Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Segítsetek!Hogyan tudom a páromat kihozni a pszichiátriáról? fórum

Segítsetek!Hogyan tudom a páromat kihozni a pszichiátriáról? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2009. jún. 19. 08:20
Na megyek látogatni!!!Majd jövök!
51. Vercsaszy (válaszként erre: 48. - Rozália)
2009. jún. 19. 08:19

Erről beszélek én is sajnos!És igen,jól láttad..

Biztos,hogy vannak köztük olyanok,akik nem oda valók!

50. Vercsaszy (válaszként erre: 47. - Spinneli)
2009. jún. 19. 08:17

Akartam menni,csak már abban sem bízom,lehet,hogy Ők is összejátszanak,és az orvosok pártját fogják!

Mert hihetetlen milyen összefogás van ám!!!

49. Vercsaszy (válaszként erre: 46. - Spinneli)
2009. jún. 19. 08:15

Nem hozhatom ki,ez egészen biztos!A bírósági szemle,az egyenlő a bírói végzéssel:( Három mondatból el tudták dönteni,hogy,igen,indokolt a bent tartása!Nevetséges...

A szülei sem hozhatják ki!


Tulajdonképpen nem is ez lenne a célom.Kezeljék.

DE NEM ZÁRT OSZTÁLYON,MERT NEM ODA VALÓ!!!!

AHOGYAN SOKAN MÁSOK SEM!!!!

Mindenki le van döbbenve körülöttünk.

Szerintem amúgy már direkt csinálják,direkt túlgyógyszerezik,hogy ne tudja megírni a tesztet,minél később legyen kész,minél később kelljen lerakni osztályra!!!!!

Remélem ma már azért csak sikerül befejezni!!!!

48. Rozália (válaszként erre: 42. - Vercsaszy)
2009. jún. 19. 04:31
Csak úgy mondom, hogy jártam én már zárt osztályon látogatóban, és a betegek többségéről nem tudtam volna elképzelni, hogy olyan problémájuk van, amivel ott kezelik őket...
2009. jún. 18. 23:50
de egyébként fordulj a betegjogi képviselőhöz, és kész.
2009. jún. 18. 23:49
kényszergyógykezelés nincsen Mo.-n csak bírósági végzéssel, mivel ebben az esetben nincsen, bármikor kihozhatod, maximum aláíratják, hogy saját felelőségre.
2009. jún. 18. 23:20
Megyek aludni,remélem Ő is alszik...Holnap leszek valamikor,és írok!Jó éjt,és köszönöm a hozzászólásokat!
44. Vercsaszy (válaszként erre: 30. - 362f169ace)
2009. jún. 18. 23:18
Tájékoztat egyébként a doktornéni,csak .....
43. Vercsaszy (válaszként erre: 28. - Dindin19)
2009. jún. 18. 23:16

Van...Én haza akartam vitetni,még a szülei sem vihetik haza!!!!(nekem ezt mondták,de amúgy nem is akarom ezt elhinni,hogy ez így van!Felháborító.Szerintem)

Amúgy van egy alapítvány,ami az ilyenekkel foglalkozik,és az van a honlapjukon,hogy,minden 75. másodpercben ártatlan embereket zárnak be a pszichiátriára!!!!

42. Vercsaszy (válaszként erre: 26. - 274c9996b8)
2009. jún. 18. 23:12

Az nem lett volna megoldás,ha otthon marad,mert ezt azért nehéz lehet egyedül leküzdeni,és megvárni,amíg elmúlik,és ráadásul úgyis újra előjön...Viszont a hétfőt megvárhattam volna,és az én ismerősöm gyógyította volna!


A gyógyszerek is kellenek,tudom...(csak nem ennyi,főleg nem teszt írás előtt,ahol azért kicsit gondolkodni kéne)


És amiben biztos vagyok,és senki nem fogja tudni bemagyarázni nekem,hogy:NEM ZÁRT OSZTÁLYON KELLENE KEZELNI!!!Én ebben maximálisan biztos vagyok!Ja és a jelenlegi szobatársai közül,még ketten nem oda valók,hanem sima osztályra!

4-en vannak,ebből 3 nem oda való!!!!!!(a párom sem)

Talán a negyedik,Ő nehezen beszél,vannak furcsa szokásai,de a légynek sem árt Ő sem...

41. Vercsaszy (válaszként erre: 22. - Zebracsikó)
2009. jún. 18. 23:03
Köszönöm,de nem olvastad el figyelmesen az első két hozzászólásomat,abban benne van minden!!!:)Ejnye-bejnye!
40. Vercsaszy (válaszként erre: 20. - Winny)
2009. jún. 18. 23:01
Köszönöm-köszönjük!
39. Vercsaszy (válaszként erre: 19. - Gerna)
2009. jún. 18. 23:01
Már megvolt a bírói szemle,kb 3 mondatot kérdeztek tőle!!!Amúgy ezek annyira összejátszanak!
38. Vercsaszy (válaszként erre: 16. - 73cdbfbb2c)
2009. jún. 18. 22:59
Megkeresem nemsoká!!!Köszönöm!
37. Vercsaszy (válaszként erre: 15. - 805069bee1)
2009. jún. 18. 22:59

Fogok írni,majd,megígérem!!!

Tulajdonképpen a java már lezajlott,remélem már csak jobb lehet!A tesztet nagyon várom,mármint az eredményét,az nagyon sokmindenre választ ad!

Csak nem ennyire begyógyszerezve kéne írnia!!!Ááá!

Ja és köszönöm!

36. Vercsaszy (válaszként erre: 17. - Klarika5)
2009. jún. 18. 22:56

Hmmm...Én is segítséget reméltem tőlük,azért mentem el szombat délután,hogy beszélgessen egyet,kapjon egy enyhe kis nyugtatót,és hétfőn viszem a maszek doktornénimhez,akiben 100%-ig megbízom!!!

És hallanotok kellett volna azt a kérlelő,hangot,amivel rávettek minket,hogy maradjon.

Aztán arra,hogy bár kocsival voltunk,mentővel menjen át...

-Veronika,higgye el,bent kéne maradnia!

-Veronika higgye el,mentővel kéne átmenni!

Beleegyeztem...Én hülye...Csak azt felejtette el mondani,hogy akkor már többet nem jöhet ki,csak ha Ők akarják!!!!!!És így,ugye egyből átminősítettek minket,illetve Őt,sürgősségi esetté,ami egész más megítélés alá esik!

Hozzátenném,hogy a mentőre 1,5 órát vártunk!!!(ami idő alatt simán elszökhettünk volna)

De nem tettük,gondoltam,majd ha szar lesz a hely,akkor elhozom...Aha!Azt már nem engedték!

35. Vercsaszy (válaszként erre: 32. - Zebracsikó)
2009. jún. 18. 22:48

Nem beszéltem most a doktornénivel,(aki amúgy biztosan utál engem)(mondjuk le...rom)

Sokkal jobban volt,mert délben nem kapott gyógyszert!Semennyit se!!!

Éjszakára biztosan fog kapni,de remélem csökkentettek rajta,mert a tesztet harmadik nekifutásra már csak jó lenne befejezni!!!!!

Ezért nagyon,de nagyon haragszok!!!!

Ha annyira profik,hogy nem tudták belőni a gyógyszerét 5.napja sem??????

34. Vercsaszy (válaszként erre: 10. - Cikicakk)
2009. jún. 18. 22:44

Ma volt csak nyálfolyás,és ébren volt,konkrétan borotválkozott,amikor elcseppent:)

Annyira kis bamba volt...A szemében nincs fény,nem jól áll,olyan üveges a tekintete:(:(


Nem iszik,és nem drogozik,soha nem csinálta egyiket sem....

33. Vercsaszy (válaszként erre: 9. - Cikicakk)
2009. jún. 18. 22:35

Szia!Igen,jól belelátsz a dolgokba...

De egy dologban másként látom a dolgot,a kórház sokkal több pénzt kap egy akut betegért,mint egy normál osztályon elhelyezettért!!!!

Nem volt pánik rohama,és nem is őrült módjára szorongott!!!Mindent eltúloztak,mondok példát,amikor azt mondtam a dokinőnek,hogy kulcsra zárta maga után a kiskaput,(holott azelőtt nagyon nem érdekelte,hogy egyáltalán bezáródott-e),akkor azt írták a papírra,hogy "bezárkózott"!!!Sztem ha valaki bezárkózik,akkor bezárja a különféle hevederzárat,meg esetleg a fürdőszobába lehet bezárkózni....Én nem ezt mondtam!!!

32. zebracsikó (válaszként erre: 31. - Vercsaszy)
2009. jún. 18. 22:30
Van valami új hír? Kezelőorvossal tudtál beszélni?
31. Vercsaszy (válaszként erre: 8. - Anyta28)
2009. jún. 18. 22:25
Sajnos,(bár nem jártam utána)úgy gondolom,nem valós dolgok...
2009. jún. 18. 20:02

Szia,

Légy türelemmel, s informálódj, amennyire csak lehet, mert az orvosa KÖTELES téged tájékoztatni részletesen mindig, az addigi eredményekről, s arról is, hogy milyen gyógyszert kap, s mennyit.

Attól eltekintve, hogy nagyon kellemetlen megélni mindkettőtöknek ezt a szitut, ezalatt az 1-2 hét alatt "bántódása nem esik" ott, de legaláb tisztában lesztek a tényekkel.

Üdv: Travels

29. gerna (válaszként erre: 28. - Dindin19)
2009. jún. 18. 19:46

Hát azért ez nem teljesen így van, a beteg saját vagy hozzátartozója kérésére nem mehet el csak úgy:



"Az önkéntes gyógykezelés

A gyógykezelés akkor tekinthető önkéntesnek, ha abba a cselekvőképes beteg a pszichiátriai intézetbe történő felvétele előtt írásban beleegyezett. Korlátozottan cselekvőképes vagy cselekvőképtelen beteg a jogszabály által meghatározott személy kérelmére vehető pszichiátriai intézeti gyógykezelésbe. A beteg vagy jogszabályban meghatározott képviselője illetve hozzátartozója kérésére a bíróság az intézeti gyógykezelés indokoltságát és a beleegyezés érvényességét kérésére kivizsgálja. Ebben az esetben a kérelmet a klinika vezetője által megbízott személynek – az osztályvezető főorvosnak – kell benyújtani, aki a kérelmet köteles haladéktalanul továbbítani a bíróságnak. A bíróság az értesítés beérkezésétől számított 72 órán belül megvizsgálja, hogy az önkéntes gyógykezelés feltételei fennállnak-e. A bíróság a határozathozatal előtt meghallgatja a beteget, az intézetvezető által kijelölt osztályvezető főorvost, valamint beszerzi független – a beteg gyógykezelésében részt nem vevő –igazságügyi elmeorvos-szakértő véleményét. Amennyiben a gyógykezelés nem indokolt, a bíróság elrendeli a beteg elbocsátását. Ebben az esetben a beteget a bíróság jogerős határozatának közlésétől számított 24 órán belül el kell bocsátani az intézetből. A felülvizsgálat eredményeként a bíróság elrendelheti a beteg kötelező intézeti gyógykezelését is. A cselekvőképes beteget kérelmére, a cselekvőképtelen, illetve korlátozottan cselekvőképes beteget a gyógykezelésbe vételét kérő személy kérelmére az intézetből el kell bocsátani, ám az önkéntesen felvett beteg sem bocsátható el, ha a gyógykezelés során veszélyeztető vagy

közvetlen veszélyeztető magatartást tanúsít és emiatt fennáll az intézeti gyógykezelés szüksége. Ekkor a sürgősségi gyógykezelésre vonatkozó szabályokat kell alkalmazni. A bíróság az intézeti gyógykezelés szükségességét – még önkéntes gyógykezelés esetében is -időszakosan felülvizsgálja. A felülvizsgálatra harmincnaponként kerül sor. Erre a bíróság általi felülvizsgálatra csak akkor kerülhet sor, ha ez ellen a beteg nem tiltakozik."

2009. jún. 18. 19:22

ha valaki nincs gondnokság alá vonva, (márpedig ő nincs), akkor a beteg a saját felelősségére távozhat


kényszerkezelés ma már nincs

27. zebracsikó (válaszként erre: 25. - Anyta28)
2009. jún. 18. 19:11
sajnos elég magas a skizofrénia öröklési lehetősége.
26. 274c9996b8 (válaszként erre: 5. - Vercsaszy)
2009. jún. 18. 19:10

Szia !

Talan jobb lett volna , ha halgatsz ra es otthon maradt volna 1-darabig !

Egyik masik pszichikologus,pszichiater tulbuzgosagaban több kart okoz mint hasznal !

Oda bekerulni sokkal könnyebb mint kikerulni , mindenesetre csak drukkolni tud az ember neked hogy , sikeruljön kihoznod es a megrazkodtatast amit az esetleges banasmod okozott a parodban , nem lessz sulyos !

25. anyta28 (válaszként erre: 24. - 00346cf747)
2009. jún. 18. 19:09
Én is ettől rettegek, mert most a testvérén is jelentkeztek kisebb tünetek. Valahol olvastam hogy sajnos örökletes lehet. Azt is olvastam hogy a skizofrénia minden emberben megvan, csak más az a küszöbb ahol előjön. Reméljük minket elkerül!!!!
24. 00346cf747 (válaszként erre: 23. - Anyta28)
2009. jún. 18. 19:06

Igen, pontosan így volt. A kezelt állapotában annyira lenyugodott, mondhatni apátiába esett, el tudott üldögélni több órát szó nélkül, vagy haláli kényelmesen tapogatott a konyhában.

Sajna néhány évvel később, egy másik betegség következtében elhunyt. Nagyon-nagyon remélem, hogy betegsége a páromra, illetve fiamra, az ő unokájára nincsen öröklési vonatkozásban.

23. anyta28 (válaszként erre: 21. - 00346cf747)
2009. jún. 18. 19:00
Igen, ismerős. Sokat volt az anyukám is pszichiátrián, eleinte gyógyszerek tömkelege,aztán sokkterápia is volt. Most gyógyszerek, meg 2 hetente injekció, most hála Istennek stabil. Persze azért nem olyan mint egykor volt, irányításra szorul. Kissé érdektelen, akkor főz, takarít stb. ha felhívom rá a figyelmét.S sajnos a gyógyszerek mellékhatásaként állandó szájmozgása alakult ki. De nagyon szeretem, picit azért érződik hogy ő is megtenne értem mindent, de sokszor úgy érzem mintha inkább én lennék az ő anyukája. Egyedüli gyerek vagyok, elváltak a szüleim, s én mikor férjhez mentem hoztam magammal 450 km -re. Most várom első babámat, remélem sikerül neki még boldogságot okoznom:)!!! No meg kapott egy kutyust, amiért persze ő a felelős, jobb mint a gyógyszer.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook