Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Súlyos bokasüllyedés és lúdtalp fórum

Súlyos bokasüllyedés és lúdtalp (beszélgetős fórum)


márc. 1. 09:14

Szép napot!

Orvos mondta, hogy március 1-től megszűnik a TB-támogatott gyógycipő. Csak teljes áras lesz, ami 30000-80000.

febr. 26. 20:48

Hát, ne is haragudj, de mit tehetne az orvos, ha ennyire elutasító vagy?


Mit kellett volna régen kezdened? Miért csak tudod, hogy fogynod kellene? Torna, minek!?


Boka és haránt süllyedésem van és lúdtalpam. Soha nem okozott eddig problémát. Nincs bedőlve a bokám, nem vagyok csámpás, stb.


Jó cipőket kell hordani, amikben van haránt emelő, illetve tornázni kell naponta. Speciális lábtorna!

De ezt már gyerekkorban el kellett volna kezdeni, mert még akkor sem biztos, hogy korrigálná, hiszen az embernek gyerekként sincs ideje napi 1 órás lábtornára.


Milyen műtétre gondolsz? Olyan nem létezik! Ez nem bütyök.


Tehát, sok-sok mozgás és fogyás, illetve jó cipők!

Ennyi a titok.


Sok sikert!

5. Biciklis_ (válaszként erre: 4. - Fincsi5)
febr. 26. 18:50

Igen, ismerem az árakat.De nem az a drága,hanem ami olcsó és nem jó.


Ha esetleg rászoruló,közgyógyra is lehet. De nem jelentkezik a fórumindító.

4. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Bozsu55)
febr. 26. 16:22

Debrecenben egyik ilyen helyen orvosi javaslatra 25 ezer 1 pár cipő. Ha azt nézzük, hogy egy kínai cipő is 6 ezer, bőven megéri.


Férjem ott szokta csináltatni a cipőit, recept nélkül drágább, de olyan fazonok, amiket ő szeret.

febr. 26. 15:14

Nekem éppen most készül egy nyári gyógycipő. Tavaly készült őszi-tavaszi.

Első teendő: ortopédia szakrendelés felkeresése - háziorvosi beutaló szükséges. A gogl keresőbe beírod: "gyógycipő készítés" + a lakhelyedet, vagy a lakhelyedhez legközelebbi nagyobb várost. Biztosan rátalálsz valahol üzletre, ami gyógyászati segédeszközökkel foglalkozik. Szerintem az ortopéd orvos is fog tudni mondani üzletet. Minél előbb járj utána, mert én is addig hanyagoltam a megfelelő lábbeli beszerzését, amig olyan panaszaim nem jelentkeztek mint Neked!! Az ortopéd cipő segített!! Kevésbé fájnak a lábaim, mint azelőtt!!

febr. 26. 14:31

Kelet vagy nyugat(dél)


Délkeleten Príma protetika, előtte ortopédia.Méretre készítenek, nem olcsó.

febr. 26. 14:21

Sziasztok!

Sajnos súlyosan eldeformálódótt a lábam, nem kezeltük időben, mostmár nem tudom mit lehetne kezdeni vele. Szinte állandó fájdalmak gyötörnek, talp-boka-vádli sokszor begörcsöl, derekam is fáj.

A jobb bokám csúnyán be van dőlve, a bal is, kicsit kevésbé.

Emiatt a mindenféle cipőbetéteket hiába hordom, mert a bokám bedől mellette, és a legprofibbat is pár hónap alatt széttaposom. Olyan lábbeli vagy pánt vagy nem is tudom milyen eszköz segítene, ami egyszerre felemeli, megtartja és egyenesbe hozza a bokámat.

175 centi és 90 kiló vagyok, tudom fogynom kellene, de ez a probléma akkor is fennált amikor 65 kiló voltam, meg valójában gyerekkorom óta.

Mik a tapasztalatok, kinek mi vált be? Tornát ne javasoljatok, mindent kipróbáltam, hetekig borzalmasan fáj, aztán ideig-óráig jobb, aztán megint fáj, szóval erre már ez nem megoldás.

Ortopéd vagy gyógycipőt hol készítenek? Déli országrész.

Hallottam műtétről is, már azt is bevállalnám, még ha egy év a lábadozás is, mert utána legalább jobb lenne. Ez így most egyre rosszabb.

Ja és a háziorvos illetve a klinikai ortopéd szakorvos nem hajlandó a lúdtalpbetéten kívül mást javasolni. Hiába mutatom, hogy nem segít, szemmel láthatóan.

Köszönöm ha segít valaki!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook