Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Sok probléma együtt fórum

Sok probléma együtt (beszélgetős fórum)


1 2
12. floracska (válaszként erre: 10. - Barát1)
2012. máj. 12. 15:38

Élesztőt használok jelenleg az arcomra, pici mézzel meg citromlével. 1 hónapja legalább, és semmit nem használ.

Folyással 4 különböző városban voltam 6 különböző orvosnál, és sehol sem találtak semmit. De én mindig megmondtam, hogy nem hiszem el, hogy nincs semmi bajom, mert ez akkor sem normális.

Vizet megpróbálom növelni.

11. floracska (válaszként erre: 5. - 34c48a3825)
2012. máj. 12. 15:35
Erről a betegségről még nem hallottam, de most picit utána néztem, és ijesztő :( Anyukámnak egyébként voltak cisztái, polipja, 40 évesen el kellett távolítani a méhét is. Sőt, az ő anyukájával ugyanez volt. De nem tudok róla, hogy neki pcos lett volna, ez öröklődik? Esetleg tudnál kicsit írni erről a betegségről, akár privátban?
2012. máj. 12. 15:35

A pattanásokra nagyon jó az élesztő /friss/ naponta egy pici kb. 2 hétre oszd el az 5 dkg-os darabot.

A folyás nem természetes, menj el egy másik nőgyógyászhoz /szerintem/.

Hajhullás lehet akkor is ha megfázott a fejbőröd /vizes vagy nedves hajjal kimentél a hidegre/.

Ha sok méreganyag halmozódott fel a szervezetedbe akkor én is a sok /napi 3-4 liter/ csapvizet ajánlanám, tudni fogod, hogy mikor hagyd abba, mert a vizelet színe akkor már nem sárga hanem olyan, mint a víz.

Lelki gondok is okozhatnak ilyen tüneteket, /winny-vel értek egyet / de, hogy vannak-e azt csak te tudod.

9. 34c48a3825 (válaszként erre: 7. - Floracska)
2012. máj. 12. 15:28
Mindentől függetlenül a vízfogyasztásod minimum duplázd meg. ÉS menj endokrinológiára!
8. floracska (válaszként erre: 2. - Beanadt)
2012. máj. 12. 15:28
Én is gondoltam rá, hogy méregteleníteni kellene magam. Csak annyi módszer van, sosem tudtam választani. Pár napja voltam bio boltban, ott azt mondták a teák nem jók, ilyen bogyókat akartak nekem eladni borsos áron, azt mondta a nő, eltünteti a pattanásokat, fogyaszt, és ha évente egyszer megcsinálom, teljesen méregtelenítve leszek.
7. floracska (válaszként erre: 3. - Winny)
2012. máj. 12. 15:26

Szia,


Semmi extra nincs az étrendemben. Naponta próbálok 5ször enni, abból az ebéd főtt étel általában, és heti 1 vagy 2-szer szoktam levest is enni. Főételnek és köretnek meg mindig mást: rizs, tészta, krumpli, főzelék, különféle húsok, pörkölt stb. Nem használok főzéshez sem semmi rendkívülit, ha arra gondolsz semmi teljes kiőrlésű dolgot nem eszem, általában azt veszem meg, ami olcsóbb. Lisztből réteslisztet használok.

A lelki gondjaim hogy jönnek ide?

Vízfogyasztásom nem sok, napi 1 literre teszem. Nem tudok inni, ha nem vagyok szomjas. És általában nem vagyok szomjas.

2012. máj. 12. 15:25
Magyarul endokrinológia. Mihamarabb!
5. 34c48a3825 (válaszként erre: 1. - Floracska)
2012. máj. 12. 15:24

El kell menned PCOS kivizsgálásra.

Minden tüneted passzol hozzá, bár ne legyen igazam.

4. 8e9170fe09 (válaszként erre: 1. - Floracska)
2012. máj. 12. 15:20
Azt mondtad röviden írod le.
3. winny (válaszként erre: 1. - Floracska)
2012. máj. 12. 15:16

Szia

Nagyon sok ez a probléma így együtt.

1.) Mit eszel?

2.)Mivel főzöl?

3.) Mik a lelki gondjaid?

4.)Iszol elég VIZET ?

2. beanadt (válaszként erre: 1. - Floracska)
2012. máj. 12. 15:08
Sajnos kenhetsz hajadra, bőrödre bármit, ezeket a problémákat belülről kell orvosolni. Azt javaslom egy májtisztító kúrát csinálj végig, ha kell kérj hozzá segítséget. Úgy gondolom az sokat fog segíteni, mert a tüneteid alapján elég sok méreganyag halmozódott fel a szervezetedben. Igyál sok vizet (tiszta vizet!) az segít kipucolni a szervezeted, menj szaunázni most kúraszerűen és belső nagytakarítást is végezz!!! Külsőleg ezeket hiába kezeled, a probléma oka nem fog megszűnni :(
2012. máj. 12. 14:53

Sziasztok,


Röviden leírom, milyen gondjaim vannak, amikkel évek óta nem tudok mit kezdeni.

Most főként a tömérdek pattanás miatt vagyok kiakadva. Olvasgattam az ilyen témákat, volt módszer, amit ki is próbáltam, de semmi. A bőröm nagyon zsíros, annyira, hogy megmosom és 1 óra múlva ha végighúzom az ujjam tiszta zsír lesz. Próbálkoztam már mindenféle kencével,tonikkal, arcpakolással. Fogamzásgátlóról lebeszéltek, mert azt mondják, ha azt abbahagyom, utána újra tiszta pattanásos leszek. Már pedig életem végéig nem fogom szedni, hiszen pár év múlva abban a korban leszek, hogy jöhetne gyerkőc. Mitesszerem is rengeteg van, az inkább az orromnál. Bőrgyógyásznál is voltam, több városban is. Volt, hogy bementem, és adták is az alkoholos kencét, 5 percig sem voltam benn, meg sem vizsgáltak, csak ránézésre adták a receptet. Mondanom sem kell, pénzkidobás volt. Azt gondolom, valami hormon probléma lehet, hiszen azóta van ez, amióta először megjött.

Másik, hogy kb. 12 éves korom óta el vagyok hízva, és sehogyan nem tudok megszabadulni a kilóktól, pedig gyötrődöm miatta rendesen. Bár lehet túl korán feladom. Jelenleg is diétázom, 3 hónapja kb, és 3 kiló ment le. Ruhaméret meg semmit nem csökkent. Az elhízásom is azóta van, amióta először megjött.

A harmadik, hogy rettenetesen hullik a hajam. Most sokan azt mondanák, mindenkinek hullik, napi 100 szál normális. Az a gond, nekem ennél több, sőt, hajmosásnál csomókban hullik. Ezzel is voltam többféle orvosnál. Bőrgyógyásznál is több helyen, legutóbb veszprémben, ahol a bőrgyógyász közölte, hogy NEM HISZI EL, hogy 100 szálnál több kihullik egy nap, mert akkor sokkal kevesebb hajam lenne. Mondom én csak jobban tudom. Megkérte, vigyem be az egy nap kihullott hajszálaim. De minek bizonygassam? Inkább elmentem (sokadszorra) nőgyógyászhoz, kértem hormonális vérvizsgálatot. A prolaktin szintem volt egyedül magas, a papírt nem találom, de kb-ra meg tudom mondani, hogy a normál érték 465 mu/l, nekem pedig 650 körül volt. Tehát kb. 200 mu/l-el volt több. Kétségbe is estem, a doki azonban azt mondta, hogy ez a 200-as eltérés semmi, ha amiatt hullana a hajam, akkor a tesztoszteron szintem is magasabb lenne, de az meg elég alacsony, ezért szerinte nem ettől van. Majd közölte, hogy őszintén megmondja, nem tudja mitől hullik a hajam! Persze én nem hittem el, hogy ez a prolaktin dolog normális, szokásomhoz híven olvasgattam a neten a dolgokat, ahol megijedtem, mert találtam olyan cikket, hogy a magas prolaktin szint milyen daganatokat okozhat, sőt, meddőséget is. Emiatt persze ki is vizsgáltattam magam másik orvossal, aki megnyugtatott, hogy nem vagyok meddő... A legtöbben pedig azt mondják, hogy ezek csak a gének, hiszen apám is kopasz. Csak hogy ő férfi, én meg nő vagyok. Nőknél normális az, ha középkorukra megkopaszodnak vagy mi?

A 4. gondom pedig, hogy szintén mióta megjött, rengeteg folyásom van. Tudom, hogy normális a színtelen esetleg fehér, szagtalan folyás. Nekem viszont se nem színtelen, se nem szagtalan, ezért emiatt is sok orvosnál voltam. Az elején szinte mindegyik azt mondta, gombám van, aztán amikor a gyógyszer nem használt, visszamentem, és egyik sem talált semmit. Gondolom a gombát meg a gyulladást azért írták a papírra, hogy szerepeljen ott valami. Legutóbb pedig (1 éve) azt mondta egy másik orvos, ez a tinédzser korban normális, nem tudok ellene mit tenni, majd elmúlik. Ekkor voltam 19. 19 évesen tini? Ezen is meglepődtem. A menstruációs ciklusom pedig elég hosszú, 32-36 napos mindig, ez normális?

Annyi orvosnál voltam már, kihez kéne fordulnom ezekkel a gondjaimmal? Jelenleg pesten élek, 20 éves vagyok, tanulok, magánrendelésre nincs pénzem. Biztos vagyok benne, hogy a hormonokkal nincs rendben valami, hiszen minden gondom akkor kezdődött, amikor "nagylány" lettem. Mit kellene tennem?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook