Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Sodastream szóda készítő gép & szörpjei fórum

Sodastream szóda készítő gép & szörpjei (beszélgetős fórum)


2020. jan. 15. 05:59

Sziasztok,15-18 másodpercig kell nyomnom a szénsavadagolót,hogy erős szódát kapjak.Szeretem ha a buborékok kicsapodnak az üveg falára.

Másnak is ennyi ideig kell nyomnia,vagy rosszul csinálok valamit?

24. viskia
2015. szept. 26. 10:12

Sziasztok! Amikor megvettük a szódagépet átlag 2,5 hétig volt elég egy patron. Azóta eltelt 5 hónap, és 8-9 nap alatt fogynak ki a patronok.


Hasonló tapasztalatok valakinél?

2014. szept. 8. 22:20

Sziasztok!

Ma végre megvettem a szódagépet!

KIKA-ba vettem, egy tizesér' . Hozzá volt csomagolva 3 szörp. Egy kiwi gyümiszörp, egy málna ÍZŰ szörp, és egy diabetikus citrom ízű szörp. Így megérte szerintem. Én jó erős szódát csináltam elsőre. Addig nyomattam a szénsavat a vízbe, amíg leszabályozott a gép (ezt az eladó mondta hogy így kell erős szódát készíteni). Én mindig így fogom csinálni mert fröccshöz lesz a szóda. Ha kifogy a patron, akkor megírom hogy hány alkalomra lett elég. Kíváncsi vagyok...

2014. szept. 2. 16:37

Csak érdekesség: 3 nap alatt kettőt vittem haza és vissza is az Aquasparkler gépből a METRO mostani akciójában.

Az elsőhöz üres CO2 patront csomagoltak, a másodikkal a legerősebb szóda a 10 napja nyitva felejtett szénsavas ásványvízhez volt leginkább hasonló.

Valami komoly raktársöprésre gyanakszom, hogy ennyi szemetet sikerült összegyűjteni.

21. Missa
2014. jún. 2. 09:42

Jó ez a Sodastream. De ugyan az a baj vele, mint a régi szódás szifonokkal.

Senki nem szeret szódát csinálni. Mi is kaptunk a masinához 1+3 palackot. Este feltöltöm mind a négyet. Másnap délután amikor hazamegyek a négy palack alján már csak ujjnyi lötyög. Ha inni akarok, tölthetem újra mind a négyet. :-)

20. HoPpY
2014. máj. 29. 11:41

Na én is kaptam egyet. Ezidáig még nem fogyott kis és kb minden nap 1-2 litert megcsinálok. Viszont szörpök nélkül lehet nem olyan jó. Már egy ideje van kólás meg energiaitalos és ezzel a kettővel meg vagyok elégedve. Ha üdítőre vágyom akkor ilyet iszom.

Hamyka nekem furcsamód már most több mint 10-11 liter kijött belőle. Lehet rosszul csinálod..

19. gribedli*** (válaszként erre: 18. - Mosódió)
2014. ápr. 10. 08:28

Oh, szerintem nagyon messze van a 70-80 liter, de sok fugg attol, hogy hanyszor nyomod meg a gombot, amivel adagolod a gazt. Mi 3x nyomjuk meg, ettol tok eros szensavas lesz (es masnapra is az marad), ha csak 1x csinalnank, biztos tovabb tartana a patron, de nem is lenne annyira szensavas. Minden attol fugg, hogy hogy szeretitek:)


Szerintem meg igy is olcsobb mint a bolti es nem elhanyagolando, hogy nincs az a sok ures muanyagflakon, nem utaztatjak a vizet, igy kornyezetvedobb is. De alapfeltetel, hogy jo vizetek legyen otthon, nekunk jo a csapvizunk, ezert jonak tartom, hogy beszereztuk.

2014. ápr. 10. 01:28

Sziasztok!

Ásványvizet szeretném kiváltani egy Sodastream készülékkel.

Másnak is 70-80 liter helyett csak 10-11 liter készíthető egy CO2 patronnal, mint hamykának?

17. HoPpY
2014. febr. 4. 00:02
Te kajak 8 hónapot gondolkodtál rajta, hogy megvedd-e vagy sem?:D És végül erre jutottál?:D Nagyon jót nevettem köszi! :D
16. hamyka
2012. márc. 11. 13:29

sziasztoook!!!


tényleg ki probáltam ezt a soda stream szodagépet,jonak joh nem azt mondom hogy nem joo,de nekem nem jött ki 70-80 liter soda,max 10-11 liter soda jött ki nekem 1 patronbol, ez igy nekem csalodás.. ez igy nekem kb legalább 200 ft-ra jött ki literje,a szörpök minösége nem rosz de lehetne jobb is, még jo hogy nem vettem drágán a soda gépet, ugy döntötem át térek a teára,természetesen kimérös teára gondoltam..... üdv nektek!!


ui: ha másnak bevált a soda készitögép akkor használja ha nem váltbe neki akkor ne használja! én ezt tudom javasolni!!


irjatok és üdv: hamyka

15. hamyka (válaszként erre: 14. - Barbaron)
2011. nov. 23. 22:26

szioka :)


Köszyke hogy irtál ide :)


én ugy tudom hogy a szoda elkészitése után szabad a szörpöt beleönteni és nem elötte!!


irj és üdv: hamyka


ui: lehet hogy lehet ugy is de inkább betartom azt amit elöir a gyárto!! nem akarok erröl vitát :)

14. barbaron (válaszként erre: 13. - Hamyka)
2011. nov. 23. 21:09
Próbáld ki úgy, hogy nem a szódába öntöd a szörpöt, hanem a "szódásítás" előtt a sima vízbe
13. hamyka
2011. szept. 3. 05:50

Sziasztok!!


ujra één!!


nem értem miért nem irtok ide....


Montam/ irtam hogy várom ide mindenki személyes tapasztalatait,véleményét a sodastreamrol...


ill hogy a sodastream mely szörpjeit probáltátok melyik jöttbe nektek ill melyik nem,ill melyik/mely sodastream szörpöket ajánjátok a legjobban!! erre én kiváncsi lennék!!


Mig elnem felejtem!!


A napokban megvettem végre a sodastream készülékemet!!


Igaz nem sodastream van ráirva hanem Aquasparkler van ráiva, (remélem jol irtam le :D xd lool xd) de!!


Ugyan ugy elfogadja a sodastream patronját,minden gond nélkül öszetudtam rakni :D :) én 9990 ft-ért vettem mindennel együtt!!


tehát ez van a csomagban:


-maga a készülék


-1db sodastream patron



-1db tartály kupakkal


-ill a garancia jegy!! (ha jol emlékszem 2 év gari van a készülékre,de nem a bolt válalja rá hanem a cég aki csinálja a szoda készitö gépet)



szörpökböl pedig ezeket vettem: ( természetesen sodastream):


-sima cola/cola energy/ erdei gyümölcsös/ xtream vagy mi a neve....


tehát 4 szörpöt vettem!! egyedül a erdei gyümölcsösböl jönki ,,állitolag,, 18 liter üditö... hát nem tudom majd kiderül...


csináltam már vele szodát... a szodája egészjo,bár lehetne jobb is... teljesen korrekt ize van,én nem montam ilyet hogy nincs ize....


az elébb felsorolt szörpök is jok, önmagában megkostoltam a szörpöket (aszem mindet), higitás nélkül édeskések ám miután bele öntöm a szörpöt a kész szodába valahogy elmegy az ereje a szörpnek... bár ha többet teszek a szörpbe akkor jobban érezni az izét... szerintem a sodastream szörpökböl is kell ugyan annyi mint az olcsobb szörpböl... bár nekem azt monták hogy nem kell a sodastream szörpböl annyi mint az olcsobb szörpböl... hát nem tudom... én épp az ellenkezöjét tapasztalom amit az elébb is irtam hogy ugyan annyi kell belöle!!


bár lehet hogy az én bünöm hogy annyi kell belöle nekem mint az olcsobbol.. ugyanis én eléggé édes száju vagyok....


mindenesetre idáig se a szodájuk se a szörpjük nem savanyu izü!! ezt állithatom nyugodtan!!


bár én ugy érzem hogy lehetne jobb is ez a termék!!


ha tizes skálán értékelni kellene akkor olyan hatost adnék vagy majdnem nyolcast!!!


tehát aki szeretne ilyet venni, annak üzenem hogy nyugodtan vegyen és akármilyen szörpöt használhat hozzá,a szodagép csak a szodát csinálja!!


akinek van ezzel kapcsolatosan vagy bármi mással kapcsolatosan kérdése az irjon itt rám privátba!!


és tessék irni privátolni!!


irjatok és üdv és további szép napot és jo munkát kivánok mindenkinek: hamyka

12. hamyka (válaszként erre: 11. - Hamyka)
2011. aug. 16. 18:35

lehet kicsit olcsobban is kijön a energia italuk mint 5-6száz ft....

minnél hamarabb kifogom probálni a sodastream szörpjeit...


Majd akit érdekel leirom ide a véleményemet hogy még is milyen ok?


irjatok és üdv: hamyka


és tessék irni!! várom mindenki véleményét/tapasztalatát a sodastreammel!!...

11. hamyka
2011. aug. 14. 23:57

rere sziasztok!!


na!!


itt a végeredmény:


kiszámoltam kb hogy na menyibe is jönki a sodatream...... mármint a szörpjei!! én matekot kenem vágom :p hálistennek :)


szoval... ha a sodastream szörpjei jo sürü és mg izük is van akkor nagyon-nagyon megéri az árukat!! hisz ugyhigitod ahogy akarod ill olyan erösre csinálod a szodát amilyenre csak akarod!!


az energia italuk pl 5-600 ft-ra jönki literje,de ebbe bene van a szörp,viz,jég szal minden!! aki sokalja érte az árat akkor az bele se fogjon!!


csak hallkan megsugom hogy a bolti energia italoknak a literje vagy 900-1000 ft!! hanem hamarébb!! csak mondom!!


ill még olyan kérdésem lenne hozzátok hogy van olyan kiegészitöje a sodastream szodagépnek hogy lehet vele jeget csinálni,ill jég rudat vagy mit.. és kérdezném hogy a szodagépbe kell tenni vagy pedig a hütöbe?


továbbra is várom a véleményeiteket tapasztalaitokat!!irjatok és üdv: hamyka

10. Pocy88 (válaszként erre: 8. - Agis)
2011. aug. 12. 17:48
Így igaz =)
2011. aug. 12. 16:51

sziasztok :)


örülök hogy megy a forum :)


lassan végére járok ennek a sodastream készüléknek :)


Köszönöm mindenkinek a segitséget :) nagy pacsi/puszi nektek érte!! döntsétek el kinek mijár!!


üdv: hamyka és irjatok :)

8. agis
2011. aug. 12. 12:57

Barmelyik elektronikai uzletben kicserelik 3000 HUF-ert....de a legelso az mindig tobbe kerul, es gondolom a ferjednek is el kell szamolnia a kicserelesekkel:D (ezek mind utantoltottek)


Az eredeti csomagolasban meg nem utantoltott palack van :D

2011. aug. 12. 12:47

Szia köszy hogy irtál te is :) irtam neked privit remélem válaszolsz...


üdv: hamyka

6. hamyka (válaszként erre: 5. - Agis)
2011. aug. 12. 09:59

Szia Agis, örülök hogy ismét irtál...


1 literes sodatream szörpröl nem tudok...


idáig csak 375/500/750 milist láttam...


tudom hogy adnak hozzá palackot amiben a szém dioxid van.... én ugy vettem észre hogy elöször megkell venni a pot palackot 8 ezer ft-ért hogy utánna megkaphassam 2600-2700 ftért kicsit roszul csinálják én ugy érzem... de természetesen meg fizetem nekik az árát ha a boltinál jobb a szodájuk...


irj és üdv: hamyka

5. agis (válaszként erre: 4. - Hamyka)
2011. aug. 12. 06:04
Nekem a legalapabb van, ebben az esetben a design abszolut mem erdekelt. Tisztazzuk, neked mi a apalack? Nekem a apalack amiben a CO2 tartjak, a flakon amibe a zoda kerul. Ha jol emlekszem a szorp 1literes, de fogalmam sincs emnnyi jon ki belole. Azt sem tudom megmondani hogy egy palack CO2 mennyi ideig es mennyi vizhez eleg. Az elso palackot nem kell kulon megvedd, az hozza van csomagolva a gephez ergo mar. Beepitettek a gep araba. Minden wgywa plusz CO2 palack kerul 8 E-be, a cseret 3 E-bol meguszod.
4. hamyka (válaszként erre: 3. - Agis)
2011. aug. 11. 23:44

Szia Agis :)


De joo hogy irtál, köszönöm szépen :)


és a sodastreambol melyik fajta van neked? remélem elárulod...


és ez a citromos üditö hány milis és menyibe kerül? és menyi jöttki neked belöle??


szoval!!


Ha beakarok vásárolni a szoda palackokhoz miután vettem sodastrean gépet, akkor csak 8 ezer ft/db áron kapom meg?


tehát: addig nemkapom meg olcsobban a szodát miig elöször megnem veszem 8 ezer ft/db áron? ha igyvan kicsiz rosz üzlet ez de hát ök tudják...


irj még rola!! engem nagyon érdekel!! majd amikor tudok én is veszek egyet!!


de!! engem egyedül csak a pingvinük érdekel... szerinted amenyivel drágább a pingvin (penguin) anyival jobb is mint a többi sodastream készülék?? vagy csak a dizájnt kell rajta megfizetni??


reméleem ezt is megirod nekem!!


irj üs üdv: hamyka


ui: türelmetlenül várom a te és mások leveleit akár ide (ha ide külditek a közösbe akkor bárki eltudja olvasni!!) vagy pedig nkem közösbe (ezt csak én látom ha privibe irtok nekem!!)


Irjatok!! irásra/vélemény megosztásra/kiprobálásra fel emberek!!

3. agis
2011. aug. 11. 09:09

Na, nekem van ilyen szodagepem. A CO2 flakon elso korben (amikor a gephez veszed meg) benne van a csomagban, kulon 8 ezer koruli az ara. Ha kifogy, nem kell ujat venni, hanem beviszed az adott elektronikai aruhaz vevoszolgalatara es 3 ezer koruli aron kicserlik telire. Nekem kobo 2 honapig tart egy CO2 palack.


A szorpok sokkal finomabbak, mint a tobbi, es az is eleg kiados. En legjobban a citromos-lime-os valtozatot szeretem.

2011. aug. 10. 21:18

na ujra itt vagyok....


a legelso hozzászolásomba irtam a nyito beszédemet....


na itt a folytatás:


Én az egyik bolt (nem irom ki ide a nevét nehogy még reklámnak vegyék) Kirakatában láttam meg elöször ezt a sodastream szodagépet,ám akkorm ég a márkáját se tudtam... ill az ujságukban láttam meg hogy árulnak szörpöket 1290 ft-tol... elöször kicsit borsos az az sokknak találtam az árát... de beszéltem a boltban az eladoval aki azt monta nekem hogy a sodastream szörpökkel sokkal jobban járok mint az olcso 2-3száz ft-os szörpökkel....


háát,nem tudom mit hidjek...


Van 750 milis szörpjük is a sodastreamnak ami 1490 ft-ba kerül aszem,javitson ki valaki ha nem jol tudom az árát...


a 750 milisböl aszem pár izböl lehet 18-20 litert csinálni.... ez igaz? miylen az ize?


de!! láttam olyan 750 milis szörpöt is amiböl kevesebb liter jönki, amelyik 750 milis szörpböl nemjönki 18-20 liter,akkor nem is lesz meg a 18-20 liter??


ill az is érdekelne engem hogy nektek melyik izböl/kiszerelés jött be ill melyikböl sikerült a legtöbbet kihozzni..... ezt is áruljátok el nekem oks??


ill az is érdekelne engem hogyha rá szánnám magam a készülékre és venénk elöre több flakonnyi szodát, eláll-e? ezt ugy értem, hogy megromlana-e a szoda ill szivárogna-e a palackbol??


Ill azt sem tudom hogyha szeretnék venni hozzá több flakonyi szoda flakont akkor 8 ezer ft/db-áron kapnám-e meg vagy meg lehet vásárolni 2600 ft/db-áron? vag csak akkor kapom meg 2600-2700 ft-os áron a szoda flakont ha elötte megvettem 8 ezer ft-ért??


remélem tudtok engem követni!!!


Tudjátok nekem volt (még megvan!!) szodás szifonom az a nagyon régi fajta amibe nagyon olcson lehetett venni szoda patronokat... igen áám,de volt hogy mososzeres ize volt vagy habzott vagy mit tom én.... sajna a szoda patront elcseszték ugy ahogyvan..... ez személyes tapasztalat....


ezért érdekelne engem a soda stream készülék hogy mindig normális szodát csinál-e ill hogy a patronjaibol tényleg kicsikarhato-e 70-80 liter szoda... ugyanis én ilyet olvastam a neten hogy 1 patronbol kijön 70-80 liter szoda is... gondolom függ attol is hogy milyen eröségü szodát akarok csinálni....


Most jöjenek az elönyök ami miatt ugy gondolom hogy a soda stream szodagép bejön nekem és megéri...


ime az érvek:


-sima csapviz kell bele


- akkor csinálok üditöt amikor csak akarok


-mindig friss üditöt ihatok és nem állotat,ki tudja miota áll a bboltok polcain az üditö....


-sok féle izü szörp kaphato hozzá... na igen itt jön elö az a kérdés amit az elébb is feltetem hogy mennyire is jok a szörpjei a soda stream cégnek... én még egyet se kostoltam...


ill hogy amiket árulnak menyi a maximum ami kihozhato a szörpjeikböl...


mert van nekik 500 milis az az féliteres üditöjük is ezt 1290 ft-ért árulják....


a lényeg a lényeg:


irjátok le hogy a készülék menyire strapabiro,megbizhatoan müködik-e a boltinál jobb szodát csinál-e és ami a legfontosabb!!


500/750 milis szörpjeikböl menyi a maximum kihozhato menyiség!!!


bocsha sok a kérdésem de nem akarom bebukni a szodagépet!!!


Tényleg a szodagéép....


Láttam a neten hogy több fajta sodastream szodagép létezik.... nézegettem öket,nem rosz egyiksem, de nekem csak egy tetszett meeg!! tudjátok melyik? ugyse találnátok ki ezért elárulom!!!


Nekem egyedül a legeslegjobban a penguin tetszett meg!!


tudom tudom,45 ezer ft-ot kérnék érte, de olyan kis arian nézki az a készülék, aki sodastream márkáju penguin készüléket haszánl feltétlenül irjatok!! pl: hány éve van meg? van-e valami gond vele stbstb.... személyes tapasztalatok vele stb stb...


de!! nem csak a penguin készülékröl várok ám személyes tapasztalatot hanem a többi sodastream készülékröl is!! ugy áám!!


ill az is érdekelne engem hogy jégkockát lehet-e velecsinálni,mert láttam a neten hogy van ilyen tartozékja is amivel jégkockát lehet csinálni.. éés érdekelne hogy a szoda géppel vagy pedig a hütöben lehet jégkockát csinálni a soda stream szodához!!!


remélem irni fogtok idee!!


bocsi még 1x ha tul hosszu lettem volna!!


irjatok és üdv pacsi az uraknak a hölgyeknek pedig sok sok puszi és csook!!


és iirjatook!!!


várom leveleiteket privátban ill ide is!!


várom leveleiteket türelmetlenül!!!!

2011. aug. 10. 20:55

Sziasztok!!


gondoltam nyitok 1 ilyen topikot is... remélem nem baj...


Ugyláttam ittm ég nincs Sodastream forum ezért nyitok én itt egy ilyet is...


Ide jöhetnek a vélemények,tapasztalatok,minden ami a Sodastream szodagéppel és szörpjeivel kapcsolatos.. ill hogy a Sodastream szörpjei közül melyik a legjobb izü stb stb.... ill Másfajta/márkáju szörpöket is ajánlhattok!! üdv nektek: hamyka


folytatás köv...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook