Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Sopronban terhesgondozás és nőgyógyászat fórum

Sopronban terhesgondozás és nőgyógyászat (beszélgetős fórum)


90. xlnt
2009. dec. 4. 10:25

Örülök, hogy oltattok - én azóta sokkal nyugodtabb vagyok. Előtte az ember pánikolva hallgatta a híreket, most inkább sajnálkozva. :S A Hidas nekem amúgy is ezt tanácsolta, de a háziorvosom látnotok kellett volna... :S Nem győzte kihangsúlyozni, hogy BIZTOS hogy jól meggondoltuk? én leszek az első kismamája... stb. Kíváncsi lennék, most mit mondana... Mindenesetre érdemes megnézni a hétfői Estéből egy interjút:


[link]

89. hajini
2009. dec. 3. 20:09
szerintem is sok egyszerre meginni:)
88. Tundchen (válaszként erre: 87. - Hajini)
2009. dec. 3. 14:44

Szia! Én kedden jutottam el oda, hogy beoltatom magam, de szerda reggelre elég beteg lett a párom, úgyhogy azt mondta a dokim szerdán, várjak pár napot, hogy kijön-e rajtam. Azért most már megnyugodtan, de tényleg nem volt könnyű döntés...


Amúgy a terheléses vércukor egyáltalán nem volt vészes, inkább csak kicsit sok volt a folyadék mennyisége, azzal volt "bajom", nem az ízével...

87. hajini
2009. dec. 3. 13:56

sziasztok! most hívott a volt munkatársammal, aki szemészorvos, neki a férje nőgyógyász, és ő üzente, hogy mindenképp oltassam be magam, mert beszélt vmelyik pesti meg debreceni professzorral, h kiadják közleményben:minden kismama oltassa be magát. a győrivel is beszélt, ott egyre rosszabbul van szegény csaj. azt mondta, h aki elkapja, annak nem bírja a tüdeje és lélegeztető géppel lehet csak segíteni rajta!azt is mondta, h aki nem oltat az felelőtlen. sokkal többet árt a babának az idegeskedés meg ilyenek, mind a védőoltás.

én nagyon ellene voltam a dolognak (nagyon nagyon) de azt hiszem holnap én is megyek oltani.

vigyázzatok magatokra! (ja és ez semmiképp nem tukmálás akart lenni!)

86. Tundchen (válaszként erre: 85. - Xlnt)
2009. nov. 30. 15:55
Én is használok ilyet, remélem, ér is valamit... :)
85. xlnt (válaszként erre: 84. - F4804d75d9)
2009. nov. 30. 14:00
Nekem pénteken mondta az ismerősöm ezt a soproni esetet... de tudom, hogy ezek az ismerősöm ismerőse kezdetű mondatok elég hiteltelenek. :) Mindenesetre csatlakozom a megelőzésre törekvők közé akár oltat vki, akár nem. Nekem pl. mindig van a táskámban alkoholos kézfertőtlenítő, ha éppen nincs lehetőség kezet mosni. Tudom ajánlani, kis helyen elfér. ;)
84. f4804d75d9 (válaszként erre: 81. - Xlnt)
2009. nov. 30. 11:45

Sziasztok!


Azt vettem észre,hogy az egyik hír-weblap feltételes módban beszél a kismamákról,hogy talán ilyen vírussal fertőződtek,a másik meg már tényként... Na mindegy,amúgy a tüdőgyulladás lehet bakteriális eredetű is,vírusos is,meg vegyes is :) Szóval tényleg nem könnyű eligazodni,mindenesetre hallottam furcsa híreket,egy hete még nem volt ilyen vírussal fertőzött egyén Sopronban,persze azóta bármi történhetett :)

Nekem megbízható ember a prevenciót javasolta (megelőzés:zsúfoltság kerülése stb),mindenesetre a megelőzésre törekvés mindenképpen hasznos :)

De tényleg mindenkinek saját döntése,ezt nekem is sokan mondják,hiszen rajtunk a felelősség :)

83. xlnt
2009. nov. 30. 09:52

[link]

ez a másik.

82. xlnt
2009. nov. 30. 09:47

Nem tudom, hogy ide szabad-e linkelni, de engem meg a férjemet ez győzött meg, itt 2 videó is van a Czeizel-lel:

[link]

81. xlnt
2009. nov. 30. 09:40
Szülésfelkészítő dec. 14.-én 15:00 órakor kezdődik legközelebb - én is arra megyek. A védőnő adott jelentkezési lapot, amit a köv. terhesgondozáson odaadtam az asszisztenseknek, csekket majd ott a helyszínen adnak. Én 2,5 hete beoltattam magam (13 hetesen 5 naposan), utána 2 hetet otthonról dolgoztam, míg hatott. Nem értem mi a hisztéria az oltás ellen? Kapsz egy elölt vírust - az influenza vírus amúgy sem veszélyes a babára nézve, csak a láz. A hordozóanyagokat tekintve meg ugyanaz, mint a sima influenza elleni, amit a 90-es évek óta "millió" kismama megkaphatta, ha kérte. Mellesleg a szegedi kismama nem feküdt 2 napot otthon lázasan - azonnal kórház (én az indexen olvastam), és kapta a vírusölő anyagokat. Ennek több hete, azóta is lélegeztető gépen van. 5 és fél hónaposan nem kaphat gyógyszereket, úh vizes borogatással tudják kezelni a 2 oldali tüdőgyulladását!!! Ezen sztem érdemes elgondolkodni... És nincs messze a vírus, egyik ismerősöm ismerőse (tudom, szarul hangzik) 50 évesen, nulla kórelőzménnyel itt fekszik Sopronban kómában, lélegeztető gépen múlt hét óta. Bécsben is járvány van, hány ingázó van Sopronból? A kismamák 7szer veszélyeztetebbek... Szval nem akarok itt vitát kiváltani, mert szar a szitu, minden orvos mást mond, mindenki maga dönti el, kinek hisz - ez az én véleményem volt. ;)
2009. nov. 30. 09:37
Győrben is van egy kismama az intenzíven, most olvastam a kisalföldön. :(
79. Tundchen (válaszként erre: 78. - Hajini)
2009. nov. 30. 09:27
Az én férjem sem hajlandó, de nem is erőltetném rá... remélem, megússzuk, bár nagyon zavaró ez a pánikkeltés, ami a médiából folyik. Semmi infó, hogy mi történne, ha oltatsz, mi ha nem, ami alapján mérlegelni lehetne, csak megy a beszaratás... :(
78. hajini (válaszként erre: 74. - Kittyke77)
2009. nov. 30. 09:10

én se fogom, és sztem ha az a csaj se fexik 2 napot lázasan meg kitudjahogy otthon, akkor nem itt tartana.

bár anyámék beoltatták magukat, a férjem nem hajlandó:)

77. f4804d75d9 (válaszként erre: 74. - Kittyke77)
2009. nov. 29. 21:08
Nem,nem oltattam magam,nem is fogom :) köszi a választ,akkor legközelebb lepasszolom a papírt az asszisztenseknek :)
76. Tundchen (válaszként erre: 74. - Kittyke77)
2009. nov. 29. 19:22
Én nem, de nem tudom, hogy ez-e a jó ötlet... :(
2009. nov. 29. 18:42
g04toda:Igen az aszisztenseknek kell leadni.
2009. nov. 29. 18:37

Sziasztok!


16 hetes vagyok és nem tudom beoltassam e magam H1N1 ellen.Most láttam a tv-be hogy megint 3 kismama kórházban van emiatt. Kicsit be tojtam.

Ti beoltattátok magatokat?????????

73. f4804d75d9 (válaszként erre: 72. - Tundchen)
2009. nov. 29. 17:46
na jó,de ott mégis hol? :D Az asszisztenseknek?
72. Tundchen (válaszként erre: 71. - F4804d75d9)
2009. nov. 29. 09:01
A terhesgondozóban... :)
71. f4804d75d9 (válaszként erre: 62. - Xlnt)
2009. nov. 28. 20:02

Sziasztok!

Mi is megvagyunk,már 15 hét 1 nap :)

Én is lementem mínuszba a rosszullétek miatt(kg-ra),majdnem a Peitl is,mikor megtudta,mégis mit takar az a gyakori rosszullét :)

Nálunk nem tudom,hogy a baba mocorog-e,de néha bele-beleszúr a hasam,meg éjjel nagyon kemény volt,remélem nincs gond.. :)

Nekem dec 7.lesz az AFP,addig meg itthon figyelem a pocakom,hogy mi történik :)

Azt nem tudjátok véletlenül,hogy a szülésfelkészítő tanfolyamra a jelentkezést hol lehet leadni? :)

2009. nov. 28. 19:28

Sziasztok, most találtam erre a fórumra, lenne egy kérdésem, hátha tudtok válaszolni:

Sopronban a szülészeten van epidurális érzéstelenítés és bármikor kérhető?

Előre is köszi, ja és nem én vagyok terhes hanem a tesóm, nekem egy 9 hósom van és én pesten szültem.

2009. nov. 27. 07:03

sziasztok nem olyan rossz a cukros terhelés,én az elsö terheségemnél ugy csináltam mert engem is megijesztettek hogy már hetekkel elötte ittam szörpöt és vagy ettem szölöcukrot éh gyomorral,és haminden oké volt akkor 2 órát vártam és nem lett semmi bajom,amugy ihattok sima vizet a 2 óra várakozás alatt,és cukor terheléses vérvételkor nem kell várnia a kismamának soron kivül fogadják őket,ugy hogy no para,de tényleg nem olyan rossz az a cukos viz mint gondolnánk na de az éhség én mindig ilyenkor lettem a legéhesebb,és minden fnom illat megtalált és csikladnozta az orrom,vettem is mindig belöle"fornetti"és mikor már lehetett enni szinte azonnal ráugrottam és ettem,

én tegnp este voltam benn nála kicsit megijdetem,de nem adom fel lesz babánk de most már elhuzodott január végére február elejére-végére.velem is rendes volt és kedves,nem hinném hogy másik dokit választanák ,nála maradok nekem számit hogy ki milyen,bár az elsö két babámnál a berkes dokihoz jártam én őt is nagyon imádtam de tudjátok miért váltottam a radára akit viszont most már tiszta szivből gyülölök,de ezt is tudjátok miért.de Hidas doki ő csucs,remélem maximumon mellettem lesz és majd a babánk mellett is.

68. Tundchen (válaszként erre: 67. - Hajini)
2009. nov. 27. 07:02
Oké, akkor viszek kaját és citromlevet. Ezek jó tippek... inni sem szabad nagyon közben?
67. hajini (válaszként erre: 66. - Tundchen)
2009. nov. 26. 20:31

szia! hát nem kellemes élmény, de túl lehet élni. minél korábban menj, és ne várd ki a sort. szólj, h cukorterhelésre jöttél, akkor előbb behívnak!ja és a legfontosabb vigyél citromlét!!!! legalább egy decit önts bele, megengedik. úgy nem olyan rossz:)

én másfél óra után el akartam ájulni az éhségtől, de kibírtam. ja és 2.szuri után ahol tudsz ülj le, egyél. különben...

66. Tundchen (válaszként erre: 65. - Xlnt)
2009. nov. 26. 15:00

Én a 16ik héten már éreztem, bár akkor csak alkalomszerűen, nem minden nap. Úgyhogy már nem sok... most meg aztán egész nap mocorog.

Én azért parázok kicsit a vércukortól, mert én reggelizem, mióta az eszemet tudom és tényleg hiányzik és szédülök, ha reggel nem eszem. Főleg, ha rányomok valami édes cuccot, aztán megint csak nem eszem... majd leírom, mi volt... :s

65. xlnt
2009. nov. 26. 14:56
Na csak megvagytok... :) Én a 15. hétben vagyok, és már nagyon várom a bordarúgásokat! :) Mikor éreztétek először, hogy mozog? A vércukortól én nagyon parázok - mint említettem, túlsúllyal indultam, igaz, még mindig mínuszban vagyok, és a vérképem is jó, de reméljük így is marad... :)
64. Tundchen (válaszként erre: 62. - Xlnt)
2009. nov. 26. 10:05
Mi is megvagyunk, 24ik hétben... jövő héten terheléses vércukor vizsgálat, azért nem várom... :)
63. hajini (válaszként erre: 62. - Xlnt)
2009. nov. 26. 09:41
köszi megvagyok, már a 31. hetet tapossunk, bordarúgások közepette. 2hét múlva megyek uh-ra, addig semmi:)
62. xlnt
2009. nov. 26. 08:23
Tegnap végre eljutottam a Hidashoz! :) Még mindig csak javasolni tudom - olyan kedves és figyelmes! Amúgy mi van veletek? Jól eltűnt mindenki. :)
61. Tundchen (válaszként erre: 60. - Hajini)
2009. nov. 16. 11:37
Köszi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook