Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » SOS, kérlek segítsetek, hol keressem a cicám? fórum

SOS, kérlek segítsetek, hol keressem a cicám? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
23. Bársonytappancs (válaszként erre: 14. - E3e341c3df)
2011. okt. 1. 19:04
Nem tartom valószínűnek, hogy egy idegen helyen, két perc alatt kiakrobatikázza magát egy cicus a tetőtéri ablakon..., sokkal inkább bebújik valahova, ahol biztonságban érzi magát.
2011. okt. 1. 19:03
Reggelre meglesz nyugi,vagy még estére előmászik valahonnan,a lakásban van szerintem!
21. g_eszter (válaszként erre: 14. - E3e341c3df)
2011. okt. 1. 19:03

Egy 11 hetes cica még nem tud olyan nagyot ugrani, mint egy nagy, ne felejtsd el. Szerintem az ablak meg elég fent lehet.

Remélem hamar előkerül, s megnyugszol te is.

Esetleg még egyszer minden kicsi zugot nézz át, amit eddig figyelmen kívül hagytál.

2011. okt. 1. 19:02

Kapcsolj ki minden zajforrást a lakásban. Egy idő után éhes lesz a kicsike, és akkor olyan szívbemarkolóan tudnak nyávogni! :) Mivel ő még pici, így a hangja sem túl nagy. Járj nyitott füllel, és úgy óránként járd körbe a lakást.


Szerintem az ablakon nem tudott kimászni, ők még elég kis ügyetlenek az efféle ugrándozásokhoz.

Remélem megtalálod!

19. e3e341c3df (válaszként erre: 13. - G_eszter)
2011. okt. 1. 19:02
6x megnéztem mindenhol. De köszi. :)
2011. okt. 1. 19:02
Ilyen kis cica még nem tud a tetőtéri ablakon kimászni.Holnap előjön,és olyan zajjal lesz(nyávog),hogy meg is unod.
2011. okt. 1. 19:02

minden macska új helyen (még akinek megszokott gazdája is vagy) elbújik több órára. szükségük van erre a nyugalomra, hagyd szépen pihenni. ha lehiggadt, kialudta magát, és győz az éhsége és a kíváncsisága, elő fog jönni. hagyd kint az ételt és a vizet, és ne keresgéld, ne szólongasd, és igyekezz minél kevesebb zajt csapni, nyugodt légkört teremteni.


ha előjön, se rohand le. hagyd enni, körbeszaglászni, és amikor odamegy hozzád is (feltéve ha nyugton ülsz), akkor lehet simizni.

de beszélhetsz hozzá közben, hadd szokja a hangod.

16. Lousha (válaszként erre: 1. - E3e341c3df)
2011. okt. 1. 19:02

Attól függ, milyen magasan van az az ablak. A macskák sok mindenre képesek. De mivel még elég kicsi, nem hiszem, hogy ez lenne a megoldás, mert a tetőről gondolom nem tudott volna lejutni, szóval akkor látnád.


A legvalószínűbbnek azt tartom, hogy elrejtőzött, ez a legtermészetesebb cica-reakció. És hidd el, tapasztalatból mondom, hogy eszméletlen helyeket tudnak eltűnni, és nagyon-nagyon kicsi helyen elférnek! Hangot szerintem azért nem hallasz, mert tényleg elbújt, nem akarja, hogy megtaláld, mert még fél tőled. Hozzád jelenleg semmi pozitív emléke nem kötődik, felkaptad valahol, magaddal hurcoltad egy zajos, nagy, morgó, fura szagú valamiben stb. Egyelőre nem bízik meg benned, és fél, hogy bántod.


Első lépésben ha még nyitva van, mindenképp csukd be azt az ablakot, ha még bent van a cica, ne most tűnjön el.


Ha még nem tetted, feltétlenül nézd meg az összes ágyneműtartót, óvatosan nyitva-kihúzva, nehogy baja essen közben, ha tényleg ott van. Nézz be a szekrényekbe, a ruhák mögé, ugyanis a legtöbb cica simán kinyitogatja a szekrényeket, az ajtó meg becsukódik utánuk. De volt olyan cicánk is, aki a nála kétszer nagyobb fiókokba is bejutott, és kipakolt belőlük. (Anyukám első alkalommal halálra is rémült, azt hitte, betörtek :-D ) Nézz be a kanapé mögé, bármilyen közel is van a falhoz; a tűzhely mögé, a WC mögé. Nézd meg a szekrények tetejét is. Könyvespolcon könyvek mögé is kukkants. És BÁRHOVÁ, ahol - függetlenül attól, szerinted fel-/le-/bejuthatott-e oda - elfér kb. az ökölbe szorított kezed. (Nagyon össze tudják húzni magukat.)


E mellett próbálj meg nyávogni. Hülyén hangzik, de néha beválik, legalább annyira, hogy nyikkan egyet a kicsi.


Ha sehol nem találod, tegyél a lakás mindenféle pontjára, lehetőleg minél inkább sarkokba, zugokba, vizet, tejet, valami kaját. A szagok előbb-utóbb előcsalják, mert biztos éhes és szomjas. Éjjel, ha nem mocorog senki, biztos előlopakodik. Valamint előbb-utóbb a másik oldalon is lesznek ellenállhatatlan ingerei, tehát almot is tegyél ki, annak a szaga odavonzza, mert a cicák nem szeretnek csak úgy maguk alá piszkolni, keresik a megfelelő helyet. (De azért lehet, hogy nem ezt fogja választani, hanem inkább egy virágcserepet.)


Valamint próbálj türelmes lenni. Esetleg ha mindent megnéztél és tettél ki kaját meg almot, járd körbe a szomszédokat, és érdeklődj, nem látták-e. Amíg nem vagy otthon, talán bátrabban előbújik. (Vagy meglesz odakint.)


Ha ki is jutott, valószínűleg nem ment messzire, mert még kicsi és meg van ijedve. A tető adottságait figyelembe véve nézd meg a közelében lévő fákat, ilyesmit is.

2011. okt. 1. 19:01
A cicák a leghihetetlenebb helyekre képesek magukat beszuszakolni visszavonulás és alvás céljából, ráadásul a Te macseszod még nem is kifejlett példány. Szerintem előkerül, a pocak nagy úr! :)
14. e3e341c3df (válaszként erre: 12. - G_eszter)
2011. okt. 1. 19:01

Tettem ki itthon. De tök félek, hogy kimászott.

A fürdőszobában van a tetőtéri nyitva hagyott ablak, ami előtt a wc van, szóval kiakrobatikázhatta magát...

13. g_eszter (válaszként erre: 11. - E3e341c3df)
2011. okt. 1. 19:00
Nézd át újra a lakást esetleg. Néha olyan helyeket találnak, amiket nem is gondolnál. Én a 2 szobás lakásban már rengetegszer szinte kétségbeesve kerestem az enyémet, mert úgy el tud néha tűnni.
12. g_eszter (válaszként erre: 10. - G_eszter)
2011. okt. 1. 18:59
Mármint tegyél ki kaját valahova, s majd a hasa odaviszi :)
2011. okt. 1. 18:58

Köszönöm.

Mit tudnék tenni? Tettem ki kaját... Mindenhol megnéztem...

A környéken senki nem tudta, hogy nekem ma macskám lesz, ha meg is találnák...

2011. okt. 1. 18:58
Próbáld meg ennivalóval kicsalogatni.
9. andi6020 (válaszként erre: 6. - E3e341c3df)
2011. okt. 1. 18:56

Nem tudjuk, hogy ki tud-e mászni, hisz nem látjuk a lakásodat. Egyébként annyira nincs hideg, de nem is a hideg a baj, ha kiment.

De szerintem nem ment ki.

8. f54c6b8a8d (válaszként erre: 1. - E3e341c3df)
2011. okt. 1. 18:55

jártam már így..,régen

A szekrényben találtam meg a cicát,de egy egész napig bőgtem,mert azt hittem,h.eltűnt.De sajnos egyszer el is szaladt,kiugrott az ablakon.De pont jött egy ismi,és addig hívta,míg visszajött.

7. Baby0309 (válaszként erre: 1. - E3e341c3df)
2011. okt. 1. 18:55

Szerintem is csak nagyon elbújt,hisz fél!

Az éhes pocak miatt majd előjön...reméljük!

2011. okt. 1. 18:54
És szerintetek kitud mászni a tetőtéri ablakon? Már olyan rémképek vannak előttem. Mi van ha kint van... és hideg lesz éjszaka és védtelen és ááááááááááááááá
5. andi6020 (válaszként erre: 1. - E3e341c3df)
2011. okt. 1. 18:53

Bármilyen nagyon szépen kérsz is minket, sajnos nem tudjuk hol a cicád. De szerintem alszik valahol. Nehéz volt neki a mai nap, de amúgy is, a macskák 24-ből 23 órát képesek aludni.

Nyugi, meglesz az, majd előjön.

2011. okt. 1. 18:52
Szerintem is holnapra előjöhet. Fél szegényke, nem hiszem, hogy messze elmerészkedne, éhes lesz, és előkerül a közelben valahol biztos :/ reméljük!
3. e3e341c3df (válaszként erre: 2. - F303be5590)
2011. okt. 1. 18:51

Ennyire?

De honnan, ha nincs sehol? Tényleg sehol...

2011. okt. 1. 18:48

majd talán holnapra előjön


fél

2011. okt. 1. 18:46

Sziasztok!


Remélem van köztetek, olyan aki esetleg tudna segíteni... Nagyon kérlek titeket, szépen kérlek. :'(

Ma hoztam haza egy 11 hetes kis cicust. Szegény parázott az úton elég rendesen kajabált egy darabig, de aztán lenyugizott. Hamar hazaértünk. Itthon vele voltam kicsit kb. fél órát. Remegett szegényke, de azért nézelődött. Én a tetőtérben voltam és gondoltam hozok neki, inni, enni. 2 percig voltam lent, mire felértem sehol nem volt a cica. Már több mint egy órája nem találom, semmi nesz, semmi hang. A tetőtéri ablak nyitva maradt. Ott kitud menni? Kint sem találtam a tetőn sem volt. Itthon mindent megnéztem... eléggé nagy helyiségeink vannak és nincs túlzsúfolva, már olyan képtelen helyeket is megnéztem, mint a lezárt szennyes tartó. Ráadásul tök egyedül vagyok itthon és kész ideg. Mit tegyek? Szerintetek, hol lehet. Tudom ez így hülye kérdés, de hátha volt valakinek ilyen tapasztalata és esetleg...

Köszönöm szépen.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook