Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Stent és terhesség fórum

Stent és terhesség (beszélgetős fórum)


11. Ebaba26 (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
2020. jún. 30. 09:03
Ezt örömmel olvasom :) Kicsit megnyugtatta a lelkemet :)
10. Ebaba26 (válaszként erre: 9. - Perla del Mar)
2020. jún. 30. 09:02
Tudom :) Bár szerencsére már tapasztaltam ennek az ellenkezőjét is, tény, hogy legtöbbször csak félremagyaráznak sajnos.
9. Perla del Mar (válaszként erre: 7. - Ebaba26)
2020. jún. 28. 16:32
Ezt arra írtam,hogy álltalánosságban nem mondanak semmit,ha kérdezel bármit is.
2020. jún. 28. 16:11
Tudok egy nőt akinek sziv betegség miatt ( nem tudom mi pontosan a gond) 32. Héten volt a császár mert nem lehetett a baba több mint 2 kg. Most lett egy éves és minden ok velük.
7. Ebaba26 (válaszként erre: 4. - Perla del Mar)
2020. jún. 28. 11:10
Nekem az is bőven megfelelne, ha kerek-perec megmondanák, hogy felejtsem el a gyerekvállalást, legalább tisztán látnék, de így...
6. Ebaba26 (válaszként erre: 5. - Perla del Mar)
2020. jún. 28. 11:09
A Gottsegen Országos Kardiológiai Intézetre gondolsz? Ez mind ott történt, kb. születésem óta ott kezelnek (illetve piciként a Tűzoltó utcai klinikán is voltam) :)
2020. jún. 28. 00:15
Pesten a szívkórházat próbáltad?
4. Perla del Mar (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. jún. 28. 00:13

Józan gondolkodás alapján én is ezt tudom mondani.

Azon , hogy nem mondanak semmit nem lepődöm meg . Azon sem, hogy ketten két véleményt mondtak.

3. Ebaba26 (válaszként erre: 2. - Globus)
2020. jún. 27. 20:17
Igen, a kardiológusom mondta. Ennél többet aztán nem közölt, illetve annyit, hogy ha akarok babát, minél előbb kellene, mert ahogy idősödöm, csak kockázatosabb lesz. Ehhez képest ez több, mint egy éve volt, és ott tart a dolog, hogy egy terheléses vizsgálat (2 éve), egy MRI (1,5 éve) és két katéterezés (februárban, illetve a héten) után két különböző vélemény született a javulásomat illetően. Hozzátenném, a két katéterezést két különböző doki csinálta (hogy miért, az egy másik sztori). Szóval az óra ketyeg, én meg itt állok, hogy majd esetleg a szeptemberi kontrollon megtudom a sebészeti megbeszélés eredményét.
2020. jún. 27. 19:51

Csak józan gondolkodás nyomán, mivel altatásban műtöttek, és coronarográfiát is csináltak, kisebb megterhelésű, érzéstelenítésben végzett császármetszést nem hinném, hogy akadályoz. Nyilván megfelelő előkészületek után.

Azt, hogy itthon nem szült még senki ilyen betegséggel, kardiológus mondta? Az ő ismeretségi körében kell, hogy legyenek sorstársak, és ebből kifolyólag tapasztalatok.

2020. jún. 27. 19:16

Sziasztok! Lehet, hogy egyedül vagyok a problémámmal, de megpróbálok segítséget kérni. Veleszületett szívrendellenességgel élek, pontosan hypoplásiás jobb kamra, tüdőverőér elzáródása, stb. Ültettek be stentet, volt ASD zárás, shunt... szóval amit csak akartok :D Sokáig mondták, hogy felejtsem el a gyerekvállalást, aztán volt egy orvos, aki azt mondta, ez hülyeség, kellő odafigyeléssel és folyamatos kontrollal lehet, plusz ugye nyilván császárral. Legutóbb a héten volt katéterezésem, ahol a tervek szerint a stentet tágították volna, de a beavatkozás közben derült ki, hogy elvileg nem kell, mert nem azzal van a gond (ezt amúgy egy másik katéterezéssel pár hónapja már vizsgálták, akkor merült fel a tágítás, mint lehetőség). Szaturációm 90-95 között mozog. A legutóbbi orvosi vélemény szerint már nem lehet javítani sehogy az állapotomon (amúgy sportolok, amennyit bírok, nem kardiot, de erősítő edzéseket csinálok, meg teljes életet élek, szóval nem vagyok annyira rosszul jelenleg), viszont azt is megkaptam, hogy "itthon még senki nem szült ilyen betegséggel" - ezek szerint külföldön már igen.

Érdekelne, hogy van-e itt valaki, aki hasonló szív-és tüdőproblémákkal küzd, mik a tapasztalatok a gyermekvállalással kapcsolatban? Engedték, vállaltátok?

Ja, 27 éves vagyok és már eléggé szóba került a téma a párommal, de a kétes infók miatt nem merünk belevágni... soha nem mondanak az orvosok konkrétumot, ha rákérdezek, mindig hímelnek-hámolnak, hogy "Hát lehet, de kockázatos, de nem kizárt, de itthon ez nem divat, de ha lenne még műtét...", szóval nem vagyok velük kisegítve :(

Örülnék, ha tudnék erről valakivel beszélgetni! :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook