Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Svájcban élő magyarokat keresek fórum

Svájcban élő magyarokat keresek (beszélgetős fórum)


1 2 3
2009. szept. 28. 00:36

Nem is az, hogy fura, hanem hogy nagyon nehéz nem kiközösítve lenni. Annak dacára, hogy a 30-35% külföldi, a maradék svájciak, mint valami sánc (borzasztó gyöpösek és nacionalisták) egy ilyen kifürkészhetetlen és zárt közösséget alkotnak. A nyelv külön borzalom, én alig értem, pedig 20 éve beszélek németül.

A lányod azt kéne tegye, amit a többség: külföldiekkel barátkozni.. nekem lett 3 hónap alatt 2 magyar, egy angol és egy német barátom.

Ehhez érdemes viszont aktívan részt venni a netes fórumokban és aztán pl. elmenni a Magyarház vagy bármi hasonló találkozókra (pl expats in zurich, stb). Az otthon kuksolás cask arra jó, hogy beforduljon az ember.

2009. szept. 26. 22:56
Lányom ment ki 1 hónapja, és tanácsokat szerettem volna kérni. Baselben él amúgy, elmondása szerint gyönyörű ország csak tényleg nagyon drága, és elég fura az egész.
3. judy47 (válaszként erre: 1. - 4a5570eb33)
2009. szept. 26. 13:49

Szia!

Én neuchatalben éltem 1995-96 ig.Baromi drága ország.Francia nyelvterületen senki nem beszél angolul.Hangulatos sikátorok vannak.És isteni a csokijuk!

2009. szept. 25. 23:20
szia, én zürichben élek néhány hónapja. van egy yahoogroups-os levelezőlista, aminek körülbelül 170 tagja lehet, oda is érdemes feliratkozni.
2009. szept. 25. 22:08
Svájcban élő magyarokat keresek.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook