Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Gyomorsav mennyisége befolyásolja az étvágyat? fórum

Gyomorsav mennyisége befolyásolja az étvágyat? (tudásbázis kérdés)


25. lolita2112 (válaszként erre: 24. - Liliom10)
nov. 27. 00:15
nem otthon elek mar tobb,mint 30 eve igy vetek is,de azok is vetenek sokszor helyesirasban akik otthon elnek!
24. liliom10 (válaszként erre: 23. - Lolita2112)
nov. 9. 08:48
Vagyis helyesen : nem befolyásolja.
nov. 9. 08:46
nem folyasolja be!
22. Sütikee (válaszként erre: 1. - Mazsola7)
2023. okt. 22. 14:39
A sav mennyisége nem befolyásolja az éhségérzetet!
21. 55Judit (válaszként erre: 19. - Mazsola7)
2023. okt. 22. 12:19
Újhelyi Szabó Zoárdnak nagyon jó videói vannak. Az erőnlét fokozására is van videója, ajánl ételeket és azt hiszem kiegészítőket is.
20. 55Judit (válaszként erre: 18. - Mazsola7)
2023. okt. 22. 12:16
Értem én, tudom hogy nem könnyű a változtatás. Hidd el még nekem se megy gördülékenyen, pedig többnyire csak magamra vásárolok, főzök. Most nekem is nehezebb hogy itthon van a fiam és bizony a hagyományos ételeket előtérbe kell most helyeznem. Mindenből eszek mert szeretem én is, de óvatosan. :) Belejössz te is, csak nagyon szem előtt kell tartani az érdekeidet.
19. Mazsola7 (válaszként erre: 17. - Liliom10)
2023. okt. 22. 11:15

Halistennek a folyadekfogyasztassal nincs gondom,eleg sok vizet iszom.Most is csak a lent emlitetek miatt szaradtammki,sajnos.


Egyenlore meg azon küzdök,hogy visszanyerjem az eromet,mert nagyon legyengultem,tp.en vagyok.

18. Mazsola7 (válaszként erre: 15. - 55Judit)
2023. okt. 22. 11:13
Igen tudom,nem kifogaskepp irtam en se,csak h arnyaljam kicsit a kepet.
17. liliom10 (válaszként erre: 13. - Mazsola7)
2023. okt. 22. 09:43

Igen, de nemcsak víz, hanem sok ásványi anyag is.

A folyadékról nem írtam. Napi 6-8 pohár vizet igyál meg étkezések előtt fél órával ! Ez is csökkenti az étvágyat.

( Szénsavmentes ásv. víz, tisztított víz)

Én szinte csak vizet, és édesítés nélküli teákat iszom ( fekete teát nem).

16. 55Judit (válaszként erre: 14. - Mazsola7)
2023. okt. 22. 09:38
Van oldal ahol sok információ van róla. Nem csak sportolóknak való. Ha rajtam múlna én mindenkinek ajánlanám, rendkívül hasznosnak tartom.
15. 55Judit (válaszként erre: 10. - Mazsola7)
2023. okt. 22. 09:37

Úszástól nem fogysz, viszont megéhezel közben. Olyan mozgásforma nem való neked ami emeli a pulzust, persze valamennyire mind emeli. Így közel a 70-hez én se terhelném magam annyira hogy ártson. Én a lendületes gyaloglás híve vagyok. Olyan tempóban hogy csak kicsit emeli a pulzusom. A háztartás és a kerti munka is megy, de ez magában kevés.


Vannak egészséges, a bélflórát támogató nasik is. Google!


Vagy megoldást keresünk, vagy kifogást. A kettő együtt nem megy. Bocs nem bántani akarlak, nehéz ügy ez magam is tudom, de ha te nem teszel magadért akkor senki. Találsz a Youtube-on is szuper, egészséges recepteket, nasit is, amiből férjed is kitömheti a bendőjét, na meg kicsit megpróbálhat tekintettel lenni rád is hogy könnyítse a változást. Bocs. Ez sem bántásból írom, csak ébresztőnek, mert bajban vagy és meg kell oldanod!

14. Mazsola7 (válaszként erre: 12. - 55Judit)
2023. okt. 22. 09:32

Oke..:) semmi baj,akkor azt keresem..

Mert mar a masikra is rakerestem,es van olyan is..:)

2023. okt. 22. 09:31
Szerintetek a viz tavozott tolem a hasmenes ,hanyas alatt?:(
12. 55Judit (válaszként erre: 5. - 55Judit)
2023. okt. 22. 09:24
Óóóó! Ez a rohanás vége, nem jól írtam a nevét.BCAA+B6 a becsületes neve. Most vettem be és feltűnt a hiba. Bocs, csak pillanatokat töltök itt mert sok a dolog. + az üldögélés lassítja a zsírbontást is!!! 😀
2023. okt. 22. 09:21
Nem.
2023. okt. 22. 09:19

A mozgasformak kozul a biciklizest kedvelem,es ha hozzajutok,az uszas.De tancolni is szeretek:)

A szivem miatt nem szeretnek futast,Nebiletet szedek magas pulzus,vernyomas miatt.


Sajnos a nasit szeretem,de most a belfertozes miatt csak reszelt almat ettem mezzel,edessegkent.


Nehez lesz a dieta,mert a ferjem szikar testalkatu,barmit megehet,hizlalo kajakat is..es ugye neki fozni kell..:)

2023. okt. 22. 09:13
Koszonom szepen mindenkinek a valaszokat.
8. liliom10 (válaszként erre: 1. - Mazsola7)
2023. okt. 22. 09:04
A mozgásról nem írtam. Kezdheted napi fél óra gyaloglással, sokat számít ! Ha van energiád, időd, tornázz is egy fél órát, olyasmit, amit szeretsz, és nem hagyod abba ! Pl. jó zenére, de táncolhatsz is a szobában.:)
7. liliom10 (válaszként erre: 1. - Mazsola7)
2023. okt. 22. 08:57

A gyomorsavat ne csökkentsd ! Az elpusztítja az összes bacit, vírust, ami a gyomrodba kerül.

A klimax jelentkezésekot szép lassan én is híztam 7-8 kg-ot, aztán észbekaptam, hogy ez nem mehet így tovább.

Egyszer vettem csodaszert 20000 Ft-ért, ami akkor még drágábbnak számított, mint most, és egy dekát se fogytam tőle ! Elhatároztam, hogy életmódváltással, vagyis rendszeres mozgással és egészségesebb táplálkozással, kevesebb kalóriával lefogyok. Nagy keservesen havi fél-egy kiló ment le, de arra gondoltam, egy év alatt így is visszafogyok. Kis ingadozással tartom az ideális súlyomat azóta is.(Ahány centi magas vagyok mínusz 100, és ennél is 1-2 kg-mal kevesebb.)

Reggel 2-3 dl langyos vízzel kezdek, utána alma majd müzli jön ( zabpehely, magvak, kevés aszalt gyümölcs és még vagy 10 féle egyéb egészséges hozzávaló, kevés méz).

Tízórai: gyümölcs

Ebéd : legtöbbször főzelék valami fehérjés feltéttel

Uzsonna :gyümölcs

Vacsora : 2-3 dl natur joghurt őrölt fahéjjal, kevés (házi)lekvárral,1 ek. barnarizs fehérjeporral, méz.

Nem eszem nagy mennyiséget soha, jól elszoktam ettől, inkább picit még tudnék enni, úgy fejezem be az evést.

Soha ne az étvágyadra figyelj, hanem arra, hogy ettél már, elég volt ennyi ! Én is tudnék sokszor 2X annyit is enni, de nem teszem. Akaraterő ! És megéri, mert fő az egészség, és jó így tükörbe néznem.:)

Amennyire képes vagy rá, kerüld a feldolgozott élelmiszereket! Ha eszel húst, akkor húst vegyél, ne virslit, szalámikat, kenőmájast, stb.! Én már ritkán és kevés húst eszem, majdnem vegetáriánus vagyok.

Egyél sok zöldséget, ezekben kevés a kalória, és nagyon laktatnak !

Hallgass " 55Judit"-ra is, sok mindent tanultam már tőle is ! :)

Vannak jó videók a youtube-on az egészséges táplálkozással kapcsolatban, hallgasd ezeket akár főzés közben is !

2023. okt. 22. 08:51
Olvass utána az LCHF étrendnek,ha gondolod.
5. 55Judit (válaszként erre: 4. - Mazsola7)
2023. okt. 22. 08:44

Ez van a változókor után.

A csecsemőt elkezdjük valahogy etetni, de a kisgyereket már máshogy kell, és ez mindannyiunknak természetes. Ugyanilyen természetesnek kellene lennie annak is mindenki számára, hogy az idősödő szervezet is mást igényel mint a csecsemő, mint a gyermek, mint az aktív korban lévő felnőtt. Picit későn döbbentem rá arra én is, hogy ha úgy étkezek mint 15-20 évvel ez előtt, abból bajok lesznek. Most ez van, de igyekszem a hibát helyrehozni.

BCCA+B6-ot szedek. Tudom többet kéne hozzá mozognom mint teszem, de bízom abban hogy a még meglévő izomzatom talán nem fog leolvadni rólam.

Majd 60 éves korod körül döbbensz rá, hogy rohamosan fogy az izomzatod, a helyét pedig zsír veszi át. Ezét érdemes valahogy fékezni. Tornázz, gyalogolj lendületesen, fuss, emelgess vízzel teli flakonokat, bármit amire képes vagy, csak csináld, és ne csak evésben gondolkodj!

4. Mazsola7 (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2023. okt. 22. 08:26

Koszi a valaszodat.

En 55 vagyok.Nehez fogyni.

Klimax elott 63 koruli voltam.

De most. h sajnos betegseg altal lejott 5 kg, mar nem szeretnem visszahizni.

Mert jo az etvagyam amugy.


Milyen etrendkiegeszitot szedsz? Ha nem akarod itt, privatba is megirhatod.

3. 55Judit (válaszként erre: 2. - 55Judit)
2023. okt. 22. 08:18
jav: A szöveg végén a "segíti épülni, és támogatja az elraktározott zsír égetését."-be nem kell az épülni-szó.
2. 55Judit (válaszként erre: 1. - Mazsola7)
2023. okt. 22. 08:14

Ha a kevesebb gyomorsavtól kisebb lenne az étvágy, elég könnyen megoldanánk a fogyás kérdését. Attól csak az emésztésed lesz rosszabb, ami biztosan nem hiányzik neked.


Ha krumplit, kenyeret, kalácsot, tésztát, sütikét, stb. szénhidrátféleségeket eszel, úgy érzed folyamatosan tudnál enni olyan étvágyad van.

Ha zöldséget és fehérjét eszel, később, és kevésbé leszel éhes. Ezt már a legelső alkalommal is megtapasztalod.


Én is azzal a problémával küzdöttem amivel most te. Persze még most is nagyon hízékony vagyok, ezért nagyon meggondolom mit rakok be a számba. Én is megeszem azt amitől tudom hogy engem hizlal, de ritkábban és kevesebbet eszem belőle. A teljes megvonásoknak nem vagyok híve. Az feszültté tesz engem.


Tegnap nagyon kívántam a vajas kenyeret. A saját teljes kiőrlésű zsemlémből végtam egy szeltet, megvajaztam, ez picike, de élveztem a vajaskenyér ízt néhány falat erejéig. Ettem hozzá 1 főtt tojást, és egy nagy tál friss salátát szedtem össze hozzá a kertből: Retek, jégsaláta, fodroskel. Úgy jóllaktam mint a duda! Délig eszembe se jutott hogy egyek.

Emellett szedek egy kiegészítőt is amit többnyire sportolók szednek. Az a lényege ami idősebb korban rendkívül fontos, hogy nem engedi leépülni az izomzatot viszont segíti épülni, és támogatja az elraktározott zsír égetését. Persze ehhez nem árt mozogni se. Nem fogyókúrás szer, azokban bízni balgaság.

Remélem másoktól is kapsz majd használható ötleteket, és ha nem is mennél dietetikushoz, legalább a neten olvasgatsz arról, hogy tudnál egészségesen fogyni.

2023. okt. 22. 07:22

Ha csokkentem a gyomorsav termelést, kevesbe leszek ehes?

Van osszefugges a ketto kozt?



80 kg os no vagyok, valtozokorban szaladt fel ez a plusz 10-15 kg....



Most atestem egy belfertozesen. 5 nap alatt lement 5 kg.

(Most vagyok 75, de ez még mindig sok...) De ez nyilvan viz.. nem zsir, sajnos.


Mindig jo etvagyam volt, de most alig birtam enni, minden kijott, alul felul. Infuziot is kaptam.



Most, h osszeszukult a gyomrom, jo lenne leadni meg vagy 5 kg ot.



Hogy tudnam elerni?


Nyilvan dieta, es kevesebb etel.


De ha csokkentem a gyomorsavat kevesbe leszek ehes?


Mert attol tartok, gyorsan vissza is jon az a leadott 5kg..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook