Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? fórum

Stressz, szorongás, pánikbetegség, depresszió?Gyógyszer nélkül van megoldás? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯
4456. 2883723cae (válaszként erre: 4454. - 88ba0ab715)
2014. aug. 8. 08:18

Szia! Én kíváncsi lennék erre a módszerre. Még így nem hallottam róla. A hasi légzést szoktam gyakorolni, az is egész jó módszer.

Mi a címe a könyvnek?

Remélem, jobban vagy!:)

4455. 5712acd374 (válaszként erre: 4451. - 88ba0ab715)
2014. aug. 8. 07:15

Szia!


Nem szabad elkeseredned, bár sajnos én is tudom, hogy milyen rossz érzés:-(

Ebből sajnos most kiedrült számodra, hogy nem is igaz barátnőd,kár lenne miatta szomorkodnod,mert nem éri meg.

Biztosan fogsz találni mást, sőt mi is itt vagyunk, és szívesen beszélgetünk veled!.-)


Legyen szép a napotok!:-)

2014. aug. 7. 23:44
Sziasztok! Felfedeztem egy viszonylag új módszert a depresszió és szorongás ellen, és ezt szeretném megosztani veletek. Ez a mindfulness, vagy éberség tudat meditáció. Most két könyvet is olvasok a témában, már egy hete csinálom a meditációs alapgyakorlatot (ez egy egyszerű légzésmeditáció). Még nagyon az elején tartok, de nagyon bizakodó vagyok, olvastam angol nyelvű oldalakat is, külföldön már elterjedt és sokaknak használt. Nekem egy új remény. Ha van valakinek ezzel tapasztalata, érdekelne.
4453. 88ba0ab715 (válaszként erre: 4452. - 2883723cae)
2014. aug. 7. 23:37

Szia Gika25!

Köszi, hogy írtál, tényleg jól esett. Ma már jobban vagyok. A "barátnőm" azóta sem jelentkezett, szerintem nem is fog, talán tényleg nem volt igaz barát. Ez van. Amit a vidéki barátságokról írtál, tényleg igaz. Azért remélem, fogok találni itt is igazi barátságokat.

4452. 2883723cae (válaszként erre: 4451. - 88ba0ab715)
2014. aug. 7. 20:08

Szia! Sajnálom, hogy elvesztettél egy barátot. Tudom, hogy nem segít a fájdalmon a tudat, hogy talán nem is volt az.

Az igaz barátság ott nyilvánul meg, hogy akkor is kitartok a másik mellett, ha nehézségei vannak.

Egyébként Budapesten tényleg nehezebb. Én is éltem vidéken, ott állandó barátságok voltak. Itt sokkal jobban jönnek-mennek. Valahogy nincs meg az összetartás. De ne add fel, az igaz barátság is egyszer csak betoppan majd:)

2014. aug. 6. 23:31

Sziasztok! Hétvégén ismerősökkel kirándulni voltam a Normafán és felültünk a libegőre. Féltem tőle kicsit, de azt álmomban sem gondoltam volna. hogy pánikrohamot kapok a magaslattól. Borzalmas volt az a negyed óra út, alig tudtam elhinni, hogy túl vagyok rajta és nem lett bajom. Egy biztos, hogy nem fogok többet libegőzni, de ez így nekem oké, van egy csomó más dolog, amit lehet csinálni. Utána egy-két napig néha belém nyilalt egy fura bizonytalanságérzet, valami szorongásféle, de most már ez is kezd rendbe jönni.

Aztán ma történ valami, ami totál kiborított. Akiről azt hittem, hogy a barátnőm, közölte mailben, hogy annyira elfoglalt, hogy talán ha havonta tud találkozni, sőt levélre sem lesz ideje válaszolni, és mivel tudja, hogy kevés barátom van Budapesten (vidéki vagyok), javasolja, hogy iratkozzak fel a Badoo-ra, és keressek barátokat az interneten. Mindezt olyan mézes-mázas szavakkal írta, meg egy csomó kifogást, hirtelen mért nem ér rá. 6 és fél éve vagyok Budapesten, és nem először történik itt velem, hogy akivel barátkozom, egyszer csak eltűnik, vagy lekoptat, vidéken ez nem így volt. Viszont itt élek, itt kell boldogulnom, de minden egyes csalódással, visszautasítással nehezebben viselem. Elszigeteltnek érzem magam, úgy érzem, ez itt egy rideg világ. A lánynak egyébként visszatértek külföldről a régi barátai, valószínűleg már ezért nincs szüksége rám. Nekem iszonyúan fáj. Ha nem tudnám, hogy ő is pszichológushoz jár, azt hihetném, hogy az zavarja, hogy leírtam neki, mi történt velem a libegőn. Vannak emberek, akik nem tudják tolerálni, ha az embernek ilyen problémái vannak.

El akartam mesélni valakinek, jól esne néhány kedves sor.

4450. bnehenike (válaszként erre: 4449. - 2883723cae)
2014. aug. 5. 20:19
nekem sincs mar panikrohamom csak feszultseg es szorongas van rajtam.ma vettem be 2-ot es tok jol hatott.elmulasztotta a gomboc erzest is a torkomba,meg mindent.
4449. 2883723cae (válaszként erre: 4448. - Bnehenike)
2014. aug. 5. 20:12
Egy próbát megér. Nekem, amíg erős pánikrohamaim voltak, nem nagyon használt. Enyhébb esetekre ajánlják. Amikor meg már jobban voltam, akkor úgy gondoltam, minek. Persze, nem vagyunk egyformák, Neked még be is jöhet.
4448. bnehenike
2014. aug. 5. 19:49
van valami velemenyetek a valariana teva tablettarol? Ma elmentem a dokihoz aki regen kezelt mar ilyennel,es azt mondta,hogy ne szedjem a frontint hanem ezt a valerianat.
4447. mc99 (válaszként erre: 4429. - Bnehenike)
2014. aug. 5. 14:10
Nem kell kapásból a terápiás adaggal nyitni, persze, hogy nagy a váltás a 0-hoz képest. Célszerű fokozatosan emelni. Emellett úgy gondolom, hogy némileg el is lehet térni az előre becsült belőtt adagtól, annyit kell szedni, amivel a helyzet éppen jó, vagy egy kicsivel többet. Sem a még megmaradó zizegésnek, sem a 24 órás álmosságnek nincs értelme. Mit tudja az orvos, hogy Gipsz Jakab esetében egészen pontosan mennyi is kell? Itt nincsenek pontos laborvizsgálatok és értékek, a diagnózist a páciens elmondása alapján állítja fel és lövi be az adagot. Ez az "egzakt" módszer simán eredményezhet 50-100%-os tévedést is.
4446. Szabó Anna Mária (válaszként erre: 4445. - Andibandi7)
2014. aug. 5. 11:42
Mint minden, biztos, hogy ez is alkati kérdés... Nálam is továbbfejlődött az autogén tréning és három éve már napi szinten - ha nem is meditálok, de - relaxálok. Pluszban havonta egyszer elmegyek egy tanyára és ott töltök egyedül egy hétvégét. Eléggé neurotikus alkat vagyok, de a "rilex" segít, hogy ne gyógyszereken éljek.
4445. andibandi7 (válaszként erre: 4443. - Szabó Anna Mária)
2014. aug. 5. 11:28
Nekem a pszichológus ajánlotta,de nem jött be.A progresszív relaxáció és a légzés technika(hasi légzés) segített,de még nem vagyok túl rajta.
4444. andibandi7 (válaszként erre: 4442. - Bnehenike)
2014. aug. 5. 11:22
Nekem kardiológus,de adagolást nem mondott!
2014. aug. 5. 10:57

Sziasztok! :)

A szorongás, vagy pánikbetegség engem is kikészített, Tisercinetta és Teperin gyógyszerekkel kezeltek, de egy hét múlva már olyan voltam a gyógyszerektől, mint egy zombi. Míg végül egy idős pszichiáter rávett az autogén-tréningre és két hónap alatt el is felejtettem a gyógyszereket.

4442. bnehenike (válaszként erre: 4439. - Andibandi7)
2014. aug. 5. 06:34
kb 3 hete de nekem orvos mondta, hogy 3x2 vegyek be de nem mertem igy maradtam a 3x1-nel. Brandenburg neuro most ezt talaltam es ki fogom probalni.
2014. aug. 4. 23:28
Frontin tabletta,de azt orvos írja fel.Hova tabletta, van sok gyógynövényes a gyógyszertárban kérdezz rá.
4440. Ekicm
2014. aug. 4. 19:08

Sziasztok!


Nekem pajzsmirigy gyulladásom (subacut) volt ez miatt több hormon került a szervezetembe, plusz kaptam rá hormontablettát is, amit nem kellett volna. E miatt most szorongásom van, mit javasoltok rá, mert hogy a pmirigy gyulladás tud tüneteket produkálni és ez miatt szorongom. :(


Köszönöm, Mariann

4439. andibandi7 (válaszként erre: 4438. - Bnehenike)
2014. aug. 4. 18:56
Mióta szeded?Én kb.2 hónapja szedem de eddig csak 1-t szedtem naponta.Most 2x1 szedek. Tartottam 2hét szünetet.Meddig lehet egyhuzamban szedni? Azt mondják hogy kúraszerűen kell szedni.
4438. bnehenike
2014. aug. 4. 18:46
en a magneb6bol 3x1 szedek.de most talaltam egy gyogynovenybol es vitaminokbol allo tablettat kifogom probalni.
4437. andibandi7 (válaszként erre: 4433. - Bnehenike)
2014. aug. 4. 16:56
A reggelek nekem is feszülten kezdődnek és szokott lenni szívdobogás érzésem.Na és ez az éjszakai vihar alig aludtam pár órát,olyan vagyok egész nap mint a kemotox-os légy :)Be is voltam tojva hogy,hogy hat ez a vérnyomásomra már ettől feszült voltam egész délelött.
2014. aug. 4. 16:53
Ha végre valahára leküzdöm a pánikbetegségemet akkor megszűnnek a szívdobogás érzések is?Most felemeltem a MagneB6-ot napi kettőre,gondolom túladagolástól nem kell tartanom.Minden este nyúzom a taposógépet.
4435. andibandi7 (válaszként erre: 4431. - Bnehenike)
2014. aug. 4. 16:46
lehet eleve alacsony a vérnyomásod és Frontin még eleve leviszi egy kicsit!
4434. 2883723cae (válaszként erre: 4433. - Bnehenike)
2014. aug. 3. 13:26

Érdekes, nekem meg mindig éjszaka jött. Úgy riadtam alvásból. Napközben egész jól elvoltam. Hát, nem egyformán csap le.

Mondjuk, én tudtam az okát, hogy mitől van, így könnyebb volt tenni ellene. Konkrét okai voltak és vannak. Van, akinek fogalma sincs, hogy mitől van, úgy nehezebb gyógyítani.

4433. bnehenike (válaszként erre: 4432. - 2883723cae)
2014. aug. 3. 13:00
nekem ejszaka nem kell ugy alszok mint a bunda.Reggel viszont mar ugy kelek feszulten szivdobogassal stb.most volt nalunk vihar es attol is megijedtem ugy hogy alighanem az ideg rendszerem teljesen padlon van.
4432. 2883723cae (válaszként erre: 4429. - Bnehenike)
2014. aug. 3. 12:48
Rám ugyanígy hatottak. Egyből kidőltem tőle. Képtelen voltam nyitva tartani a szemem. Már egy féltől is. Nem is vettem be, csak este. Állítólag hozzá lehet szokni, de én nem akartam. Bár vannak olyan típusok is, akikre mindig ilyen hatással van. Napközben inkább leküzdöttem, éjszaka viszont kellett, mert sokáig semmit nem tudtam aludni nélküle. Most már alig kell, csak remélem, hogy így is marad.
4431. bnehenike (válaszként erre: 4430. - Andibandi7)
2014. aug. 3. 11:46
koszi a segitseget.Olyan erzesem van meg mintha meg lennek zavarodva tole.nem tudom hogy mar csak bekepzelem vagy tenyleg igy van e.
4430. andibandi7 (válaszként erre: 4429. - Bnehenike)
2014. aug. 3. 11:19
Próbálj csak felet bevenni,a 3x1 szerintem akkor sok!
4429. bnehenike
2014. aug. 3. 10:36
sziasztok! Most talaltam erre az oldalra.Nekem is panikrohamaim vannak,nagyon regen mar volt ilyenem.Azt hittem tobbet nem jon elo es most megint tajtam van.Eggyik naprol a masikra.El mentem orvoshoz aki frontin 0.25 ost irt fel 3x1-et.De ha beszedem akkor olyan vagyok tole mint akit agyon utottek,ha meg nem szedem akkor elojonnek a rohamok.Most nem tudom mit csinaljak.Ma reggel is be vettem eggyet es 1 oran keresztul szedultem elkellett fekudnom,alig porgott el a nyelvem.
4428. 2883723cae (válaszként erre: 4427. - Andibandi7)
2014. júl. 28. 18:34

Nem vagy hülye:) Csak a mentális problémáknál az agy máshogy gondolkozik. Ez ilyenkor teljesen normális. Le kell küzdeni. Én is félve kezdtem el mozogni, mindig a szívverésemet figyeltem. Aztán egyre kevésbé. Most már ott tartok, hogy alig várom, hogy reggel felvegyem a sportcipőt:)

Arról nem tehetsz, hogy jönnek a hülye gondolatok és érzések. Nem rajtad múlik. Az múlik rajtad, hogy teszel-e ellene.

Még én sem vagyok az út végén. Sok sikert!

4427. andibandi7 (válaszként erre: 4426. - Andibandi7)
2014. júl. 28. 17:19
egyébként a kardiológus is azt mondta hogy bármit sportolhatok,de én vagyok a hülye.
❮❮ ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook