Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Segítsetek!Hogyan tudnám a fiam beszédfejlődését segiteni? fórum

Segítsetek!Hogyan tudnám a fiam beszédfejlődését segiteni? (beszélgetős fórum)


1 2
2008. szept. 16. 09:47
előkeresem az efféle fórumokat hátha megjelenik valaki aki érintett....
2008. aug. 25. 19:28
Amikor reggeliztünk, akkor is csak ö-ő-zgetett a kakaó felé mutatva. Mindenre rámutattam: "a kenyeret kéred?" stb. Rázta a fejét. Utolsó a kakaó volt. Megkönnyebbülten bólogatott és kimondta, hogy kakaó. Megpróbáltam ebédnél is de akkor nem vált be a módszer. Egyébként rettenetesen hisztis és még sikítani is szokott. Fiú létére szerintem nagyon ciki.
13. 754c7e07c3 (válaszként erre: 12. - Bb630e4e9d)
2008. aug. 25. 08:34
A kisfiam 1 évesen mondta anya-apa (alap babanyelvet használta), 15 hónaposan traktor, aztán 3-4 évesen végre igazából beszélt. Lehet, csak nem akart, de kiderült nem tudott. Kényszeríteni? Persze, tudod. De ez nem az a kényszer, amit sokan gondolnak hirtelen, első hallásra. Ha kér valamit, ne add oda, csak, ha kéri, szavakkal, már, ha képes rá. Ez az, amivel talán rá tudod venni a beszédre, már ha tényleg csak az akarattal van a probléma.
2008. aug. 25. 08:14
Az én kicsifiam (17hó) szerintem nem AKAR beszélni. 8 hónaposan kimondta, hogy kutya; 11 hónaposan tisztán, hogy giliszta; 16 hónaposan tapéta, vége (a zenének amit hallgattunk). Nap mint nap kimondja, hogy anya és nyam-nyam. Ennyi. Mit csináljak vele? Hogy "kényszeríthetném" a beszédre?
2008. aug. 24. 20:48

Nem vagy elkésve.

A fiúk általában lustább nyelvűek...:))


Lassan beszélj hozzá.

Először rövid szavakat ismételgettess vele:

Pl: fű - mondd te is: fű Mindig mutatsd neki, hogy a szó mögött legyen tartalom is.

A szó elején olyan hangok legyenek, amit meg tud figyelni képzés közben:

m-p-b...


Ha nagyon meg vagy ijedve, vidd el logopédushoz, segíteni fog.


Fizikailag olyan miatt nem tud esetleg beszélni, hogy szó szerint le van nőve a nyelve:

Nyújtsa ki a nyelvét. Ha nem ér a szája elé, akkor vidd el orvoshoz:felvágják azt a hártyát. Csak egy pillanat, s nem fáj. Utána már majd halad a beszédfejlődésben.

2008. aug. 18. 12:47
bocs nem jó helyre ment:))
2008. aug. 18. 12:46

[link]


még itt van ez is:)

2008. aug. 13. 12:38
Szia!Nekem is volt ilyen parám, amikor ennyi idős volt, főleg h láttam, h az öt hónappal idősebb barátnője mennyire beszédes, ő meg csak a saját nyelvén. Aztán elmúlt kétéves, és mikor ugyanabba a korba ért, mint a barátnő, ugyanúgy elkezdett beszélni. Pont a napokban figyeltem fel rá, h megint változott a beszédfejlődése (decemberben lesz 3). Elkezdett új szavakat használni. A ragozás még nem az igazi, de az is alakul. Nagyon sokat számít nekik szerintem a mondókázás, éneklés, ilyen jellegű foglalkozások. Van egy gyerekadó is, ahol a mesékből tanult meg kifejezéseket, ez főleg az ő korosztályuknak szól, asszem tavaly decemberben indult, nemtudom, h leírhatom-e a nevét. Két szó, mindkettő j-vel kezdődik. Szóval ez is segített.
2008. aug. 12. 22:03
Szia , nem vagy elkésve, nálam bevált módszer volt hogy , amit kért vagy mondtak ,mindig töbszőr elismételtem , így szép lassan berögzült náluk ,a szavak kiejtése, de még van időtők , nehogy megunja és dacos legyen és azért sem fogja mondani , hallotam már ilyet . Sok sikert..
2008. aug. 12. 19:23
Bár az én gyerekeimmel annak idején nem volt hasonló probléma, de olvastam ezt-azt a témáról. Pl. aki későn kezd el beszélni, "hirtelen szólal meg",tehát egyszercsak egész mondatot mond. Addig szemlélődik, gyűjti az anyagot, megfigyel.
2008. aug. 8. 13:00
Sziasztok!Köszönöm a segítségeket!Beszéltem a védőnővel,és Ő is azt mondta hogy nem vagyunk elkésve.Szóval probálok vele minnél többet foglalkozni,képeskönyveket nézegetni és olyan játékokat játszani ami segit enki.De egy kicsit megnyugtattak azok akikkel beszéltem,és azt is elhangzott vélemények is.
2008. aug. 7. 13:27
Szia! Játsz vele ölbeli játékokat is! Simogatókat, höcögtetőket! Énekelj neki! A saját nyelve, az nem biztos, hogy rossz! Ilyenkor alakulnak a hangok, a hangokat lérehozó izmok, a belső hallás stb.! Ha esetleg attól félsz, hogy visszaveti a fejlődését,akkor sok éves tapasztalataim alapján állítom, hogy inkább előre visz!
2008. aug. 7. 13:05

Ajjaj:))


cselekedetnél*

Szóval most főzök egy...amit úgy kell,hogy*

2008. aug. 7. 13:01

Mindig ,minden cslekedetnél ,beszélj hozzá.

Ha elmész vécére,mondd neki ,hogy mindjárt jövök,Wcre kell mennem.

Mosz főzök egy ...amtit úgy kell hogy.....szóval beszélj hozzá folyamatosan .

2008. aug. 7. 12:58

Most 21 hónapos a fiam,és inkább csak a maga nyelvvén beszélget.Néha-néha mondd egy -egy értelmes szót!Sok féle véleményt meghallgattam,köztük szakembert is,ami szerint nincs elkésve.

Ha bárki tud valamilyen módszert amivel azért segithetném a fejlődését kérem írjon!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook