Spinning (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Spinning

64. Hoxa
2007. ápr. 30. 22:27
Na Ringo, jössz-e még spinningre? :) Remélem tetszett a múltkori!
2007. ápr. 16. 14:25
A Gyömrőin a CBA boltban van? Mennyibe kerül egy foglalkozás és hogy jártok? Ha odamegyek kapok felvilágosítást? Köszi: még mindig Ringo
2007. ápr. 16. 14:17

Sziasztok!


Hoxa te egy boszi vagy. Végre jó a gépem és gondoltam, hogy megnézem mi az a vákuumos bicajozás. Gondoltam kedvenc oldalam segit. Erre nemcsak erre kaptam választ, hanem Hoxa fel is szólított, hogy megyek-e. Igen, szeretnék, de hova és irjatok egy kicsit többet erről, jó? Nagyon köszi: Ringo

2007. ápr. 16. 13:36
Sziasztok! Én közel 1 éve járok Spinningezni.Szerintem nagyon klassz,heti 1x megyek de mellette futni is járok 2x.Fogyni azt nem,de erősödni lehet tőle.Nagyobb a teherbirásom és jobb a hangulatom is.A férjem szerint izgatóan kemény lett a fenekem.(45 éves vagyok)Na hát már ezért is megérte.Mindenkinek jo tekerést !
2007. márc. 2. 19:23

Mennyi idő után venni észre a hatását?

Ha heti egy spinning és egy aerobic?

Mit gondoltok?

59. Hoxa
2007. márc. 1. 16:17

Szupi volt a flexi bar is, csak nincs túl jó időpontban. Marad a spinning.

Belülről is szép a terem. Az edzős részébe fogsz járni?

58. Egnisz
2007. márc. 1. 15:39

Milyen volt a flexi bar? Kipróbáltátok?

Most is jársz spinningre?


Én jövő héttől kezdem, de nem a spinninget, hanem kardiózni és szálkásítani fogok. Már meglestem a termet kívülről, nagyon tetszik. :)

57. Hoxa
2007. febr. 20. 20:50
Szombaton egyébként nagy banzáj lesz a cbafitnessben, megyünk valami flexi bar nevű mozgásformára is, amit még nem tudom, hogy mi. :))))
56. Hoxa
2007. febr. 20. 20:50
Akkor csatlakozol? Keddenként járunk, és most szombaton is megyünk.
55. Egnisz (válaszként erre: 54. - Hoxa)
2007. febr. 20. 20:49

Gratula!

Amúgy visszajöttem! :)

54. Hoxa
2007. febr. 20. 20:42
Ma megint voltam. Ma már csináltam a felállós feladatokat is, így sokkal izgalmasabb. A fenekem sem fájdult meg, szombaton megint megyek! :P
2007. febr. 14. 01:25

Én már 1.5 éve járok spinningre, és imádom. Hetente 2 alkalommal megyek, de van mikor 3 lesz belőle, mert annyira hiányzik. Spinracing-re járok, ami kimondottan a kar gyakorlatból áll. Kemény de megéri!

Mindenkinek azt ajánlom, hogy eleinte próbáljon meg heti 3 alkalommal eljutni, legaláb 2 hónapon keresztül, mert csak így fogod látni a változást, és ha már igazán belejöttél akkor elég lesz a heti 2 edzés.

52. d77e128ed9 (válaszként erre: 51. - Hoxa)
2007. febr. 13. 21:37
nagyon öeülök hogy tetszett:):),legalábbis gondolom hogy élvezted ha megint mész!!!
51. Hoxa
2007. febr. 13. 21:25
Túléltem! :P Megyek megint!!!!
50. Egnisz
2007. febr. 13. 15:59
Mindjárt írok privit!
49. Hoxa
2007. febr. 13. 15:52
Ok, majd egyeztessünk! :) Mikor jössz haza?
48. Egnisz (válaszként erre: 47. - Hoxa)
2007. febr. 13. 15:51

Most olvastam, hogy nyilt új fitness terem a közelben, a CBA-s, én is megyek!! :)

Ha majd otthon leszek...

47. Hoxa
2007. febr. 13. 14:58

Ma megyek spinningre, be vagyok tojva rendesen. :P

Remélem nem megy el tőle a kedvem, mert nagyon szeretném, ha élvezhető sport lenne a számomra!


Ringo, nem jössz valamikor? :)

2007. jan. 28. 21:24
húúú ez hosszú lett és tuti tele van hibákkal:)nézzétek el de rögtön mentettem nem olvastam vissza.ÉS bocsi ha néha kicsit érthetetlen a fogalmazás:)
2007. jan. 28. 21:23
Különböző ellenállásokon tekerünk.Könnyű ha olyan mintha síkon bringáznál vagy lejtőn le ha növeled az ellenállást akkor hegynek fel,ezt állva ülve törzset megfeszítve nah az kemény:):)amikor állva tekersz és közbe szorítod a popsi izmokat,aztán van olyan hogy belepörgetsz nagyon gyorsan azzal kiállni aztán visszalassítani...ez a lábmunka.Felsőtesttel 3 féle fogást különböztet meg.1-es amikor szűken fogod a két kezeddel a kormányt középen,2-es amikor két oldalt fogod mintha rendesen bringáznál és 3-as amikor alkartámaszban mint a versenybringákon.Nah ezekben a fogásokban kell 1-2-3-4 ütemben lemenni fekvőtámaszba és vissza...van hogy lassan van hogy gyorsan,van hogy állva van hogy ülve...Aztán ezt fokozva van az úgynevezett "jump" amikor tekersz jobb esteben ülve és az oktató ordít hogy jump és te általában 3-as fogásban fogod a kormányt és előrerántod magad a kormány fölé úgy hogy a melled előrébb lesz mint a kormány.Nah ez is kicsit lassan kezdődik tekersz egyet jump aztán visszaülsz tekersz még és csak utánna jön a következő.De elindul folyamatosban is amikor megállás nélkül csak rántod magad előre(És persze közben tekersz mint az őrült a zene ütemére folyamatosan megállás nélkül)ez mondjuk egy kicsit kifullasztó de mindig hagynak időt regenerálódni.Van olyan hogy egyensúlygyakorlat.Szintén mindhárom fogásban állva tekerés és hol a jobb hol a bal kezedet hátrateszed,ez nagyon jó állóképesség fejlesztésre.Nah és akkor ha leleményes az oktató akkor különböző koreográfiákba ezekez összekapcsolja.Pl:tekersz ülve hopp felegyes fogás vissza csüccs kettes fogás hopp egy fekvő vissza csüccs aztán jump azán tartsd meg a popsid az ülés fölött egy 8 ütemig összeszorítva akkor húzd magad előre hátra stb.stb...és ha szerencsétek van akkor van kb 10 perc súlyzós edzés amikor szintén tekerés közben kézisúlyzókkal kell karra dolgozni.Hát lehet eléggé zűrzavar a fogalmazaásom de végülis ezeknek a fokozásából és keveréséből áll az óra ami szerintem szuper mert ha jó az edző és jó a zene akkor hihetetlen élményt nyújt és feltölt egy ilyen óra:):),mindenkinek csak ajánlani tudom,nah meg azt is hogy a polár órát az első 5-6 alkalommal ne nagyon használja mert csak elrettenti persze csak ha edzetlen:)és vigyetek vizet meg vastag talpú cipőt vegyetek mert kikészíti egyébként a talpat a pedál,ajánlom még a magnéziumot bekapni edzés előtt glábgörcs ellen ha valakináél eez elő szokott fordulni,mert nálam renszeresen és nem megijedni ha 1-2 alkalommal nagyon elnyűttnek és bénának érezzük magunkat!Nagyon hamar bele lehet jönni és a popsit is csak először töri fel a nyereg:):).Én január eleje óta járok heti 4-5 alkalommal és hihetelen a változás!Előtte még sosem sportoltaam semmit még gtesiből is felmentésem volt:):)képzelhetitek a tüdömet is kiköptem először,de mostmár nagyon formában vagyok kilóra nem nagyon változtam de a popsimat ilyennek még sose láttam jah és felfedeztem a vádlimat!ez nem vicc...eddig nekem olyan nem volt!!!Szóval spinningre fel!!!
44. Hoxa
2007. jan. 28. 20:27
Fruzsen, légyszi írd le milyen gyakorlatok vannak, ha van időd. Nem csak tekertek és kész? Mit ugráltok a bicajon??? :))))
43. d77e128ed9 (válaszként erre: 41. - F31ff285b1)
2007. jan. 28. 18:31
Meglepődsz szerintem hogy mennyi "husibb" csajszi van.AZért is jó mert kíméli az izületeket és nagyobb súllyal is élvezhető a sport!Csak azt ajánlom mindenképpen nézz meg egy-két órát mert nem mindegy hogy melyik edzőt választod.Nagyobb súllyal például az én oktatómho nem járnak sokan mert nagyon sokat "ugrálunk" és ez megerőltető lehet,de van olyan edző akinél meg szinte csak ducik vannak,mert kímélőbbek az órái.Tehát azt tanácsolom ha elkezded mindenképpen egy lazább órára menj ahol nem hajtják ki belőled az összes szuszt és inkább majd fokozatosan térj át a hajtósabb edzésekre.És semmiképpen ne szegje kedved ha először nem teljesítesz túl jól...A második haramadik után csúcsformában leszel!
42. Hoxa
2007. jan. 27. 19:55
Én is szemezek ezzel a CBA fitnessel, de még nem vitt be a lélek. Pedig itt van egy köpésre. Tényleg van minden, ahogy elnézem.
2007. jan. 27. 19:49
Szerintetek lehet nagy súlyfelesleggel is csinálni? Vagy csak beégnék, mint a rongy, mert csupa izmosseggű csajszi van?
2007. jan. 27. 19:48
Ringolina: az új CBA fitnessben van, a Gyömrőin.
2007. jan. 22. 14:45

Sziasztok!


Hol lehet ezt a sportot űzni? Én a X. kerületben lakom és az I. kerületben dolgozom. Előre is köszönöm a segitséget. (Gyakorlatilag el tudok menni máshova is, csak ne nagyon messze legyen..)

2007. jan. 22. 14:15
Én tavaly márciusban kezdtem és nagyon megszerettem.Azóta már eljutottam a haladó szintre.Ha rossz a kedvem, ott mindíg feldobódok a jó zenétől és a pörgéstől.Sokkal jobb, mint egyedül súlyzózni az edzőteremben.Az ehhez képest unalmas!:)
2007. jan. 22. 12:43
A spinningre hihetetlen gyorsan rá lehet szokni:),én speciel függő vagyok!
2007. jan. 19. 13:26
Átélted már, hogy tekersz otthon a szobabicikliden és baromira unod? Hiába kapcsolod be magad előtt a televíziót, csak bámulsz, tekersz és egyáltalán nem élvezed, amit csinálsz? Ennek a módszernek leáldozott, itt az újrafejlesztett változata: a spinning! Mozgalmas és izgalmas! És mindemellett rendkívül hatásos is!
2007. jan. 5. 21:56
Ma is voltam!IIIIIIIIIImááááádom!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook