Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Spontán vetélés után ami nem lett műszeresen befejezve mennyi ideig tartott a vérzés? fórum

Spontán vetélés után ami nem lett műszeresen befejezve mennyi ideig tartott a vérzés? (tudásbázis kérdés)


1 2
15. Siphugi86 (válaszként erre: 13. - 171925f409)
2012. máj. 7. 13:51
Az a probléma, hogy a vetélésem előtt egy nappal volt az első uh-m, hogy orvosilag is megállapítsák a terhességem. Viszont semmit nem láttak a méhemben viszont előtte minden terhességi tűnetem megvolt és egy pozi tesztet is csináltam, csak hogy az uh előtti nap elkezdtem barnázni ami már utalt is a vetélésre és mivel az uh-n nem is láttak semmit ezért tudtam nem fejlődik rendesen.... másnap ujjabb tesztet csináltam ami megint pozi lett csak már sokkal haloványabb... ez már megerősített abban, hogy elvetélek. Néhány órával később el is kezdődött. Kövi hét péntekjén uh-n mondták, hogy kiürült a méhem így nincs baj. Három héttel a vetélésem után voltam a dokimnál, hogy nem akar elmúlni a vérzés erre ő meg se vizsgált csak felírta az Ergam cseppeket. Ez volt már lassan másfél hete. Én végig is szedtem a cseppeket, de nem múlt el tőle. Háziorvossal csináltattam egy nagy labort mert aggódtam hátha valami nem jó nálam és azért ment el a baba és nem is igazán kezdett fejlődni... Viszont minden eredményem jó volt. Szóval egyszerűen csak peches voltam. Nem lett volna egészséges még ha meg is maradt volna és rendesen növekszik.
14. Lencsy (válaszként erre: 10. - Nikk_1982)
2012. máj. 7. 13:36
Azt hiszem hiba a 100 évvel ezelőtti orvostudományt a maihoz hasonlítani ! Szerintem meg nem véletlen, hogy szükséges a művi befejezés .
13. 171925f409 (válaszként erre: 12. - Siphugi86)
2012. máj. 7. 13:36
Jól teszed.Majd írj mi volt.De volt már szivhang is?Ilyenkor nem csinálnak vizsgálatot , hogy miért vetéltél el?
2012. máj. 7. 13:32
Sziasztok! A vetélésem után egy héttel megnézték a méhem uh-val és ott azt mondta a doki, hogy kiürült rendesen. És egy negatív labor eredményem is van, lényegében ezért nem látták fontosnak a kaparást a dokik. Viszont nem tartom normális dolognak, hogy ennyi ideig vérezzek akármennyire kevés is a mennyisége. Négy hét már szerintem elég sok! Én is jobban örültem volna, ha rendesen kitisztítják a méhem és így nem kéne aggódnom semmi féle fertőzéstől. A héten vissza is megyek, de most másik orvoshoz, mert szerintem az én dokim nem járt el körültekíntően, mint ahogy kellett volna.
2012. máj. 7. 13:02
Nem éltem át ilyesmit,de csak úgy belegondolva,szülés után 6 hétig vérezgettem. Szóval nem hinném,hogy az 1 hét olyan nagy gond lenne. Viszont lehet,hogy valóban okosabb lenne művileg befejezni,tényleg nehogy bent maradjon vmi.
2012. máj. 7. 12:47

Én már hallottam olyat, hogy hagyják a természetet dolgozni, persze fokozott ellenőrzés mellett.

Elvégre 100-150 éve sem halt bele mindenki egy vetélésbe. Kétségtelen, hogy néhányan igen, de azért túl lehet élni kemény beavatkozások nélkül is. Orvosfüggő. Ha lelkiismeretes, akkor úgyis figyeli ultrahanggal a méh szerkezetét, gondolom még a vérmérgezés előtt látszani fog ha maradt valami.

9. 171925f409 (válaszként erre: 8. - Lencsy)
2012. máj. 7. 12:39
Ez igaz én 4 szer estem át misseden 2 év alatt:(((De sosem volt arról szó, hogy majd kiürül már 2max 3 nap múlva meg is műtöttek de örültem neki mert így nem kellett félnem bármi rossztól vagy, hogy esetleg később hetek múlván mégis csak kaparásra kelljen menni, hogy kitisztítsanak
2012. máj. 7. 12:37
Elnézést ..nem okoskodni szeretnék, de volt már spontán vetélésem és a legelső kérdésem az volt az orvosomhoz , hogy feltétlenül muszi e a műtét ( befejezés) ..mert hogy igencsak műtő fóbiám van ! Az orvosom válasza ..Igen ..( azért amit leírtam ) ! Igaz az én vetélésem 10 éve történt de nem hiszem ,hogy azóta sokban változott volna az eljárás , mert a húgom tavaly esett át szintén egy vetélésen és kérdéses sem volt hogy befejezzék -e ..
7. 171925f409 (válaszként erre: 1. - Siphugi86)
2012. máj. 7. 12:35
Engem már 5+5 hetesen is műtöttek:((Mikor nem élt a baba ha volt babád vagy petezsák már akkor mindenképp műtét mert baj ha bent marad egy két szövet darab fertőzést is okozhat:((((
6. Lencsy (válaszként erre: 5. - Mafalda)
2012. máj. 7. 12:34
segíti persze , de a hetekig vérzés azért nem egészséges állapot és ettől még maradhat bent nem odavaló !
5. mafalda (válaszként erre: 3. - Lencsy)
2012. máj. 7. 12:32

..és ez elősegíti a kiürülést.

De a legtisztább mégiscsak a műszeres befejezés lenne,..már a köv.terhességed érdekében is.Persze én laikus vagyok.

4. Lencsy (válaszként erre: 2. - Nikk_1982)
2012. máj. 7. 12:31
Így van ahogy te is mondod , a spontán vetélést akár csak az abortusznál műszeresen fejezik be , hogy aztán ha a még kiürült a vérzés elálljon .
2012. máj. 7. 12:29
A műszeres befejezés pontosan arra hivatott, hogy minden úgymond bent maradt nem odavaló szövetet stb . kitisztítsanak ! Sosem hallottam még olyat hogy ezt ne tették volna meg ! Nem is értem ... Így akár hónapokig is vérezgethetsz a fertőzésről nem is beszélve ! Az ergam csepp méhösszehúzódást okoz amitől még erősebb vérzésed , sőt görcseid is lesznek ..
2012. máj. 7. 12:29

Szia!

Nekem műszeresen fejezték be tavaly, de azután teljesen normális volt az hogy két hétig vérzek. Szerintem egy spontán vetélésnél is az, mert ugyanúgy ki kell ürülni a méhnek.

2012. máj. 7. 12:24
Sziasztok! Én négy hete éltem át egy spontán vetélést a hatodik hetemben és azóta is vérezgetek. Arra lennék kíváncsi, hogy más akinek volt spontán vetélése és nem volt műszeres befejezése az mennyi ideig vérzett és hogy a mellei meddig voltak duzzadtak, mert nekem még azok is duzzadtak és fájnak. Orvosom egy héttel ezelőtt felírt erre Ergam cseppeket, viszont nem hogy használt volna, hanem inkább ártott. Akkor inkább már csak barnáztam, de most megint vérezgetek. Nem nagy mértékben, de azért eléggé aggasztó, hogy nem akar elmúlni. Ti nálatok is volt ilyen vagy csak én vagyok ilyen szerencsétlen?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook