Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sókristály lámpa fórum

Sókristály lámpa (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
20. 6c5f346e46 (válaszként erre: 2. - Moncsicsi83)
2008. nov. 16. 19:58

nekem is van egy 12kgos...azért vettem,mert a férjem nagyon fejfájós volt,a kislányom pedig mindig légúti megbetegedésekben szenvedett...amikor bekapcsoltuk elösször és felmelegedett,akkor olyan érdekes illat lett a szobában és olyan sós lett a levegő..anyukám jött hozzánk és egy idő után nyalogatta a száját,nem tudta elképzelni,mitől érez sós izt...és akkor megmutattam neki a sóskát...mert az a neve...

a kislányomnak enyhültek a panaszai és a férjemnek is kevesebbszer fájt a feje és hamarabb enyhültek a panaszai...én ennek tudtam be az egészet...szeretjük a mai napig is...

2008. nov. 16. 19:52
Nekem az ajánlotta a teafaolaj rácsepegtetését, akitől vettem a sólámpát.
18. c4f059c04b (válaszként erre: 14. - Moncsicsi83)
2008. nov. 16. 19:51
Nem ég rá, mert annyira nem melegszik fel. A tetejére teszek 1-2 cseppet. Már évek óta cseppentek rá aromaolajat, és nyomát sem látom a lámpán. Akkor tedd rá ,amikor már meleg a lámpa.
17. c4f059c04b (válaszként erre: 12. - Zsuzsa88)
2008. nov. 16. 19:48
Persze. Nem hagy rajta semmi nyomot, elpárolog róla.
16. a4cf17146e (válaszként erre: 15. - A4cf17146e)
2008. nov. 16. 19:42
Nem csaj, csak, fene az ujjam!
2008. nov. 16. 19:41
Kedvet csináltatok a sólámpához. Eddig elvetettem a gondolatot. Az olajcsepegtetés meg kimondottan tetszik. Mi eddig csak párologtatót használtunk főleg eukaliptusz olajjal, a férjem is alergiás, fullad nyáron, télen meg én vagyok sokat náthás. Csaj a férjem nem szereti az ilyen gyertyafényeket. De a sólámpát meg fogjuk próbálni, bízom benne, hogy nem csomagoltatja majd el velem.
14. moncsicsi83 (válaszként erre: 10. - C4f059c04b)
2008. nov. 16. 19:34
Mennyit szoktál csepegtetni rá? Nem is tudtam, hogy ilyet is lehet, mondjuk nálam ez nagyon új keletű dolog... Nem ég rá az olaj? Vagy hülyeséget kérdezek? :)
2008. nov. 16. 19:25
Nálunk éjjel-nappal be van kapcsolva,már csak a hangulata miatt is
12. Zsuzsa88 (válaszként erre: 10. - C4f059c04b)
2008. nov. 16. 19:02
A sólámpára?!
11. Zsuzsa88 (válaszként erre: 6. - Moncsicsi83)
2008. nov. 16. 19:01
Amikor égőt cserélek benne, akkor bekapcsolom, és amíg ki nem ég (kb. 1 hónap), ki sem kapcsolom. Aztán megint égőcsere, bekapcs, és nem kikapcs :) Érted. Tehát nálam állandó jelleggel működik. Langyos lesz tőle, de nem lesz forró, bármikor nyugodtan megfoghatod. És nem kell félni, nem fog felgyulladni, ha égve hagyod. Nekem kb. 1 éve van, és még 1x sem gyulladt fel :) Bár sztem nem is bir.
2008. nov. 16. 18:21
Nappal jó rá a teafa olaj. Megnyugtat, oldja a félelmeket,stresszoldó hatású.Jó az illata is.
2008. nov. 16. 18:19
Nagyon szeretem a sólámpámat. Amikor már meleg öntök rá pl levendula vagy mandarin olajat (1-2 cseppet) lefekvés előtt és lekapcsolom. Úgyis meleg egy darabig, addig párolog róla az olaj. A fénye is tetszik, az enyém ilyen barack-narancssárgás színű.
8. moncsicsi83 (válaszként erre: 7. - Roncsika)
2008. nov. 16. 17:04

Hol voltál sóbányában? Én is voltam két helyen is, és tényleg jó hatással volt rám. Olyan friss ott a levegő...

Sajnos egy alföldi nem teheti meg, hogy legalább heti rendszerességgel sóbányába menjen :)

2008. nov. 16. 16:58
Biztos a sólámpa is hatékony, bár én sóbarlangban voltam, és az nagyon jó volt. A barátnőm hozta a gyerekét is, amíg mi lazítottunk, addig ő sóval homokozott, és nagyon élvezte. Tudom ajánlani mindenkinek. Tökéletes allergiára, és asztmára. Én mindkettőből kaptam. : ((
6. moncsicsi83 (válaszként erre: 5. - Zsuzsa88)
2008. nov. 16. 16:52

Nem is pár nap alatt várom a hatását. Gondolom kell 1-2 hónap, hogy érezzem a javulást bizonyos téren...

Te tényleg mindig bekapcsolva tartod? Nem csak este, hanem nappal is? Vagy Te hogy csinálod?

És tényleg van illata. Érződik is egyre jobban a lakásban. Tökre fel vagyok most dobva :)

5. Zsuzsa88 (válaszként erre: 4. - Moncsicsi83)
2008. nov. 16. 16:45
Arra készülj fel, hogy nem 1-2 nap alatt fog kialakulni a változás. Ezt ne is várd tőle. Kellemes érzés lesz, én is meg vagyok róla győződve, hogy igenis van illata, mert tök más illata van a szobámnak, mikor be van kapcsolva, mint amikor nincs. De az biztos, hogy ártani nem ártasz vele a párocskádnak, és ő is egy idő után biztos jobban fogja majd érezni magát a sólámpa-párás levegőben.
2008. nov. 16. 16:31

Én most vettem és ezért is írtam ki ezt a fórumot. Már régóta vágytam egy ilyenre és sok helyről hallottam is, hogy jó.

Már fél órája ég és tök finom illatot érzek. Vagy ezt csak bebeszélem magamnak?

Párom allergiás, szóval kíváncsi leszek rá, hogy milyen hatása lesz..

A leírásban elég sok "jó" dolgot írnak róla, na meg anno a sóbányákban is az ilyen kristályokról és hasonlókról jó dolgokat mondtak, szóval most izgatottan várom majd a hatását..

2008. nov. 16. 16:16
Nekem nincsenek allergiás, asztmatikus megbetegedéseim, én szimplán azért vettem, mert nagyon tetszett. A szobámban egyébként éjjel-nappal be van kapcsolva, nagyon szép narancssárga fényt ad, ami nagyon jól passzol a szobámhoz. Egyrészt azért vettem, mert nagyon megtetszett, másrészt, mert nem szeretek teljes sötétségben aludni. Még akkor sem, ha van valaki mellettem (mikor a párommal alszom). És azt vettem észre, hogy mikor nincs bekapcsolva, vagy épp kiégett az izzója, és még nem vettem másikat, hiányolom. Nem csak a fényét, hanem úgy egyáltalán sokkal jobban érzem magam, mikor be van kapcsolva. Lehet, csak azért, mert úgy szeretem, és mert már megszoktam :)
2008. nov. 16. 16:08
Ki mit hallott, tapasztalt a sókristálylámpával kapcsolatban?
2008. nov. 16. 16:08

Amit a sókristályról tudni érdemes…

A sókristály termékek lelke a Himalájából bányászott kristály. Eredete több mint 250 millió évvel ezelőttre nyúlik vissza. A földi élet az őstengerből indult el, és ezek a kristályok ezen „ősleves” eredeti összetevőit őrizték meg. A Himalája kristálysó 84 féle ásványi anyagot tartalmaz, ami ugyanebben az összetételben található meg az emberi vérben, könnyben, magzatvízben. Miközben az őstenger kiszáradt, a sók magukba szívták a napfény erejét. Ezeket a tiszta erőket a Himalája hegyei évmilliókon át megőrizték és kikristályosították. Indiában és Tibetben a Himaláját szentként tisztelik. A kristályokban egyesül a 250 millió éves őstenger- (a földi élet forrása!), a Himalája hegység-, a kristályok ereje és a szellemi erő. Nem utolsó sorban pedig gyönyörűek


A sókristályok gyógyító erejét a mai orvostudomány is elismeri. A sólámpák talán a legtermészetesebb és legegészségesebb mesterséges fényforrások.


Olyan speciális kipárolgásuk van, mely allergiás és asztmatikus megbetegedések kezelésére is alkalmas. Képes megszüntetni az elektroszmogot! Az elektromos készülékek pozitív ionokkal bombázzák a levegőt, ami ártalmas az emberi szervezetre.


A dohányfüst is sajnos hasonlóan károsítja a levegő elektromos egyensúlyát. Kimerültséget, koncentráció- alvászavart okoz. A kristályok folyamatosan negatív ionokat bocsátanak ki, ezzel megvédik önt az elektroszmogtól. Ebből az energiából ön folyamatosan töltődik. A kristálysó lámpa neutralizálja az elektromágneses rezgéseket (TV, Computer) és a pozitívan feltöltött helyiség levegőjét. 2,5-5 kg-os sólámpa elegendő egy kb. 15-25 négyzetméter területű helyiségre.



Alkalmazás:


* Alvás- és koncentrációs zavarok – ágy mellett, gyermekszobában, irodában, tanulás közben.

* Elektroszmog - számítógép, televízió mellett, mindenhol, ahol elektromos készülékek találhatóak.

* Masszázs és meditáció közben, étkezésekkor, dohányzó helyeken.


A sókristály lámpák és mécsestartók jótékony hatásukon kívül rendkívül hangulatos, meleg–narancsos fényű világítási eszközök.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook