egyet, mert régen sem azt ették meg a földlakók amit megkívántak, hanem amit el tudtak érni, levadászni, vagy megvenni később... Amire a "tehetségük" utat nyitott.

Hiába kívánnám én a tv-ben látott omlósnak látszó... nem részletezem ... akármit, ha nem is érhetném el, de az igényt beültették az agyamba és helyettesítem azzal, amivel csökkenteni tudom a sóvárgásom.

Ezzel borul a hormonális rendszerem és igazán következetesen végig vitt, átgondolt lemondás szükséges ahhoz, hogy újra a magam ura lehessek. Ha ezt a lemondást hívjuk böjtnek, akkor egy nyelvet beszélünk - Te + Én :-)

2017. ápr. 15. 08:32

Halmozódtak a teendők - ezért nem voltam, de az étkezési rendszert betartottam, (10-kor és 16:30-kor) és minimum heti egy 36 óra.

91 kg helyett 88 vagyok most.


18-án lesz a térdműtétem.


Szép húsvétot, műtét után jelentkezem.

2017. ápr. 15. 08:29

Húsvéti ajándékként egy cikk:


[link]


Ugyan általában a böjtről ír, de a szakaszosra is vonatkozik: "A böjt fizikai szinten egy tisztítás, méregtelenítés, de a böjt kellemes mellékhatása lehet a fogyás, mivel a mérgek a testünkben lévő zsírrétegben vannak elsősorban elraktározva. Ha 'rendsesen' böjtölünk, akkor jól méregtelenítünk, ezért fogyhatunk. De a szervezet átállása a méregtelenítésre időbe kerül, így a fogyás is idővel indul meg, sőt időnként megállhat 'pihenni' a test. Az emberi test fizikailag sem egy olyan 'gépezet', amin ha bekapcsoljuk a méregtelenítés gombot, akkor azonnal tiszták leszünk, és azonnal lefogyunk. Nem, nem az! Mi annál bonyolultabb és összetettebb és okosabb 'gépek' vagyunk."

2017. ápr. 14. 21:34

Boldog nyuszit kívánok mindenkinek. Kevésbé veszélyes ünnep mint a karácsony, itt csak a kalácsot kell ügyesen elkerülni. A sonka meg a tojás jóbarátok.

Karcsúsodós hosszúhétvégét. És ha mégis becsúszna egy kis finomság...hát akkor egészségetekre. :)

386. Andarea64 (válaszként erre: 384. - Zsókica21)
2017. ápr. 11. 22:02
Szia! Sikerült terv szerint a böjt? Hogy vagy? Túlevésbe nem estél utána?
385. Andarea64 (válaszként erre: 383. - Arabrabareg)
2017. ápr. 11. 22:00
Majd írd meg a tapasztalataidat! Nekem az elején a fogyásban nem segített a böjt, mert utána mindig túl sokat ettem. De azt írják, néhány hét után már nincs ilyen gond. Én közben elkezdtem ketózni, azóta nem eszem túl sokat a böjt végén.
2017. ápr. 9. 21:14
Szép estét nektek!Ma kipróbáltam a hosszabb böjtöt!Reggel 8-tol nem ettem este fél 7-ig!Majd holnap reggel eszem !Nem rossz!Jó érzés!Rendszeresen olvasgatlak benneteket!Sok sikert és kitartást a kitűzött célhoz!
383. Arabrabareg (válaszként erre: 382. - Andarea64)
2017. ápr. 8. 11:17

Köszönöm 😊

Dukannal kezdtem, majd saját diéta - leginkább zöldség és fehérje, próbáltam a ketogént, majd egy hónap kalóriaszámolás és most a böjt.

Persze voltak kihagyások 😅.


De a böjtre most nem diétaként tekintek, hanem új élet módként. Amikor eszem, nem stresszel, hogy mit eszem - jöhet minden, persze módjával. Végre azt ehetek amit akarok. Az eredmény majd hosszú távon derül ki 😉.

De most először nem zavar, hogy nem eszem 18-20 órán keresztül. Régen ha folyadék napot tartottam állandóan azon járt az eszem, hogy majd mit ehetek. Ez most nincs -remélem így is marad 😄.

382. Andarea64 (válaszként erre: 378. - Arabrabareg)
2017. ápr. 8. 08:23
Gratulálok az eddig elért eredményedhez! Hogy sikerült, milyen diétával?
381. Andarea64 (válaszként erre: 373. - Násfa)
2017. ápr. 8. 08:18
Melyik szakaszos böjtöt fogod csinálni? Gondolom, van valamilyen terved.
380. Andarea64 (válaszként erre: 379. - Arabrabareg)
2017. ápr. 8. 08:16

:D

A lényeg, hogy mögötted van. :))

379. Arabrabareg (válaszként erre: 378. - Arabrabareg)
2017. ápr. 7. 21:21
Nem a hasam mögött 😂😂😂 a hátam mögött.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook